Glavni meni

Resio da malo prisredim moj motor

Započeo PECA BMW, 26 Maj, 2020, 01:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Izvuko motor posle 17 god iz podruma i resio malo da ga dovedem u red .
Fale mi par sitnice koje ne mogu da nadjem pa da vidim ima li neko .

Za pocetak  da nadjem ove drzace za krilo sto mi fale :

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Panta Zemunac

Sredjuj tu lepotu...vratila me 40tak godina unazad!
Tada si bio faca bre....
[yahoo]

Kostić

што искриви предњу виљушку е спусти волан доле оно како да има хеблове и пиши са штендером варнице по асфалту баш је кул дај ми ово димам за на пијац

El Jefe

Тамо те бабе зову бато
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Citat: Panta Zemunac poslato 26 Maj, 2020, 02:13
Tada si bio faca bre....

Realno sam sa ovim motorom naj vise cura navato !


Valjda su ovi sledeci bili brzi pa nisu mogle da me stignu ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

MIGE


srbac


DebeliZmaj

danas ce se pre okrecu za ovim motorom nego nekim nadrkanim .
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

stilgar

Citat: DebeliZmaj poslato 28 Maj, 2020, 23:45
danas ce se pre okrecu za ovim motorom nego nekim nadrkanim .
Uglavnom starija populacija, jer èim ga vide poènu iz seæanja da iskaèu neka ¾enska imena, neka mesta skrovita i neki lepi trenuci iz mladosti, ludosti, ...

El Jefe

Мени искаче сећање како је Томос тражио да се забрани увоз Јава и МЗа
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Danas rasturio prednje i zadnje amortizere da ih sredim , primetim da mi na zadnjem tocku fale dve zice .
Odem kupim ali su deblje :( ako neko ima dve zice za tocak duzina 16cm debljina 3 mm .

Citat: srbac poslato 28 Maj, 2020, 20:17
Ba¹ je oèuvan !   [thumb_up]

Presao 17000 km , prvi sam vlasnik a boga mi nisam ga ni stedeo , teralo se to samo tako .
Cini mi se da sam terao godinu dana bez sajle za kilometrazu pa kontam da ima i nesto vise km
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

misa-pei

Ako mo¾e¹, zameni sve ¾ice na zadnjem toèku. Na 14 su tanje ¾ice, kao kod APN, a te deblje su i¹le na 15, sprint i E90. Meni su stalno pucale dok mi Mile ciganin na Zelenjaku nije prepleo toèak debljim ¾icama od 15. Vi¹e mi nije nijedna pukla, a ba¹ sam ga optereæivao.
Država je najveći neprijatelj naroda

PECA BMW

Ma cuti dobro da fale samo dve gde je ovaj motor sve prosao , ne bi sad da budzim to na deblje . Za sad ga neka ovako samo da doglavim ove dve .

Danas sam zavrsio reparaciju prednjih amortizera , sutra radim zadnje i menjam lanac i lancanike .
Spojnica za lanac mi uredno vezana paljenom zicom :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

PECA BMW

Danas sam sredio sve amortizere , sve nove opruge , semerinzi , ulje i razne sitnice .
Menjao lanac i lancanike a vidi se u kakvom stanju je to bilo pre . kako lepo lezi lanac na lancanik :D





Pala i kratka probna voznja , cela ulica pod dimom ali ideeeee .

Ajd ako neko zna koje je ulje dobro za mesavinu za ovo cudo i gde da nadjem gume za njega , Prednja je fabricka " Obilcevo " iz 1982 god Ko nova :D

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Bilo koje mineralno/polusinteticko za 2T masine. Ne vrti on mnogo, mozes i za motorne testere. Imas na pumpama bocice od mislim 100ml sto ti je za 5lgoriva(2%), mada nije na odmet da mu roknes i 3. Mineral ide cak i do 4% mada ja mislim da je to preterivanje. Bude cak i kontraproduktivno zbog cadji, zapusi aspuh, izduv...

Nego, neverovatno mi je da nigde nije povukao trunku korozije posle 17god. Speed je posle 3god (iako ga nije dohvatila ni kap kise) izgledao kao da je izvucen iz jezera :D
Cistio si ga antirostom?

El Jefe

Није било које него Мотул синтетику. Синтетику можеш упола мање од фабричке препоруке за мешавину, али под условом да има игличасти лежај у малој песници. Ако је клизни лежај или ти  пиксна онда по фабрици. А мотоцикли рђају зато што их газде не одржавају
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Citat: Glava Dole poslato 31 Maj, 2020, 10:01
Nego, neverovatno mi je da nigde nije povukao trunku korozije posle 17god. Speed je posle 3god (iako ga nije dohvatila ni kap kise) izgledao kao da je izvucen iz jezera :D
Cistio si ga antirostom?

Nisam cistio nista , i meni je cudno . Gde god je oguljena boja a ima mesta gde su trljale sajle pa pozadi oko matica tocka ... ostao je go metal  ali ama bas ni malo korozije !

E sad dal je sam metal dobar pa nije ni onu povrsinsku patinu havatao ili je pak njemu odgovarao podrum pojma nemam .
Mada bilo je ogrebotina i dok sam ga vozao i ama bas nigde nema rdje , ko da pravljen od prohroma .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Odavno nisam isterao speeda, verovatno je povukao ponovo... doteracu ga u taj tvoj abnormalni podrum :o mozda se sam regenerise :)

Gašpar

Dovoljno je reæi da je Speed kinezèina i tu se svaka prièa zavr¹ava.

El Jefe

Довољно је рећи да је моја Нокија кинезчина, моја Алфа јакна кинезчина, додуше агрегат мог Пијађо скутера је тајванчина.
Друштво за заштиту од животиња