Glavni meni

Struja na motoru

Započeo Rusa, 18 Maj, 2020, 15:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Rusa

Imam motor Yamaha DT125LC i u poslednje vreme se cudno ponasa. Struja na motoru nije valjala, zamenio sam bobinu i svecicu. Jucer sam u mraku gledao kako se svecica ponasa pod gasom i na leru i mogu reci da puno struje izbija iz same svecice na vrlo cudnom mestu. Probao sam 8 svecica za motore i na kraju sam stavio jednu od auta i ona nije izbijala. Takodje motor pri ubrzanju od 3.5 do 4.5k obrtaja nekako zatrokira i kao da mu preskoci gas i onda krene normalno. Neki savet?

Taraba

To je cvaja jel da? Njima hoce kompresija da iscuri i od prilike su to simptomi.
Jel znas kad je zadnji put dolivana?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

DebeliZmaj

pa nista kod revoucije na dopunu kompresije ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

nemam adapter za sipanje za te starije japance...mozda bokilic....ili kod borcanca na tezgi na buvljaku....ali ne znam jel radi ovaj novi buvljak
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Rusa

Skoro je radjena generalna, stavljeno je sve novo(prox proizvodi), ne razumem se bas toliko pa ne razumem kako kompresija moze da se ,,dolije". Inace sada sam se vratio iz voznje i samo je u radu od jednom kada sam presao 5 hiljada obrtaka samo gas prezubio i gasio se i nije hteo da primi gas, ugasio sam ga i upalio opet na 5k obrtaja opet isto zatrokira i ne radi kako treba nikako.

Gašpar

Uuuuhh ovo je ba¹ delikatna situacija. Mo¾e se vrlo lako desiti da je pustio kompresiju na dihtungu... Jel to vodeno hlaðenje?

DebeliZmaj

pa dobro bre revoluciju napravi nko custom resenje do nabijanje kompresije
samo dobar lubrikat i kompresuj :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Ту нешто није у реду.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Citat: Rusa poslato 18 Maj, 2020, 18:50
Skoro je radjena generalna, stavljeno je sve novo(prox proizvodi), ne razumem se bas toliko pa ne razumem kako kompresija moze da se ,,dolije".


Hm ti se i ne razumes bas mnogo u motore onda, pa kako drugacije nego da se doliva kada iscuri iz motora. Neces valjda da bacis agregat jer je izgubio malo kompresije.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Charuga

Pa, covek je u pravu, nemoze bas bukvalno da se... dolije...adapter to ubacuje pod pritiskom...