Glavni meni

srpska se serpa s`prozora cuje ...

Započeo DebeliZmaj, 07 Maj, 2020, 00:58

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 13 Maj, 2020, 19:27
posle raznih problema sa cloudfire i slicno ..... ono zasta me placaju ...
router -> nginx -> serveri -> sadrzaj....
bandwidth je sad bar jeftin vec i u Srbiji ...

Iz mog iskustva - barem za low-bud¾et varijante, Cloudflare je OK - rastereti server, pru¾a i neku kao za¹titu, a DNS mu je vrhunski (mada to nema veze s ovom prièom, mo¾e se koristiti kao DNS samo). Radi i kao primitivni CDN sa lokalnim ke¹iranjima nekog sadr¾aja - èak i u besplatnoj varijanti, u plaæenoj je ozbiljnija prièa.

Nginx - po¹tujem, ali i LiteSpeed server je fenomenalan - barem za WordPress, a ne vidim ni forum da pravi problema s njim (kod starog hostinga bez toga je zapucavalo stalno).

Da moram plaæati za LS, onda bih se njakao sa Nginx pode¹avanjem, ali dok god je uraèunato u bagatelnu cenu, sviða mi se, kao dobro i idiot-friendly re¹enje. I nudi "hardened php 5.6", ¹to je spas za Motomanijake.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar


despic

Ne radi na kompu, na telefonu ko zmija
klasican divljak

dzimika

Ne znam na kom to kompu vam ne radi, meni sve sljaka normalno

DebeliZmaj

Citat: Slaninar poslato 13 Maj, 2020, 19:43
Da moram plaæati za LS, onda bih se njakao sa Nginx pode¹avanjem, ali dok god je uraèunato u bagatelnu cenu, sviða mi se, kao dobro i idiot-friendly re¹enje. I nudi "hardened php 5.6", ¹to je spas za Motomanijake.

jesi imao problema sa SSL ? mene malo prcalo sa jednm wildcard EV ... nece mi izbaci greenbar ... al nije bilo komercijalno angazovanje pa se
nisam zamlacivao :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 13 Maj, 2020, 23:36
Citat: Slaninar poslato 13 Maj, 2020, 19:43
Da moram plaæati za LS, onda bih se njakao sa Nginx pode¹avanjem, ali dok god je uraèunato u bagatelnu cenu, sviða mi se, kao dobro i idiot-friendly re¹enje. I nudi "hardened php 5.6", ¹to je spas za Motomanijake.

jesi imao problema sa SSL ? mene malo prcalo sa jednm wildcard EV ... nece mi izbaci greenbar ... al nije bilo komercijalno angazovanje pa se
nisam zamlacivao :)


Vezano za Cloudlfare, Litespeed, ili Motomanijake?

Za CF mi je trebalo malo da provalim sve cake, od onda nisam imao problema.

Za MM imam automatizovanu obnovu mesec dana pre isteka (kao i za ostale sajtove), uz notifikaciju 15 dana pre isteka za sluèaj da auto obnova ne proðe.

Notifikacija je testirana - radi, a auto-obnova nije ¹tucnula na postojeæem hostingu/serveru.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen