Glavni meni

srpska se serpa s`prozora cuje ...

Započeo DebeliZmaj, 07 Maj, 2020, 00:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Ili parcelu na Fru¹koj gori...

Ivicat

Da li je kukavicluk, ravnodusnost, visok nivo tolerancije, ne znam. Ali lupanjem u serpe, aplauzima, mirnim protestima se nista ne postize. Kolika je frka bila sa 1od5 miliona? Ljudi na ulicama ovo-ono. Gotov je i slicne posalice. I sta je bilo na kraju? Jedno veliko nista. Samo se silna energija naroda rasplinula. Oni koji su izlazili su razocarani i sledeci put ih je teze isterati van. Neki od nas su to prosli jos devedesetih pa nisu ni mislili da ce od toga nesto biti...

A zasto sam napisao da je smejurija? Zar stvarno neko misli da ce vlast da se nesto streca na lupanje u serpe? Ja da sam na mesto vlasti, ja bih bio presrecan sve dok se organizuju mirni protesti, potpisuju peticije i lupa u serpe...

zVuk

meni je smesnije sto vecina srba ne izlazi na izbore, a posle ti isti lupaju u serpe i jedanodpetmilionisu, a onda kad dodju izbori, nece da glasaju jer nema za koga ili jos bolje, nece da budu u toj igri...

jasno je i meni da se smenom vlasti nista sustinski ne menja, ali isto tako ponekad promenis sliku na ekranu racunala sto nista sustinski ne menja, ali ti je lepse da gledas neko vreme...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mareskin

Citat: zVuk poslato 07 Maj, 2020, 16:02
meni je smesnije sto vecina srba ne izlazi na izbore, a posle ti isti lupaju u serpe i jedanodpetmilionisu, a onda kad dodju izbori, nece da glasaju jer nema za koga ili jos bolje, nece da budu u toj igri...

jasno je i meni da se smenom vlasti nista sustinski ne menja, ali isto tako ponekad promenis sliku na ekranu racunala sto nista sustinski ne menja, ali ti je lepse da gledas neko vreme...

Zato na svakim izborima treba da bude poslednja stavka (ili prva) "Niko od ponuðenih", pa ako ta stavka dobije veæinu niko od ponuðenih ne mo¾e da se kandiduje. I onda idemo ponovo sa drugim ljudima. I to da je organizovanje izbora skupo je sranje opravdanje. Ukrade se mnogo vi¹e nego ¹to izbori ko¹taju, a i jedno i drugo plaæa narod.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 07 Maj, 2020, 16:49
Citat: zVuk poslato 07 Maj, 2020, 16:02
meni je smesnije sto vecina srba ne izlazi na izbore, a posle ti isti lupaju u serpe i jedanodpetmilionisu, a onda kad dodju izbori, nece da glasaju jer nema za koga ili jos bolje, nece da budu u toj igri...

jasno je i meni da se smenom vlasti nista sustinski ne menja, ali isto tako ponekad promenis sliku na ekranu racunala sto nista sustinski ne menja, ali ti je lepse da gledas neko vreme...

Zato na svakim izborima treba da bude poslednja stavka (ili prva) "Niko od ponuðenih", pa ako ta stavka dobije veæinu niko od ponuðenih ne mo¾e da se kandiduje. I onda idemo ponovo sa drugim ljudima. I to da je organizovanje izbora skupo je sranje opravdanje. Ukrade se mnogo vi¹e nego ¹to izbori ko¹taju, a i jedno i drugo plaæa narod.


Izbori bi trebalo da mogu on-line, za svakog ko ima liènu kartu sa èipom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

@zVuk

Brate, daj mi ideju za koga da glasam, eto cisto da te poslusam i zaokruzicu taj br.

Ne mogu da svarim Sergeja, demokrade bile i pokazale ko su i sta su, mozda jedino Bosko Zveri nije bio na vlasti od ovih ponudjenih.

Nije im prijatno sigurno da cuju zvonjavu, narocito AV-u koji je dokazano psihicki poremecen i svojevrsni control-freak.

Treba uciniti i korak dalje i odraditi smenu vlasti, ali sto je jos bitnije, pre toga naci nekog novog ko zasluzuje makar malcice vlast, u suprotnom smo u kurta-murta fazonu vec 4 decenije i nema naznaka da cemo iz istog izaci.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

zVuk

ako ti se trenutna vlast ne svidja, glasaj za bilo koga ko nije u toj garnituri, prosto, ne glasanjem dajes pola svog glasa trenutnoj garnituri...

tom sergeju, kog ti nemozes da svaris iz nekog razloga, su brigade finansijskih inspektora trkeljale fondaciju koja prikuplja pare za lecenje dece, i nisu nasli ni jednu jedinu nepravilnost....uz pomoc njegove fondacije je izlecen veliki broj srpske dece koja danas ne bi bila medju nama...

ne kazem da glasas za njega, nego kad si ga vec pomenuo...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Za to mu skidam kapu... I za jezik...


@Ivica:
Gre¹i¹ da se protestima ni¹ta nije postiglo i da lupanje u ¹erpe ne vredi... ©izoje je skoro godinu i po u konstantnoj predizbornoj kampanji, a veruj mi da je od kad je poèelo ¹erpijanje u ozbiljnoj panici i on i svi oko njega, taj bi nas pobio da mo¾e...

Ivicat

Ako gresim, super. Samo me zanima sta se postiglo, tj koje su to znacajne promene u politici/ekonomiji/zdravstvu/obrazovanju? Da ne pominjem pitanje suvereniteta Srbije i migrante.

A to da su u panici, ne znam. Hajde da kazemo da si u pravu. Ali cega se oni plase? Ko bi to mogao da ih ugrozi?

Glava Dole

Postiglo se to da se pizdousti usrao i u roku od odma' ukinuo vanrendno stanje. Da su svi cutali i pokoravali se to bi trajalo i dalje bez ikakvog razloga, kao i onda.

mareskin

Citat: Ivicat poslato 07 Maj, 2020, 20:41
Ako gresim, super. Samo me zanima sta se postiglo, tj koje su to znacajne promene u politici/ekonomiji/zdravstvu/obrazovanju? Da ne pominjem pitanje suvereniteta Srbije i migrante.

A to da su u panici, ne znam. Hajde da kazemo da si u pravu. Ali cega se oni plase? Ko bi to mogao da ih ugrozi?

Kakve promene oèekuje¹ u nabrojanim oblastima odjednom?
Ova vlast je finansirala ljude koji su nas bomardovali, potpisala nepovoljne meðunarodne ugovore, bacila gomilu novca na subvencije stranih firmi, skoro potpuno ugu¹ila nezavisne medije, srozala nivo obrazovanja i vrednosti itd. itd. itd.

Koliko god oni prozivali Ðilasa, taj Ðilas nije imao ni politièke funkcije niti je uradio sve ono ¹to je Vuèiæ radio i uradio od 90ih na ovamo. Gde je Vuèiæ branio Srbe, Srba ili nema ili su u lo¹ijem polo¾aju nego ¹to je trebalo da budu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

ako mogu svoje zapazanje da dam a pritom umoljavam da se niko ne uvredi ....
nikad nisam voleo djiljasa, mislim da je muljara i mutan ... radi poslove onako... iskrenos sam jedva cekao da ode sa funkcije ovo ono...

e sad ..... sa jedne strane imas coveka ciji je cilj da ... bude el presidente ... ono na nivou pinocea ....
radno iskustvo NULA ... biznisom zaradio nula, realno poznavanje ekonomije NULA ... ljudi kojima se okruzio ... no comment ..
ok ... vreme je da ide i da sve svoje poltrone ukljucujuci i vesica i slicna govna odnese sa njim voda ....
dodjemo do pitanja ko ...
Marinika ..... gotivna mi je ona .. ume napravi frku..... ali... ume nekad napravi i frku tamo gde je nema pa malo ispadne bzvz ... ali ne vidim je u liderskoj
poziciji ... vise kao ministra prvosudja posle ...
Sergej ..... uh ... komplexan problem, jako veliki ego a muda realno malena .... vek mu treba neka ekipa oko njega da mi pokazao kako je hrabar ... setite
se izleta sa legijom i glumljenja ludila za vreme bombardovanja ...
Radulovic ..... ok covek sistema, on ih je najbolje upoznao ... mozda jeste protiv njih, mozda nije mogao za cifru se dogovori ... ima nekad logike to sto prica
ali kao i Sergej .... nije on za lidera, nece se ljudi skupiti oko njega...
Djilas ... uh jbt..... tajkun, u full opisu, napravio brdo para, poznaje ekonomiju najbolje, znaci zna sve mutne price, povezan sa svim strukturama, dobar
za sebe ... ali i za dosta gradjana... sve mozemo seremo ali ... most, gradski prevoz broj vozila, uvodjenje reda u gradski prevoz ( da taj omrazeni busplus ..
ali naterao je stoku da placa ako se vozi ... ua ua ua puj puj ... ali niko posle njega da ukine .... ), rekonstrukcije koje je pravio po gradu nisu bile samo da
drze vodu dok tenderski majstori ne odu ... kapiram sja sve svi su bili dobri i nabavka za komunialnu policiju onih vozila i sve to ... ali biloje dobro i gradjanima
kad porodilja ode na bolovanje .... drzava daje 65 plate...heeej rodjace... pa oni trudnocu vrednuju kao BOLEST ... alo bre.... trebaloj e 127 tako nesto potvrda papira
da bi neku pomoc dobio ... svelo se na 4 saltera ...plus je grad Beograd dao ostatak love do 100% plate ... bilo je tu i neke extrakinte, neki paketi odmah ono pelene i|
tako to .... oni bebi servis info linija itd... ok kapiram i tu je zuti bio dobar ali bili i gradjani.... nidu se resavali svi problemi ....ali brdo tih problema gradjana jeste...
moja draga baba pokojna ( :( ) je imala neki komunalni problem, zena obrazovana britkog uma presavije papir, obrati se opstini, dodje do nacleinice opstine, ista dodje
do babe, baba iznese probem, expresno reseno .. da zbam sitnica... gelender neki ...ali njoj i starijim stanarima je znacilo ... verovatno su bili dobri na tome :) ali je
|bilo dobro i njima... posle operacija imam imam jos uvek problem sa stepenicama a imao sam bas dok sam isao na terpiju ... pisao opstini... rekli su mi da sam na redu
2023 ... a nedaju gradjavinsku dozvolu da sami uradimo....!!!! ...
da ne pricam o tome da grad beograd ima svoju opticku infrastrukturu i da su sve gradske i republicke institucije izvezane ..... sve :) optika ... |da li je bio dobar ....ma
sigurno jeste ...

meni licno je ok, zadnje dve godine i tri meseca radim u jakoj firmi, radim kulturan it posao ( glumim it managera...a zapravo sam glorifikovani system admin) od toga
posle operacije radim pa vec evo skoro dve  godine od gajbe, plata indexirana u Eurima o samo de gore i ...cool mi je skroz, ide lagano oporavak, ov godine nadam se
moci cu opet vozim kola, ok morao sam predjemna automatik, sledece nada se motor ...ili one tamo.... ne zurim ....
... ali svima oko mene je sranje ....
plate su iste ili tu negde ... struja nije poskupela ali je poskupela elektricna energija poskupelo je sve .. ako ne racunamo bezube sns botove koji umesto 20k socijle sad
imaju 22k i tako to ... ostali su svi nesto otisli dole ... ne stvaramo kao drustvo dodatnu vrednost ... vredja nam se inteligencija ... ljudi su besni....
lupaju u serpe i komsije koje znam da su bili AV fanovi... 100e, da li je on realan, ljudi imaju kartice, kredite, rupe po par soma eura on im daje 100e ....

iskreno ... jedino Djilasa ( uzas znam, nisam nikad mislio da cu to da kazem za tajkuna ... ) vidim kao nekog ko ovog moze da skine sa vlasti
ili makar da mu toliko okrnji vlas da sa 10 ili 20 ili 30% opozicionih poslanika moze u aritmetici da bude alternativa av ...

moje neke misli ... slozili se ... ne slozili se ... opet je ok :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Uh Djilas, most na adi 3 u 1, realno, kostao je za 3 onakva mosta, apex, firma koja se uplela sa gsp-om, mutno, previse mutno, ok je naplata karata, nigde se nisu svercovali kao u bg-u, pa ja prvi do uvodjenja bus plusa nisam kupio 2 karte, a svercovao sam se milion puta, ALI, dao je monopol privatnoj firmi za nesto sto bi trebalo da bude pod gradskom upravom. Ako je vec hteo da uvede red, privatizujes komplet gsp i mars u materinu, nemas prihod, ali nemas ni rashod. Ono sto vidim da su radili s apexom je da su ustupili dobar deo prihoda, a zadrzali rashod, a sve u cilju izvlacenja para.

Isto sto vucic hoce posto-poto da proda mts. Jbt imas monopol na trzistu, firmu koja posluje s debelim + i hoces da rasprodas i mazes oci narodu. Jednostavno receno lopurde.

Sergej je kao karikatura i zaista ne bih voleo da me on predstavlja na bilo koji nacin u svetu. Kultrura 0, ponasanje 0, verovatno su i poroci na max. Za fondaciju mu skidam kapu ako je istina, ali da bude broj 1 predstavnik Srbije u svetu mislim da nije dorastao.

Sta je resenje, ne znam ni sam, sigurno nije ni da ovaj ostane na vlasti. Gde naci nekog normalnog da nije izdoktriniran ovim lesinarima oko sebe i da ne ide u svoju korist, a debelo na stetu drzave. Verovatno nigde.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin

Nisam ljubitelj Đilasa, ali to sve ako je tačno nije ni deo onoga što je Vučić proneverio. A pogotovo nije bio u poziciji da vodi državu i potpisuje sve nepovoljno što je ovaj uradio.
Tako da nije da mogu da se porede.

Znam da je izbor nikakav. Ali ako se ovo nastavi izbor nećemo ni imati pošto ništa neće ni ostati da se brani.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Maj, 2020, 22:36
...
moje neke misli ... slozili se ... ne slozili se ... opet je ok :)

Dobro si ovo sumirao.
Neæemo naæi nekoga bez putera na glavi, ali ovolike lopove vi¹e ne mo¾emo da nosimo.
Meni nije lo¹e, radim, zaraðujem, trebalo bi da me boli dupe. Ali eto volim svoju zemlju i ¾eleo bih da ima ureðeno ¹kolstvo, zdravstvo, administraciju i da sve te slu¾be rade u korist i za dobro svojih graðana.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

®or¾

Zmaj,dao perfektnu analizu,Ðilasa ne podnosim ali ni ne ulazim u prièu jel veæi ili manji lopov,svi oni muljaju i nikada za tu opciju nebi glasao ali je Zmaj potpuno u pravu [cheers]

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: milomir22 poslato 07 Maj, 2020, 22:52
Uh Djilas, most na adi 3 u 1, realno, kostao je za 3 onakva mosta, apex, firma koja se uplela sa gsp-om, mutno, previse mutno, ok je naplata karata, nigde se nisu svercovali kao u bg-u, pa ja prvi do uvodjenja bus plusa nisam kupio 2 karte, a svercovao sam se milion puta, ALI, dao je monopol privatnoj firmi za nesto sto bi trebalo da bude pod gradskom upravom. Ako je vec hteo da uvede red, privatizujes komplet gsp i mars u materinu, nemas prihod, ali nemas ni rashod. Ono sto vidim da su radili s apexom je da su ustupili dobar deo prihoda, a zadrzali rashod, a sve u cilju izvlacenja para.

Isto sto vucic hoce posto-poto da proda mts. Jbt imas monopol na trzistu, firmu koja posluje s debelim + i hoces da rasprodas i mazes oci narodu. Jednostavno receno lopurde.

Sergej je kao karikatura i zaista ne bih voleo da me on predstavlja na bilo koji nacin u svetu. Kultrura 0, ponasanje 0, verovatno su i poroci na max. Za fondaciju mu skidam kapu ako je istina, ali da bude broj 1 predstavnik Srbije u svetu mislim da nije dorastao.

Sta je resenje, ne znam ni sam, sigurno nije ni da ovaj ostane na vlasti. Gde naci nekog normalnog da nije izdoktriniran ovim lesinarima oko sebe i da ne ide u svoju korist, a debelo na stetu drzave. Verovatno nigde.

ne postoji politicar na vlasti koji se ne ugradjuje u drzavne poslove.. ni meni dragan "posle 10 pivo" djilas nije omiljen, ali je opcija koja se ne lize sa ovim trenutnim vlastodrzcima.

sergej definitivno nije dorastao tome da bude politicar, sto je i sam rekao, ali od stotina hiljada evra koje su prosle kroz njegovu fondaciju nije uzeo ni dinar za sebe, jer da jeste finansijska sns policija bi to pronasla i bilo bi mu sudjeno...znaci, ne uzima ono sto nije njegovo tj ne krade...sto nije losa opcija..

idealan politicar ne postoji, kao ni idealna zena....resenje je u redovnoj smeni...sigurno nije u ne glasnju koje za posledicu ima lupanje u serpe..

sad idu parlamentarni izbori, kad bi svi ovi sto ne glasaju, a udaraju u serpe izasli na izbore i glasali za bilo koga ko se ne lize sa aktuelnima, ma koliko ta stranka bila marginalna, glasovi bi se raspodelili na veci broj stranaka, pa aktuelni ne bi imali dovoljno mesta u skupstini da sami formiraju vladu, pa bi bili primorani da prave ustupke...kao onomad kad je boris postavio ivicu za ministra...


Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 07:51
idealan politicar ne postoji, kao ni idealna zena....resenje je u redovnoj smeni...sigurno nije u ne glasnju koje za posledicu ima lupanje u serpe..

Mislim da se mnoge ¾ene ne bi slo¾ile s ovom tvrdnjom.  :)

Inaèe poznajem ljude koji su glasali za SNS na onim izborima kada su prvi put do¹li na vlast, upravo voðeni ovom tvojom logikom - redovna smena.

©to bi imalo smisla da je njima u cilju da rade do penzije, ali po¹to im je u cilju prvenstveno da se nakradu ¹to vi¹e, a tek onda - da dobiju jo¹ jedan mandat, kako bi dokrali, onda je ta prièa o smeni u priliènoj meri deplasirana.

Koliko sam mogao ispratiti, ni jedna vlast jo¹ nije postavila ljude koji su struèni, po¹teni i sa integritetom, u veæini institucija, na veæinu polo¾aja. Veæ one koji su njima lojalni - to je prvi i glavni kriterijum. Tako da i u tom smislu smenjivost ni¹ta ne menja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

nijednu vlast nismo smenili posle 4 godine, to jest redovnosti po tom pitanju ovde nikad nije bilo...mislim da bi nam kao drustvu mnogo bolje bilo da smo slobu smenili posle 4 godine, pa draskovica posle 4 godine, pa djindjica i tako redom...

nego sta je tvoja logika..?? sedeti kuci..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti