Glavni meni

srpska se serpa s`prozora cuje ...

Započeo DebeliZmaj, 07 Maj, 2020, 00:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 08:48
nijednu vlast nismo smenili posle 4 godine, to jest redovnosti po tom pitanju ovde nikad nije bilo...mislim da bi nam kao drustvu mnogo bolje bilo da smo slobu smenili posle 4 godine, pa draskovica posle 4 godine, pa djindjica i tako redom...

nego sta je tvoja logika..?? sedeti kuci..??

Na osnovu dosada¹njeg iskustva, barem moje neko mi¹ljenje za sebe - ne ka¾em da treba i ostali tako, jer da su svi kao ja, ovde bi bio diznilend. :)  Ali po¹to niko nije kao ja... ovde sad mali muzièki intermeco pre nego ¹to nastavim  :)

https://www.youtube.com/watch?v=-UZ_2m6LAcI#


Elem, gde sam ono stao. Da: ako, dakle, zanemarimo nerealan scenario da kritièna masa ljudi ima mozga i muda, ostaje samo da napravi¹ sebi svoj svet, svoj krug normalnih ljudi. Uticaj na dru¹tvo svesti na lièni primer, po¹to je sve ostalo previ¹e traæenja energije, bez nekog efekta. I snalazi¹ se kako zna¹, u granicama onoga sa èime mo¾e¹ mirno da spava¹ - ¹to se u ogromnoj meri razlikuje od osobe do osobe.

Jednostavno je ovde, pa i na globalnom nivou, neminovno da stvari idu na gore, barem jo¹ neko vreme, verovatno du¾e od na¹ih ¾ivota.

Jo¹ jedna mala digresija:
Imao sam priliku lièno upoznati neke od "lidera" iz komunistièkog vremena, a i neke od ovih aktuelnih (mada ovo drugo vrlo, vrlo povr¹no, tako da ostaje samo prvi utisak). Za one zle komuniste, moja procena je da je velika veæina tih pacijenata zaista iskreno ¾elela i trudila se podiæi ovu zemlju iz govana i unaprediti je, da lièno bogaæenje nije bilo ni u petogodi¹njem planu - ¹to, znam, zvuèi potpuno neverovatno, pa neka i ostane na tome, nemam nameru bilo koga ne¹to mnogo ubeðivati. Elem, poenta je da ovaj narod (ne znam za ostale, ali mislim da nisu puno bolji) najvi¹e zazire i pljuje one koji zaista iskreno ¾ele da pomognu (tj. stvarno nisu normalni :)  ).

Mislim da je èi¹æenje snega ispred zgrade puno efektnije ¹to se tièe uticaja na dru¹tvo, od izlaska na izbore. Ono prvo mo¾da jedan od 100 klinaca vidi i skonta da je dobro, korisno, pozitivno, pa se posle i sam prihvati. Ovo drugo je, po meni, èisto gubljenje vremena.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

 :o  pu pu daleko bilo ne pominji sneg leto tek pocinje

Slaninar

Citat: UFF poslato 08 Maj, 2020, 09:30
:o  pu pu daleko bilo ne pominji sneg leto tek pocinje

Matori, zamisli da je kokain!  :)

Samo pozitivno, afirmativno, agilno...    :violina:
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

@ Slaninar
logika "bole me kara sto ima para za bakljade i razglase, za fantome sa bagerima, za iternet botove, za novogodisnju rasvetu da stoji 6 meseci..a nema za zdravstvo, pa kad se svi strucni lekari odsele iz zemlje, lecice nas priuceni majstori sa kupljenim diplomama...ali nema veze, imam ja svoj svet, caroban i lep...

i pusti to sta je bilo nekad, treba gledati u sutra...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 09:56
@ Slaninar
logika "bole me kara sto ima para za bakljade i razglase, za fantome sa bagerima, za iternet botove, za novogodisnju rasvetu da stoji 6 meseci..a nema za zdravstvo, pa kad se svi strucni lekari odsele iz zemlje, lecice nas priuceni majstori sa kupljenim diplomama...ali nema veze, imam ja svoj svet, caroban i lep...

i pusti to sta je bilo nekad, treba gledati u sutra...

Ka¾i mi jednog koji æe promeniti to?

Da - tvoja filozofija je da samo èestim smenama ti isti ljigavci postaju manje ljigavi?

Tu se ne sla¾em s tobom. Neæu da glasam za ljude kojima ne bih dao ni bajs da mi èuvaju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

@Debeli Zmaj, ne urlaju ovi botovi d¾abe "Djilase lopove" sa krovova, zna AV ko mu je najaèi protivnik. Trenutno na ¾alost nema bolji, al ako bude pola pije pola ¹arcu daje, biæe nam mnogo bolje nego sa ovima.

dzimika

Nije stvar u smeni vlasti vec u vlasti koja radi u korist naroda, nije problem da oni uzmu proviziju, da strpnu malo tu i tamo, svi znamo da se to radi svuda, problem je sto kradu mnogo i ne znaju gde im je mera, bukvalno kao u onom vicu, vidis onaj most tamo
Isto tako nije stvar ni u promeni vlasti vec u promeni ljudi, ako neki nije sposoban dovodis nekog ko jeste, a ovde se ne dovode sposobni nego oni koji ce da rade u korist sebe i stranke

Problem ovde je sto se vlast ne plasi naroda vec plasi narod, kad se vlast plasi naroda onda ona radi za narod a to ovde se nece dogoditi u skorije vreme jer stanje nije dovoljno lose plus ljudi koji su sposobni nece da se mesaju u politiku, nema zakonske odgovornosti za nikog ko radi u drzavnoj sluzbi a oni koji su nesto kao i zaglavili corku su zrtveni jaganjci ili nisu dali stranci dovoljno


Sto se tice Djilasa, istina je da je uzeo pare dok je bio na vlasti, na vise nacina ali tj nije uzeo, napravio je dogovore da preko njegovih firmi idu neke stvari sto svuda i svaki politicar radi
Istina je da je most na adi preplacen tj most kao most i nije tako strasan, vise je kostalo zemljiste oko njega i pristupne saobracajnice nego sam most, da ne pominjem da je na pogresnom mestu :)
Istina je i da je na jos brdo nacina gledao gde mogu da se zarade pare dok je na vlasti
ali isto tako je istina da je mnoge stvari pojednostavio u gradskoj upravi za gradjane, da je grad mnogo vise izdvajao za razne socijalne stvari, da su radovi koji su uradjeni dosta kvalitetno uradjeni i pored strpkanja izvodjaca (Bulevar i Nemanjina, a Pozeska je lose uradjena sto ja znam)
Isto tako je istina da je on imao firmu i pre nego sto je usao u politiku, ne toliko uspesnu kao dok je bio na vlasti ali je postojala


Neko rece Vucic u predizbornoj kampanji vec godinu ipo, to je greska, on je u kampanji jos od vremena izbora kad je dosao na vlast, nikada nije izasao iz te kampanje
pricamo o coveku koji je od studentskih dana bio potrcko Seselju, koga je svako maltretirao dok je bio mladji, e pa sada on vraca svima njima sa kamatom, sujeta i povredjen ego i kompleksi su neverovatna stvar

I da se ne zaboravi, skoro svi oni su bili na vlasti devedesetih, bili opozicija i prvo sto su uradili kad su usli u skupstinu je da su napravili dil sa Mirom Markovic oko podele mesta i svega
I da se ne zaboravi i ovo, taj isti Seselj i Vucic i Toma su u Zemunu bili godinama na vlasti, prodavali placeve po altini i horizontima, izgradilo se kuca i kuca a niko od njih nije ulozio dinara u infrastrukturu za te iste placeve nego je buducim vlastima ostalo da resavaju probleme tamo

zVuk

Citat: Slaninar poslato 08 Maj, 2020, 10:05
Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 09:56
@ Slaninar
logika "bole me kara sto ima para za bakljade i razglase, za fantome sa bagerima, za iternet botove, za novogodisnju rasvetu da stoji 6 meseci..a nema za zdravstvo, pa kad se svi strucni lekari odsele iz zemlje, lecice nas priuceni majstori sa kupljenim diplomama...ali nema veze, imam ja svoj svet, caroban i lep...

i pusti to sta je bilo nekad, treba gledati u sutra...

Ka¾i mi jednog koji æe promeniti to?

Da - tvoja filozofija je da samo èestim smenama ti isti ljigavci postaju manje ljigavi?

Tu se ne sla¾em s tobom. Neæu da glasam za ljude kojima ne bih dao ni bajs da mi èuvaju.

kako da znam da ce neko promeniti to ako mu nedam priliku da se pokaze..??  ni mali jozo iz kumrovca ne bi bio to sto je bio da mu neko nije dao priliku da se pokaze...razmisli....

po nasem izbornom zakonu i ne glasanjem glasas...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gašpar

Ljudi moji, mi smo takva nacija, ko god je na poziciji da donosi neke odluke izmeðu opcije A i opcije B, biæe mu ponuðen %.

Voleo bih da èujem od vas, ko se ne bi ugradio da mo¾e? Taènije, zanima me koja je to cifra za koju ste spremni da isprljate obraz?

zVuk

pocni od sebe, pa reci koja je tvoja cifra...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gašpar

Visina jedne plate mi je ok za porazmisliti na tu temu, ispod toga ne bih prljao obraz.

zVuk

ja svoj obraz ne bih prodavao, makar crko gladan, nego sa koliko nistica se pise "visina jedne plate" s' obzirom da je to veoma sirok pojam..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gašpar

Ne prodaja obraza, veæ da  :-[ . Dakle ne prièamo da se proda¹ stranci, veæ da uzme¹ procenat od nekog posla. Uzimanje procenta svakako sa sobom nosi rizik da bude¹ otkriven, pa da na taj naèin ukalja¹ obraz.

Tri ni¹tice, izmeðu 1 i 2.

zVuk

u bree, pa ti si bas jeftin.. :D ... nego, ja se licno ne bih ugradjivao, ali jbg to sam ja...bio sam pre par godina na probnom radu kao vozac pikapa u velikoj firmi za distribuciju prehrambenih proizvoda, treci dan mi dolazi sef vozaca i kaze da nesme pikap koji sam vozio da trosi 5-6 litara na 100km kad svi drugi trose 10+, zahvalio sam se i otisao...nisam hteo da ucestvujem u kradji...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 10:32
Citat: Slaninar poslato 08 Maj, 2020, 10:05
Citat: zVuk poslato 08 Maj, 2020, 09:56
@ Slaninar
logika "bole me kara sto ima para za bakljade i razglase, za fantome sa bagerima, za iternet botove, za novogodisnju rasvetu da stoji 6 meseci..a nema za zdravstvo, pa kad se svi strucni lekari odsele iz zemlje, lecice nas priuceni majstori sa kupljenim diplomama...ali nema veze, imam ja svoj svet, caroban i lep...

i pusti to sta je bilo nekad, treba gledati u sutra...

Ka¾i mi jednog koji æe promeniti to?

Da - tvoja filozofija je da samo èestim smenama ti isti ljigavci postaju manje ljigavi?

Tu se ne sla¾em s tobom. Neæu da glasam za ljude kojima ne bih dao ni bajs da mi èuvaju.

kako da znam da ce neko promeniti to ako mu nedam priliku da se pokaze..??  ni mali jozo iz kumrovca ne bi bio to sto je bio da mu neko nije dao priliku da se pokaze...razmisli....

po nasem izbornom zakonu i ne glasanjem glasas...

Jasno. Elem, gledano i sa druge strane, jo¹ dve stvari:

1)
Promene koje su nama potrebne su duge, mukotrpne i bolne. Sa barem srednjoroènim negativnim efektom. Ko god ih poku¹a, sigurno neæe dobiti drugi mandat, èak i ako dobije prvi. A 4 godine nisu dovoljne za kvalitetnu reformu i lustraciju (ako se i poku¹a).

2)
Veæina ljudi su debili. Izbore da bi dobio mora¹ imati para za promociju (koje dobija¹ od korporacija, ¹to znaèi da mora¹ biti njihov) i barem retoriku koja je dovoljno populistièka (kod nas je najsigurnije pucati na nacionalizam). Samo onaj ko privoli debile na svoju stranu mo¾e pobediti.

Suma sumarum - po¹teni uglavnom ne idu u politiku, oni koji se i zajebu, brzo budu kupljeni, ucenjeni, svakako iskompromitovani.
Dok narod ne zna misliti glavom, kritièki razmi¹ljati - samo propaganda, emocije - to se prima.

Po¹to nema opcije koja je na mojoj strani, ni ja nisam ni na èiojoj strani, tj. ne glasam. Uz to, moj glas je zanemariv, pa je i sa te strane potpuno sve jedno.
Neka se ljudi i politièari zabavljaju, pljuju meðusobno i "bore". Skoro je drugar iz srednje pokrenuo svoju stranku. Ne sla¾em se sa njegovim politièkim pogledima, ali znam da je po¹ten i da to gura iz najiskrenijih pobuda da popravi barem svoje mesto, svoju op¹tinu. Pomogao sam mu sve ¹to sam mogao sa tehnièke strane, ali sam mu odmah rekao da æe ili najebati, ili praviti kompromise koje ne bi voleo. Da napi¹e na papir odmah ¹ta planira, pa da vidi za pet godina je li i¹ta od toga uspeo. Iskreno bih voleo da sam pesimista i da gre¹im, da ka¾em za koju godinu: "ba¹ sam bio glup".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Maj, 2020, 22:36
ako mogu svoje zapazanje da dam a pritom umoljavam da se niko ne uvredi ....
nikad nisam voleo djiljasa, mislim da je muljara i mutan ... radi poslove onako... iskrenos sam jedva cekao da ode sa funkcije ovo ono...

e sad ..... sa jedne strane imas coveka ciji je cilj da ... bude el presidente ... ono na nivou pinocea ....
radno iskustvo NULA ... biznisom zaradio nula, realno poznavanje ekonomije NULA ... ljudi kojima se okruzio ... no comment ..
ok ... vreme je da ide i da sve svoje poltrone ukljucujuci i vesica i slicna govna odnese sa njim voda ....
dodjemo do pitanja ko ...
Marinika ..... gotivna mi je ona .. ume napravi frku..... ali... ume nekad napravi i frku tamo gde je nema pa malo ispadne bzvz ... ali ne vidim je u liderskoj
poziciji ... vise kao ministra prvosudja posle ...
Sergej ..... uh ... komplexan problem, jako veliki ego a muda realno malena .... vek mu treba neka ekipa oko njega da mi pokazao kako je hrabar ... setite
se izleta sa legijom i glumljenja ludila za vreme bombardovanja ...
Radulovic ..... ok covek sistema, on ih je najbolje upoznao ... mozda jeste protiv njih, mozda nije mogao za cifru se dogovori ... ima nekad logike to sto prica
ali kao i Sergej .... nije on za lidera, nece se ljudi skupiti oko njega...
Djilas ... uh jbt..... tajkun, u full opisu, napravio brdo para, poznaje ekonomiju najbolje, znaci zna sve mutne price, povezan sa svim strukturama, dobar
za sebe ... ali i za dosta gradjana... sve mozemo seremo ali ... most, gradski prevoz broj vozila, uvodjenje reda u gradski prevoz ( da taj omrazeni busplus ..
ali naterao je stoku da placa ako se vozi ... ua ua ua puj puj ... ali niko posle njega da ukine .... ), rekonstrukcije koje je pravio po gradu nisu bile samo da
drze vodu dok tenderski majstori ne odu ... kapiram sja sve svi su bili dobri i nabavka za komunialnu policiju onih vozila i sve to ... ali biloje dobro i gradjanima
kad porodilja ode na bolovanje .... drzava daje 65 plate...heeej rodjace... pa oni trudnocu vrednuju kao BOLEST ... alo bre.... trebaloj e 127 tako nesto potvrda papira
da bi neku pomoc dobio ... svelo se na 4 saltera ...plus je grad Beograd dao ostatak love do 100% plate ... bilo je tu i neke extrakinte, neki paketi odmah ono pelene i|
tako to .... oni bebi servis info linija itd... ok kapiram i tu je zuti bio dobar ali bili i gradjani.... nidu se resavali svi problemi ....ali brdo tih problema gradjana jeste...
moja draga baba pokojna ( :( ) je imala neki komunalni problem, zena obrazovana britkog uma presavije papir, obrati se opstini, dodje do nacleinice opstine, ista dodje
do babe, baba iznese probem, expresno reseno .. da zbam sitnica... gelender neki ...ali njoj i starijim stanarima je znacilo ... verovatno su bili dobri na tome :) ali je
|bilo dobro i njima... posle operacija imam imam jos uvek problem sa stepenicama a imao sam bas dok sam isao na terpiju ... pisao opstini... rekli su mi da sam na redu
2023 ... a nedaju gradjavinsku dozvolu da sami uradimo....!!!! ...
da ne pricam o tome da grad beograd ima svoju opticku infrastrukturu i da su sve gradske i republicke institucije izvezane ..... sve :) optika ... |da li je bio dobar ....ma
sigurno jeste ...

meni licno je ok, zadnje dve godine i tri meseca radim u jakoj firmi, radim kulturan it posao ( glumim it managera...a zapravo sam glorifikovani system admin) od toga
posle operacije radim pa vec evo skoro dve  godine od gajbe, plata indexirana u Eurima o samo de gore i ...cool mi je skroz, ide lagano oporavak, ov godine nadam se
moci cu opet vozim kola, ok morao sam predjemna automatik, sledece nada se motor ...ili one tamo.... ne zurim ....
... ali svima oko mene je sranje ....
plate su iste ili tu negde ... struja nije poskupela ali je poskupela elektricna energija poskupelo je sve .. ako ne racunamo bezube sns botove koji umesto 20k socijle sad
imaju 22k i tako to ... ostali su svi nesto otisli dole ... ne stvaramo kao drustvo dodatnu vrednost ... vredja nam se inteligencija ... ljudi su besni....
lupaju u serpe i komsije koje znam da su bili AV fanovi... 100e, da li je on realan, ljudi imaju kartice, kredite, rupe po par soma eura on im daje 100e ....

iskreno ... jedino Djilasa ( uzas znam, nisam nikad mislio da cu to da kazem za tajkuna ... ) vidim kao nekog ko ovog moze da skine sa vlasti
ili makar da mu toliko okrnji vlas da sa 10 ili 20 ili 30% opozicionih poslanika moze u aritmetici da bude alternativa av ...

moje neke misli ... slozili se ... ne slozili se ... opet je ok :)

Gde je debeli i ¹ta si uradio sa njim ??? Zvaæu policiju da prijavim otmicu... :o ;D ;D ;D

Realno si sve rekao...

mareskin


@Slaninar
Tvoja alternativa je da ni¹ta ne uradi¹ i da trpi¹ ono ¹to ti drugi serviraju?
Koja je onda svrha ¾ivljenja?

Razumem sve ¹to si napisao. Nisam slep pored oèiju. Video sam ¹ta su radili i jedni i drugi. Ali sam isto tako znao da "biv¹i" radikali ne mogu biti dobar izbor. Niko se toliko ne menja. To je èista mr¾nja prema ovoj zemlji i ovom narodu. Kako drugaèije objasniti sve odluke koje su donete i sve ¹to je potpisano na ¹tetu Srbije? Kako neko normalan mo¾e to da podr¾ava? Gde taj misli da æe mu sutra ¾iveti potomci?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

zVuk

@Slaninar
stavka pod 1 stoji, da smo debilan narod i to stoji..

to da je glas zanemariv je diskutabilno, tako razmislja vise od pola srbije, pa posle udaraju u serpe...

nego, zar ovi nisu tvoji..?? :)

http://kp.rs/Program%20Komunisticke%20partije%202015.html

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Moj brat je i dalje ubeðen da je ¹izoje reinkarnacija Ðinðiæa(¹to je u njegovoj glavi valjda nirvana)... Mo¾da ima neke veze ¹to je 2008-me bio zaljubljen u Ðilasa... :o [facepalm]
Al' da vidi¹ kako zapeni kad krene da obja¹njava koliko nas je ¾uti gradonaèelnik ojadio za sva vremena, a ¹izoje nas spasao propasti i pravi ©vajcarsku ovde... [facepalm]
I kako su burn a bitch i vesiæ super likovi... [facepalm]

Slaninar

Citat: mareskin poslato 08 Maj, 2020, 11:34

@Slaninar
Tvoja alternativa je da ni¹ta ne uradi¹ i da trpi¹ ono ¹to ti drugi serviraju?
Koja je onda svrha ¾ivljenja?

Razumem sve ¹to si napisao. Nisam slep pored oèiju. Video sam ¹ta su radili i jedni i drugi. Ali sam isto tako znao da "biv¹i" radikali ne mogu biti dobar izbor. Niko se toliko ne menja. To je èista mr¾nja prema ovoj zemlji i ovom narodu. Kako drugaèije objasniti sve odluke koje su donete i sve ¹to je potpisano na ¹tetu Srbije? Kako neko normalan mo¾e to da podr¾ava? Gde taj misli da æe mu sutra ¾iveti potomci?

Svrha ¾ivljenja tehnièki ne postoji - tj. svrha je da prenese¹ i saèuva¹ DNK - za to smo programirani.
Sve ostalo je ¹ta ko sebi naðe, da ne bi mislio o tome da je veæ sutra prakitèno mrtav i da je sve ¹to radi u su¹tini nebitno i sve jedno.  :)   Negiranje straha od smrti i distrakcije da se ne misli o besmislu.

U tom smislu, meni je do jaja poku¹avati da napravim èoveka od svog klinca i da razvijem svoj brend. Uz u¾ivanje u vo¾nji bajsa, motora, pivu, ro¹tilju. Davanje (pozitivnog?) primera kom¹ijama, prijateljima, kolegama...
Ali to svako nalazi za sebe, ¹ta je kome trip.

©to se izbora tièe - i ako glasa¹, opet æe te zajebavati. Èak vrlo verovatno i isti ti od ranije (po¹to su bolidi u veæini), ili veoma slièni.

Kod politièara mislim da preovlaðuje lièna ambicija, sujeta, ¾elja za bogaæenjem. Niko tu sigurno ne misli "e ba¹ æu sad namerno sjebati Srbiju" (osim nas autonoma¹a, naravno   [rofl]  ).
Nego misle, na veæoj skali, ono ¹to na¹e kom¹ije misle kad se ne iscimaju odneti ðubre na deponiju, saèekati zeleno na semaforu (pogotovo ako "nema nikog"), dati ¾migavac kad voze kola, platiti porez ako ne moraju - daj da pomognem sebi, "to malo za mene, nije bitno toliko".

Kad velik procenat ljudi tako razmi¹lja, onda dobije¹ to ¹to dobije¹. Opet, postupci jednog pojedinca na to nemaju praktièno nikakvog uticaja (ako izuzmemo onog kineza ¹to je jeo lo¹e kuvanog ¹i¹mi¹a).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen