Glavni meni

srpska se serpa s`prozora cuje ...

Započeo DebeliZmaj, 07 Maj, 2020, 00:58

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zVuk

jel vid'o neko nesic1a..?? ako ga neko vidi, nek mu kaze da sam ukapirao i cekam da me prosvetli za dalje...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Ivicat

A zasto bi vas on ili neko drugi prosvetlio? Odrasli ste i pametni. Neko se kune u vucica, zanemaruje lose stvari koje on radi a mi vidimo. Ili mislimo da vidimo. Tako i za ostale. Svesni smo bezidejnosti alternative/opozicije. Pitanje da li je uooste i ima u ovom trenutku. Pa ljudi poklanjaju paznju bilo kome ko govori drugacije.

@Gaspar
Zasto vices? Niko nije corav (manje-vise). Nemas ideju pa napadas drugoga ko je izneo misljenje koje nije u skladu sa tvojim.

Citam da se uskoro pocinje sa vakcinacijom od conrada-19. Zar nisu svi pricali da treba da prodje min 12-18 meseca za inicijalne testove pre pustanja vakcine u promet. A vise godina da se vidi da li ostavlja neke dugorocne posledice. I, da li bi sutra vakcinisao svoje dete tom vakcinom?

Gašpar

Ja nigde ne vidim caps lock, dakle vikao nisam.

©to se vakcine tièe da, bez ikakvog problema.

Slaninar

Citat: Ga¹par poslato 10 Maj, 2020, 09:04
©to se vakcine tièe da, bez ikakvog problema.

Ne vidim smisao prièanja o vakcini koja ne postoji, za virus koji jo¹ nije istra¾en dovoljno.

Ali generalno - za svaku opasnu i zaraznu bolest, ako postoji testirana vakcina, pogotovo sa dugotrajnijim dejstvom, ili èak i sa kratkotrajnijim ako je regija gde se nalazi¹ takva da se mo¾e¹ zaraziti (recimo kod nas jo¹ nema malarije, pa za to nije frka), vakcine su èak i po¾eljne.

Èini mi se da, kako vreme prolazi, ljudi bivaju sve zatucaniji. To je fenomen da internet i laka dostupnost informacija, dovode do ¹irenja budala¹tina meðu ¹irokim narodnim masama, umesto do ¹irenja znanja. Budala¹tine se primaju. Daleko od toga da je TV bolji - kad uraèuna¹ Pink i ostale sliène.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Ivicat poslato 10 Maj, 2020, 08:46
A zasto bi vas on ili neko drugi prosvetlio? Odrasli ste i pametni. Neko se kune u vucica, zanemaruje lose stvari koje on radi a mi vidimo. Ili mislimo da vidimo. Tako i za ostale. Svesni smo bezidejnosti alternative/opozicije. Pitanje da li je uooste i ima u ovom trenutku. Pa ljudi poklanjaju paznju bilo kome ko govori drugacije.

@Gaspar
Zasto vices? Niko nije corav (manje-vise). Nemas ideju pa napadas drugoga ko je izneo misljenje koje nije u skladu sa tvojim.

Citam da se uskoro pocinje sa vakcinacijom od conrada-19. Zar nisu svi pricali da treba da prodje min 12-18 meseca za inicijalne testove pre pustanja vakcine u promet. A vise godina da se vidi da li ostavlja neke dugorocne posledice. I, da li bi sutra vakcinisao svoje dete tom vakcinom?

zato sto je rekao da kad ukapiramo onda mozemo dalje, a kad ga pitas sta dalje, nema ga da objasni...sto znaci da je jedino njegovo misljenje "vakcinisace nas" sto meni ne zanci nista, moze da znaci samo ako u nastavku ima "to je lose zbog toga i toga" ili "to je dobro zbog toga i toga"...

dalje sto se vakcinisanja tice, stilgar je postavio link ka nekom tekstu o tome, procitas tekst, pa shvatis da nema izvora svih tih informacija iako u dnu teksta ima link ka navodnom izvoru, ali taj link ne vodi nigde.....znaci nemoze se utvrditi istinitost tvrdnji iznetih tekstu...

kazu da ove sadasnje vakcine izazivaju autizam, jesi li se zapitao koliko dece od rodbine, prijatelja, poznanika, poslovnih saradnika znas da su vakcinisani, a koliko da su autisticni..??








Ko se ljuti, uleti mu kruti

El Jefe

Citat: Laziæ poslato 09 Maj, 2020, 20:42
Kamo lepe sreæe da sam èipovan na 200 konja...
Довољан је чип за једног коња.
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

Citat: Ivicat poslato 10 Maj, 2020, 08:46
Citam da se uskoro pocinje sa vakcinacijom od conrada-19. Zar nisu svi pricali da treba da prodje min 12-18 meseca za inicijalne testove pre pustanja vakcine u promet. A vise godina da se vidi da li ostavlja neke dugorocne posledice. I, da li bi sutra vakcinisao svoje dete tom vakcinom?

Gde citas?
A i ako pocinje stvarno onda smo mi mesto gde ce testirati vakcinu

Sto se tice Nesica, ne znam sto se svi primate, covek ima svoje misljenje, isto kao sto svako od vas misli da je svoje tacno tako i on misli, vreme ce pokazati ko je u pravu

najbitnija stvar je izaci na izbore, dati glas bilo kome za koga znas da nije u dilu sa vladajucom partijom a i da nije njihova skola

El Jefe

Србија је окупирана земља и сваки излазак на изборе даје легитимитет окупационој власти.
Друштво за заштиту од животиња

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

dzimika

Isto

Da se izborima moze nesto promeniti davno bi bili ukinuti

zVuk

zasto je onda bitno izaci, ako se time nista ne menja..??

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Gašpar

Citat: Slaninar poslato 10 Maj, 2020, 09:13
Èini mi se da, kako vreme prolazi, ljudi bivaju sve zatucaniji. To je fenomen da internet i laka dostupnost informacija, dovode do ¹irenja budala¹tina meðu ¹irokim narodnim masama, umesto do ¹irenja znanja. Budala¹tine se primaju. Daleko od toga da je TV bolji - kad uraèuna¹ Pink i ostale sliène.

Upravo. Zaista ne mogu da uzmem za ozbiljno nekoga ko za izvor tvrdi sajt JaTiGovorimIstinu.DomenZaBlogKojiSePraviZaSedamSekundi.kom

DebeliZmaj

ko god ne veruje u vakcine, nek malo progugla polio vakcina, zapravo nek ne veruje
internetu nek podje malo pogrobljima i pogleda koliko decijih grobova ima do pojave
polio i onda ... skoro i da nema ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

@Gaspar

Da, nisi koristio velika slova ali si ga 'malo' zacinio.



@dzimika
Zar nije pre nedelju-dve bila vest da su neki englezi primili vakcinu kako bi otpoceli testiranje na ljudima?

***

Kako vreme prolazi, cinjenica je da ima sve vise zatucanih koji procitaju par strana (vesti, anketa, istrazivanja) na netu i misle da su pametniji od drugih. Jos se snadje i pocne da pise na svom sajtu. I eto nam ga jos jedan espert. Mogao bi neko od njih da mi objasni koja je razlika izmedju srbin.info - bbc.com - who.com. Jer, svako od njih ima svoje sponzore. Samim tim njihova verodostojnost i pravicnost je dovedena u pitanje. Cekam odogovor...

PS: poceo sam kao eklips da citiram njih deset :D

dzimika

Citat: Ivicat poslato 10 Maj, 2020, 12:41

@dzimika
Zar nije pre nedelju-dve bila vest da su neki englezi primili vakcinu kako bi otpoceli testiranje na ljudima?


Ne znam za to ali uzeo bih to sa dozom rezerve iskreno, jer za razvijanje vakcine ne moze da bude dovoljno 3 meseca i to su mnogi lekari preko napominjali
iskreno, prvo praviti vakcinu za virus koji ima ovako malu smrtnost po meni nema logike, osim ako se bolest ne vraca tj ne dobijas prirodni imunitet nakon sto je prelezis

Slaninar

Citat: Ivicat poslato 10 Maj, 2020, 12:41
@Gaspar

Da, nisi koristio velika slova ali si ga 'malo' zacinio.



@dzimika
Zar nije pre nedelju-dve bila vest da su neki englezi primili vakcinu kako bi otpoceli testiranje na ljudima?

***

Kako vreme prolazi, cinjenica je da ima sve vise zatucanih koji procitaju par strana (vesti, anketa, istrazivanja) na netu i misle da su pametniji od drugih. Jos se snadje i pocne da pise na svom sajtu. I eto nam ga jos jedan espert. Mogao bi neko od njih da mi objasni koja je razlika izmedju srbin.info - bbc.com - who.com. Jer, svako od njih ima svoje sponzore. Samim tim njihova verodostojnost i pravicnost je dovedena u pitanje. Cekam odogovor...

PS: poceo sam kao eklips da citiram njih deset :D

Srbin.info su bolidi bez konkurencije.
Bbc gura agendu sponzora, ali nisu bolidi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

ja neznam sta se svi ljudi pale....bolesti ubijaju  ljude isto kao ratovi...pa jel neko pokusao da nas vakcinise protiv rata....
napravili su celu granu medicine koja se bavi kako odrzati ljude da zive sto duze ne obracajuci paznju na kvalitet zivota....doduse iz sopstvenih intresa...penzioneri trose vise na lekove nego na hranu i komunalije....
shvatam ja kasapski deo medicine koji krpi rane....ne razume zamene organa....zasto....
shvatam travare ali ne shvatam iste te koji lece gojaznost i zavisnost od pusenje.....u pitanju je volja
razumem farmaceute koji prave antibiotike, al ine shvatam one sto prave vijagru.....sto
postoji prirodan ciklus zivota i ceo zivot treba da se pripremamo za smrt, ne kao za kraj vec kao za novi pocetak...gde...nemam pojma....kako ...nemam pojma i zabole me...treba i deca nesto da naslede na vreme, ovako lekari uzese pare od nasledstva....

kad prolazis gradom u oci upadaju tri stvari....na svakom cosku kladionice, apoteke i banke...sve to je dokaz da se pare trose na kocku, na lekove a banke su tu da pomognu kreditima....u srecna vremena sve tri bi bile strogo kontrolisane i u drzavnim rukama....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Citat: DebeliZmaj poslato 10 Maj, 2020, 10:51
ko god ne veruje u vakcine, nek malo progugla polio vakcina, zapravo nek ne veruje
internetu nek podje malo pogrobljima i pogleda koliko decijih grobova ima do pojave
polio i onda ... skoro i da nema ...

Apsolutno si u pravu.
Kad ja bejah klinac (auuuuu, kad je to biloooo) primale su se vakcine za svaku bole¹tinu posebno, pa nikad kraja...
Onda ih strpa¹e po vi¹e komada zajedno i poèe¹e razne nus-pojave...
Jebi ga, to su èinjenice.
Vakcinisan, sva moja deca takoðe.
Neispitana vakcina protiv Korone?
NIKAD
Btw, ne¹to i ne verujem u silnu smrtnost od pomenutog virusa, sjebasmo zemlju zbog 210 mrtvih od kojih je veæina bila na rubu smrti od drugih uzroka.
Vakcina za koronu?
Neka hvala, drugi put...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Gašpar

U dana¹njoj epizodi Top liste nadrealista 2020:

- Opozicija ¹trajkuje glaðu zbog Kosova
- Èlanovi vladajuæe partije ¹trajkuju jer pravosuðe u zemlji koju oni vode ne radi svoj posao  [rofl]

milomir22

Citat: Ostoja poslato 10 Maj, 2020, 20:00


Apsolutno si u pravu.
Kad ja bejah klinac (auuuuu, kad je to biloooo) primale su se vakcine za svaku bole¹tinu posebno, pa nikad kraja...
Onda ih strpa¹e po vi¹e komada zajedno i poèe¹e razne nus-pojave...
Jebi ga, to su èinjenice.
Vakcinisan, sva moja deca takoðe.
Neispitana vakcina protiv Korone?
NIKAD
Btw, ne¹to i ne verujem u silnu smrtnost od pomenutog virusa, sjebasmo zemlju zbog 210 mrtvih od kojih je veæina bila na rubu smrti od drugih uzroka.
Vakcina za koronu?
Neka hvala, drugi put...

Bravo, sad sam hteo da napisem ovo, vakcina kao ljudski izum je fenomenalna stvar, cak i te nus pojave koje ima bez polemike, su toliko retke, da postaju zanemarljive (svima osim roditelja te dece kod kojih su se nus pojave javile)u odnosu na dobit od vakcine. Sta je problem sa novom vakcinom, problem je jer je farmako industrija napravila virus kako bi zaradila na vakcini. Isto se desilo sa svinjskim, pticjim i ostalim gripovima.

Inace, u Srbiji u proseku dnevno umre 160 ljudi od kardiovaskularnih bolesti (infarkt, slog, plucna embolija, tromboembolije,...). Za kancer i broj umrlih ne smeju da kazu, jer se dovodi u vezu sa bombardovanjem, ali verujte da brojke na kaskaju mnogo za kardiovaskularnim oboljenjima. Pola ljudi koji su umrli "od korone" su umrli od druge bolesti, mozda su imali koronu, a mozda i nisu, ali zloupotreba ima i te kako.

Italijani, Spanci, Englezi i Francuzi jesu nagrabusili, to bez daljnjeg i otprilike da su selektivno pustali virus u pojedine zemlje eu, posle kine naravno, a onda se on sam rasirio koliko je to bilo moguce.

Zasto vakcinisati dete, kada je virus za njega najbezazleniji, ja licno moje dete od korone nikada ne bih vaksinisao. Opet naglasavam, od korone, od malih boginja bih vakcinisao dete.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr