Glavni meni

air brush pi¹tolj

Započeo K0le, 05 Maj, 2020, 23:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K0le

Isplati li se uzimati ove jeftine low end varijante tipa 20-30 € za    d/a pi¹tolj? 
Mislio sam malo da se igram sa svojim oklopima, ni¹ta specijalno.. al da probam  [panic]

viper

Za hobi farbanje se isplati

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mareskin


Koja boja se koristi za njih i koliko je postojana?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Pa mozes sve boje - i plavu i zutu i zelenu i crvenu... koju god hoces :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Koliko znam koristis boje sve normalno, samo u zavisnosti od velicine kristala (ako ih ima) koristis odredjenu velicinu dizne

ono sto je Farbach jednom prilikom napisao je da cak i sa kineskim airbrushom od 30e mozes da uradis svasta, ne trebaju ti neki specijalni
ja sam inace moj Paasche airbrush prodao prosle godine jer nisam imao kompresor a stajao je ja mislim 10godina na polici, a par meseci kasnije kupim kompresor, mada opet bi stajao na polici jer nemam vremena da se igram sa tim

mareskin

Citat: Taraba poslato 06 Maj, 2020, 11:26
Pa mozes sve boje - i plavu i zutu i zelenu i crvenu... koju god hoces :D

Ja znam za crnu i belu, a ove boje duge vi¹e drugi poznaju :D

Interesuje me da li je to neka specijalna boja ili ide klasièna za farbanje auta na primer?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

ako sam dobro razumeo ti svi ``air brush`` pistolji su zapravo zasnovani na ``venturi efektu`` ....
ono mlaz vazduha pravi vakum koji uvlaci kapljice boje i gura na mlaznicu...

cudi me to nepravite sami ili ja nesto propustam ?


koliko kapiram kompresor, tank, cedilo za kondenzat- dobro cedilo , zapravo su kljuc a ne pistolj od 30 ili 50e ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Jeste, u pravu si skroz samo je neisplativo praviti kad imas za ove pare da uzmes
inace u pravu si i za drugi deo, dobar kompresor tj konstantan pritisak, dobro cedilo pa cak i odvajac vlage pre samog pistolja

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

to se podrazumeva svakako, tu dolazimo do razlike u kvalitetu, meni je krivo sto nisam nikada koristio taj koji sam imao, placen je dobro i dobio sam uz njega i odvajac vlage i rezervnu iglu i diznu pride, izasao je preko 100e u to vreme kad sam uzimao, donet iz USA

dr32

Ne znam nista o ovome, al da cujem sta imate da kazete... Ja kupio sebi na poklon jos pre 4 godine neki mali kompresor i pocetnicki pistolj, al tu sam i stao. Doduse ja sam farbao bojama za modele to malo sto sam farbao.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

dok sam se osamdesetih zezao sa maketarstvom koristio sam badger  i bocu sa komprespvanim co2.....tada bio jeftin kod vatrogasaca....zapravo dzabe....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11