Glavni meni

Usna harmonika

Započeo Gašpar, 01 Maj, 2020, 12:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ima li nekoga da svira ovaj instrument?  [rofl] [rofl] [rofl]

Ja kupio pre desetak dana i ne ide mi lo¹e, moram priznati. Napravi karantin muzièara od mene  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Javite se da podelimo mi¹ljenja  ;D ;D

®or¾

Ana,nik Navajo.Ozbiljno svira [cheers]

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 01 Maj, 2020, 12:00
Ima li nekoga da svira ovaj instrument?  [rofl] [rofl] [rofl]

Ja kupio pre desetak dana i ne ide mi lo¹e, moram priznati. Napravi karantin muzièara od mene  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Javite se da podelimo mi¹ljenja  ;D ;D
Citat: ®or¾ poslato 01 Maj, 2020, 12:11
Ana,nik Navajo.Ozbiljno svira [cheers]

Da. Samo Ana Navajo svira ¾ensku usnu harmoniku, a raèunam da si ti kupio mu¹ki model?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar

Pu majku mu, sad ne znam  [panic] [panic] [panic]

eclipse4

kazu da se ona dva violoncela vec zaljubili...vodi racuna gde ces na praksu :)

mkt


Gašpar


eclipse4


DebeliZmaj

ooo resio Gasa da avanzuje bolju poziciju a cuo da ide na poslovnu put sa gazdom pa da se pripremi :)))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: mareskin poslato 01 Maj, 2020, 17:14

Da. Samo Ana Navajo svira ¾ensku usnu harmoniku, a raèunam da si ti kupio mu¹ki model?

I obavezno sa volanom na levoj strani... ;D

Darko

da li si znao da je usna harmonika najskuplji instrument za sviranje ?

Gašpar

Ne, ali verujem da æe¹ mi objasniti za¹to.

Lazic

Citat: Darko poslato 10 Maj, 2020, 12:24
da li si znao da je usna harmonika najskuplji instrument za sviranje ?
Ne... Moj deda je svirao, odrastao sam u kuæi punoj usnih harmonika, nikad nisam mnogo razmi¹ljao o istima...

ЯЭВОЛУТИОН

jesi se opredelio za zanr...sviras ljakse kantri ili bluz.....kosim travu ovih dana pa da ti posaljem naramak sena da imas slamku da drzis u ustima ako si se opredilio za kantri....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Koja ti je to harmonika? Pretpostavljam da si nesto procitao o tom instrumentu jer bez kolko tolko osnovnog muzickog znanja moci ces da odsviras samo na kraj sela zuta kuca...pretpostavljam da ti je ta armonika iz C. Kolko imas rupa na njoj?
klasican divljak

Gašpar

Dijatonska iz C, Hohner Silver Star.

Ne ide lo¹e, ima ba¹ dobar tutorial na YT, tako da ono mo¾e lepo da se savlada. Za sad radim samo osnovne tonove, kad se malo uhodam za poèetak da ubodem prvu rupu iz svakog poku¹aja, onda æu da preðem na malo ozbiljnije stvari  ;D

despic

Da pocetnicka to ti je taman. Ima 10 rupa...znaci kao da imas 8 belih dirki na klaviru i jos dva polu tona...al nznm koja bi to bila. Imas neki klavir nesto?
Ima valjda nekih tehnika tipa zvizdanje da pogodis samo jednu rupicu :)
Ja sam znao jednog lika al da me ubijes nmg se setim ko je to...secam se da je imao torbicu sa jedno 10-15 harmonika. Fazon jedini lik koji je stvarno znao da svira...to bilo pre 15god u kuglasu...
Mozda je to bio i debeli Deki sto svira u cesalj, mada ne verujem
klasican divljak

Gašpar

Ma krenuo sam redom, znam sve te tehnike i to, nego se zanesem povremeno pa onda oma¹im rupu usred pesme  ;D ;D ;D

U principu, ide mi mnogo bolje nego ¹to sam oèekivao, uop¹te nije toliko te¹ko.

castor

Sve je ok dok nema samo jednu rupu. [rofl] [rofl] [rofl]

Samo napred Ga¹oooo!!!
It's the ride that matters, not the bike…

despic

Pa nije tesko jer imas jedan ton :) A i zavisi sta sviras...hej sloveni nije tesko, sviram na blok flauti bolje od bore dugica  [zvizdi]
klasican divljak