Glavni meni

Zamena semeringa u viljuskama

Započeo Glava Dole, 30 April, 2020, 23:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Resio danas da konacno zamenim te semeringe u viljuskama i lezajeve u tocku. Poceo na otpustanju gasa na preko 180 da mi poskakuje a desni semering piska malo otkad je motor kod mene. Krajnje vreme je bilo. U levom gde je bilo ulja koliko treba je skroz sivo i gusto, a iz desnog koji je pustao je izaslo samo koliko da se nesto malo nacedi :D

Raskupusao motor:



Stapovi dole:



Al onda krece jebanijada sa srafovima odozdo... sanse nije bilo da mrdnu. Posle dosta cimanja mi se posrecilo da jedan odvrnem na cim(taj je opran i spreman za sklapanje) ali drugi nije bilo sanse. Tako da mi ne preostaje nista drugo nego da ovih dana ponesem stap do vulkanizera i nadam se da ima dugi imbus nasadni pa ako trzaj ne bude urodio plodom onda da smislim nesto i napravim special tool :)





Ovo jebe, to nekako treba blokirati kroz usku a duboku rupu :)



UFF

obesio si ga za drvo?  [rofl]

moto servis : pod lipom

ili "lipov 'lad"  [rofl]

Glava Dole

Za deciju ljuljasku ispod tresnje :D

Elem, danasnji update:

Cimam, se, razmisljam, i vidim sipku od stendera... sine mi da vidim ako je tu negde pa i da namotam nesto... medjutim, ona ko da je pravljena za ovo :O Leze ko dupe na nosu, samo je malo kraca... to je resio kljuc dvanistica koji je ujedno posluzio i kao poluga :D Odvio iz prve, uz pomoc special toola posle i vratio, radi ko fabricki :)





Stari semering vs. novi:



Sve jos jednom oprano, brzinski osuseno, prebrisano... apoteka... sklopljeni stapovi, sipan bardhal 10W za stapove, ~430ml kako kaze manual... stavljene nove prasinarke, za sad "na stolu" ferceraju super... lagano se vracaju, suste, ne cure :)

Moja budzevina u tocku sa srafcicem je do sad fercerala super ali to leti napolje(stigao je oridjiji lim).



I zasto ne treba zanemarivati semeringe u tockovima(i to ide novo):



Sad preostaje da zamenim te lezajeve, poigram se malo sa balansiranjem prednjeg, sve sklopim i nadams e da ce to biti to :D

Glava Dole

Vile vracene, blatobran, heblovi ustelovani itd... sve spremno za tocak ALI... jebu me lezajevi, zatvrdoglavili se, ubih se od cukanja nisam uspeo da ih mrdnem i resio da kupim alat za cupanje :D

Prvo sam hteo ovaj koji mi deluje mnogo bolje:
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/alati-i-oprema-za-autoservise/alat-za-izvlacenje-unutrasnjih-lezajeva-10-32-mm-geko-poljsk/oglas/94307893?filter_id=110419535

Ali ga nema na stanju a jedini je po kolko tolko normalnoj ceni

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/alati-i-oprema-za-autoservise/radapciger-unutrasnji-trokraki-12-38-mm-profi-yato-poljska/oglas/93676252?filter_id=110419535

Onda narucio ovaj, e sad ako kandze ne budu mogle da uhvate zbog distancera... cekam alat, sutra se salje pa se nadam da bex nece da me jebe nedelju dana s dostavom :D Ako s tim alatom ne uspe imam drugu ideju sa rasecenim srafom i srafcigerom... bem ti ko da su zavareni, na onim prdavcima sam bre cekicem i srafcigerom vadio ta sranja ko iz picke :D

ЯЭВОЛУТИОН

uzmi neku osovinu pribliznog precnika i zavari na lezaj i navuci teg....zavri na kraju maticu i iscupaj....jednokratni izvlakac....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Hvala na predlogu, u krajnjem slucaju nije losa ideja ako ne uspe s onim radapcigerom... taman da isprobam aparat na necemu konkretnom :) 14,5mm je lezaj, znaci moze brezon M14, e sad teg... da pozajmim jedino iz neke teretane... sajbna odozgo, stanem na tocak i cimaj s obe ruke [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

ili to ili ti pukne izvlakac od 2500 dinara....aj pogodi kako znam
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


Darko

jesu li ti semerinzi koje si kupio ariete firma ?

Glava Dole

Jok, poruceno preko wemoto :D Neki njihovi slinky glide... sta znam, deluju kvalitetno. Npr stari odozgo nisu imali oprugu, ovi su dupli, bas kao original(zbog toga sam sa jednog starog iscupao srediste da mogu da ih naibijem bez ostecenja :D ).








dzimika

porucio jos ranije ili nesto skoro?

Glava Dole

Ne, jos u oktobru prosle godine. Tad sam se iznenadio brzinom... 8-9 dana bese putovalo iz engleske... sad vec sumnjam da bi tako brzo stiglo... ipak sacekaj da se jos malo primiri ako planiras neku porudzbinu. I da, naglasi da ti navedu broj telefona. Ja sam npr u njihovom obrascu naveo ali oni na paketu nisu, da me postar nije znao... ode nazad za englesku...

ЯЭВОЛУТИОН

wemoto u sred ebole 15 dana....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

dobro, imam par nekih drugara koji su imali problem sa tim ariete , izgleda da su bas nekvalitetni

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Darko poslato 05 Maj, 2020, 00:22
dobro, imam par nekih drugara koji su imali problem sa tim ariete , izgleda da su bas nekvalitetni
ariete kao i svaki drugi...nok je nesto sto je nedostizno ali su neki prepakivali u druge brendove....tour max malo bolji od ariete.....nema to veze sa semeringom vec sa majstorom i stanjem viljuske koja se radi...neki put moraju i caure da se promene...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

krsta63

Ako viljuska nije rasklacena i ako ima dobre klizne povrsine i Ariete zavrsava posao.
Na trkackom trosim iste vec tri godine, pumpam viljusku na 1,3 bara i nista, drze kao prvog dana

Ivicat

Ako je ugradnja pravilna, ako su kvalitet povrsine po kojoj semening kliza i zazor u skladu sa preporukama proizvodjaca semeninga, svaki ce trajati.

bogdan

ponavljam se , doobro grejnje i cevka taman da prodje kroz jedan lezaj i izbijas drugi , u krug , ako nemas druge  ceo tocak na sporet i slobodno , ne mozes da ga pregrejes  a za uvlacenje spingla i sajbne i sto rece jedan moj majstor , nista na silu  samo tezi cekic  :D

Glava Dole

#18
Stigla danas posiljka:

Nisam mogao da odolim i ovom povoljnom kilo kljucu sa skalom :D







Medjutim, revovo prorocanstvo se ostvarilo... ode 2500 kroz prozor [veryangry] [ljutko]



Puknem, znaci oni na stazi mi nisu bili ravni... 5min je bilo ja msm mnogo da nabacim tocak i kljesta sa starim lezajevima, bez semeringa i onog kurca za pinjon... probam, sve funkcionise i pravo do wobija... iznerviran uzmem i brusilicu i veci cekic i brezon... e pa neces ga majci :)



Ne treba mi realno teg, ako ne bude uspelo pod kosinu onda navarim, stavim tocak na neke dascice pa udri s druge strane... samo da jedan ispadne, za drugi je posle lako, bice mnogo pristupacnije...

Posle otisao da ga opletem malo punim, sve stima, ne vuce u stranu bez ruku, povozan je... ne znam dal tripujem ali mi se cini da nekako malcice vise prenosi neravnine sa puta posle reparacije... sto i ima logike jer opruga vise ne skakuce pa sitne neravnine idu direktno na hebl. U svakom slucaju sto se viljuski tice operacija uspela... jos ova govna da pocupam, odem do vulkanizera da izbalansiramo tocak i to je to. Treba mi motor ovih dana tako da se igranka sa lezajevima nastavlja malo kasnije :D

Citat: bogdan poslato 05 Maj, 2020, 09:46
ponavljam se , doobro grejnje i cevka taman da prodje kroz jedan lezaj i izbijas drugi , u krug , ako nemas druge  ceo tocak na sporet i slobodno , ne mozes da ga pregrejes  a za uvlacenje spingla i sajbne i sto rece jedan moj majstor , nista na silu  samo tezi cekic  :D

Bas se pitam kakvog je ukusa otopljena miselinka... da je mazem posle na hleb :) Hvala Bogdane, nemam kako da je zagrejem al izgrunfovace se valjda nesto i bez toga...




PECA BMW

kako si stezao ovaj radapciger pa puko ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !