Glavni meni

pravo glasa

Započeo DebeliZmaj, 27 April, 2020, 10:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

I’ve worked in an economy that rewards someone who saves the lives of others on a battlefield with a medal, rewards a great teacher with thank-you notes from parents, but rewards those who can detect the mispricing of securities with sums reaching into the billions. In short, fate’s distribution of long straws is wildly capricious.

Warren Buffet, jedan od najbogatijih ljudi na svetu
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Citat: despic poslato 28 April, 2020, 10:40
Zmaju, pokreces onu moju staru temu o beskorisnosti nekih osoba. Hvala ti od srca sto je podrzavas, samo nastavi :)

imas suicidne misli ?...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

gde ode ti jbt
Ne, nego ono, ako odlucis da osnujes stranku
klasican divljak

DebeliZmaj

apolitican sam nesto, posle svrgavanja zloboleona nemam nesto zelju za politickim angazmanom ...
ali ali Srbija zove ko sam ja da se ne odazovem ... O:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 28 April, 2020, 10:22

Citat: zVuk poslato 28 April, 2020, 06:36
a sta sa onima koji zaposljavaju hiljade ljudi i zaradjuju milijarde, da li bi njihov glas trebao da vredi vise s obzirom da neuporedivo vise para odvajaju za poreze..??

i to je jedna od solucija, ali konkretno radi bilo sta, zaposli se, doprinesi bilo sta drustvu .... makar da pokusas pa je vec neki napredak .. ovako klosari,
pravi novu generaciju klosara koja samo pruza ruke ka drzavi i kaze daj daj daj ... nemaaaaammmaaaaam .. daj da daj daj ...
i tako mora da sam propustio u sumi raznih poruka ovde, eto za vreme slobe bilo lose, puj puj, nisu prijavljivali ... ok ... jesi bio prijavljen zadnjih 15, 10 ?
ili makar u zadnjih 5 godina ? ne? ah da...verovatno vlast dopusta....  [cheers]

ko ti je rekao da ne radim i da ne doprinosim?  samo necu da ti kazem sta, gde i koliko, jer to nije nesto sto tebe treba da zanima...ali radim tri posla od kojih ni jedan nema obavezno dnevno radno vreme i imam vise slobodnog vremena nego neko sa jednim poslom od 8 sati dnevno...imam i hobije kojima se bavim...tako da ja od drzave ne trazim nista, ali ako drzava nudi bez da ja trazim, rado cu da prihvatim.



zasto ti, kao neko ko je prekomerno tezak dijabeticar pijes litre kole dnevno iako znas da je to lose za tebe, ne brines o licnom zdravlju, a ovamo kao izrazavas zabrinutost za druge..??





Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН


pre svega resenje za neradnike aka korisnike socijalne pomoci je poznato...u izraelu postoje kibuci, zadruge na dobrovoljnoj bazi....ako imas jednu ruku i mozes da sedis, bar cetri sata dnevno ce ti dati da radis nesto..od sortiranja , slaganja, lepljenja....kako god zaradices za hranu i smestaj....ako neces da radis ides napolje iz kibuca.....na ulici neces moci da spavas jer ides momentalno u zatvor zbog skitnicarenja...isprositi nista neces je ti niko nece dati....
nema pasa lutalica, nema prosaca, nema skitnica i neradnika....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Citat: zVuk poslato 28 April, 2020, 11:39
ko ti je rekao da ne radim i da ne doprinosim?  samo necu da ti kazem sta, gde i koliko, jer to nije nesto sto tebe treba da zanima...ali radim tri posla od kojih ni jedan nema obavezno dnevno radno vreme i imam vise slobodnog vremena nego neko sa jednim poslom od 8 sati dnevno...imam i hobije kojima se bavim...tako da ja od drzave ne trazim nista, ali ako drzava nudi bez da ja trazim, rado cu da prihvatim.
zasto ti, kao neko ko je prekomerno tezak dijabeticar pijes litre kole dnevno iako znas da je to lose za tebe, ne brines o licnom zdravlju, a ovamo kao izrazavas zabrinutost za druge..??

pitanje je bilo da li radis prijavljeno to jest radni staz ili ne ... ne secam se da sam pitao sta radis i za koliko nego da li uopste is zaposlen, ono zravstveno, socijalno, porez itd...
nek radis i 20 poslova meni je drago, god god idu porezi i dazbine za iste glasaj koliko ti volja ....


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 April, 2020, 12:02

pre svega resenje za neradnike aka korisnike socijalne pomoci je poznato...u izraelu postoje kibuci, zadruge na dobrovoljnoj bazi....ako imas jednu ruku i mozes da sedis, bar cetri sata dnevno ce ti dati da radis nesto..od sortiranja , slaganja, lepljenja....kako god zaradices za hranu i smestaj....ako neces da radis ides napolje iz kibuca.....na ulici neces moci da spavas jer ides momentalno u zatvor zbog skitnicarenja...isprositi nista neces je ti niko nece dati....
nema pasa lutalica, nema prosaca, nema skitnica i neradnika....

izrael ... jesu to one okupirane palestinske teritorije ? o njima kucas?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 28 April, 2020, 13:10
Citat: zVuk poslato 28 April, 2020, 11:39
ko ti je rekao da ne radim i da ne doprinosim?  samo necu da ti kazem sta, gde i koliko, jer to nije nesto sto tebe treba da zanima...ali radim tri posla od kojih ni jedan nema obavezno dnevno radno vreme i imam vise slobodnog vremena nego neko sa jednim poslom od 8 sati dnevno...imam i hobije kojima se bavim...tako da ja od drzave ne trazim nista, ali ako drzava nudi bez da ja trazim, rado cu da prihvatim.
zasto ti, kao neko ko je prekomerno tezak dijabeticar pijes litre kole dnevno iako znas da je to lose za tebe, ne brines o licnom zdravlju, a ovamo kao izrazavas zabrinutost za druge..??

pitanje je bilo da li radis prijavljeno to jest radni staz ili ne ... ne secam se da sam pitao sta radis i za koliko nego da li uopste is zaposlen, ono zravstveno, socijalno, porez itd...
nek radis i 20 poslova meni je drago, god god idu porezi i dazbine za iste glasaj koliko ti volja ....




na sta sam ti rekao sta sam imao da ti kazem u postu koji si citirao...ne tice te se...pricao si i nesto o pravljenju nove generacije klosara...jel tebi neko brani da pravis novu generaciju akademika..??  udri brate, pravi samo napred, meni ce biti drago....nego, probaj da vise vodis racuna o sopstvenom zdravlju umesto da zabadas nos u tudje zivote....

jel znas ko zabada nos u tudji zivot..??

onaj koji ne ume da kvalitetno ispuni svoj...

postavio si temu o pravu glasa, licno smatram da svako koga drzava obavezuje da ima licna dokumenta, ima pravo glasa u toj drzavi, e sad to sto neki multi milioner doprinosi mnogo za razliku od nekog pripadnika romske nacionalne manjine koji samo trazi po meni nema nikakve veze sa pravom glasa...svako treba da ima pravo da bira ko ce da ga vodi, kao sto ima pravo da se kandiduje za vodju...

i to moje misljenje nema nikakve veze sa radnim stazom...




Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell