Glavni meni

pravo glasa

Započeo DebeliZmaj, 27 April, 2020, 10:42

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

MIGE

Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 10:42
To da svi imaju isto pravo glasa je promasen koncept, tri bezuba klosara nadglasaju dva akademika.
Dakle novim pozitivni zakonskim resnjem mozes da izgubis pravo glasa ili bi morao da se kvalifikujes ...

Ko ne zavrsi osnovnu skolu - nema glasanja ...
Ko je u statusu socijalne zastite preko godinu dana - gubi glas ...
( Ovde ima prostora da se svasta poradi tipa nema te na spisu zaposlenih, stize ti na kucu poziv za biro, ne odazoves se
ili ne opravdas tipa 3 meseca, gubis pravo glasa, sva davanja, sve sto se dobija ... nema klosarenja ... )
Svi korisnici narodnih kuhinja i generalno svi koji na socijalnim davanjim iz razloga nemanja posla - nema glas
( Deciji dodatak, povreda na radu, ono sto drzava daju po osnovu stecenog prava itd .. izuzima se )
Stariji preko 65 godina, na 6 meseci, eto godinu dana, mora da dostavi dokaz zivota i dokaz uracunjivosti ...
Ko nije izasao na izbore 4 puta, brise se iz spiska glasaca, izvoli u lokalnu upravu pa tamo aktiviraj pravo ...
Svi koji porez placaju van Srbije - nema glasanje ... ( ukinuti sve usluge drzave, po potrebi i drzavljanstvo ... )



Neces verovati ali se slazem sa tobom  [thumb_up]

DebeliZmaj

svi se vracaju ... ali za vreme slobe ... jbt sloba bio 10 godina na full vlasti ....
ok evo 20 godina posle promena .... gde su vam radne knjizice, upisani radni staz ?
a hocete glasate ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

postavio si temu i izlozio svoju ideju, rekao sam ti sta mislim o tvojoj ideji....a ti zapeo za radnu knjizicu....u sistemu pdv-a porez placa i onaj djacic prvacic kad kupi zvaku na trafici, kao i onaj sto pije pivo ispred prodavnice...



Ko se ljuti, uleti mu kruti

despic

ajde bre zmaje otvori neku normalnu temu
klasican divljak

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Дебели Змај да поједе нарамак сена.
Друштво за заштиту од животиња

milomir22

Haha, zmaju krivo masnih doprinosa koje je na njegovo ime firma uplacivala u pio fond, pa bi sad da se izdigne iznad sive ekonomije. Radim na crno, trosim na belo i zabole me mnogo za pravo glasa u Srbiji. Kao da se na izborima odlucuje nesto bitno, kurta ili murta, zabole me bas.

Ne glasam vec 10 godina, 13 godina imam pravo glasa, kad su nam vecinu prava, a ono najbitnije, pravo na normalan zivot ukinuli odavno, nek se biraju sami majke im ga lopovske svima.


Zmaje, volim i ja da politicim, ali ima zivota i van politike.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

prvo ...ukinuti demokratiju jer je i onako privid i bilo kom obliku....uvesti psolovni sistem sa odgovornim direktorom koji radi za procenat, po resorima podeljeni direktori koje sam bira i nadzorni odbor koji se bira na nivou drzave po opstinama...svaka opstina bira jednog predstavnika....
pa da na kraju uzmu pare ako mogu od drzave da naprave uspesnu firmu a ujedno da mozemo da ima lako presudimo u slucaju pokusaja kradje,,,,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

A kako cemo da odlucujemo kome i kada cemo da presudimo?
klasican divljak

eclipse4

Citat: despic poslato 27 April, 2020, 18:42
ajde bre zmaje otvori neku normalnu temu

samo preskocis temu i onda se sama ugasi od sebe kad niko ne pise :)

UFF

Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

ne znaci, istina, ali on je ulozio rad, vreme, novac i trud da stekne svoje pravo da glasa
a cigan je ulozio svrs u svoju sestru i napravio jos gomilu glasova
e pa kurac ces da glasas da se ja pitam

Citat: MIGE poslato 27 April, 2020, 18:27
Neces verovati ali se slazem sa tobom  [thumb_up]

nisi jedini

ziveo nas zmaj Field Marshal

DebeliZmaj

Citiracu reci besmrtnog Erika Kartmena ...
Wir müssen die _____ ausrotten!

Juden, Zigeuner/in, ...

Izdam knjigu MOJA BORBA ... pisem o forum, banu, govnojedima ... uzmem neki kintu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ajde evo ja cu ti radim muziku za reklamu za dz. Dabogda se obogatio
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 27 April, 2020, 22:39
Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

ne znaci, istina, ali on je ulozio rad, vreme, novac i trud da stekne svoje pravo da glasa
a cigan je ulozio svrs u svoju sestru i napravio jos gomilu glasova
e pa kurac ces da glasas da se ja pitam

Citat: MIGE poslato 27 April, 2020, 18:27
Neces verovati ali se slazem sa tobom  [thumb_up]

nisi jedini

ziveo nas zmaj Field Marshal
Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 22:44
Citiracu reci besmrtnog Erika Kartmena ...
Wir müssen die _____ ausrotten!

Juden, Zigeuner/in, ...

Izdam knjigu MOJA BORBA ... pisem o forum, banu, govnojedima ... uzmem neki kintu ...


neki put umes da zaseres,,zapravo precesto.
to sto si obrazovan i bogat ti ne daje pravo da odlucujes o sirotinji....jer da je tako mozda ti nikad ne bi ni bio bogat i obrazovan.....
zapravo kad ti sirotinja koja dodje na vlast uzme sve, eto ti prilike da svojim obrazovanjem i pamecu ponovo stvoris to sto su ti uzeli....jel si mlogo pametan...


samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zVuk

Citat: UFF poslato 27 April, 2020, 22:39
Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

ne znaci, istina, ali on je ulozio rad, vreme, novac i trud da stekne svoje pravo da glasa
a cigan je ulozio svrs u svoju sestru i napravio jos gomilu glasova
e pa kurac ces da glasas da se ja pitam


a sta sa onima koji zaposljavaju hiljade ljudi i zaradjuju milijarde, da li bi njihov glas trebao da vredi vise s obzirom da neuporedivo vise para odvajaju za poreze..??

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 28 April, 2020, 06:36
Citat: UFF poslato 27 April, 2020, 22:39
Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

ne znaci, istina, ali on je ulozio rad, vreme, novac i trud da stekne svoje pravo da glasa
a cigan je ulozio svrs u svoju sestru i napravio jos gomilu glasova
e pa kurac ces da glasas da se ja pitam


a sta sa onima koji zaposljavaju hiljade ljudi i zaradjuju milijarde, da li bi njihov glas trebao da vredi vise s obzirom da neuporedivo vise para odvajaju za poreze..??



Jok, te æe ovi moji streljati veæ prvog dana...  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

®or¾


El Jefe

У демократији о којој бриљантно апсоливира  Дебели Змај, врло брзо би могли да гласају смо високи, витки и плави. Мали, црни, неписмени би у фуруну. И дебели би у фуруну.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 April, 2020, 00:05
neki put umes da zaseres,,zapravo precesto.
to sto si obrazovan i bogat ti ne daje pravo da odlucujes o sirotinji....jer da je tako mozda ti nikad ne bi ni bio bogat i obrazovan.....
zapravo kad ti sirotinja koja dodje na vlast uzme sve, eto ti prilike da svojim obrazovanjem i pamecu ponovo stvoris to sto su ti uzeli....jel si mlogo pametan...

da ali gde je logika da neko ko ne moze ni sebe da prehrani a kamoli porodicu treba da se pita o
necemu, da donosi smislene odluke, da ako ne doprinosi radom, porezima, stvaranju dodatne
vrednosti za drustvo u celini ...

Citat: El Jefe poslato 28 April, 2020, 08:44
У демократији о којој бриљантно апсоливира  Дебели Змај, врло брзо би могли да гласају смо високи, витки и плави. Мали, црни, неписмени би у фуруну. И дебели би у фуруну.

ne ``apsolviram`` ja nista, zajebancija je bila na uff-ov posto of field marsal ...

Citat: zVuk poslato 28 April, 2020, 06:36
a sta sa onima koji zaposljavaju hiljade ljudi i zaradjuju milijarde, da li bi njihov glas trebao da vredi vise s obzirom da neuporedivo vise para odvajaju za poreze..??

i to je jedna od solucija, ali konkretno radi bilo sta, zaposli se, doprinesi bilo sta drustvu .... makar da pokusas pa je vec neki napredak .. ovako klosari,
pravi novu generaciju klosara koja samo pruza ruke ka drzavi i kaze daj daj daj ... nemaaaaammmaaaaam .. daj da daj daj ...
i tako mora da sam propustio u sumi raznih poruka ovde, eto za vreme slobe bilo lose, puj puj, nisu prijavljivali ... ok ... jesi bio prijavljen zadnjih 15, 10 ?
ili makar u zadnjih 5 godina ? ne? ah da...verovatno vlast dopusta....  [cheers]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Zmaju, pokreces onu moju staru temu o beskorisnosti nekih osoba. Hvala ti od srca sto je podrzavas, samo nastavi :)
klasican divljak