Glavni meni

pravo glasa

Započeo DebeliZmaj, 27 April, 2020, 10:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

To da svi imaju isto pravo glasa je promasen koncept, tri bezuba klosara nadglasaju dva akademika.
Dakle novim pozitivni zakonskim resnjem mozes da izgubis pravo glasa ili bi morao da se kvalifikujes ...

Ko ne zavrsi osnovnu skolu - nema glasanja ...
Ko je u statusu socijalne zastite preko godinu dana - gubi glas ...
( Ovde ima prostora da se svasta poradi tipa nema te na spisu zaposlenih, stize ti na kucu poziv za biro, ne odazoves se
ili ne opravdas tipa 3 meseca, gubis pravo glasa, sva davanja, sve sto se dobija ... nema klosarenja ... )
Svi korisnici narodnih kuhinja i generalno svi koji na socijalnim davanjim iz razloga nemanja posla - nema glas
( Deciji dodatak, povreda na radu, ono sto drzava daju po osnovu stecenog prava itd .. izuzima se )
Stariji preko 65 godina, na 6 meseci, eto godinu dana, mora da dostavi dokaz zivota i dokaz uracunjivosti ...
Ko nije izasao na izbore 4 puta, brise se iz spiska glasaca, izvoli u lokalnu upravu pa tamo aktiviraj pravo ...
Svi koji porez placaju van Srbije - nema glasanje ... ( ukinuti sve usluge drzave, po potrebi i drzavljanstvo ... )


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

jos jedan primer kako srbi vole diktaturu...

to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Samo mu¹karci koji su slu¾ili vojsku i ¾ene sa barem dvoje dece.

:)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
jos jedan primer kako srbi vole diktaturu...

to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

Ili da nije kupio diplomu, ili ¹ta god...
A, opet, koliko debila sretnem koji odluèuju o mojoj sudbini, a ne znaju da di¹u i hodaju u isto vreme... Ne mo¾e se biti pametan.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Ima ih èak i koji veruju da se izborima utièe na ne¹to... 
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 11:28
Samo mu¹karci koji su slu¾ili vojsku i ¾ene sa barem dvoje dece.

:)

vidi razmishljao sam o tome al ona lazic i silne face ovde bi bile isprozivane ;0)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
jos jedan primer kako srbi vole diktaturu...
to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

koliko imas god ? koliko imas godina upisanog radnog staza ?
a hteo bi da odlucujes kako se trose pare od poreza ?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 12:37
Ima ih èak i koji veruju da se izborima utièe na ne¹to... 

Mo¾da revolucija i Giljotina?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Giljotina
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 12:47
Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 11:27
jos jedan primer kako srbi vole diktaturu...
to sto je neko akademik ne znaci da je posten, zato je dobro da klosari mogu da ga nadglasaju..

koliko imas god ? koliko imas godina upisanog radnog staza ?
a hteo bi da odlucujes kako se trose pare od poreza ?:)


gde si procitao da bih ja hteo da odlucujem o raspodeli para..??

i kakve veze to ima sa radnim stazom..??

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

#9
Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 12:46
Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 11:28
Samo mu¹karci koji su slu¾ili vojsku i ¾ene sa barem dvoje dece.

:)

vidi razmishljao sam o tome al ona lazic i silne face ovde bi bile isprozivane ;0)

Jebiga - ne mo¾e¹ se pitati za va¾ne odluke, ako ne snosi¹ (i) sam odgovornost. Glasa¹ za ratnohu¹kaèku politiku, a posle ne ide¹ da gine¹ - nema smisla.
Isto i za ¾ene - tek posle dvoje dece poènu donekle razmi¹ljati malo razumnije, realnije - a i veæa je verovatnoæa da je bar jedno mu¹ko & vojno-sposobno.

To bi se dalo dodatno razraditi - da li sa prestankom sposobnosti za vojsku ukinuti pravo glasa i sl.
Detalji...  :)

edit: I biciklistima, naravno, isto ukinuti pravo glasa!


Citat: mareskin poslato 27 April, 2020, 12:53
Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 12:37
Ima ih èak i koji veruju da se izborima utièe na ne¹to...  

Mo¾da revolucija i Giljotina?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Giljotina

Ne, taj francuski fenseraj je za pedere. Samo metak...  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 13:11
gde si procitao da bih ja hteo da odlucujem o raspodeli para..??
i kakve veze to ima sa radnim stazom..??

kroz biranje predsednika vlasti biras i metodologiju i prioritete u trosenju para ...
ima veze, ko nije sposoban df radi i da kroz rad/porez doprinost nema sta ni da oducuje ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 13:15
To bi se dalo dodatno razraditi - da li sa prestankom sposobnosti za vojsku ukinuti pravo glasa i sl.
Detalji...  :)

kad bi samo znao koliko glasnih patriota ovde ima sto su ili vojno nesposobni ili bezanija kad je bio
rat i odbrana zemlje...

ima i ona varijanta ... radjes se kao slobodan civil, gradjanin sa pravom glasa postajes tek sluzenjem vojske ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 13:47
Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 13:11
gde si procitao da bih ja hteo da odlucujem o raspodeli para..??
i kakve veze to ima sa radnim stazom..??

kroz biranje predsednika vlasti biras i metodologiju i prioritete u trosenju para ...
ima veze, ko nije sposoban df radi i da kroz rad/porez doprinost nema sta ni da oducuje ...


e vidis, srbijom je do pre 20 godina vladao rezim koji je dozvoljavao poslodavcima da ne prijavljuju radnike..

,,, znaci radim, rezim dozvoljava poslodavcu da me ne prijavi, poslodavac me ne prijavi, a rezim osim sto mi je oduzeo penziono, oduzme mi jos i pravo glasa...

to jest, neko upravo zbog rezima nema staz...

Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

nijedan rezim ne dozvolja, lose kontrolise ali da je bilo dozvoljeno nije...
pusti sta je bilo pre 20 godina ... koliko ga imas sad u zadnjih 20 ? 10 ? 5 ?
evo sad da li ga imas ? konkretno .... sad ili u zadnjih godinu dana ? doprinosis dazbinama na platu ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 15:26
nijedan rezim ne dozvolja, lose kontrolise ali da je bilo dozvoljeno nije...


koliko ti imas godina, jel verujes u deda mraza..??  kao sto ne dozvoljava ni sverc, nego samo lose kontrolise..?? da nije bilo vajkrema, madjarske salame i ostalih kojestarija, ljudi u urbanim sredinama bi pocrkali od gladi.

kako mislis da pustim to sto je bilo pre 20 godina, mogu ti reci da bih imao mnogo vise nego sada da do pre 20 godina nije bilo to sto je bilo... i to sto je bilo do pre 20 godina je lekcija iz koje treba da se uci, to jest da se ne dogodi da neko sa ovim tvojim idejama dodje do vlasti...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 15:59
Citat: DebeliZmaj poslato 27 April, 2020, 15:26
nijedan rezim ne dozvolja, lose kontrolise ali da je bilo dozvoljeno nije...


koliko ti imas godina, jel verujes u deda mraza..??  kao sto ne dozvoljava ni sverc, nego samo lose kontrolise..?? da nije bilo vajkrema, madjarske salame i ostalih kojestarija, ljudi u urbanim sredinama bi pocrkali od gladi.

kako mislis da pustim to sto je bilo pre 20 godina, mogu ti reci da bih imao mnogo vise nego sada da do pre 20 godina nije bilo to sto je bilo... i to sto je bilo do pre 20 godina je lekcija iz koje treba da se uci, to jest da se ne dogodi da neko sa ovim tvojim idejama dodje do vlasti...


Za to se ne boj - to ni jednoj korporaciji nije u interesu, tako da nema ¹anse da proðe.
Bez ulaska u razmatranje je li bolje, ili lo¹ije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

ne bojim se...

Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 12:37
Ima ih èak i koji veruju da se izborima utièe na ne¹to...  

...nego, sta mislis da je neka druga garnitura na vlasti, da li bi poginule vojne pilote helikoptera nazivali alkoholicarima, da li bi slali kriminalce sa fantomkama na glavama da ruse savamalu i td...

naravno da bi se i dalje sprovodili korporativni interesi, ali bi bar nacin na koji se to radi mogao biti makar naizged pristojniji.
Ko se ljuti, uleti mu kruti

viper

Jo¹ jedna tema, bo¾e me saèuvaj. 😂😂😂😂

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

Citat: zVuk poslato 27 April, 2020, 16:54
ne bojim se...

Citat: Slaninar poslato 27 April, 2020, 12:37
Ima ih èak i koji veruju da se izborima utièe na ne¹to... 

...nego, sta mislis da je neka druga garnitura na vlasti, da li bi poginule vojne pilote helikoptera nazivali alkoholicarima, da li bi slali kriminalce sa fantomkama na glavama da ruse savamalu i td...

naravno da bi se i dalje sprovodili korporativni interesi, ali bi bar nacin na koji se to radi mogao biti makar naizged pristojniji.

Isti kurac. Su¹tinski. Kad pogleda¹ platu, cene, raèune, zdravstvenu  za¹titu - ono ¹to pogaða 99% obiènih graðana.

Ko je uveo veronauku u ¹kole, amnestirao kvislinge, priznao dug napravljen u vreme Milo¹eviæa? Nije SNS. Ne ka¾em da su bolji, èak bih rekao i da su za nijansu gori. Ali tu nije bitno ime stranke, to je op¹ta tendencija propadanja na¹eg dru¹tva, koja æe se nastaviti i sa narednim strankama na vlasti - barem ja ne vidim na osnovu èega oèekivati drugaèiji trend.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

A ko je napravio taj dug za vreme Milosevica? Pa nije Milosevic sam napravio a ako me dobro secanje sluzi isti oni koji su sada na vlasti ili bar veci deo njih