Glavni meni

20 sekela, 30 srebrnjaka, 1000e od deonica, 100e kes, za koliko ste se prodali ?

Započeo DebeliZmaj, 21 April, 2020, 12:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ako sam dobro razumeo statistiku za R. Srbiju ...
5.8 ...al da kazemo 5.500.000 punoletnih - 1.700.000 penzosa = 3.800.000 potencijalnih uzimaca 100E ..
ok ..

Poucen dosadasnjim telefonskim sistemima sa AVR sistemima, do prodje kroz ulaznu poruku, da vam se odmah javi operater
dok Vas pita za podatke , ime prezime, ime oca, jmbg, broj legitimacije, pa provera neka ... nekako i dok mu izdiktirate broj
racuna dok mu sistem proveri prvo da li je ispravan broj po ceksumu pa posle da li postoji preko NBS ... ok .. 3 minuta ... eto nek bude minut :)

JEDAN COVEK .. dakle jedan zaposleni moze da za 60 minuta obavi u teoriji 20 poziva, ma nek ide zivot nek bude 25 i da tako moze 8 sati da prica
bez pauze to je 8x25 - 200 poziva ... nek ih radi 100 u smeni ( a bice 20 ... )  to je 200x100=20.000 poziva, dnevno, ok za mesec dana to je 600.000 poziva :))
dakle 3.800.000/600.000 = 6.3333 meseca...

Dakle da njih 200 radi punu smenu i da obave 25 poziva za svaki sat ( a obavice 5 .... ) i
da ih radi 200 u smeni ( a radice 20 .. mozda 50 ...ko ce bre plato 200 ljudi ... )
i da tako rade SVAKI dan .. dakle bez vikenda ...
treba ima preko 6 meseci samo da skupe podatke gradjana za uplatu :)


i dalje verujete u 100e ?!

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin


Neæemo dozvoliti da logika i matematika stanu izmeðu nas i na¹ih para!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

milomir22

Lako je napraviti automatizovan proces za vecinu. Apliciras na sajtu, ime, prezime, jmbg i tekuci racun, naprave vezu sa bankom i proveru da li je to to, ako jeste ide uplata i kraj. Telefon ce ostati kao poslednja solucija za one kompjuterski nepismene, a i tu mogu da stave govorni automat, ne mora operater da radi.

Poenta je, ako hoce da daju tih 100 evra, lako ce da se nadje nacin, ako nece, e onda nije tehnicki izvodljivo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

despic

zabo im je server na sred polaganja prijemnog, a nece kad treba da daju 100e :)
klasican divljak

milomir22

Pazi, iskreno mislim da cemo mozda i dobiti po tih 100 evra. Zasto to mislim, zato sto je receno precizno i odredjeno, pa sad ako slaze, zaista ih treba na kolac nataci.

Kada je dinkic "davao" po 1000 evra, znao sam da od ta .l. nema nista. Prvo jer je izasao i jasno rekao da ce narod dobiti akcije, a ne novac. Onda je kroz pricu iskusno provukao da ce mozda, jednog dana, sve te akcije zajedno vredeti cak i 1000 evra. I narod to cuo i odmah zamislio 'iljadarku u dzepu. To je kao kad bi ti rekao da ce dati svakom gradjaninu po milion evra, a uplati ti 1 loto kombinaciju od 100 dinara. Teoretski, mozes da dobijes milionce, a prakticno si dobio .l..
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ostoja

Citat: balcan girl poslato 28 April, 2020, 13:53
vidi ja da sam neka vlast (jbg steta sto nisam  [rofl] [rofl]) ja bi mrtva ladnaa izasla na tv i rekla pazi ovamo ovi sa zapada oce ovo a oni oce ovo, vlada bi bila silvana ministar prosvete, debeli zmaj direktor bie, uff ministar finansija mada njega bi morala da kontrolisem mozda je bolje da bude ministar trgovine, nadalina ministar spoljne politike, slaninica bi bio ministar za manjinska prava al zena da ga kontrolise, mareskin za socijalna pitanja, jos bi morala da vidim ko bi bio ministar policije i ministar odbrane  ;D ;D ;D ;D

Kakav Laziæ i televizija moliæu lepo, nema od toga ni¹ta.
Laziæ mo¾e biti samo direktor instituta Vinèa...

[rofl] :P
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mareskin

Citat: despic poslato 28 April, 2020, 23:12
zabo im je server na sred polaganja prijemnog, a nece kad treba da daju 100e :)

Zabada im server poreske redovno, pa se niko iz dr¾ave ne potresa mnogo. A mi jadnici èupamo kosu svaki mesec.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

ne brinite svi koji rade u drzavnim firmama ce "dobrovoljno" da se odreknu para  ;D ;D ;D ;D i ne, ne moze lazic ide na rts i tacka, nemoj sad ti tu meni sa nekom demokratijom, ja nisam rekla da ako sam vlast da ce da bude demokratija  ;D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

sasa ns 1

Citat: DebeliZmaj poslato 28 April, 2020, 22:32
ako sam dobro razumeo statistiku za R. Srbiju ...
5.8 ...al da kazemo 5.500.000 punoletnih - 1.700.000 penzosa = 3.800.000 potencijalnih uzimaca 100E ..
ok ..

Poucen dosadasnjim telefonskim sistemima sa AVR sistemima, do prodje kroz ulaznu poruku, da vam se odmah javi operater
dok Vas pita za podatke , ime prezime, ime oca, jmbg, broj legitimacije, pa provera neka ... nekako i dok mu izdiktirate broj
racuna dok mu sistem proveri prvo da li je ispravan broj po ceksumu pa posle da li postoji preko NBS ... ok .. 3 minuta ... eto nek bude minut :)

JEDAN COVEK .. dakle jedan zaposleni moze da za 60 minuta obavi u teoriji 20 poziva, ma nek ide zivot nek bude 25 i da tako moze 8 sati da prica
bez pauze to je 8x25 - 200 poziva ... nek ih radi 100 u smeni ( a bice 20 ... )  to je 200x100=20.000 poziva, dnevno, ok za mesec dana to je 600.000 poziva :))
dakle 3.800.000/600.000 = 6.3333 meseca...

Dakle da njih 200 radi punu smenu i da obave 25 poziva za svaki sat ( a obavice 5 .... ) i
da ih radi 200 u smeni ( a radice 20 .. mozda 50 ...ko ce bre plato 200 ljudi ... )
i da tako rade SVAKI dan .. dakle bez vikenda ...
treba ima preko 6 meseci samo da skupe podatke gradjana za uplatu :)


i dalje verujete u 100e ?!
ja verujenm da vuæèiæi samo izmi¹lja poslove administraciji,jer dok to radi ima njihove glasove



Lazic

Citat: balcan girl poslato 29 April, 2020, 12:58
ne brinite svi koji rade u drzavnim firmama ce "dobrovoljno" da se odreknu para  ;D ;D ;D ;D i ne, ne moze lazic ide na rts i tacka, nemoj sad ti tu meni sa nekom demokratijom, ja nisam rekla da ako sam vlast da ce da bude demokratija  ;D
Znam da su se zaposleni u db veæ odrekli... I onako su preplaæeni...

Irena, lo¹ bi ja bio za rts, pu¹tao bih sve da laju protiv vlasti... Samo ako bi me trajno instalirali, da uvek svaka opozicija mo¾e da arlauèe...

El Jefe

Сам ћу се одрећи пара, председнику за лекове.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: El Jefe poslato 29 April, 2020, 20:37
Сам ћу се одрећи пара, председнику за лекове.

Da li je zaslu¾io?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: El Jefe poslato 29 April, 2020, 21:14
Хумано је помоћи болеснику

Ajmo redom. Prvo deci, jer je pred njima ¾ivot.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

upravo gledam "spontano okupljanje" sa bakljama i zvucnicima i navijacima koji skandiraju djilasu lopove, sns trazi buku od pola devet kao kontru
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: balcan girl poslato 29 April, 2020, 23:02
upravo gledam "spontano okupljanje" sa bakljama i zvucnicima i navijacima koji skandiraju djilasu lopove, sns trazi buku od pola devet kao kontru

Preko ozvuèenja skandiraju "Ðilase lopove" :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mkt

u mom kraju pukle dve petarde i jedan vatromet i to je to
a pre toga bila ludnica

DebeliZmaj

Citat: balcan girl poslato 29 April, 2020, 23:02
upravo gledam "spontano okupljanje" sa bakljama i zvucnicima i navijacima koji skandiraju djilasu lopove, sns trazi buku od pola devet kao kontru

hahahaha rofl
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell