Glavni meni

20 sekela, 30 srebrnjaka, 1000e od deonica, 100e kes, za koliko ste se prodali ?

Započeo DebeliZmaj, 21 April, 2020, 12:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF


zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 19:23
zVuk ... tvoje je samo ono sto je u tvom posedu ... jel i Dinkicevih 1000e tvoje ? Dakle udjes u postu uzmes 1000e i kazes uzeo sam svoje ?
Pa ne ide tako ... i nije da ne dajes nista, dajes mu legitimitet ... za... 100e ?



upravu si za to sto kazes da je tvoje samo ono sto je u tvom posedu...zato sam i napisao u nekom od prethodnih postova: "ako se te pare budu delile..."

nego...

dajem mu legitimitet....haha...bas si me oraspolozio....njemu legitimitet daje vise od pola stanovnika srbije koji ne glasaju na izborima...i to mu daju za 0e...caste ga....







Ko se ljuti, uleti mu kruti

El Jefe

Коме су легитимитет дали они који су гласали за интелектуално неупадљиву креатуру која се вабила на име Бели?
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Malo zabave, vezano za silnu prièu oko silnih novaca koje æemo (kurac) dobiti, je li neko izraèunao koliko dana je potrebno da se prijave svi punoletni graðani koji nisu peMziJoneri?
Tipa, call centar da radi nekih 16 sati, sa recimo 500 operatera (koje treba da platimo, je li), a vreme poziva u proseku oko 5 minuta (ili koliko je veæ potrebno da se izdiktira JMBG, broj raèuna banke i ostali podaci)?

Pa neka operater dobija 40.000 dinara meseèno.

Po mojoj raèunici, jedan evidentirati mo¾e uraditi oko 100 ljudi za 8-èasovnu smenu (ne znam je li to realna cifra, neka me ispravi ko je radio u sliènom call-centru). Neka je 15 ljudi na sat u proseku.
170 sati rada meseèno, u dve smene, za 500 operatera (po¹to raèunam na dane, nije bitno koliko ima smena) =
170 * 15 * 500 = ne¹to preko milion ljudi.

Tro¹ak za plate = 500 * 40.000 / 118 (jer ko jebe dinare) = oko 170.000 evAra.  :)

©to znaèi, ako pola ljudi ne uzme novce, tro¹ak call centra, samo za plate, iznosi dosta ispod 1% ukupno isplaæenog iznosa "od po 100 evra" (odu¹evljava me kako nisu obeæali "po 12.000 dinara", nego "po 100 evra" - ciganski, pijaèni fazon, da zvuèi kao da je vi¹e novaca - ovamo kao dinar je na¹a valuta).

Zahvaljujuæi call centru, tj. sistemu da se moraju ljudi prijaviti za novce, kontam da æe se mnogi, ako ni¹ta drugo, smoriti, pa neæe zvati. Oèekujem da bude stalno zauzeto.

I do sad, a pogotovo sad, nakon ove krize, 90% na¹ih sugraðana æe dati i  u guzu, veæ i za 50 evra. Sreæom, ovo va¾i i za sugraðanke, tako da nije sve tako crno.

®ivela Srbija, ¾iveo Vuèiæ! Èovek je genije, vladaæe ovde jo¹ barem 10 godina.
A posle njih, dolaze sledeæi, za nijansu gori...

Legitimitet imaju svi, pogotovo od 2000. godine, po¹to smo, je li, slobodna & demokratska zemlja. Kao i amerika - "ima¹ pravo na advokata, a ako si bogat, mo¾e¹ i da se brani¹". Dva èoveka da izaðu i glasaju, izbori su "fer & po¹teni", legitimitet je zagarantovan. Petoro njih da uzme 100 evra, kada ne postoje nezavisni mediji, biæe ih koliko god treba (ovi kao "opozicioni", "nezavisni", opet guraju prièu za iste kao ¹to su SNS, samo sa malo drugaèijom ¹minkom i retorikom).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Ja opet kazem, nemas koga da dovedes a da valja, i da ga dovedes pokvarice se jer ne mozes da zadrzis integritet jer tu nema da se izabere sta je bolje nego biras izmedju dva zla
sve sto oni i bilo koji drugi rade dobijaju instrukcije spolja, koji god da dodje i da deluje da radi za narod to je samo privid, sve funkcionise na principu zavadi pa vladaj, ako krenemo da se kurebecamo ostace samo beogradski pasaluk jer ce sve da odvoje i svi ce da traze nezavisnost iako je nikada nisu imali ali to je samo da bi nekolicina mogla da puni dzepove a idioti (narod) ne vidi dalje od svog nosa
ova drzava moze da bude jaka i nezavisna ali to nikome ne odgovara, trebaju im poslusni i jeftini, trebaju im jeftini robovi

Lazic

Kad bi ih menjali èesto bar k'o Hrvati, u nekom trenutku bi do¹ao neko malo bolji... Ma neka doðu i gori samo da ¹izoja i njegove vi¹e ne gledam...


@zVuk:
Ali pobogu, za koga da glasamo kad su svi isti? U to ime, ni ¹izoje nije lo¹... [facepalm]

milomir22

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2020, 09:57
Sreæom, ovo va¾i i za sugraðanke, tako da nije sve tako crno.

Amin! Ako ti zivot pruzi limun, napravi limunadu!!!

Apropo prijava za zelenkastu, cuo sam, znaci nije proverena informacija, da ce svi kompjuterski pismeni gradjani moci da ostave prijavu na sajtu uprave za trezor i to ne nesto komplikovano, vec klasican upitnik sa jmbg, tekucim racunom, ime i prezime i mozda jos nesto (kandidat za koga ces da glasas mozda? ;D).

Kol centar je za one racunarski nepismene i za one koji nemaju te internete i ta govna.

Penzosi, vucicu najdrazi, nece morati nista da rade, dobice ga uz penziju, mislim stojevreja ;D.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 26 April, 2020, 12:30
Citat: Slaninar poslato 26 April, 2020, 09:57
Sreæom, ovo va¾i i za sugraðanke, tako da nije sve tako crno.

Amin! Ako ti zivot pruzi limun, napravi limunadu!!!

Apropo prijava za zelenkastu, cuo sam, znaci nije proverena informacija, da ce svi kompjuterski pismeni gradjani moci da ostave prijavu na sajtu uprave za trezor i to ne nesto komplikovano, vec klasican upitnik sa jmbg, tekucim racunom, ime i prezime i mozda jos nesto (kandidat za koga ces da glasas mozda? ;D).

Kol centar je za one racunarski nepismene i za one koji nemaju te internete i ta govna.

Penzosi, vucicu najdrazi, nece morati nista da rade, dobice ga uz penziju, mislim stojevreja ;D.

Pljuju ljudi dosta peMzionere. Ne znam - u mom okru¾enju, ni za vreme milo¹eviæa, ni sada - niko ne glasa za tu gamad. Neki sada¹nji, veæ penzioneri, su se nadobijali batina za vreme pro¹log vladanja milo¹eviæa i aktuelnih satrapa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2020, 12:34
Citat: milomir22 poslato 26 April, 2020, 12:30
Citat: Slaninar poslato 26 April, 2020, 09:57
Sreæom, ovo va¾i i za sugraðanke, tako da nije sve tako crno.

Amin! Ako ti zivot pruzi limun, napravi limunadu!!!

Apropo prijava za zelenkastu, cuo sam, znaci nije proverena informacija, da ce svi kompjuterski pismeni gradjani moci da ostave prijavu na sajtu uprave za trezor i to ne nesto komplikovano, vec klasican upitnik sa jmbg, tekucim racunom, ime i prezime i mozda jos nesto (kandidat za koga ces da glasas mozda? ;D).

Kol centar je za one racunarski nepismene i za one koji nemaju te internete i ta govna.

Penzosi, vucicu najdrazi, nece morati nista da rade, dobice ga uz penziju, mislim stojevreja ;D.

Pljuju ljudi dosta peMzionere. Ne znam - u mom okru¾enju, ni za vreme milo¹eviæa, ni sada - niko ne glasa za tu gamad. Neki sada¹nji, veæ penzioneri, su se nadobijali batina za vreme pro¹log vladanja milo¹eviæa i aktuelnih satrapa.

Ja znam dosta penzionera koji se kunu u njega, a ni¹ta nemaju od njega lièno. Imaju vrlo male penzije, niko od njihove dece i unuèadi nije imao koristi od vlasti. Èak njihova deca i unuèad su protiv vlasti.
Samo iz nekog potpuno neznanog razloga vole èoveka koji im nije niko i ni¹ta. Dodu¹e Pink, Hepi i RTS se gleda kao biblija.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 26 April, 2020, 12:57
Prosecan srpski penzioner, dobio gustis, nisu mu uvalili redak sudomil.

Debilizam nema veze sa godinama.

Da ne spominjem broj inteligentnih, obrazovanih ljudi koji su se kleli u Raduloviæa svojevremeno, dok se nije pokazao kako se pokazao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Laziæ poslato 26 April, 2020, 12:24
Kad bi ih menjali èesto bar k'o Hrvati, u nekom trenutku bi do¹ao neko malo bolji... Ma neka doðu i gori samo da ¹izoja i njegove vi¹e ne gledam...


@zVuk:
Ali pobogu, za koga da glasamo kad su svi isti? U to ime, ni ¹izoje nije lo¹... [facepalm]

u prvoj recenici ti je odgovor....najbolja vlast je ona koja se redovno menja....glasaj za koga hoces, ne glasanjem pomazes sizoju da vlada, pa iako su svi isti, redovnom smenom nece uspeti da se bas toliko opuste u vladanju...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 26 April, 2020, 13:27
Citat: Laziæ poslato 26 April, 2020, 12:24
Kad bi ih menjali èesto bar k'o Hrvati, u nekom trenutku bi do¹ao neko malo bolji... Ma neka doðu i gori samo da ¹izoja i njegove vi¹e ne gledam...


@zVuk:
Ali pobogu, za koga da glasamo kad su svi isti? U to ime, ni ¹izoje nije lo¹... [facepalm]

u prvoj recenici ti je odgovor....najbolja vlast je ona koja se redovno menja....glasaj za koga hoces, ne glasanjem pomazes sizoju da vlada, pa iako su svi isti, redovnom smenom nece uspeti da se bas toliko opuste u vladanju...

50 godina komunista je podiglo zemlju iz blata, izgradilo, obrazovalo, razvilo.

Ovi promenjivi, u poslednjih 30 godina, nema ¹ta nisu pokrali i sjebali.

Drugim reèima:
je li bolje da te stalno siluje isti crnac, ili da se menjaju?  :)
Na svake 4 godine dobije¹ da bira¹ aktera i, mo¾da, pozu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

ti bi voleo da te kara isti crnac 30 godina....

upravo je problem taj sto su se kod nas za 30 godina promenila 3 crnca umesto bar 7 za isto vreme..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 26 April, 2020, 13:41
ti bi voleo da te kara isti crnac 30 godina....

upravo je problem taj sto su se kod nas za 30 godina promenila 3 crnca umesto bar 7 za isto vreme..

Ka¾u da je ludost raditi stalno istu stvar, a oèekivati da rezultat bude drugaèiji.

Koja je razlika izmeðu lopova Sime i lopova Pere?

Mo¾da ako izaðe neka dobra, guzata, sisata, izaðem glasati za nju, da bar imam ¹ta gledati kad prolazim pored televizora, bolje od ovih spodoba.
Sve ostalo je u su¹tini, za obiènog, po¹tenog, radnog èoveka - isti kurac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

niko se ne prodaje za nasih 100e..koliko godina su nas krali/?smatram da su to moje pare a i onako ce skociti neke cene tako da ce nam tih 100 e izvuci kroz racune

Slaninar

Citat: MIGE poslato 26 April, 2020, 13:47
niko se ne prodaje za nasih 100e..koliko godina su nas krali/?smatram da su to moje pare a i onako ce skociti neke cene tako da ce nam tih 100 e izvuci kroz racune

Kontam da æe novce morati ¹tampati, tako da æe veæina penzija i plata efektivno biti umanjene, za 10... pa 20%... 30...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

@Slaninar

na primer sprinter na 100m radi stalno istu stvar i unapredjuje svoj rezultat...to jest svaki sportista..

razlike izmedju lopova sime i lopova pere mozda i nema, a mozda jedan krade, a drugi kraducka..:)

svi koji se bore za vlast, bore se zbog sebe i za sebe i zele da sto duze vladaju, a kad bismo ih redovno menjali, oni bi zbog same zelje da budu duze na vlasti bili bolji i prema obicnom, postenom, radnom coveku..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 26 April, 2020, 14:18
svi koji se bore za vlast, bore se zbog sebe i za sebe i zele da sto duze vladaju, a kad bismo ih redovno menjali, oni bi zbog same zelje da budu duze na vlasti bili bolji i prema obicnom, postenom, radnom coveku..


To je ono ¹to se svi trude ubediti ljude - u svim "demokratskim" zemljama.

Niko, ko radi za narod, a ne za korporacije, ne mo¾e ni da ima para za kampanju, te ni da se pojavi u medijima, kako bi osvojio iole ne¹to glasova.

Svi koji su poznati i "u igri" su kupljeni. Isto sranje, drugo pakovanje.

Nudi li neko od ovih na izborima alternativu?
Tipa - idemo sa kinom 100%, jebe¹ EU.
Ili - idemo sa Rusijom, ni¹ta EU, ni¹ta NATO.
Da ne spominjem socijalizam, ili, ne daj Bo¾e, komunizam?

Nema - svi nude "transparentno, pravna dr¾ava" bla bla, da radi¹ u fabrici s pelenama za 200 evra.

Ima neko da sme javno odjebati Kosovo?
Ima neko da nudi oru¾je i uniforme da se isto oslobodi/okupira (u zavisnosti od toga ko izve¹tava o dogaðaju)?

Ne da ja znam, barem ne od ovih ¹to imaju ¹anse dobiti vi¹e od 1% glasova. Sve je ista prièa, isto sranje.
Lustracija, nacionalizacija, ve¹anje lopova? Nope - samo "legalistièki, transparentno, bez revan¹izma..."

https://www.youtube.com/watch?v=W7bt3c8k9fI#

P.S. Kojim si se ti sportom bavio, kad misli¹ da se na treninzima stalno radi jedno te isto?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

macevanjem, juniorski sampion sr jugoslavije, disciplina sablja :) pre par godina sam imao priliku da vidim listu 200 najboljih svih vremena sa prostora bivse sfrj, tad sam na listi bio 130 i neki... :)
Ko se ljuti, uleti mu kruti