Glavni meni

20 sekela, 30 srebrnjaka, 1000e od deonica, 100e kes, za koliko ste se prodali ?

Započeo DebeliZmaj, 21 April, 2020, 12:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zVuk

to su i onako nase pare....uopste nije bitno ko ih deli...mislim da bi bilo dobro de se svi prijave...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mareskin

Citat: zVuk poslato 24 April, 2020, 15:40
to su i onako nase pare....uopste nije bitno ko ih deli...mislim da bi bilo dobro de se svi prijave...

Ako ne bude nekih ba¹ otvorenih ucena treba svi da se prijave. Dr¾avu su veæ zadu¾ili za sve ¹to se ovih dana "deli" i cenu i kamate za to æemo tek plaæati u narednom periodu.
Bolje je uzeti taj novac i ako ti ne treba pokloniti lièno nekome, nego dozvoliti da neko iz vlasti strpa u svoj d¾ep na osnovu tvog "dela".
Ne verujem nikome iz vlasti, a posebno ovim lopovima.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

ja preskacem ovih 100e kao i dinkicevih 1000e od deonica... mora neko da
bude posle za porotu kad im se bude sudilo a da bi bio u poroti ne mozes da
si upetljan u tu prevaru ...\
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 24 April, 2020, 16:46
ja preskacem ovih 100e kao i dinkicevih 1000e od deonica... mora neko da
bude posle za porotu kad im se bude sudilo a da bi bio u poroti ne mozes da
si upetljan u tu prevaru ...\


Da li æe biti prevara ili neæe tek æemo da vidimo (u smislu da li æe isplatiti penzionerima i ostalima obeæanih 100e).
U svakom sluèaju znam da æe u svoje d¾epove strpati poveliku svotu novca.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 24 April, 2020, 16:46
ja preskacem ovih 100e kao i dinkicevih 1000e od deonica... mora neko da
bude posle za porotu kad im se bude sudilo a da bi bio u poroti ne mozes da
si upetljan u tu prevaru ...\


dok god placas porez, ti si upetljan u prevaru...nego.....jel ti stvarno mislis da ce se nekome suditi za nesto..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

mareskin : necu nida gledam :)
zvuk : sudili ne sudili ja ne ucestvujem u tome ... nesto za nista :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

E sto mi sinula ideja ! Svako ko ne zeli ovih 100 e nek se odrekne u korist foruma ili pak praseta !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 24 April, 2020, 19:13

zvuk : sudili ne sudili ja ne ucestvujem u tome ... nesto za nista :) ...


u cemu to ne ucestvujes..??  placanju poreza..??    nego, ja to ne vidim kao nesto za nista, vise kao nase pare od kojih deo hoce da nam vrate...oni ce i onako te pare da spucaju na gondole, jarbole, novogodisnju rasvetu, granitne kocke i razne druge gluposti....tako da ako se te pare budu delile ja cu ih uzeti jer su moje, da vlast deli svoje pare, bilo bi nesto za nista, ali s' obzirom da dele nase pare, onda hocu svoj deo, necete da me prevarite...:D
Ko se ljuti, uleti mu kruti

El Jefe

Како оно беше у Румунији?
Друже Чаушеску, почасни стрељачки вод постројен је у вашу част.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

zVuk: porez svugde mora se placa unekom obliku, slazem se da treba samo da postoji korporativni porez ali ne i porez na plate ...
ali ne necu da uzmem, necu ni da se odreknem pa neko iliza nesto .. ne necu uopste da te pare budu upucene ka meni ... :) kome
je tih 100e ok za prodaju sebe rezimu sve je ok ... eto kompenziran si .. 100e ti damo a ti time pokrpi neke racune i kupi 2 litre rakije
i tako to .. pa ok :) tvoje pravo kao sto je moje pravo reci ne ...

da je postojala iskrena zelja da se pomogne gradjanima rekli bi : sledece 4 godine DUPLIRAJU se ili TRIPLIRAJU sva socijalna prava,
\davanja nadleznosti, sistem bonusa kad nadjes posao ... razni stimulansi OZBILJNE PARE .. ovako .. 100e je kao wow ...
meni nije ... ali realno imao bi na sta da je potrosim ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin


Ne mo¾e¹ prodati sebe re¾imu, ako su to tvoje pare. Onaj ko ih nije zaslu¾io nego ga re¾im plaæa za njegovu odanost i podr¹ku, e on se prodao.
Ovako æe la¾irati i pokupiti pare koje su namenjene tebi. Kome si onda ti pomogao/odmogao?
Ovo sve teoretski da æe te pare i moæi da se naplate.

A balada se ekonomskom pomoæi privredi se jo¹ uvek razvija :D :D :D :D :D
Sutra æe biti: mi smo vama dali pomoæ, a vi niste hteli da je uzmete ;D
Tako su ga zakukuljili i zamumuljili da je to stra¹no.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 11:53
zVuk: porez svugde mora se placa unekom obliku, slazem se da treba samo da postoji korporativni porez ali ne i porez na plate ...
ali ne necu da uzmem, necu ni da se odreknem pa neko iliza nesto .. ne necu uopste da te pare budu upucene ka meni ... :) kome
je tih 100e ok za prodaju sebe rezimu sve je ok ... eto kompenziran si .. 100e ti damo a ti time pokrpi neke racune i kupi 2 litre rakije
i tako to .. pa ok :) tvoje pravo kao sto je moje pravo reci ne ...



kao sto rece mareskin, nemozes da prodas sebe za nesto sto je tvoje...odnosno,  ako ti neko daje (u ovom slucaju vraca) nesto, a ne trazi nista za uzvrat, kako je to prodaja..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

dzimika

E ja cu vala da ih uzmem, moje su, dao sam ih kroz registraciju svake godine i hocu da dobijem nesto nazad, bar od tih para i zeninih mozda i registrujem motor pa ih dobiju i nazad odmah

Lazic


DebeliZmaj

zVuk ... tvoje je samo ono sto je u tvom posedu ... jel i Dinkicevih 1000e tvoje ? Dakle udjes u postu uzmes 1000e i kazes uzeo sam svoje ?
Pa ne ide tako ... i nije da ne dajes nista, dajes mu legitimitet ... za... 100e ?

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2020, 19:23
zVuk ... tvoje je samo ono sto je u tvom posedu ... jel i Dinkicevih 1000e tvoje ? Dakle udjes u postu uzmes 1000e i kazes uzeo sam svoje ?
Pa ne ide tako ... i nije da ne dajes nista, dajes mu legitimitet ... za... 100e ?



Pa sad kad masovno odbiju ljudi da uzmu 100e brze bolje izacice i saopstice da zivimo nikad bolje jer nikom nisu trebale pare , mada recice to i da uzmemo svi .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

eclipse4

uzmete svi pare i ne glasate za njega,smestite mu kurcinu usta napuckana

UFF

Citat: PECA BMW poslato 25 April, 2020, 02:16
E sto mi sinula ideja ! Svako ko ne zeli ovih 100 e nek se odrekne u korist foruma ili pak praseta !

prijavljenih ukupno nula  [rofl]

PECA BMW

Citat: UFF poslato 26 April, 2020, 01:41
Citat: PECA BMW poslato 25 April, 2020, 02:16
E sto mi sinula ideja ! Svako ko ne zeli ovih 100 e nek se odrekne u korist foruma ili pak praseta !

prijavljenih ukupno nula  [rofl]

Treba nam samo jedan - za dva praseta
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !