Glavni meni

Imamo li nekoga ko se bavi ventilacionim sistemima

Započeo Kanarinac, 21 April, 2020, 02:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Ili barem da zna ovu tematiku. Treba da napravim push pull sistem, ali imam problem uvlacenjem vazduha

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MIGE

juga je doktor za te stvari..koliko znam,radi velike sisteme

Ivicat

Sto bi nasi korona majstori rekli, covek od struke :)

friziderdzija

evo ja ...ili juga...car/kralj/prvak u skoku u dalj...

el treba da se pravi ili da se sraèunja pa napravi...

reci ¹ta te zanima...sraèunjavao i pravio svakojake skalamerije za i od klime...ventilacije...klime sa ventilacijama...toplotne pumpe...grejanja...hlaðenja...solare...gasne kotlove...hladnjaèe...termo kingove...vebasta

nemo se stidi¹...pitaj

Kanarinac

Evo me, nesto sam bio u haosu ovih dana. Treba mi pomoc oko proracuna.
Prostorija je 24kvm, treba da se uradi provetravanje sa ventovima.
Ulaz svezeg vazduha idr kroz otvor 50x50cm na koji je zakaceno crevo precnika 40cm, napravio sam racvu i stavio po 2 venta od 40cm levo i desno. I oni sluze da uvuku svez vazdunlh. Izvlacenje rade 4 venta od 35cm.
Kada se sve to poveze i pusti, ova 2 venta sto uvlace vazduh tuku sa strane, a ne napred kako bi trebalo, a kada se pusti jedan duva napred normlano.
E sad, jel problem sto je otvor premali pa se ne pravi neki pritisak ili je nesto drugo u pitanju.
T racva je u pitanju ako je to bitno. Tu je i sema prostorije crtano slobodnom rukom :D
Plavo je ulaz crveno izlaz.



Lazic


Kanarinac


mareskin

Citat: Laziæ poslato 24 April, 2020, 00:20
Odlièan crte¾... ;D
Citat: Kanarinac poslato 24 April, 2020, 15:09
Bas sam se potrudio😬

Aha... i koja je velièina biljki i koliko struje potro¹i¹? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

biljke nisu visoke, prostrte su po stolovima...ovo je susara a ne farma za uzgoj...khm...biljaka....ovo pravi promaju ...vestacku...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 April, 2020, 20:25
biljke nisu visoke, prostrte su po stolovima...ovo je susara a ne farma za uzgoj...khm...biljaka....ovo pravi promaju ...vestacku...

Pa, ja otvorio stranicu video gore u zaglavlju Laziæa sa crvenim oèima i ne¹to me povuklo :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kanarinac

A ne mora da znaci ako Lazic pise da su odmah biljke upitanju

ЯЭВОЛУТИОН

jok...ili biljke ili kompjuteri.....mozda eventualno pivo, rakija i kle....ali redje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kanarinac


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

friziderdzija

izvinjavam se na zakasnelom odgovoru...
raèva ne mo¾e da bude ''T'' tipa nego ''Y''
i od krivine do re¹etke za ubacivanje mora da bude najmanje 3 preènika kanala...

Kanarinac

E jbg da sam znao to za T racvu pre nego sam je napravio, sad gotovo. Bice uradjen jos jedan otvor, pa ce svaki vent imati poseban.