Glavni meni

Lamele set ili set sa oprugama i plocama

Započeo dzimika, 20 April, 2020, 18:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Gde traziti? Koja radnja ima najbolji izbor? Najbolje ceo set kad vec menjam ili lamele i opruge u setu bez razdvojnih ploca da ne moram opet da skidam sve kad opruge dodatno oslabe
Vec sam nekima poslao poruke na KP a sutra cu i telefonom okretati sve redom ali mozda neko ima neku preporuku

za DR650RSE SP43A model

Na zalost lamele su dobro iznad servisnog limita ali vidim da na jednoj fali 2 one frikcione male plocice a neko joj je i turpijao zube nekada u proslosti iz nekog razloga, mozda jer nije hteo da menja sve lamele pa stavio najpriblizniju koju je imao polovnu ili sta vec a inace ta bi trebalo da bude za nijansu manja od svih ostalih

Glava Dole

Obrati samo paznju kad budes kupovao da im bar povrsina bude ista a ne kao sto se meni zalomilo... iste lamele, za taj motor, pasu ali zamenske duplo manje povrsine imale... te cuvam za rezervu a ja premerio i vratio stare koje su bile odlicne :)



A ploce slobodno obradi ovako ili stavi nove. Nikako drugacije. I proveri korpu i zvono. Ja sam sa novim lamelama i oprugama na prvu dobio znatno poboljsanje a posle dva kruga se vratilo na staro ako ne i gore. Tek posle drugog zvona, turpijanja korpe, podloski i obrade medjuploca je proradilo kvacilo bas kako treba, za sad jos uvek lepi... a dokle ce videcemo :D

https://www.motomanijaci.com/index.php?topic=24361.msg851164#msg851164


El Jefe

Мото бајк Каћ. Задњи пут су ламеле биле 7-8000 хиљада. Мислим да су имали и тврђе опруге коме треба, ал нисам сигуран
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

E njih sam jurio ali nisam mogao da se setim imena radnje, pre neke godine su jedni od retkih imali dihtung dekle (tad mi nije palo na pamet da napravim lepo pre stavljanja ali dobro)
Koliko vidim imaju na sajtu, nadjoh opruge na netu i ispade da su moje jos uvek dobre, tipa 35.5mm je duzina a servisni limit 34mm, moje su na 35,4 fazon, e sad da li menjati ili samo da uzmem lamele, videcu jos
nego ispade da imam dve prve lamele u setu, neko je nesto kombinovao, nije to toliko strasno ali opet cemu

Gavrolini

Toliko su manje vise svuda. Juce sam se èuo sa Oliverom iz Kule. Sutra poèinju da rade i krece uvoz.

dzimika

E poslao sam i njima poruku na KP isto, razlika u ceni je u par stotina dinara, vrti se oko 7500 svuda, nego niko izgleda nema opruge, vise one idu jer ljudi promene opruge jer lamele obicno budu dobre kao sto je generalno i kod mene slucaj

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 20 April, 2020, 18:48
Gde traziti? Koja radnja ima najbolji izbor? Najbolje ceo set kad vec menjam ili lamele i opruge u setu bez razdvojnih ploca da ne moram opet da skidam sve kad opruge dodatno oslabe
Vec sam nekima poslao poruke na KP a sutra cu i telefonom okretati sve redom ali mozda neko ima neku preporuku

za DR650RSE SP43A model

Na zalost lamele su dobro iznad servisnog limita ali vidim da na jednoj fali 2 one frikcione male plocice a neko joj je i turpijao zube nekada u proslosti iz nekog razloga, mozda jer nije hteo da menja sve lamele pa stavio najpriblizniju koju je imao polovnu ili sta vec a inace ta bi trebalo da bude za nijansu manja od svih ostalih

ako ste ikada kupovali OEM lamele primetili ste da se prodaju na komad...zapravo menjaju se samo lamele koje su pale ispod servis limita i opruge koje su ispod servis limita....e sad originalna jedna kosta skoro kao set u kopiji...ali zato se cuvaju originalne  za prijatelje...ako bi dzimika dosao do mene bez maske i peraja dao bih mu da kopa po zalihama lamela, verovatno ima neka koja pasuje a u limitu je ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Mogu ja da dodjem i ponesem masku i peraja ako treba ili mi ne treba to? :D samo kazes u koje vreme ti pase i eto mene :D ponesem moje za uzorak naravno mada znam i napamet dimenzije ali bolje kad imas uzorak

Glava Dole

Proveri u manualu dal su sve iste(da, upamtio sam revove kritike onda, za svoj proverio za svaki slucaj manual do tancina) ;)

dzimika

Nisu, to je ono sto sam pisao gore, prva je malo razlicita ali neko je nesto tu dirao jer imaju dve prve a deluje mi da je neko stavio neku slicnu pa je turpijao usice da bi skratio na istu duzinu kao ostale, bas se vidi da je turpijano

MIGE


dzimika

To ne mozes tvrditi dok ih ne pogledamo :P