Glavni meni

Elektrièni brijaè - iskustva, preporuka?

Započeo Slaninar, 16 April, 2020, 21:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Ako neko od manijaka koristi ova èuda, rado bih èuo preporuku / iskustva.

Gledam uzeti neki na baterije (valjda je veæina sad takva) i sa onim okruglim seèivima (za bradu koja je jaka i raste u svim moguæim pravcima).

Ovako ne¹to na primer - ali ne znam, nisam probao, mo¾da je govno:



Link:

https://www.gigatron.rs/aparati_za_brijanje/remington_rotirajuci_brijac_ultimate_series_r8__xr1550-257565?recommender_box_placement=productpage_similar&recommender_box=quarticon?recommender_box_placement=categorypage_recommended&recommender_box=quarticon

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

clutch&brake

Ja ga probao na jajima... Mnogo cupa...kapiram da ce i tebi tako sa bradim biti... 😁
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

dzimika

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Ne koristim brijave vec godinama samo trimere, samo braun trenutno cruzer6 kupljen pre par godina ali imao mali defekt ali sam ja kriv jer nisam podmazao taj deo godinama, kupio neispravnu za 1200din i resio problem i ujedno dobio brdo rezervnih delova

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

vlada_dee

Imam neki jeftiniji Remington i nisam zadovoljan, otupeo i èupa trodnevnu dlaku. Æaletov onaj "cilindrièni" Braun star 40god i dalje bolje skida. Jedino ¹to sam primetio sa ovim okruglim seèivima je da su dobri ako ti urastaju dlake, ne izbrijavaju totalno glatko...

Slaninar

Meni je brada takva da sa tim "ravnim" (cilindriènim, kao braun od pre 40 godina) ne mogu da se obrijem - ni kad je skroz kratka, tipa dan stara. Tako da mi treba kr¹ten sa tim okruglim seèivima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Kod mog frizera mi sa tim okruglim secivima neki philips briju glavu, jebe mamu kako obrije ja se razmisljam da kupim.

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 17 April, 2020, 01:40
Kod mog frizera mi sa tim okruglim secivima neki philips briju glavu, jebe mamu kako obrije ja se razmisljam da kupim.
Samo koji. Jer reviews koje èitam po Netu dosta pljuju novi Philips. Remington ne pljuju toliko, vidim i oni imaju te okrugle.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

nije ni braun sto je nekad bio
poslednje sto sam imao od njega je bilo tesko sranje sa 5 puta vecom cenom od boljeg kineskog proizvoda

mareskin

Citat: Slaninar poslato 16 April, 2020, 21:27
Ako neko od manijaka koristi ova èuda, rado bih èuo preporuku / iskustva.
...

Imam dva modela sa okruglim seèivima (mo¾da i tri) i meni ne rade posao uop¹te. Apsolutno sa njima ne mogu normalno da se obrijem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Citat: UFF poslato 17 April, 2020, 01:56
nije ni braun sto je nekad bio
poslednje sto sam imao od njega je bilo tesko sranje sa 5 puta vecom cenom od boljeg kineskog proizvoda

Nije, nekada i nije bio neki izbor kod nas, nesto malo philips ali nije bilo drugih marki
Eno jos uvek recimo imam cruzer3, za brijanje radi ali trimer ne radi a mislim da za 5god koliko je bila garancija 2x sam menjao taj trimer

Slaninar, ako ne mozes da obrijes sa brijacem sa mrezicom znaci da ti nije jaka brada, ja sam te mrezice morao da menjam svakih par meseci zbog brade jer je kidala mrezicu

milomir22

Ja sam 6 godina bez prestanka koristio ova dva, stari i novi.









E sad, ovaj iskra-braun stari je bukvalno bio kao nov, jer ga je otac samo jednom koristio, provalio  je da mu "pali" bradu, ocistio, spakovao u fioku i ostavio dok ja nisam uzeo da ga koristim. Nozevi su jako ostri i cini mi se da je na osecaj ostriji od remingtona, koristio sam ga kad mi je malo duza brada, jer na duzu bradu mnogo manje cupa od remingtona. Remington je onako "finiji", obrijes se, a nisi ni provalio. Mana mu je sto je baterija sa punjnjem od 6-7 dana, najednom spala da se jedva obrijem sa 1 punjenjem. Ne znam zasto ni kako, bukvalno kao da je programirana da skikne. Ali sam joj uhvatio caku, nekoliko puta je skinem s punjaca i vratim i onda se napuni dobro.

Naglasio bih da nemam jaku bradu niti osetljivo lice, koristio sam ova dva brijaca iskljucivo svaki dan, 6 godina, jer sam radio na takvom radnom mestu da sam morao biti uvek glatko obrijan (samo na licu ;D).

Prodje tih 6 godina, ja ziveo u bgu, tamo mi bili brijaci, a dosao u kg na svadbu, zaboravim brijac i uzmem obrijem se onim gilletovim za jednokratnu upotrebu. Pogledam se u ogledalo, a ono krvoprolice 'lebac te jebo razani. Kako da objasnim, na kozi su mi se pojavile, usled dugogodisnje upotrebe el. brijaca, neke mikrobradavice koje se uopste nisu primecivale ovako, ali ih je brijac sve ovrljao, pa sam taj dan na svadbi imao look metalac g. milanovac.





Sta sam radio, u medjuvremenu promenim posao, nije vise obavezno svaki dan brijanje, svaki 2-3 dan izbrijem se klasicnim ziletom, bude krvavo, ali svaki put sve manje i manje i tako par meseci, dok se nisam vratio u normalu. Sad samo klasicni zilet, a ona dva tamo skupljaju prasincinu.

Ako imas jaku bradu, mozes koristiti el. brijac, ali nikako iskljucivo samo el. Uvek se, makar 1-2 puta nedeljno obrij "nozem", inace moze biti mnogo krvavo kasnije.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Nisam se obrio ziletom od srednje skole, samo masinicom, zadnjih par godina na nedelju ili vise dana osisam bradu na keca i tako uvek, jebe mi se za posao i sve to, kome ne odgovaram zbog brade ne mora da me zaposli uopste, sreca pa zadnjih par godina radim poslove gde u trenerci idem na posao :D

Slaninar

Meni je brada dosta jaka, ali raste u svim pravcima (kosa mi je k'o Bob Marli, jebiga :)  ). Sa tim "ravnim" elektriènim brijaèima neæe da se skida. Tj. moram milion puta u svim smerovima da ih vuèem.

Uz to mi je ko¾a face osetljiva - tako da i sa Mach 3 bude krvava faca, obavezno. Oni za jednokratnu - naprave harakiri na faci. Jebiga.

Bio sam uzeo neki Philips elektrièni, sa okruglim seèivima, pre 15 godina. Trebalo je jedno pet dana da se ko¾a navikne, i posle toga nije bilo vi¹e iritacije lica, a mogao sam se brijati svaki dan.
Problem je ¹to sad veæ lo¹ije radi, da li se istupio ¹ta li, a kontao sam uzeti bez kabla, da mogu sesti i èitati gde hoæu dok se obrijem.
Ali - vidim da sad Philips dosta pljuju po Internet reviewovima.

Ali, sudeæi po ovome ¹to ka¾e Milomir, izgleda da su se svi proizvoðaèi opametili - niko ne pravi da valja, a ne ko¹ta 500 evra, jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta


mareskin

Citat: dzimika poslato 17 April, 2020, 08:22
Nisam se obrio ziletom od srednje skole, samo masinicom, zadnjih par godina na nedelju ili vise dana osisam bradu na keca i tako uvek, jebe mi se za posao i sve to, kome ne odgovaram zbog brade ne mora da me zaposli uopste, sreca pa zadnjih par godina radim poslove gde u trenerci idem na posao :D

®iletom ispadne najbolje. Kupujem one sa tri no¾a i zadovoljan sam. E sad problem je ¹to, ako nosim ne¹to sa kragnom odmah posle brijanja imam problem sa licem. Tako da vi¹e koristim elektrièni. A i meni brada raste u svim smerovima.

Trenutno koristim neki baterijski AEG klasièni elektrièni brijaè. I nije tako lo¹. Baterija jo¹ dr¾i. Mada ako ga koristi¹ na kablu osetno bolje radi.
Kupio sam i neku ma¹inicu-brijaè sa Alija i baterija dr¾i ba¹ dugo. Ima taman te¾inu. Ima¹ oseæaj da je kvalitetan ureðaj. Koristim da potkratim bradicu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

#16
Imam veæ 14 godina neki Philips philishave, bio je 2006-te oko 200e (platio ga 90 na rasprodaji inventara radnje), litijum polimer baterija radi dan danas, trimer mu radi ok, skoro da mo¾e da se ¹i¹a sa njm, no¾iæi sjebani od 2012-te, taènije osovine no¾iæa a ni no¾iæe nisam menjao nikada a Philips rekao da treba na dve godine, kad sam hteo da izmenjam osovine i no¾iæe bilo ne¹to oko 150e, vratio se na ¾ilete... Fantastièno izbrijavanje za nas ¹to raste brada na sve strane, obo¾avao sam ga, svako jutro se brijao na klonji dok prelistavam ¹tampu... Mesec dana kako radim od kuæe, obrijao sam se dva puta... :o ;D


edit:
Lièi na onaj Remignton gore, samo umesto dioda je imao lcd na kome je pisalo kad treba da se pere i puni... Ka¾em imao jer je pro¹ao kao ekrani na Astrama G, crkavao pixel po pixel dok nisu svi crkli... :o ;D

dzimika

Citat: mareskin poslato 17 April, 2020, 10:57

®iletom ispadne najbolje. Kupujem one sa tri no¾a i zadovoljan sam. E sad problem je ¹to, ako nosim ne¹to sa kragnom odmah posle brijanja imam problem sa licem. Tako da vi¹e koristim elektrièni.


Ja imam problem da mi posle brijanja, pa cak i posle sisanja brade dlake se povuku u kozu, posle brijanja ziletom super glatko ali kao tinejdzer iz najgorih dana, vrat, brada i ponegde po obrazima, sve se upali, i posle masinice isto bude, brdo dlacica se povuce i napravi kao male bubuljice, bez obzira cime se namazem posle, pa sam odusteo od svega toga
posle sisanja desi se ponekad, ne tako cesto ali se desi, zato se vise ne brijem, ko ce da cupa stalno urasle dlake (urastu ponekad i pre nego sto izadju sto imam oziljak na obrazu dok sam pokusavao jednu da izvucem od preko 1cm)
kao sto rekoh, kome smeta brada ne mora da se ljubi :P

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar

Ja koristim Philips PT 727, veæ nekoliko godina. Punim ga kablom od ma¹inice za ¹i¹anje, tako da ga punim ba¹ ono kad se setim. I ne slabi uop¹te, a bradu imam kao ¹mirglu.