Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2
Štampaj
Autor Tema: Električni brijač - iskustva, preporuka?  (Pročitano 720 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZS600 Fazer i bela strela s jednom konjskom snagom.
 Facebook: Poseti
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.

Kvalitet: +1498 (17%)
Zahvalnice: 95

16 April, 2020, 20:27 Ocena: 0
Ignoriši

Ako neko od manijaka koristi ova čuda, rado bih čuo preporuku / iskustva.

Gledam uzeti neki na baterije (valjda je većina sad takva) i sa onim okruglim sečivima (za bradu koja je jaka i raste u svim mogućim pravcima).

Ovako nešto na primer - ali ne znam, nisam probao, možda je govno:

Link:

https://www.gigatron.rs/aparati_za_brijanje/remington_rotirajuci_brijac_ultimate_series_r8__xr1550-257565?recommender_box_placement=productpage_similar&recommender_box=quarticon?recommender_box_placement=categorypage_recommended&recommender_box=quarticon

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen
clutch&brake
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW K 1200 S Honda cx500 cafe racer jawa 350 honda cb650 beverly500 Suzuki gsx750 Kawasaki GP1100z
CLUTCH AND BRAKE

Kvalitet: +4906 (61%)
Zahvalnice: 456

Odgovor #1 - 16 April, 2020, 21:22 Ocena: +2
Ignoriši

Ja ga probao na jajima... Mnogo cupa...kapiram da ce i tebi tako sa bradim biti... 😁

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +2017 (17%)
Zahvalnice: 131

Odgovor #2 - 16 April, 2020, 22:36 Ocena: 0
Ignoriši

rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl

Ne koristim brijave vec godinama samo trimere, samo braun trenutno cruzer6 kupljen pre par godina ali imao mali defekt ali sam ja kriv jer nisam podmazao taj deo godinama, kupio neispravnu za 1200din i resio problem i ujedno dobio brdo rezervnih delova
Taraba
Naopak mlađi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
625 SXC
WWJCD

Kvalitet: +3290 (45%)
Zahvalnice: 204

Odgovor #3 - 16 April, 2020, 23:19 Ocena: 0
Ignoriši

Samo braun.

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?
vlada_dee
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
xj550 colorless
ass, gas, or grass. nobody rides 4 free!

Kvalitet: +280 (36%)
Zahvalnice: 13

Odgovor #4 - 17 April, 2020, 00:11 Ocena: 0
Ignoriši

Imam neki jeftiniji Remington i nisam zadovoljan, otupeo i čupa trodnevnu dlaku. Ćaletov onaj "cilindrični" Braun star 40god i dalje bolje skida. Jedino što sam primetio sa ovim okruglim sečivima je da su dobri ako ti urastaju dlake, ne izbrijavaju totalno glatko...

Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #5 - 17 April, 2020, 00:33 Ocena: 0
Ignoriši

Meni je brada takva da sa tim "ravnim" (cilindričnim, kao braun od pre 40 godina) ne mogu da se obrijem - ni kad je skroz kratka, tipa dan stara. Tako da mi treba kršten sa tim okruglim sečivima.

Gavrolini
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT600  KTM EXC450
Kvalitet: +3043 (46%)
Zahvalnice: 178

Odgovor #6 - 17 April, 2020, 00:40 Ocena: 0
Ignoriši

Kod mog frizera mi sa tim okruglim secivima neki philips briju glavu, jebe mamu kako obrije ja se razmisljam da kupim.

Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #7 - 17 April, 2020, 00:46 Ocena: 0
Ignoriši

Kod mog frizera mi sa tim okruglim secivima neki philips briju glavu, jebe mamu kako obrije ja se razmisljam da kupim.
Samo koji. Jer reviews koje čitam po Netu dosta pljuju novi Philips. Remington ne pljuju toliko, vidim i oni imaju te okrugle.

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CRF250L '13
Honda CB1000RA '09

Kvalitet: +12065 (27%)
Zahvalnice: 1018

Odgovor #8 - 17 April, 2020, 00:56 Ocena: 0

nije ni braun sto je nekad bio
poslednje sto sam imao od njega je bilo tesko sranje sa 5 puta vecom cenom od boljeg kineskog proizvoda
mareskin
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XJ600s Diversion
Kažu malo blesav...

Kvalitet: +2639 (23%)
Zahvalnice: 61

Odgovor #9 - 17 April, 2020, 05:13 Ocena: 0
Ignoriši

Ako neko od manijaka koristi ova čuda, rado bih čuo preporuku / iskustva.
...

Imam dva modela sa okruglim sečivima (možda i tri) i meni ne rade posao uopšte. Apsolutno sa njima ne mogu normalno da se obrijem.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg`o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže

Odgovor #10 - 17 April, 2020, 07:06 Ocena: 0
Ignoriši

nije ni braun sto je nekad bio
poslednje sto sam imao od njega je bilo tesko sranje sa 5 puta vecom cenom od boljeg kineskog proizvoda

Nije, nekada i nije bio neki izbor kod nas, nesto malo philips ali nije bilo drugih marki
Eno jos uvek recimo imam cruzer3, za brijanje radi ali trimer ne radi a mislim da za 5god koliko je bila garancija 2x sam menjao taj trimer

Slaninar, ako ne mozes da obrijes sa brijacem sa mrezicom znaci da ti nije jaka brada, ja sam te mrezice morao da menjam svakih par meseci zbog brade jer je kidala mrezicu
milomir22
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +547 (37%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #11 - 17 April, 2020, 07:07 Ocena: 0
Ignoriši

Ja sam 6 godina bez prestanka koristio ova dva, stari i novi.

E sad, ovaj iskra-braun stari je bukvalno bio kao nov, jer ga je otac samo jednom koristio, provalio  je da mu "pali" bradu, ocistio, spakovao u fioku i ostavio dok ja nisam uzeo da ga koristim. Nozevi su jako ostri i cini mi se da je na osecaj ostriji od remingtona, koristio sam ga kad mi je malo duza brada, jer na duzu bradu mnogo manje cupa od remingtona. Remington je onako "finiji", obrijes se, a nisi ni provalio. Mana mu je sto je baterija sa punjnjem od 6-7 dana, najednom spala da se jedva obrijem sa 1 punjenjem. Ne znam zasto ni kako, bukvalno kao da je programirana da skikne. Ali sam joj uhvatio caku, nekoliko puta je skinem s punjaca i vratim i onda se napuni dobro.

Naglasio bih da nemam jaku bradu niti osetljivo lice, koristio sam ova dva brijaca iskljucivo svaki dan, 6 godina, jer sam radio na takvom radnom mestu da sam morao biti uvek glatko obrijan (samo na licu Grin).

Prodje tih 6 godina, ja ziveo u bgu, tamo mi bili brijaci, a dosao u kg na svadbu, zaboravim brijac i uzmem obrijem se onim gilletovim za jednokratnu upotrebu. Pogledam se u ogledalo, a ono krvoprolice 'lebac te jebo razani. Kako da objasnim, na kozi su mi se pojavile, usled dugogodisnje upotrebe el. brijaca, neke mikrobradavice koje se uopste nisu primecivale ovako, ali ih je brijac sve ovrljao, pa sam taj dan na svadbi imao look metalac g. milanovac.

Sta sam radio, u medjuvremenu promenim posao, nije vise obavezno svaki dan brijanje, svaki 2-3 dan izbrijem se klasicnim ziletom, bude krvavo, ali svaki put sve manje i manje i tako par meseci, dok se nisam vratio u normalu. Sad samo klasicni zilet, a ona dva tamo skupljaju prasincinu.

Ako imas jaku bradu, mozes koristiti el. brijac, ali nikako iskljucivo samo el. Uvek se, makar 1-2 puta nedeljno obrij "nozem", inace moze biti mnogo krvavo kasnije.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže

Odgovor #12 - 17 April, 2020, 07:22 Ocena: 0
Ignoriši

Nisam se obrio ziletom od srednje skole, samo masinicom, zadnjih par godina na nedelju ili vise dana osisam bradu na keca i tako uvek, jebe mi se za posao i sve to, kome ne odgovaram zbog brade ne mora da me zaposli uopste, sreca pa zadnjih par godina radim poslove gde u trenerci idem na posao Cheesy
Slaninar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #13 - 17 April, 2020, 08:49 Ocena: 0
Ignoriši

Meni je brada dosta jaka, ali raste u svim pravcima (kosa mi je k'o Bob Marli, jebiga Smiley  ). Sa tim "ravnim" električnim brijačima neće da se skida. Tj. moram milion puta u svim smerovima da ih vučem.

Uz to mi je koža face osetljiva - tako da i sa Mach 3 bude krvava faca, obavezno. Oni za jednokratnu - naprave harakiri na faci. Jebiga.

Bio sam uzeo neki Philips električni, sa okruglim sečivima, pre 15 godina. Trebalo je jedno pet dana da se koža navikne, i posle toga nije bilo više iritacije lica, a mogao sam se brijati svaki dan.
Problem je što sad već lošije radi, da li se istupio šta li, a kontao sam uzeti bez kabla, da mogu sesti i čitati gde hoću dok se obrijem.
Ali - vidim da sad Philips dosta pljuju po Internet reviewovima.

Ali, sudeći po ovome što kaže Milomir, izgleda da su se svi proizvođači opametili - niko ne pravi da valja, a ne košta 500 evra, jebiga.

jevta
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
V strom 650
la dolce vita

Kvalitet: +637 (20%)
Zahvalnice: 75

Odgovor #14 - 17 April, 2020, 09:32 Ocena: 0
Ignoriši

http://savrsenobrijanje.com/forum/
mareskin
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XJ600s Diversion
Kažu malo blesav...

Odgovor #15 - 17 April, 2020, 09:57 Ocena: 0
Ignoriši

Nisam se obrio ziletom od srednje skole, samo masinicom, zadnjih par godina na nedelju ili vise dana osisam bradu na keca i tako uvek, jebe mi se za posao i sve to, kome ne odgovaram zbog brade ne mora da me zaposli uopste, sreca pa zadnjih par godina radim poslove gde u trenerci idem na posao Cheesy

Žiletom ispadne najbolje. Kupujem one sa tri noža i zadovoljan sam. E sad problem je što, ako nosim nešto sa kragnom odmah posle brijanja imam problem sa licem. Tako da više koristim električni. A i meni brada raste u svim smerovima.

Trenutno koristim neki baterijski AEG klasični električni brijač. I nije tako loš. Baterija još drži. Mada ako ga koristiš na kablu osetno bolje radi.
Kupio sam i neku mašinicu-brijač sa Alija i baterija drži baš dugo. Ima taman težinu. Imaš osećaj da je kvalitetan uređaj. Koristim da potkratim bradicu.

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8434 (18%)
Zahvalnice: 361

Odgovor #16 - 17 April, 2020, 12:26 Ocena: 0
Ignoriši

Imam već 14 godina neki Philips philishave, bio je 2006-te oko 200e (platio ga 90 na rasprodaji inventara radnje), litijum polimer baterija radi dan danas, trimer mu radi ok, skoro da može da se šiša sa njm, nožići sjebani od 2012-te, tačnije osovine nožića a ni nožiće nisam menjao nikada a Philips rekao da treba na dve godine, kad sam hteo da izmenjam osovine i nožiće bilo nešto oko 150e, vratio se na žilete... Fantastično izbrijavanje za nas što raste brada na sve strane, obožavao sam ga, svako jutro se brijao na klonji dok prelistavam štampu... Mesec dana kako radim od kuće, obrijao sam se dva puta... Shocked Grin

edit:
Liči na onaj Remignton gore, samo umesto dioda je imao lcd na kome je pisalo kad treba da se pere i puni... Kažem imao jer je prošao kao ekrani na Astrama G, crkavao pixel po pixel dok nisu svi crkli... Shocked Grin
« Poslednja izmena: 17 April, 2020, 12:31 Lazić »

dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže

Odgovor #17 - 17 April, 2020, 12:56 Ocena: 0
Ignoriši

Žiletom ispadne najbolje. Kupujem one sa tri noža i zadovoljan sam. E sad problem je što, ako nosim nešto sa kragnom odmah posle brijanja imam problem sa licem. Tako da više koristim električni.

Ja imam problem da mi posle brijanja, pa cak i posle sisanja brade dlake se povuku u kozu, posle brijanja ziletom super glatko ali kao tinejdzer iz najgorih dana, vrat, brada i ponegde po obrazima, sve se upali, i posle masinice isto bude, brdo dlacica se povuce i napravi kao male bubuljice, bez obzira cime se namazem posle, pa sam odusteo od svega toga
posle sisanja desi se ponekad, ne tako cesto ali se desi, zato se vise ne brijem, ko ce da cupa stalno urasle dlake (urastu ponekad i pre nego sto izadju sto imam oziljak na obrazu dok sam pokusavao jednu da izvucem od preko 1cm)
kao sto rekoh, kome smeta brada ne mora da se ljubi Tongue
mareskin
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XJ600s Diversion
Kažu malo blesav...

Odgovor #18 - 17 April, 2020, 13:03 Ocena: 0
Ignoriši

Ovaj sam dokupio kao backup sa Alija:

https://www.aliexpress.com/item/32975171544.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dgipaEl

Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Kvalitet: +3718 (24%)
Zahvalnice: 367

Odgovor #19 - 17 April, 2020, 13:22 Ocena: 0
Ignoriši

Ja koristim Philips PT 727, već nekoliko godina. Punim ga kablom od mašinice za šišanje, tako da ga punim baš ono kad se setim. I ne slabi uopšte, a bradu imam kao šmirglu.

Stranice: [1] 2
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: Električni brijač - iskustva, preporuka?