Glavni meni

Spa¹avanje tompusa

Započeo Darko, 22 Mart, 2020, 12:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ®or¾ poslato 24 Mart, 2020, 13:16
Citat: Glava Dole poslato 24 Mart, 2020, 12:35
Ma ne kazem da nisi u pravu, samo se vodim logikom. Jednostavno znam sta prouzrokuje budj na bilo cemu: povecana vlaga. Pitao si, dao sam svoje misljenje... posto znas onda problema i nema... sad moze sprdnja u MM stilu :D
Juniore,lepo ti Darko rekao ,dr¾i se mehanike,cigare se èuvaju na 68-70 % vlage i to je najidealnija klima za njih,posle kada sam uveæao na max fotku,video sam da nije buð i to mu i prosledio,ovog puta se vodi¹ potpuno pogre¹nom logikom i ne tvrdoglavi se.Mnogo znanja ima¹ u drugim oblastima,o ovom pojma nema¹ i zato je besmisleno da isteruje¹ mak na konac  [cheers] [srce]
ja poklonio moj hjumidor pre deset godina....koji ce mi kurac kad tih par cigara sto mi donesu puckamo cim stignu....u zdnjih par godina ni ne donose...zapravo doneli neke ali krs pa sam ih prosledio.....i na kubi poskupela kohiba.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: ®or¾ poslato 24 Mart, 2020, 13:16
Citat: Glava Dole poslato 24 Mart, 2020, 12:35
Ma ne kazem da nisi u pravu, samo se vodim logikom. Jednostavno znam sta prouzrokuje budj na bilo cemu: povecana vlaga. Pitao si, dao sam svoje misljenje... posto znas onda problema i nema... sad moze sprdnja u MM stilu :D
Juniore,lepo ti Darko rekao ,dr¾i se mehanike,cigare se èuvaju na 68-70 % vlage i to je najidealnija klima za njih,posle kada sam uveæao na max fotku,video sam da nije buð i to mu i prosledio,ovog puta se vodi¹ potpuno pogre¹nom logikom i ne tvrdoglavi se.Mnogo znanja ima¹ u drugim oblastima,o ovom pojma nema¹ i zato je besmisleno da isteruje¹ mak na konac  [cheers] [srce]

Kratkorocno verovatno da, ali ovde se govori o dugorocnom konzerviranju. Tu vlaga moze samo da odmogne, nikako pomogne. Mozda pojam nemam ali cim se vazduh izmenjuje, stalno je dostupan novi, povecana je vlaznost... to ne moze da bude pogodno za dugorocno konzerviranje. Hteo sam da pomognem uz dozu sale ali ocigledno je da ne vredi.

mali_zmaj

Ne duvam ali imam kuma koji gotivitu zajebnciju,bez vlage se sasu¹e i raspadnu..,mora malo vlage da ga jebes,samo malo je to nauka..,malo iskustvo..

WD40 garant tu moze da rijesi ne¹to!!  ;)
jin-jang

milomir22

Nije bas da sam dobro upoznat u pricu, ali generalno, ti mali kucni hjumidori ne mogu da drze konstantnost temperature i vlage na neke duze staze (tipa par ili par desetina godina). Otprilike je prica kao s espreso aparatima, onaj amaterski kucni nikad ne moze da spremi kafu kao oni ogromni u kaficu. Zato se savetuje da nemas neku vecu kolicinu, mozda do 3-4 komada u njima.

Drugar, inace zandarm po profesiji, je veliki zaljubljenik u ovaj hobi, pa mi to rece. Ja nesam skolovala,... Inace jednom sam probao i, hvala Bogu, nisam se navukao, skupo uzivanje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Darko

Ne moze hjumidor da ubacis cigaru i izvadis je za 10 god. Ali uz odrzavanje ( periodicno dolivanje destilovane vode u ovlazivac ) moze da traje koliko hoces.... dalje , hjumidor je napravljen tako da ne zatvara direktno gornji i donji deo samo jedan na drugi.. jedan deo drveta iz gornjeg dela hjumidora ulazi u donji. To je tanka lajsna... kvasenjem nje , drvo upija i siri se , pa zatvaranjem hjumidora stvaras u njemu nesto slicno vakuumu i nema ulaska spoljnog vazduha. Na taj nacin moze mnoooogo dugo da drzi vlaznost.
Unutra¹njost hjumidora je ruèno izraðena, uglavnom od masivnog kedrovog drveta, odr¾avajuæi stanje poroznosti i ukusa, ¹to stvara prirodnu okolinu èuvanja cigara. Da bi bio napravljen, ve¹taèkim putem je odstranjena vlaga iz kedrovog drveta da bi se izbegla bilo kakva deformacija tokom obrade i kasnijeg kori¹æenja.

Gašpar

Sunce ti, s kojim predznanjem vi pu¹ite. Svaka èast.

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Lazic

Citat: Ga¹par poslato 26 Mart, 2020, 20:46
Sunce ti, s kojim predznanjem vi pu¹ite. Svaka èast.
Budale ;D ;D ;D

Gašpar

Citat: Laziæ poslato 26 Mart, 2020, 22:12
Citat: Ga¹par poslato 26 Mart, 2020, 20:46
Sunce ti, s kojim predznanjem vi pu¹ite. Svaka èast.
Budale ;D ;D ;D


Oni su skuplji od 30 evra zbog edukacije  [rofl] [rofl] [rofl]