Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 2 [3]
Štampaj
Autor Tema: Spašavanje tompusa  (Pročitano 1360 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8277 (38%)
Zahvalnice: 710

Odgovor #40 - 24 Mart, 2020, 14:16 Ocena: +2
Ignoriši

Ma ne kazem da nisi u pravu, samo se vodim logikom. Jednostavno znam sta prouzrokuje budj na bilo cemu: povecana vlaga. Pitao si, dao sam svoje misljenje... posto znas onda problema i nema... sad moze sprdnja u MM stilu Cheesy
Juniore,lepo ti Darko rekao ,drži se mehanike,cigare se čuvaju na 68-70 % vlage i to je najidealnija klima za njih,posle kada sam uvećao na max fotku,video sam da nije buđ i to mu i prosledio,ovog puta se vodiš potpuno pogrešnom logikom i ne tvrdoglavi se.Mnogo znanja imaš u drugim oblastima,o ovom pojma nemaš i zato je besmisleno da isteruješ mak na konac  uzdravlje srce
ja poklonio moj hjumidor pre deset godina....koji ce mi kurac kad tih par cigara sto mi donesu puckamo cim stignu....u zdnjih par godina ni ne donose...zapravo doneli neke ali krs pa sam ih prosledio.....i na kubi poskupela kohiba.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1522 (21%)
Zahvalnice: 101

Odgovor #41 - 25 Mart, 2020, 23:27 Ocena: 0
Ignoriši

Ma ne kazem da nisi u pravu, samo se vodim logikom. Jednostavno znam sta prouzrokuje budj na bilo cemu: povecana vlaga. Pitao si, dao sam svoje misljenje... posto znas onda problema i nema... sad moze sprdnja u MM stilu Cheesy
Juniore,lepo ti Darko rekao ,drži se mehanike,cigare se čuvaju na 68-70 % vlage i to je najidealnija klima za njih,posle kada sam uvećao na max fotku,video sam da nije buđ i to mu i prosledio,ovog puta se vodiš potpuno pogrešnom logikom i ne tvrdoglavi se.Mnogo znanja imaš u drugim oblastima,o ovom pojma nemaš i zato je besmisleno da isteruješ mak na konac  uzdravlje srce

Kratkorocno verovatno da, ali ovde se govori o dugorocnom konzerviranju. Tu vlaga moze samo da odmogne, nikako pomogne. Mozda pojam nemam ali cim se vazduh izmenjuje, stalno je dostupan novi, povecana je vlaznost... to ne moze da bude pogodno za dugorocno konzerviranje. Hteo sam da pomognem uz dozu sale ali ocigledno je da ne vredi.
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Keeway Cruiser 250,Kawasaki Kle 500,Bmw K75,Kawasaki Zephyr 750,Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1606 (27%)
Zahvalnice: 66

Odgovor #42 - 26 Mart, 2020, 12:02 Ocena: +1
Ignoriši

Ne duvam ali imam kuma koji gotivitu zajebnciju,bez vlage se sasuše i raspadnu..,mora malo vlage da ga jebes,samo malo je to nauka..,malo iskustvo..

WD40 garant tu moze da rijesi nešto!!  namigujem

jin-jang
milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +573 (38%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #43 - 26 Mart, 2020, 12:33 Ocena: 0
Ignoriši

Nije bas da sam dobro upoznat u pricu, ali generalno, ti mali kucni hjumidori ne mogu da drze konstantnost temperature i vlage na neke duze staze (tipa par ili par desetina godina). Otprilike je prica kao s espreso aparatima, onaj amaterski kucni nikad ne moze da spremi kafu kao oni ogromni u kaficu. Zato se savetuje da nemas neku vecu kolicinu, mozda do 3-4 komada u njima.

Drugar, inace zandarm po profesiji, je veliki zaljubljenik u ovaj hobi, pa mi to rece. Ja nesam skolovala,... Inace jednom sam probao i, hvala Bogu, nisam se navukao, skupo uzivanje.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
Darko
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 600 RR , 2010 ABS
 Facebook: Poseti
"na svakoj hondi koju kupim rikne regler" - by MKT

Kvalitet: +1834 (22%)
Zahvalnice: 252

Odgovor #44 - 26 Mart, 2020, 12:40 Ocena: 0
Ignoriši

Ne moze hjumidor da ubacis cigaru i izvadis je za 10 god. Ali uz odrzavanje ( periodicno dolivanje destilovane vode u ovlazivac ) moze da traje koliko hoces.... dalje , hjumidor je napravljen tako da ne zatvara direktno gornji i donji deo samo jedan na drugi.. jedan deo drveta iz gornjeg dela hjumidora ulazi u donji. To je tanka lajsna... kvasenjem nje , drvo upija i siri se , pa zatvaranjem hjumidora stvaras u njemu nesto slicno vakuumu i nema ulaska spoljnog vazduha. Na taj nacin moze mnoooogo dugo da drzi vlaznost.
Unutrašnjost hjumidora je ručno izrađena, uglavnom od masivnog kedrovog drveta, održavajući stanje poroznosti i ukusa, što stvara prirodnu okolinu čuvanja cigara. Da bi bio napravljen, veštačkim putem je odstranjena vlaga iz kedrovog drveta da bi se izbegla bilo kakva deformacija tokom obrade i kasnijeg korišćenja.

poseti -->  www.medinobend.rs  ,klikni play i uzivaj namigujem
like -> http://www.facebook.com/MedinoBend/
Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Kvalitet: +3776 (24%)
Zahvalnice: 373

Odgovor #45 - 26 Mart, 2020, 20:46 Ocena: +2
Ignoriši

Sunce ti, s kojim predznanjem vi pušite. Svaka čast.

dr32
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600 FA yahoo
Kvalitet: +124 (9%)
Zahvalnice: 15

Odgovor #46 - 26 Mart, 2020, 20:55 Ocena: 0
Ignoriši

pratim

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy
Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8519 (18%)
Zahvalnice: 369

Odgovor #47 - 26 Mart, 2020, 22:12 Ocena: 0
Ignoriši

Budale Grin Grin Grin

Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Kvalitet: +3776 (24%)
Zahvalnice: 373

Odgovor #48 - 26 Mart, 2020, 23:15 Ocena: +1
Ignoriši

Budale Grin Grin Grin

Oni su skuplji od 30 evra zbog edukacije  rofl rofl rofl

Stranice: 1 2 [3]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: Spašavanje tompusa