Glavni meni

Spa¹avanje tompusa

Započeo Darko, 22 Mart, 2020, 12:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Glava Dole poslato 23 Mart, 2020, 01:17
grejanje na max plus klima na min da se odvlazi vazduh i onda zip kesice
Citat: ®or¾ poslato 23 Mart, 2020, 01:19
[rofl]  [rofl]  [rofl]  [rofl] [kralj]
Pazi Ðole, Milo¹u mo¾da glavi enter, al' da je mali Tesla, jeste... ;D


Dare, lepo ti i Ivan i ja i Ðole reko¹e da ga pu¹i¹, ti se tu ne¹to snebiva¹... ;D ;D ;D


Glava Dole


Darko

Jok ... ipak varka. Nije tompus bio u vecoj vlazi , naprotiv , falilo mu vlage.
Verovatno cu uspeti da ga ozivim. Dodao sam jedan sundjer natopljen sa dest vodom

ЯЭВОЛУТИОН

svojevremeno mi donese neka musterija singl malt viski star 7 godina, ali kaze da ga je pokojni cale doneo iz engleske pre ratova devedesetih.....tada bio punoletan po americkim zakonima....zovem ekipu i nacnemo flasu i dotucemo je za pola sata....ja im pricam kako sam dosao do flase, a oni svi u fazonu  sto sam je otvarao.....pa zar ima neko bolji da ga popije....sad bi bio mozda bolji ali ja bi tesko skupio ekipu i tesko bi sabili litar viskija za pola sata....neprocenjivo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


UFF

pa za sta ga cuvas koji qrac?
za specijalne prilike?
kao na primer da ga neko popusi na tvojoj sahrani?
smart


aj da imas stotine pa se brines da sacuvas to bi razumeo, ovaj se lako resava

niki64

Dobio davnih godina 3 tompusa, prvi popusio kad sam se resio cerke (kad se udavala) a sledeca dva kad se rodili unuci.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Glava Dole

Citat: Darko poslato 23 Mart, 2020, 20:39
Jok ... ipak varka. Nije tompus bio u vecoj vlazi , naprotiv , falilo mu vlage.
Verovatno cu uspeti da ga ozivim. Dodao sam jedan sundjer natopljen sa dest vodom

Tebe je neko debelo dezinformisao. Ne moze da im pogoduje vlaga, zato i jesu pocrneli. To je kao da sprecavas koroziju na sipci tako sto je bacis u slano more :)

Darko

Alo , drzi se mehanike.
Nisam ih natopio u vodi.
Povecao sam vlaznost sa 62 na 78

Glava Dole

A trebalo je da spustis na max. 30. Cudis se sto ti se ubudjao tompus a rokas mu vlaznost na maximum.... zajebavas me?!

Darko

Nema nigde budji , citas li sta pisem .. presusen je

Glava Dole

Citat: Darko poslato 22 Mart, 2020, 12:43
iako ih cuvam u dobrim uslovima , jedan tompus mi je malo pocrneo i kao da pocinje da budja , kao da je na vecoj vlazi od one koja mu treba...

U toj poruci si dakle dao pravu dijagnozu a onda pokopao sam sebe. Samo razmisli sta je budj i zasto crni, kako moze povisena vlaga duvanu da pogoduje?
Mada kapiram da na njega i nema nekog prevelikog uticaja, jedino sto papir promeni boju zbog prekomerne vlaznosti ;)

Darko

Jao brat , kolko je tesko sporazumeti se preko tastatura...
Pa sta si procitao prvi post i to je to ...

Citat: Darko poslato 23 Mart, 2020, 20:39
Jok ... ipak varka. Nije tompus bio u vecoj vlazi , naprotiv , falilo mu vlage.
Verovatno cu uspeti da ga ozivim. Dodao sam jedan sundjer natopljen sa dest vodom

Aj ne jebi me , jesi realan da me smatras tolikim debilom ?!


Glava Dole

Ma jesam druze, vidim da pises o tome kako rokas sto vecu vlaznost a trebalo je obrnuto... trebalo je da sredinu u kojoj ih cuvas odvlazis a ne navlazis ;)

Darko

Brate , ima jos nekih pokazatelja o stanju tomousa a ne samo taj hidrometar.
Tompus jeste crn , ali je i suv , prvi list je krt , pucketa a nije mekan , papirni prsten oko njega je labav a treba da bude zategnut ...a labav je kad je timous presusen ..
Svi obi mali hidrometi hoce da malo variraju i to sto vidis da pise na njemu je 60 a mozda je u stvari 50. Mislis da ih cuvas u idealnim uslovima a u stvari im treba vlage jos malo

Isao je hjumidor na bazdarenje , znam sta pricam

Glava Dole

Ma ne kazem da nisi u pravu, samo se vodim logikom. Jednostavno znam sta prouzrokuje budj na bilo cemu: povecana vlaga. Pitao si, dao sam svoje misljenje... posto znas onda problema i nema... sad moze sprdnja u MM stilu :D

Darko

Ma ja sam mislio da je budj , ustvari je bilo ko zna sta , skida se lako. Nesto ma prvom listu ...
Ma ajde kad sprdamo nekog koga ne znamo ili se ne poznajemo , ali reslno , koliki mentol treba da budem da znam da je budajavo a da mu povecavam vlagu ?!
Hahahah ...

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

®or¾

Citat: Glava Dole poslato 24 Mart, 2020, 12:35
Ma ne kazem da nisi u pravu, samo se vodim logikom. Jednostavno znam sta prouzrokuje budj na bilo cemu: povecana vlaga. Pitao si, dao sam svoje misljenje... posto znas onda problema i nema... sad moze sprdnja u MM stilu :D
Juniore,lepo ti Darko rekao ,dr¾i se mehanike,cigare se èuvaju na 68-70 % vlage i to je najidealnija klima za njih,posle kada sam uveæao na max fotku,video sam da nije buð i to mu i prosledio,ovog puta se vodi¹ potpuno pogre¹nom logikom i ne tvrdoglavi se.Mnogo znanja ima¹ u drugim oblastima,o ovom pojma nema¹ i zato je besmisleno da isteruje¹ mak na konac  [cheers] [srce]

®or¾

 Ni Laziæ pojma nema  [rofl] [rofl]  [rofl] [srce]