Glavni meni

Spa¹avanje tompusa

Započeo Darko, 22 Mart, 2020, 12:43

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

iako ih cuvam u dobrim uslovima , jedan tompus mi je malo pocrneo i kao da pocinje da budja , kao da je na vecoj vlazi od one koja mu treba , dok su mi svi ostali savrseno zdravi .. kako da ga tretiram i ima li mu spasa ?

 

 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]


Sent from my iPhone using Tapatalk

megaidiot


Darko

#2
 [rofl]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kanarinac

Ja sam moje drzao u zamrzivacu, mozda pomogne

Darko


Lazic

Duvan se iskljuèivo dr¾i u zamrzivaèu ako hoæe¹ da traje, lepo ti je Ivan rekao, pu¹i to za ¹ta ih èuva¹... :)

Ili u nekoj vakumiranoj ambala¾i...

Darko


Kanarinac

Citat: Darko poslato 22 Mart, 2020, 14:37
ne zajebavaj :)
Ozbiljno ti kazem, covek koji se bavi time mi je rekao da to uradim ako necu duze da ih koristim, a nema hjumidor.  Doneo mi je tompuse sa Kube, nesto potapano u mleko ili sta vec.

Darko

nisam znao..
svakako , ja imam hjumidor , eto ga na slici

Lazic

Cigarete sa kioska su pune raznih hemikalija da se duvan ne pokvari, ubuða, presu¹i... Tompusi i domaæa krd¾a sa pijace su bez aditiva, samo u zamrzivaèu mogu da stoje dugo... Dodo¹e za tompuse ima¹ i one marinijumske cilndre ¹to dihtuju...

Darko

svi su sa kube ( sem ovog romeo i julija )

Lazic

Po tome kako je poèeo da menja boju je znak da nema hemikalija, pu¹i ti to, ne'¹ ga spasti...

®or¾

To ¹to su sa Kube ne znaèi i da su orginalni,ako i jesu ,taj koji je potamneo obavezno izvadi iz humidora  da ne skenja i ostale.Oèigledno nije pravilno skladi¹ten.Moguæe da je ovla¾ivaè upio malo vi¹e destilovane i da je on stajao direktno ispod njega ,pa je poèeo da buða,Uvek povremeno preslo¾i svoje cigare.Pomiri¹i ga ako nema lep èist miris duvana ima¹ opciju da ga ili odmah potro¹i¹ ili da pa¾ljivo nekom mekom tkaninom proba¹ da skine¹ buð i odvojeno skladi¹ti¹. Ima mini putnih humidora za jednu,dve ili nekoliko cigara.Cigare se nikada ne dr¾e po fri¾iderima i zamrzivaèima,to je bogohuljenje i propas za kvalitetnu cigaru.Najpametnije ga je potro¹iti.Koliko se vidi na fotki ostale su u super stanju i mogu da zriju jo¹ godinama.U¾ivaj u dimu i ne vraæaj je u humidor  [cheers]

Darko

Ej , danas kad sam otvorio hjumidor da ga malo sredim i ispregledam cigarete - ceo stan mi je zamirisao na njih.
Kakav lep miris - nije realno.
Sad cu da ga izvadim. Ne mogu da izvalim najbolje da li je vise vlage bilo ili manje ... po boji i pocetku budji bih rekao da je previse vlage... ali opet , listovi nisu mokri , naprotiv , na dodir puckaju , krti su , kao da su presuseni. Ne znam .. mnogo mi krivo mamu mu jebem...
Oridjidji su , milion posto , doneo mi lik iz fabrike dirktno

®or¾

Ajde slikaj sam ovla¾ivaè i ka¾i koji procenat vlage oèitava¹,koliko èesto napija¹ ovla¾ivaè ne sme da bude ni krt ni buðav prvo znaèi manjak vlage ,drugo vi¹ak

Darko

Nikad ne dozvolim da padne ispod 50. U osvezivacu su kuglice
Cak dosta puta krpom namazem sa dest vodom ovu malu lajsnu na vratima , i kad zatvorim hjumidor znas kako lepo izbaci vazduh , sve je ok ( valjda )






Sent from my iPhone using Tapatalk

®or¾

#16
Vidi Dare higromer treba da pokazuje izmeðu 68- 70 posto vlage .Higromeri na tim manjim humidorima nisu najprecizniji.Nemoj ispod 60 % da ga pu¹ta¹.Ukoliko on sada dobro pokazuje ti ima¹ ok klimu u humidoru.Ukoliko naðe¹ vremena skoèi sa tom cigarom kod Limuna u La casa  del habano ,u Kneginje Milice 2  ,mo¾e¹ i ceo humidor da ponese¹,uðe¹ trazi¹ menad¾era,mada svi zaposleni su pro¹li dril i znaju i pita¹ da ti objasne.Pomoæi æe ti,ne mogu ja preko tastature ni da ti dam neku preciznu preporuku kada ne vidim u¾ivi.Jo¹ jedna stvar ,humidor se ne otvara svaki èas,samo kada hoæe¹ da izvadi¹ cigaru,dopuni¹ ovla¾ivaè ukoliko je potrebno i  preslo¾i¹ cigare i to se radi brzo,ne miri¹e¹ ,ne igra¹ se sa cigarama sem ako neæe¹ da zapali¹.Cigare tra¾e ujednaèenu i stabilnu klimu.Poslu¹aj me za La casu ,sve æe ti objasniti za deset minuta  [cheers]

®or¾

To je jako skupa zabava da bi slu¹ao pau¹alne savete

Glava Dole

grejanje na max plus klima na min da se odvlazi vazduh i onda zip kesice

®or¾