Glavni meni

sretno vam vanredno stanje u srbistanu ...

Započeo DebeliZmaj, 15 Mart, 2020, 22:34

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

castor

Inside info sa Torlaka od petka - broj zara¾enih se slobodno mno¾i sa 10 u odnosu na zvaniène izvje¹taje. Dakle, u ovom trenutku - 57x10=570 koji su testirani i pozitivni.
It's the ride that matters, not the bike…

Taraba

Hoces da kazes da nas dragi predsednik Aleksandar Vuèiæ ne govori istinu? :o
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Podjednako lazu i ovi i oni... Jedni se trude da umanje drugi da umnoze. Tako su i za poplave pricali kako se prikrivaju hiljade i hiljade mrtvih pa odjednom  nema tih hiljada nigde.  Isto su i sad kacili snimke kao nekih vojnih bolnica po satorima,trte mrte pa se ispostavilo da snimci nisu uopste iz Srbije.  Nekome odgovara da se prikriva, nekome odgovara da se dize panika...a ima i budala koji su samo zaludni pa jedu govna na drustvenim mrezama.  Jedni pevaju kako maske ne pomazu, drugi prave maske od jebenih vlaznih maramica, treci navlace milione rolni toalet papira, cetvrti jebu majku tim istim. Sad kad vratim film na 99. Bogu hvala sto tad nisu bile razvijene drustvene mreze.

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 17 Mart, 2020, 06:34
Podjednako lazu i ovi i oni... Jedni se trude da umanje drugi da umnoze. Tako su i za poplave pricali kako se prikrivaju hiljade i hiljade mrtvih pa odjednom  nema tih hiljada nigde.  Isto su i sad kacili snimke kao nekih vojnih bolnica po satorima,trte mrte pa se ispostavilo da snimci nisu uopste iz Srbije.  Nekome odgovara da se prikriva, nekome odgovara da se dize panika...a ima i budala koji su samo zaludni pa jedu govna na drustvenim mrezama.  Jedni pevaju kako maske ne pomazu, drugi prave maske od jebenih vlaznih maramica, treci navlace milione rolni toalet papira, cetvrti jebu majku tim istim. Sad kad vratim film na 99. Bogu hvala sto tad nisu bile razvijene drustvene mreze.

Po mojim informacijama - hirur¹ke maske su u izvesnoj meri efektne, ali se moraju menjati svakih sat vremena ako treba da te za¹tite od dobijanja virusa.
Ako treba da za¹titi¹ druge od sebe - onda im je du¾i rok upotrebe - smanjiæe daljinu na koju lete klice ako ka¹lje¹/kija¹, èak i ako svakako stavlja¹ ruku preko usta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: Taraba poslato 16 Mart, 2020, 22:28
Hoces da kazes da nas dragi predsednik Aleksandar Vuèiæ ne govori istinu? :o

Meni juèe jedna gospoja u Maxiju objasnila da na¹ dragi predsednik Aleksandar Vuèiæ ne la¾e i da æe da nam obezbedi maske i potrebnu za¹titnu opremu. I da treba da uvede zatvor za matore koji izlaze, jer ona ne mo¾e svog oca od 86 da natera da sedi kuæi. Ja reko pustite ga da izaðe, mo¾da mu je poslednje...i naljuti se ¾ena  :o

pajche

Da li ima neko ko radi na tehnickom pregledu ili je upucen u materiju, sta sada sa registracijama? Ne rade salteri, sto znaci kad istekne reg., sedi kuci ne pomeraj se ili vozi jer se automatski produzava? Ako se produzava, do kad se produzava?


pajche

Evo sad gledao na sajtu MUP-a i pise sledece:

17.3.2020.godine

Ministarstvo unutra¹njih poslova saop¹tava da graðani produ¾enje registracije svojih vozila u narednom periodu mogu obavlјati isklјuèivo na tehnièkim pregledima u ovla¹æenim servisima.

Ukoliko imaju potrebu za izdavanjem novog dokumenta molimo ih da se obrate Ministarstvu unutra¹njih poslova elektronskim putem na imejl-adresu [email protected] i saèekaju dalјe instrukcije. 

Kontaktirao Henex i kazu tehnicki i registracija normalno rade za sad, samo za novu saobracajnu/tablicu se ceka kraj vanrednog stanja

Jecko

Ovde kod nas u Arapskoj je sve zatvoreno vec 2 nedelje i pored svih (realnih) sredstava, kontrola, koje se zaista desavaju-popeli smo se na 98 zarazenih.
Pre 3-4 nedelje mi se svaka osoba iz Srbije smejala kad sam pricala o restrikcijama i merama koje se desavaju ovde.

I nazalost mislim da tu ima mnogo vise zarazenih, samo se jos ne zna....


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Дошла маца на вратанца. Сада ми родитељима забрањујемо да лутају по граду
Друштво за заштиту од животиња

stilgar

Citat: Jecko poslato 17 Mart, 2020, 11:37
Ovde kod nas u Arapskoj je sve zatvoreno vec 2 nedelje i pored svih (realnih) sredstava, kontrola, koje se zaista desavaju-popeli smo se na 98 zarazenih.
Pre 3-4 nedelje mi se svaka osoba iz Srbije smejala kad sam pricala o restrikcijama i merama koje se desavaju ovde.

I nazalost mislim da tu ima mnogo vise zarazenih, samo se jos ne zna....
Koja je temperatura vazduha u vas arapa sad? Ako bi i¹li pe¹ke umesto klimatizovanim busevima i kolima mo¾da se ne bi ¹irio virus 🤔
Ovde u nas preporuèuju da se izla¾emo suncu, al nam ogranièavaju kretanje, a i temperatura je jo¹ niska oko 17° konkretno danas. Ako je kod vas +35 i vi¹e samo pe¹ke.

Gašpar

To da se virus ne prenosi na visokim temperaturama je la¾. Pa koliko je stepeni u Italiji i ©paniji gde su ¾ari¹ta.

dzimika

Jeste laz, i to laz koju je Tramp poceo da siri

Jecko

I ja mislim da je to glupost.
Svi smo se mi do juce (dok nisu zatvorili plaze i bazene) suncaili i kupali svaki vikend.

Inace je 30-35 stepeni.

Tako da...

stilgar

Citat: Ga¹par poslato 17 Mart, 2020, 15:11
To da se virus ne prenosi na visokim temperaturama je la¾. Pa koliko je stepeni u Italiji i ©paniji gde su ¾ari¹ta.
U obom èasu u lombsrdiji, varese grad 16 stepeni, u Barseloni takodje. Kako æe se virus pona¹ati na 30-35 znaju oni koji su na toj temperaturi. Ako samo oslabi i to je ne¹to.

Taraba

Razlog sto na visoj temperaturi ima manje gripoznih ljudi je visestruk:
1. Vise sunca - vise D vitamina. Studije su potvrdile da manjak D vitamina povecava sansu za razboljevanjem.
2. Manje ljudi je slinavo leti pa samim tim i manje sire bacile
3. Leti se pljuca tj. proizvod kijanja i kasljanja brze osusi tj. isparava i samim tim virus krace opstaje u vazduhu na povrsinama tipa brave, drzaci u busu itd.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

milomir22

Drugar je u Australiji, od juce ne rade fakulteti i skole, virus je u stadijumu kad se siri i raste broj obolelih. Temperatura je oko 30 stepeni Celzijusa. Sto ce reci djoka, nema veze, mada ima logike ovo sto taraba pise, ali daleko od toga da ce odmah da iscezne s pojavom leta.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Taraba

Pa nece, samo ce malo teze da se siri medj' populacijom.
Mislim da je zajeb nastao kad je neki od ovih nasih genijalaca odvalio da virus umire na letnjim temperaturama.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?