Glavni meni

sretno vam vanredno stanje u srbistanu ...

Započeo DebeliZmaj, 15 Mart, 2020, 22:34

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Jecko

@dzimika Meni nije jasno ko profitira?
Kako su se 150+ drzavnih vrhova dogovorili oko jedne teroije zavere, pa zatvraju drzave, privredu, ekonomiju, turizam svi....

Mozda mi se malo vise primila ova plava farba na glavi, al ja ne kapiram.

dzimika

Primila ti se malo vise farba definitivno  :D

Nisu se oni dogovorili, ne odlucuju oni o bilo cemu nikada i nisu, odlucuju oni koji drze pare
Problem je sto ne znaju kako da smanje broj ljudi i kako da naprave neki reset da se pokrene rast privreda bilo gde, problem je sto ti idioti sa parama hoce jos vise para na ustrb svega ostalog, da ukrupne svoj kapital a to mogu na nacin sto ce da uniste firme donekle, da im padne vrednost i onda ih kupe za cent

Generalno kad pogledas sta su ljudi spremni da urade zbog para za sitne stvari, zamisli sta ce neko sve da uradi zbog mnogo para

Jecko

A nije frka, kapiram ja da nije nista slucajno.

Samo smatram da nije dignuta frka oko korone ni za sta. Mislim da je frka neophodna jer svi imamo mame, tate, babe, dede, bolesne prijatelje, prijatelje koji imaju bolesnu decu i sl itd...
Svi stariji, svi malo bolesniji....najebu. Ne moze da se kontrolise...

dzimika

ne moze, ali su maksimalno iskoristili virus zarad bogacenja, pojedini naravno, mi sitni smo tek najebali
vidis kako niko od mocnika ne dobija koronu

Jecko

Taj deo naravno, koristi ko kako moze. Slazem se....
E i ja sam profitirala malo, sredih zube (fasete) za 1,5k evra manje :D Popust jer imaju slabo posla ovih meseci zbog korone

ps. dobro je, nije se primila plava bas bas toliko :D :D :D


mareskin

Citat: Jecko poslato 24 Jun, 2020, 10:10
Neverovatno do koje mere ta stoka manipulise prosecnim matorim ljudima u Srbiji.
...
I onda ja kad sve ovo kazem ocu, majci, oni me psuju kako moze meni da bude bolje ovde nego kuci....ja kazem lazu vas, oni kazu...e jeste sad svi lazu....i jebiga  [wtf]
...

Imam u svojoj okolini starije ljude koji ne vide dalje od TV-a.
Pitam stariju ¾ensku osobu gde joj je unuka (u Americi), gde joj je æerka (u Nemaèkoj), gde joj sada oti¹ao sin (Austrija), gde je oti¹ao zet (©vajcarska) itd. I pitam za¹to su oti¹li sada, ka¾e nemaju posla i nemaju od èega da ¾ive.
A kad ka¾em da vlast ne valja samo je pristojnost spreèava da me ne napuni govnima. Samo se smeje u fazonu vi mladi nemate pojma nas je Vuèiæ spasio i dao na hleb. Kad pitam da li je ona zaradila svoju penziju ka¾e da jeste, a kako joj je onda Vuèiæ dao penziju ako je veæ zaradila nema odgovora.
Itd. itd.
Kada poku¹a¹ svojim liènim iskustvom i informacijama da objasni¹ da stvari nisu onakve kako ona vidi na TV to do nje ne dopire.
I sve bi bilo dobro, da bar ne glasaju. Nego brine¹ o njima, vide da se svi muèimo i da porodica odlazi iz zemlje i opet slepi pored oèiju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

zVuk

...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Citat: Jecko poslato 24 Jun, 2020, 10:58
@dzimika Meni nije jasno ko profitira?
Kako su se 150+ drzavnih vrhova dogovorili oko jedne teroije zavere, pa zatvraju drzave, privredu, ekonomiju, turizam svi....

Mozda mi se malo vise primila ova plava farba na glavi, al ja ne kapiram.
Prosta je raèunica... Pogleda¹ kod koga su se poslednjih meseci zadu¾ile sve zemlje, taj je izmislio Koronu...

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Jun, 2020, 10:41
srecnici poput lazica ce moci jos neko vreme da lade jaja i kenjaju kako je njima do jaja i kako lelemude i ne rade nista.....
I kad lelemudim i ne radim ni¹ta to je zato ¹to sam konaèno uspeo da u vremenu i parama naplatim èetvrt veka buljenja u kompjutere... ;D

Elem, kad je poèelo sranje i ja se kao i svi pla¹io za dobrobit firme, svi nam klijenti sa zapada, oèekivao otpu¹tanja i raspad sistema, mada se nisam preterano sekirao jer moje radno mesto treba do kraja, kad pre neki dan èujem, ne da nema otpu¹tanja nego na 1000 zaposlenih zapo¹ljavamo jo¹ 200 u narednih 6 meseci, ¹to æe reæi uboli su projekte za 200 novih ljudi... :o
Pre neki dan imao sastanak sa gazdom, jedan od komentara mu je bio, mi smo jako sreæni ¹to radimo ovo ¹to radimo... ;D Zamisli samo koliki je tro¹ak 1200 dobrih plata meseèno... :o Sve ostalo je siæa...

despic

Lazicu jako mi je drago zbog tebe iskreno. Dobar si covek, zasluzio si sve najbolje. Al te price cetvrt veka, da si nesto zasluzio itd ti padaju u jer ti radis za nekog lika i primas neku platu...Zar ne mislis fa si zasluzio visr ako si vec toliki strucnjak?
Za tih cetvrt veka na kompu si mogo da developujes neki softwercic pa da ti padaju brda para bez ikakvog cimanja...na primer.
klasican divljak

Slaninar

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

Ne postoji izbor - tj. niko tu ne nudi alternativu. Makar i goru, samo drugaèiju. Sve je isti kurac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Citat: despic poslato 24 Jun, 2020, 14:24
Lazicu jako mi je drago zbog tebe iskreno. Dobar si covek, zasluzio si sve najbolje. Al te price cetvrt veka, da si nesto zasluzio itd ti padaju u jer ti radis za nekog lika i primas neku platu...Zar ne mislis fa si zasluzio visr ako si vec toliki strucnjak?
Za tih cetvrt veka na kompu si mogo da developujes neki softwercic pa da ti padaju brda para bez ikakvog cimanja...na primer.


Mozda je zasluzio znanjem vise ali zbog drugih postupaka bog ga kaznio :P
Nisi na to pomislio priznaj

despic

Mislim ja na sve...ne znam kojim postupkom je lazic zasluzio kaznu svevisnjeg. Mozda jedino ako se nocu maskira i vodi dvostruki zivot...
klasican divljak

mareskin

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 14:24
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

Ne postoji izbor - tj. niko tu ne nudi alternativu. Makar i goru, samo drugaèiju. Sve je isti kurac.

Ba¹ tako. Od onih koji su bili na listi bar 90% (ako nije 100%) su njihove mamac stranke. Vi¹e nego oèigledno po skupljanju potpisa i po delovanju.
Nisam imao koga da glasam. Kad boksuje¹, a vezane su ti obe ruke i kljakava jedna noga, nije da ba¹ ima¹ ¹anse.

Ovi izbori su mi izgledali kao deèak koji sam igra ¹ampionsku utakmicu u kojoj ¹utira na prazan veliki gol. A onda se raduje kao da je ne¹to osvojio.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 24 Jun, 2020, 16:19
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 14:24
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

Ne postoji izbor - tj. niko tu ne nudi alternativu. Makar i goru, samo drugaèiju. Sve je isti kurac.

Ba¹ tako. Od onih koji su bili na listi bar 90% (ako nije 100%) su njihove mamac stranke. Vi¹e nego oèigledno po skupljanju potpisa i po delovanju.
Nisam imao koga da glasam. Kad boksuje¹, a vezane su ti obe ruke i kljakava jedna noga, nije da ba¹ ima¹ ¹anse.

Ovi izbori su mi izgledali kao deèak koji sam igra ¹ampionsku utakmicu u kojoj ¹utira na prazan veliki gol. A onda se raduje kao da je ne¹to osvojio.


Sla¾em se. Ali ne prièam o stranci - prièam o sistemu.
I na pro¹lim, i na pretrpro¹lim izborima nisi imao zaista drugaèiju opciju. Samo bira¹ pozu.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

imam dojavu da ce do sledecih izbora tito da se reinkarnira..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

zVuk

Citat: mareskin poslato 24 Jun, 2020, 16:19
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 14:24
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

Ne postoji izbor - tj. niko tu ne nudi alternativu. Makar i goru, samo drugaèiju. Sve je isti kurac.

Ba¹ tako. Od onih koji su bili na listi bar 90% (ako nije 100%) su njihove mamac stranke. Vi¹e nego oèigledno po skupljanju potpisa i po delovanju.
Nisam imao koga da glasam. Kad boksuje¹, a vezane su ti obe ruke i kljakava jedna noga, nije da ba¹ ima¹ ¹anse.

Ovi izbori su mi izgledali kao deèak koji sam igra ¹ampionsku utakmicu u kojoj ¹utira na prazan veliki gol. A onda se raduje kao da je ne¹to osvojio.


zasto ti onda smeta kad neko drugi glasa..??

Citat: mareskin poslato 24 Jun, 2020, 12:32

I sve bi bilo dobro, da bar ne glasaju. Nego brine¹ o njima, vide da se svi muèimo i da porodica odlazi iz zemlje i opet slepi pored oèiju.

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 16:43

zasto ti onda smeta kad neko drugi glasa..??


Glasanjem se podr¾ava privid da se na izborima i¹ta bira/menja.
Ali ne vredi se zbog toga uzbuðivati - veæina ljudi ne misli glavom i rade kako im se ka¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

®or¾

Citat: despic poslato 24 Jun, 2020, 15:54
Mislim ja na sve...ne znam kojim postupkom je lazic zasluzio kaznu svevisnjeg. Mozda jedino ako se nocu maskira i vodi dvostruki zivot...
Valja karanfile,noæu po kafanama [flashing]