Glavni meni

Korona virus u Srbiji!!! Kovid-19, propaganda ili smrtonosni virus?

Započeo milomir22, 11 Mart, 2020, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Jul, 2020, 19:29
jebala vas korona i strah od smrti...smrt je sastavni deo zivota

Ja i put kad prelazim: niti gledam levo-desno, niti semafor jebem 2%.
Kad mi je suðeno-suðeno...

Sad bez sarkazma: mrtav si èim se rodi¹, praktièno. Opet, ne znaèi da treba biti neoprezan i glupo postradati ranije nego ¹to se "mora".
Koja je mera razumnog opreza - to svako za sebe procenjuje.

©to se same korone tièe: kod nas na prvom mestu politièari i "struka" skroz sludi¹e narod. Od opu¹tenosti, preko ¹irenja totalne panike, pa opet sve opu¹teno, pa onda zatezanje...
©ta je tu prava mera? Ni to niko ba¹ ne zna. Ni u puno organizovanijim zemljama.

Za oèekivati mi je da iskoriste situaciju (i realnu opasnost, barem po one koji nisu 100% zdravi) da uvedu sve moguæe vrste kontrole, pritisaka, umanjenje liènih sloboda.
Opet, to ne znaèi da opasnost ne postoji. Kako èujem od onih ¹to rade u bolnicama, stvarno ima puno ljudi koji imaju simptome korone i neophodna im je bolnièka nega kako bi pre¾iveli. ©to znaèi da ima manje mesta za sve ostale bolesnike.
Imunitet, koliko sam uspeo shvatiti, traje nekoliko meseci nakon ¹to prele¾i¹, posle opet mo¾e¹ lako da to zapati¹.

Ostaje da forsiraju no¹enje maski (da ne zarazi¹ lako druge) i to neko distanciranje, uz prilagoðavanje naèina rada tako da privreda ¹to manje trpi, kako bolnice ne bi bile pretrpane.
Ili da jednostavno posle nekog vremena skontaju da treba diæi ruke, pa ko ostane-ostane. Ovo kad budu radili, sigurno neæe ba¹ tako reæi, ali æe se u praksi svesti na to (labavljenje mera, uz ostavljanje istih bolnièkih kapaciteta).

Svakako æemo svi koronu zakaèiti barem jedanput. Veæina æe proæi OK, neki æe biti do¾ivotno osakaæeni, a neki æe game-over. Ako nas se puno razboli u isto vreme, onda æe oni kojima treba bolnica ostati bez iste (velik procenat), pa æe biti manje gu¾ve u gradovima, i vi¹e slobodnih parking mesta. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

и шлаг на главићу тетка измислила вакцину тестирала на својој деци вау јеботе ја одмах пазарим дваес комада ахахахаххх

despic

Samo ako je ruska... il nemacka...koji qrac engleska
klasican divljak


castor

Hajde da stvari postavimo malo drugaèije - nije (toliko) poenta koliko æe ljudi da se zarazi, koliko je poenta koliko æe ih zavr¹iti u bolnici sa potrebom za medicinskom njegom (srednje te¹ka klinièka slika) i eventualno podr¹kom za disanje (respiratorima - te¹ka klinièka slika). Ako nas ima samo 5 miliona, ako je ukupan fond bolnièkih kreveta oko 1% broja stanovnika i ako je 10% od fonda bolnièkih kreveta samo opremljeno respiratorima - jasna je matematika u svemu ovome. 5 000 000 stanovnika - 50 000 kreveta - 5000 respiratora. Ovo je najoptimistiènija raèunica, koja se kod nas granièi sa nauènom fantastikom i prije mislim da je u pitanju 1-5%, nego 10% za respiratore. Kome do sada nije bilo jasno da je zdravstvo u Srbiji ukurcu sa stanjem i moguænostima, nek' porazmisli jo¹ jednom i nek' poku¹a da se sraèuna sam sa odnosom kakve su ¹anse da æe proæi ako se zarazi. ©lag na ovo je ¹to su kapaciteti testiranja blago reèeno jadni.
Po meni, poenta je ne zaraziti se, jer ako se zarazi¹, sve su manje ¹anse da æe¹ dobro proæi ¹to vrijeme vi¹e prolazi.
Just my 2 cents.
It's the ride that matters, not the bike…

El Jefe

И пре короне стање у здравству је било катастрофално, то зна свако ко нема пара за приватно лечење па је упућен на државу. Корона није опасна колико је опасно пропало здравство. Лицемерно је од новинара који САДА о томе пишу. Да су о томе писали на време другачије би нам било. Нпр. да се у Новом Саду ред за заказивање у градској болници формира у 1. ујутро, а за комисију у 20. сати за следећи дан. То је редовно стање, мош мислити када је ванредно.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: El Jefe poslato 20 Jul, 2020, 10:20
И пре короне стање у здравству је било катастрофално, то зна свако ко нема пара за приватно лечење па је упућен на државу. Корона није опасна колико је опасно пропало здравство. Лицемерно је од новинара који САДА о томе пишу. Да су о томе писали на време другачије би нам било. Нпр. да се у Новом Саду ред за заказивање у градској болници формира у 1. ујутро, а за комисију у 20. сати за следећи дан. То је редовно стање, мош мислити када је ванредно.

Na¾alost, tako je.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

nemamo dovoljno zdravstvenih radnika ili oni rade sporo i neefikasno....kad zakazem kod privatnika dosta detaljniji pregled je gotov za deset minuta...kod drzavog to traje bar dvadeset ako lekarke bas tog trenutka ne izadje da obavi nesto...jebem li ga sta.....
posto je neki genije uveo da moras da imas uput od lekara opste prakse da bi otisao kod specijaliste i to za svaki pregled, normalno je da se stvaraju guzve.....da ne pricamo o znanju visokobrazovanih nadrilekara po domovima zdravlja...pre bi dao da me lezi pera travar sa golije nego dr iz doma zdravlja....ne kazem da nema znalaca , ali se do njih dolazi preko veze...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Info sa korona fronta:

3 lekara na ~250 pacijenata.
80 mesta sa kiseonikm + 20ak boca + 5 respiratora.
Od 3 lekara, jedan samo zna da intubira pacijenta u smeni.
4-5h dnevno: Tri para rukavica, maska, naocare, skafander, kese na nogama, plasticne carape i cizmice.
Nema pipanja lica, telefona i naocara kad se udje u zonu karantina.
Ako ti se zamagle naocara, radis tako do kraja smene.
Nema klime ni ventilatora.

E sad mi recite da je tesko nositi platnenu masku u klimatizovanoj prostoriji ili su vam ugrozena prava?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Kostić

здравство је умрло 1990 али ако имате паре и везу боле вас курац дал вас је икад заболео курац за некога? тешко да јесте па нека тако и остане коме се не свиђа нека купи скафандер и нека хода тако ја кажем да долази време да ћете да пуцате у људе по улицама јер сте угрожени и може вам се

dzimika

Kad slusam kakvih sve ljudi imaju problema oko nekih progleda ja shvatim da sam imao jako velike srece prosle godine kad sam imao problem sa zucnom kesom
U tom trenutku je delovalo kao tesko sranje ali kad pogledas sa strane i malo objektivnije ja sam za 3 dana zavrsio sve analize i preglede, CT, Magnetnu, dobio terapiju i dogovorio operaciju nedelju dana kasnije kad se smirilo sve, birao kad cu da se operisem, koje nedelje, sve to bez ikakve veze ili para, osim sto se odnelo malo kafe i slatkisa sestrama na opstoj intenzivnoj od strane mojih
iskreno, posle onoga sto sam tamo video svaka njima cast sta oni rade za one pare, radio sam svasta, nisam gadljiv ali za ono tamo treba imati bas bas jak stomak
mogu da zamislim tek sada koje je sranje

DebeliZmaj

Citat: Kostiæ poslato 18 Jul, 2020, 14:54
30 godina srpskog kapitalizma nas vodi tamo где ми уствари не желимо да идемо - у пропаст државе пензије се тихо укидају привреде нема а живи се лепо и на све то реченица из телевизора ''време је да се албанија укључи у српске институције'' па другови то је то плакаћете за комунизмом само полако и без бриге


кажите  хвала комунизму на свему што имате лепо сте га раскрчмили али доће време да ће неки нови лазар да вас ваби у неки нови косовски бој само полако

penzije ce kao i u NDH uskoro biti na dva stuba ... jedan ce biti drzavni fond a drugi ce biti privatni fondovi penzioni ....
dakle koliko ulazes ceo zivot toliko ce ti se vratiti ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: dzimika poslato 20 Jul, 2020, 13:19
Kad slusam kakvih sve ljudi imaju problema oko nekih progleda ja shvatim da sam imao jako velike srece prosle godine kad sam imao problem sa zucnom kesom
U tom trenutku je delovalo kao tesko sranje ali kad pogledas sa strane i malo objektivnije ja sam za 3 dana zavrsio sve analize i preglede, CT, Magnetnu, dobio terapiju i dogovorio operaciju nedelju dana kasnije kad se smirilo sve, birao kad cu da se operisem, koje nedelje, sve to bez ikakve veze ili para, osim sto se odnelo malo kafe i slatkisa sestrama na opstoj intenzivnoj od strane mojih
iskreno, posle onoga sto sam tamo video svaka njima cast sta oni rade za one pare, radio sam svasta, nisam gadljiv ali za ono tamo treba imati bas bas jak stomak
mogu da zamislim tek sada koje je sranje

Imao si sreæe. Iz vi¹e liènih iskustava u familiji znam da situacija nije ni malo ru¾i¹asta odavno. Posao jeste te¾ak i odgovoran, ali sistem i vlast su lo¹i. Èim se neko domogne funkcije zna da se vi¹e nikad neæe leèiti sa obiènom rajom, pa ih vi¹e boli dupe za zdravstveni sistem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Jul, 2020, 14:36
Citat: Kostiæ poslato 18 Jul, 2020, 14:54
30 godina srpskog kapitalizma nas vodi tamo где ми уствари не желимо да идемо - у пропаст државе пензије се тихо укидају привреде нема а живи се лепо и на све то реченица из телевизора ''време је да се албанија укључи у српске институције'' па другови то је то плакаћете за комунизмом само полако и без бриге


кажите  хвала комунизму на свему што имате лепо сте га раскрчмили али доће време да ће неки нови лазар да вас ваби у неки нови косовски бој само полако

penzije ce kao i u NDH uskoro biti na dva stuba ... jedan ce biti drzavni fond a drugi ce biti privatni fondovi penzioni ....
dakle koliko ulazes ceo zivot toliko ce ti se vratiti ...

©to ne bi bilo lo¹e. Tako je svojevremeno Milo¹eviæ privatni/preduzetnièki penzioni fond spojio sa dru¹tvenim. Tad je moj otac shvatio da nema vi¹e vajde od plaæanja.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

radio u jednom fondu,
ideja je dobra, kinta je bolji prihod nego bilo sta drugo
rade ono sto i fondov u nemackoj ... uzimaju drzavne obveznice gde je
najveci prinos ... i cekaju...lagano .. godinu dve pet 10 ....

milosevic je ukrao privatni fond penzioni zbog imovine fonda koja je bila
ogromna .... bukvalno je posedovao imovinu jako vrednu, akcije stranih firmi,
i slicno
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

ali privatni fondovi umeju da pokusaju da zarade hleba preko pogace...pa onda bude kao u americi...puknu penzioni fondovi....
ko hoce penzioni fond lepo uzme kredit i kupi stan....iako ima gde da zivi...i rentira ga.....doplata od rente do rate cesto bude nikakva ali na kraju ti ostane stan.....ako umre pre penzije ostane stan deci...sto kod penzionih fondova nema....ako mu zafali para proda stan i ima kesh...sto kod penzionih fondova nema.....ako izgubi posao, posto je mala razlika izmedju rente i rate moze da placa rate i bez posla a ako je frka moze da proda stan pod opterecenjem i da se izvuce od kredita....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Mozete vi da me demantujete do ujutru ja vrlo dobro znam da je skoro sve sto su uradili po pitanju ove pandemije pogresno. Da to nije postalo toliko striktno, da se samo o tome prica, ljudi bacaju u paranoju... koji god kanal upalis koje god novine otvoris samo zarazeni i preminuli... a brojevi su slicni kao i oduvek kad zavlada grip samo sto niko nije prebrojavao nego terapija i aj kuci, kontrola tad i tad...
Pa ja sam kao klinja imao osetljiv organizam, uz svaki grip obavezno skripanje pluca. Dozivljavao sam i da sedeci disem k'o ker na 40 stepeni pa nisam bio spajan na respiratore i ostale zajebancije, ocelicio se organizam i to je to.
To sto rade lekarima je tek tragedija. Imas problem sa plucima a zabranjena klima koja odvlazuje i osvezava vazduh pod izgovorom da raznosi koronu [doh] Ja zdrav i prav bez nje budem preznojen, mokar, zadihan, nervozan... bukvalno prodisem cim je upalim.

Sta lekari za koje pare rade igrom slucaja vrlo dobro znam i to je tragedija nase drzave, njima svaka cast. Ja sam ogorcen na ove sa vrha koji to tako predstavljaju i izdaju takva naredjenja. Od struke ni S, sve je to cista politika.

A da se tome nije pridavala tolika paznja i zbog svake sitnice zadrzavalo u ambuantni ne bi ni bile prepune. To sto je neko pozitivan samo po sebi ne znaci nista(a uz to ni testovi nisu pouzadni).

Ajde bre zdrave ljude koji su presli granu zadrzavali po covid ambulantama, pa i ko je nije imao tamo je verovatno zaradio.

Izolacija, kazne zbog kretanja, ja nikad necu zaboraviti onom zlotvoru s vrha i dr. Konju da 10 dana nisam mogao da izvucem jbnu potvrdu na samo 3 sata za kevu da servira dementnom dedi koji je uz to i srcani bolesnik hranu i lekove bez kojim mu pritisak ode na 200 sa 100. Jel mi tako cuvao dedu? Licemer obican, zatvorio ljude od 65god a on je prvi '55o godiste, dakle tu je negde i slobodno se setka.

Zatvarali ljude na 3 dana pa onda svi nagrnu, guzve abnormalne, sve to zbog korone... i sad bi opet da nije puko narod.

Sestre zatvoriti u skafandere, plasticne carape na 5 sati... to je dno dna. Maska i nroamlna garderoba bre, pa ako se i zarazi bolovanje 10-15 dana i nazad na posao. Tako sparuseni na 40 stepeni bez klime u skafanderima osoblje bude nesvesno mnogo nervoznije i pruza losiju negu.

Obolelima ne das da ih obidje porodica i najblizi, kako to utice i na njih i na one koji se brinu za svoje najmilije van bolnice?

Ja za njih ne mogu da gresim dusu, oca su mi spasili, meni nogu za dlaku, mesec dana mi lecili infekciju. Ali s druge strane kad je deda bio krajem 2018e maltene nepokretan zbog kolena a dobio je neka gusenja hitna nije htela da dodje na poziv pdo izgovorom da imaju samo jedno vozilo. Preko veze su tek dosli, tragedija je da jedan grad kaos to je smederevo vrvi u novim policijskim automobilima a vozila hitne svega jedno do 2 kad rade oba. Ispravni policijski se bacaju i kupuju novi kao da smo meksikanci jer to donosi pare od kazni jelte a u zdravstvo niko nije hteo da ulaze. S obzirom koji posao medicinske sestre rade za koji novac(plata tipa salterusa) za njih moj naklon do poda. Doktore koji savesno obavljaju svoj posao, hirurzima u cijim rukama su neciji zivotu a svaka susa ih nadmasi sa platom takodje.
Ovi sa vrha koji slusaju snsovce i daju pogresne instrukcije mene nerviraju, a ovi sitniji moraju da ne bi ostali bez posla jbg...
Tragicno ali tako je i niko me nece ubediti u suprotno.

To sto je neko bio zdrav pa preminuo ne znaci samo po sebi nista. Caletov kolega je npr imao 40ak godina, to je bilo davno, zdrav i prav. Ustao da otprati zenu na posao ujutru, popodne ga nasli u krevetu. Srcani udar.

Stradaju ljudi u saobracaju, pokupi ih neko na trotoaru pa sta sad da se radi, tragedija ali zivot ide dalje.

Preterano testiranje, strepnja vodi depresiji, slabljenju zivaca. Sve to zajedno slabijem imunom sistemu.

Za dr. Konja sam doktor bez obzira na strucne izraze, termine itd... on je obicna vuciceva podguzna muva, produzena ruka. Postavili ga samo da ne bude da politicari pricaju ono sto su botine zamislile.

Zivot me je naucio da sto se covek vise cuva i leci bude osetljiviji. Znam po sebi i zato sam iznad i naveo primer gancija. Nemam bas nista protiv njih, nisam rasista, i dam im uvek kad imam sitno itd, ali s obzirom u kakvim uslovima vecina zivi ocelicen je imuni sistem. Eksere da udahnu samo bi ih izdahnuli :D Samo povezujem.

viper

Ovde neke ocigledno boli drugacije misljenje o kovid virusu, mene samo cinjenice mogu da uvere da je sve kako pricaju istina, do sad ove cinjenice koji iznose me nisu uverile bas mnogo, ocigledno da je cilj da narod bude sto vise zastrasen.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Kostić

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Jul, 2020, 15:37
ali privatni fondovi umeju da pokusaju da zarade hleba preko pogace...pa onda bude kao u americi...puknu penzioni fondovi....
ko hoce penzioni fond lepo uzme kredit i kupi stan....iako ima gde da zivi...i rentira ga.....doplata od rente do rate cesto bude nikakva ali na kraju ti ostane stan.....ako umre pre penzije ostane stan deci...sto kod penzionih fondova nema....ako mu zafali para proda stan i ima kesh...sto kod penzionih fondova nema.....ako izgubi posao, posto je mala razlika izmedju rente i rate moze da placa rate i bez posla a ako je frka moze da proda stan pod opterecenjem i da se izvuce od kredita....

то али на српски начин отмеш ономе ко нема да плати инфостан продаш ортаку за ситан кеш и будеш зајебан кад се накупи буљук гајбица отима се на разне начине али нећемо о томе није тема ту је будућност ове државе

Glava Dole

Bravo Kosticu, odlicno zapazanje... nemam da ti udelim jos neki plus jbg potrosio na reva i tebe vec... skrenuta je paznja sa takvih stvari, samo korona, korona... jebala vas korona