Glavni meni

Korona virus u Srbiji!!! Kovid-19, propaganda ili smrtonosni virus?

Započeo milomir22, 11 Mart, 2020, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 12:40
Ne razume¹ ti oèigledno. Upravo zato i prièam da treba 24h izlazak iz kuæe, sa papiriæem. Na taj naèin æe¹ smanjiti gu¾vu jer svako ide kad treba, a ne svi u isto vreme.



I tako dokle? Ne zajebavaj
klasican divljak

Slaninar

Citat: despic poslato 06 April, 2020, 12:44
Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 12:40
Ne razume¹ ti oèigledno. Upravo zato i prièam da treba 24h izlazak iz kuæe, sa papiriæem. Na taj naèin æe¹ smanjiti gu¾vu jer svako ide kad treba, a ne svi u isto vreme.



I tako dokle? Ne zajebavaj

Do juna barem. I mo¾da ponovo od oktobra, do decembra. I mo¾da ponovo od februara-marta do juna.

Posle toga - ako dovoljno velik broj ljudi razvije imunitet, barem do mere da ne moraju na respirator, mo¾da budu i bla¾e mere.

Za vakcinu je potrebno nekih barem dve, a verovatno oko 10 godina da se razvije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

28 dana. Struènjaci su pokazali, virus umire posle 28 dana jel tako? Ne na¹i struènjaci, veæ struènjaci na svetskom nivou.

Ako uradi¹ sve da 28 dana niko ni sa kim ne bude u kontaktu, koliko je god to moguæe, smanjiæe¹ broj prenosilaca, a samim tim i oèekuje¹ posle 28 dana smanjenje zara¾enih. Ovako dok radimo na leru mo¾e da traje 4 meseca.

Glava Dole

Citat: despic poslato 06 April, 2020, 12:44
Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 12:40
Ne razume¹ ti oèigledno. Upravo zato i prièam da treba 24h izlazak iz kuæe, sa papiriæem. Na taj naèin æe¹ smanjiti gu¾vu jer svako ide kad treba, a ne svi u isto vreme.



I tako dokle? Ne zajebavaj

Despica za preCednika :)

slave74

Zarazili se zdravstveni radnici, zarazili mnogo pacijenata, rodbine, prijatelja. Zarazili se zaposleni, koji moraju da rade u kolektivima, takodje su zarazili sve s kim su kontaktirali ili bili bliski. Dobro ne bas sve.
Radi se dok se ne dobiju jasni znaci bolesti, a tada je kasno za preventivu.
I ako uvedu 24h , dobar broj gradjana ce morati na posao, i zaraza ce se siriti. Manje ali ce se siriti.

I ovo su mere dovoljne i previse restriktivne. Evo ponedeljak je posle zabranjenog vikenda, i ljudi su potrcali da se snabdeju,svi na gomilu u redove. To je veliki rizik.
Greska do greske nasih vladara.
Treba da pricamo o masovnom testiranju, a u tome smo vidim na dnu. Treba da pricamo o broju zarazenih u odnosu na testirane. Apsolutno pri dnu. Treba da pricamo o broju umrlih i kako se lece kad tako i u tolikom broju umiru.
Treba da pricamo, ako smemo o lazima vlasti...

despic

Upravo tako, eo ja sad bas krenuo po jagode...znas koja je verovatnoca da cu da se zarazim!? A ako se stvarno tako lako siri, tipa po povrsinama i tako to..28 dana je samo jedna velika smejurija. Jel si gledao film 28 dana? :)
Salim se, kako moze da nestane za 28 dana? Nemoguce da verujes u tu teoriju kao svi smo disciplinovani ne pipamo nista 28 dana i sve prodje...haahah
klasican divljak

Slaninar

Citat: despic poslato 06 April, 2020, 13:02
Upravo tako, eo ja sad bas krenuo po jagode...znas koja je verovatnoca da cu da se zarazim!? A ako se stvarno tako lako siri, tipa po povrsinama i tako to..28 dana je samo jedna velika smejurija. Jel si gledao film 28 dana? :)
Salim se, kako moze da nestane za 28 dana? Nemoguce da verujes u tu teoriju kao svi smo disciplinovani ne pipamo nista 28 dana i sve prodje...haahah

Pa ne veruje(mo). Ne peru ljudi ruke, ne dr¾e distancu - ne vode raèuna. Zato æe i morati 24h.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: despic poslato 06 April, 2020, 13:02
Upravo tako, eo ja sad bas krenuo po jagode...znas koja je verovatnoca da cu da se zarazim!? A ako se stvarno tako lako siri, tipa po povrsinama i tako to..28 dana je samo jedna velika smejurija. Jel si gledao film 28 dana? :)
Salim se, kako moze da nestane za 28 dana? Nemoguce da verujes u tu teoriju kao svi smo disciplinovani ne pipamo nista 28 dana i sve prodje...haahah

Ne prièam o potpunom iskorinjenju, veæ o smanjenju moguænosti da se zarazi¹. Lepo ka¾e slave74, od reèi do reèi sve. Treba nam zatvaranje zemlje na mesec dana, kako bi se iole smirila situacija.

Ivicat

Citat: Taraba poslato 06 April, 2020, 12:27
Neki ljudi samo svoje dupe gledaju...

Jok nego ce da misli na tebe :D.

Sada je vreme kada seljaci pripremaju njive i seju. Ako to sada ne urade, necemo imati sta da jedemo. U stvari, drzava ce da uveze hranu i imacemo sta da jedemo. Ali, sta ce da rade seljaci, tj od cega ce oni da kupe hranu kada nemaju sta da prodaju? Cime ce da prehrane zivotinje. Znaci 30-40% (2 000 000 - 3 000 000) stanovnika Srbije nece imati sta da jede.


despic

Sve je ovo jedno veliko govno prijatelju moj. Si video mozda neke snimke sa sajma?
klasican divljak

Slaninar

Citat: despic poslato 06 April, 2020, 13:12
Sve je ovo jedno veliko govno prijatelju moj. Si video mozda neke snimke sa sajma?

Seljana - kao ¹to se i moglo oèekivati.

https://www.youtube.com/watch?v=BJQq1zTkvPw#
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Gaso sta ti je u poslednje vreme? Dosadno kod kuce i na poslu? Pa se prepires sa Milosem kome je 500e dovoljno za zivot u srbiji i da priusti i motor i auto i izlaske, ma sve osim porodice, za porodicu verovatno bi mu bilo dovoljno 600e

Nego, dzabe se prepirete, sta god vi mislili da treba ili ne treba on ce uraditi onako kako on hoce, dzabe trosite reci tj tastaturu

Ako ikada ispliva istina a verovatno hoce pitanje je i da li cemo je prepoznati u moru lazi

Ivicat


Gašpar

Citat: dzimika poslato 06 April, 2020, 13:21
Gaso sta ti je u poslednje vreme? Dosadno kod kuce i na poslu? Pa se prepires sa Milosem kome je 500e dovoljno za zivot u srbiji i da priusti i motor i auto i izlaske, ma sve osim porodice, za porodicu verovatno bi mu bilo dovoljno 600e

Ma nemam pojma, valjda sam omatorio pa ne mogu vi¹e samo da ignori¹em glupost ;D

dzimika

Znam kako ti je ali nisi bas toliko mator, nego si malo odrastao, sazreo (valjda) :P

castor

Citat: dzimika poslato 05 April, 2020, 09:37
Castor,
Ovo malo prelazi na teoriju zavere od sredine, ali evo okoG5 inace polemika da li je G5 losiji od postojecih mreza se vodi vec neko vreme ali opet i Svedska i Norveska su krenuli sa uvodjenjem
moje misljenje sto se tice G5 je da zracenje jedne stanice nije veliko ali posto se ne postavlja jedna stanica onda postaje vece, drugi problem ako sam ja dobro shvatio je da treba da se postavljaju gusce kako bi se dobila brzina pa samim tim se i zracenje dodatno povecava ali brojke govore da su snage uredjaja dosta manje, a G6 jos uvek nije krenuo koliko znam

ono sto meni nije jasno u svemu tome, koja je to brzina mobilnog interneta koja ce biti dovoljna? Zasto nam treba G5 kad po mom misljenju i G4.5 (valjda) zavrsava posao, tu je zicni internet za bilo sta drugo

Citat: Taraba poslato 05 April, 2020, 13:47
@Castor: Prestao sam ozbiljno da shvatam doktorku kod ovog dela

Ljudi, ja sam samo proslijedio ono ¹to sam dobio od koleginice koja o svemu ovome zna malo vi¹e od svih nas. Nevjerovatno mi je da ste vas dvojica preskoèili (sluèajno ili namjerno) drugi citat, a koji je zapravo njezino mi¹ljenje, pa da ga ponovim:

CitatLicno smatram da je ovaj virus mnogo opasniji od virusa obicnog gripa i treba preduzeti preporucene mere. Medjutim, isto tako mislim da je sve prenaduvano kako bi "vladari sveta" uz njega provukli svoje necasne namere.

Mislim da je sve ovo samo vi¹e dima nego vatre, mada ima i ozbiljnih posljedica. ©to se 5G tièe, veæ ima nekoliko dr¾ava koje su prekinule ili stavile na neodreðeno dug stand-by uvoðenje 5G. Ni¹ta nije dokazano, to se tako prièa veæ godinama, tj. od uvoðenja mobilne telefonije u upotrebu.

Po meni, jedina dva efektivna rje¹enje za ovaj problem su ili 24/7 police hour ili da se ne radi ni¹ta. I jedno i drugo rje¹enje imaju svoje posljedice, mada mislim da ono prvo ima vi¹e efekta na ekonomiju svih, a ovo drugo na prorjeðivanje stanovni¹tva po principu - kome je suðeno da ode, ide ipak malo ranije.
It's the ride that matters, not the bike…

neskez

Izgleda da su ovde neki be¾ali sa èasova biologije.

Viruse jo¹ niko nije uspeo da uni¹ti. Tako da neæemo uspeti ni ovaj.

Virusi vremenom mutiraju (neki slabe, a neki jaèaju i menjaju se prema domaæinu), a isto tako i domaæin koji je zara¾en menja svoju odbranu da bi se za¹titio.

Ovim virusom æemo, da ne ka¾em svi, ali velika veæina biti zara¾eni, neki pre, neki kasnije. Neki su veæ bili zara¾eni a da to i ne znaju.

Ono ¹to je potrebno uraditi je skloniti se da ne bi svi bili zara¾eni istovremeno, jer onda nema dovoljan broj respiratora za sve kojima je potreban, a ako zaraza uðe u bolnice (kao ¹to veæ jeste) nema ko da nas zakaèi na taj respirator.




slave74

Ne brini kako je krenulo u Srbiji , veoma brzo se oslobadjaju zauzeti respiratori.. U svakom slucaju brze nego kod komsija

mali_zmaj

Ne znam ¹ta je gore,da li da mislim da je sve samo fabrikovana frka,ili se stvarno ispostavi da je istina,pa nam na¹a ne disciplina doðe glave!? Meni nje problem biti u kuæi,po¹tujem policijski,pro¹etamo sa maskama,jednu ¹etnjicu dnevno,nisam se vidjeo ni sa prijateljima ni sa rodbinom uop¹te,obiðem starce,stari stariji od 65 godina,ne izlazi uop¹te. Ako puknu totalnu zabranu,¹ta da se radi,bit æu u stanu. Mislim da bolje da se strpimo malo,proæi æe i ovo.samo da rata ne bude,ovo je mala maca!
jin-jang

mkt