Glavni meni

Korona virus u Srbiji!!! Kovid-19, propaganda ili smrtonosni virus?

Započeo milomir22, 11 Mart, 2020, 20:59

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:25
Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 21:22
A ovde je drugaèije? Relja, narod je u panici veæ ooodavno, la¾e preCednik da smo neodgovorni, to je stvarno mali procenat populacije, pusti me prièa, bila Ada puna i sliènih, nemaju ti pojma kako izgleda puna Ada...
Jeste. Ne nose maske i ne po¹tuju rastojanje. Bar ovo ¹to ja vidim.

Maske, rukavice i sredstva za dezinfekciju kupuje¹ gde?
Po¹alji mi koliko mo¾e¹, plaæam odmah.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 05 April, 2020, 21:36
Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:25
Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 21:22
A ovde je drugaèije? Relja, narod je u panici veæ ooodavno, la¾e preCednik da smo neodgovorni, to je stvarno mali procenat populacije, pusti me prièa, bila Ada puna i sliènih, nemaju ti pojma kako izgleda puna Ada...
Jeste. Ne nose maske i ne po¹tuju rastojanje. Bar ovo ¹to ja vidim.

Maske, rukavice i sredstva za dezinfekciju kupuje¹ gde?
Po¹alji mi koliko mo¾e¹, plaæam odmah.
Neæu da se raspravljam - ka¾em ¹ta lièno vidim.

Nemam dovoljno za slanje, sve vi¹kove ostavljamo za one kojima gori. Ja furam bandanu - dovoljno da ne zarazim druge.

Za dezinfekciju: 20 sekundi sapunjanja. Ima¹ sapun?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

Citat: despic poslato 05 April, 2020, 19:21
Ove mere su nuzno govno...Da nam gradovi nisu toliko prenaseljeni, ne bi do ovoga ni dolazilo.
Allooo, pa kad sam ja razmisljao da se preselim u pancevo jer mi je pun q guzve i odem par dana i vidim da ni tamo nemas de da se parkiras. U NS ista prica...ma daj.
A sela i varosice prazne, oce svi da budu gospoda. A evo ih sad se vracaju

Druze, povuci nogu vrati se ti prvi na selo.

Ne jure ljudi u gradove iz ne znam ni ja kojih razloga, vec sto je u selu ogromna muka, a kinta, to tamo ne postoji. Drzava je tako uredila, pa ni seljaci nisu ludi, dokurcilo ljudima da rintaju od jutra do sutra za  [srednjiprst].
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 21:22
A ovde je drugaèije? Relja, narod je u panici veæ ooodavno, la¾e preCednik da smo neodgovorni, to je stvarno mali procenat populacije, pusti me prièa, bila Ada puna i sliènih, nemaju ti pojma kako izgleda puna Ada...

Kako gde, ja prosli vikend skoknuo sam do Kraljeva, na setalistu uz Ibar sve isto kao i pre Korone, niko ne jebe 2%.
Ovde u Kgu nema toliko okupljanja na jezeru i po parkovima, narod je malo disciplinovaniji, ali zato redovi ispred banaka su haos, pola nema maske, pola od ovih sto imaju skinuli sa usta, zapalili pljugu, drzi pljugu rukavicama uz usta. Pa koji qrac nosis i masku i rukavice. Niko rastojanje ne drzi, nabijaju ti se uz vrat, kaslju, kijaju, jednom recju-stoka.

Koliko je ovo propaganda, a koliko realnost ne znam, ali da cemo najebati ako je ovo toliko opasno, hocemo.

Vucica necu da komentarisem, gleda covek da profitira politicki iz ovoga.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:42
Citat: mareskin poslato 05 April, 2020, 21:36
Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:25
Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 21:22
A ovde je drugaèije? Relja, narod je u panici veæ ooodavno, la¾e preCednik da smo neodgovorni, to je stvarno mali procenat populacije, pusti me prièa, bila Ada puna i sliènih, nemaju ti pojma kako izgleda puna Ada...
Jeste. Ne nose maske i ne po¹tuju rastojanje. Bar ovo ¹to ja vidim.

Maske, rukavice i sredstva za dezinfekciju kupuje¹ gde?
Po¹alji mi koliko mo¾e¹, plaæam odmah.
Neæu da se raspravljam - ka¾em ¹ta lièno vidim.

Nemam dovoljno za slanje, sve vi¹kove ostavljamo za one kojima gori. Ja furam bandanu - dovoljno da ne zarazim druge.

Za dezinfekciju: 20 sekundi sapunjanja. Ima¹ sapun?

Imam sapun. Nemam èime da dezinfikujem firmu. I sve ¹to ljudi dotaknu u toku dana.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Malo zdravog razuma i ok je samo sapun.
Ko dolazi spolja, skida spoljni sloj odece pre ulaska u prostorije firme - garderoba kod ulaza, preradjeni WC ili sta vec.
Najbolje da se i obuca promeni odma.
Pranje ruku i lica sapunom, po preporuci ~20 sec.

U tom slucaju, osim ako neko nije zarazen, sanse za unos zaraze spolja su svedene na minimum.

Ako ti se pojavi jedan zarazen u firmi, racunaj da su svi zarazeni jer je inkubacija 5+ dana a do tada dovoljno da je jednom kinuo ili obrisao nos i pipnuo vrata od frizidera i svi ste se zarazili 95%.
Ko moze nek radi od kuce i kraj.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mareskin


Ovo je ne¹to ¹to bi funkcionisalo u firmi u kojoj nema dodira sa klijentima. ©to kod mene nije sluèaj.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

neskez

Ne može se preko noći ispraviti ono što je bar osam, mada i više godina sjebavano

Sad su se setili da se pita "STRUKA"

Ko je taj STRUKA???

Godinama se na sva bitna mesta postavljaju potpuno nesposobni ljudi čija je jedina karakteristika poslušnost i ništa više.
Direktori škola su doškolovane učiteljice, direktori JKP megadens menadžeri, profesori matematike apsolventi saobraćajnog i mašinskog faksa.

Ako se vratimo malo u prošlost u ovoj zemlji su svi bili bolji selektori od selektora reprezentacije u fudbalu, pa je to prešlo na košarku, pa vaterpolo... Tako da smo došli do toga da svi mogu da budu sve bez obzira na znanje i stručnu spremu. Što je interesantno i mogu, dok sistem radi, malo po malo se raspada, ali se i dalje kotrlja. I sve tako dok ne naleti na kamičak KORONA ili što bi mi valjevci rekli KONRAD19

Da li je ovo prva epidemija od 1918.godine? Naravno da nije, svake godine u sezoni se pojavi epidemija gripa. Šta se prvo radi? Zatvaraju se zdravstvene ustanove (nema poseta, niko ko pokazuje simptome ne sme da uđe na odeljenje), jer u suprotnom nema ko da leči bolesnike koji bi zbog toga bili životno ugroženi.

Poslednjih godina u ovoj zemlji se svi koji su na nekoj funkciji (koja im ni po stručnosti ni po znanju ne pripada) ponašaju kao da imaju 2,5 godine i čim se nešto loše događa u njihovom dvorištu, oni stave ruku preko očiju i prave se da je sve u redu, jer ako veliki vođa sazna vikaće na njih.

I tako pojavi se KONRAD 19, a direktor malog doma zdravlja, komandant štaba za vanrednu situaciju se sakrio u svoju kancelariju i žmuri. On je dr, specijalista, ali nikad nije baš voleo taj posao i jedino što zna da svojim pretpostavljenima potvrđuje i koja god vlast u posledinjih par decenija je bila njega su voleli da vide na tom mestu (toliko je nesposoban da mu ni članska karta nije trebala)
Glavna medicinska sestra (član) sa SSS i ako u DZ radi 5 med.sestara sa višom školom, 2 sa visokom preuzima komandu nad ustanovom i vodi računa o...

Vodi računa da se ne potroši puno maski!
Da se ostala zaštitna oprema u opšte ne koristi!
Pravi raspored tako da u korona ambulanti radi samo lekar bez tehničara!
Laboranti rade bez ikakve opreme (njima ne trebaju čak ni maske)!

I šta se onda dogodi?
Dođe pacijent zaražen virusom korona, prođe kroz ceo DZ i posle njega u izolaciji završi 2 lekara, 5 sestara, 1 vozač i 1 čistačica.

Ako znamo da u DZ-u radi 60tak ljudi, a u tom mestu do sada ima bar 10 potvrđenih i bar još toliko ne potvrđenih, a po simptomima sigurno zaraženih.

Tako je svuda u malim, velikim i najvećim sistemima.
A nama je ostalo da se molimo Bogu za pomoć!

mareskin


Tako je neskez.
Sistem ne valja. Nesposobni ljudi su na odgovornim mestima. To prolazi i ne primeæuje se ovoliko sve dok ne nastane sranje. Onda shvati¹ da nema niko struèan da donese odluku i re¹i problem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

despic

Citat: milomir22 poslato 05 April, 2020, 21:44
Citat: despic poslato 05 April, 2020, 19:21
Ove mere su nuzno govno...Da nam gradovi nisu toliko prenaseljeni, ne bi do ovoga ni dolazilo.
Allooo, pa kad sam ja razmisljao da se preselim u pancevo jer mi je pun q guzve i odem par dana i vidim da ni tamo nemas de da se parkiras. U NS ista prica...ma daj.
A sela i varosice prazne, oce svi da budu gospoda. A evo ih sad se vracaju

Druze, povuci nogu vrati se ti prvi na selo.

Ne jure ljudi u gradove iz ne znam ni ja kojih razloga, vec sto je u selu ogromna muka, a kinta, to tamo ne postoji. Drzava je tako uredila, pa ni seljaci nisu ludi, dokurcilo ljudima da rintaju od jutra do sutra za  [srednjiprst].
Cekaj, sto ja da se vracam? Pa nisam ja dosao ovde da studiram pa mi se svidelo i ostao da radim ko konobar ceo zivot za crkavicu nadajuci se da cu da postignem nesto a po manjim gradovima fali radne snage. Secam se da je moj matori imao privatni parking ispred zgrade. Sada gde je to podzemna garaza. Secam se da sam vozio skejt po ulici a sada je kolona za tu podzemnu garazu.
A ako mislis na moje pretke...
Vraticu se ako treba, al ajmo redom!
Mozda dodjem i u kg, lep grad. Bio sam na Smaku pre 15ak god.
klasican divljak

milomir22

A sta imas ti protiv nekog ko je dosao da studira u tvoj grad, svidelo mu se i ostao tu zbog boljeg i lagodnijeg zivota?

To sto pokazujes je malogradjanstina, bez obzira odakle si rodom i bez obzira sto ti je pradeda mozda rodjen na kaldrmi.
Kolega iz Raske, pre par godina se zaposli u rh centru u kgu, na mesto na koje sam i ja konkurisao, jbg imao vezu jacu od moje. Sta sad, da ga prokunem sto je dosao, jbg idemo dalje. Svako od nas tezi tome da sto manje radi, a da ima sto vise, svi bismo da zivimo sto je lagodnije moguce, ja nemam nista protiv toga dok se ne ubija, laze, vara, krade,...

A ovi sto prde kako je na selu kinta, a radis na kasicicu, ocigledno nikakvih dodira sa selom imali nisu.
Lakse je 55 000 puta konobarisati u prestonici, nego imati npr farmu muznih krava 10-20 grla, a kinta je tu negde.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Citat: despic poslato 05 April, 2020, 23:03

Mozda dodjem i u kg, lep grad. Bio sam na Smaku pre 15ak god.


Ako svracas, idemo na pivo, kad prodje konrad.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

despic

Boljeg i lagodnijeg zivota? hahahah
O onima o kojima ja pricam svakako nit bolje nit lagodnije...znam sta govorim, a ima ih bas dosta. Ti studenti trose mamine i tatine pare koje su na SELU zaradili po splavovima, klubovima i kafanama. Al ajd, nemam nista protiv studenata, nek uce deca. A sta cemo sa tonu crnogoraca na vracaru? Pa i na nbgu... Jel znas nesto o tome?
Postoji mnogo razloga zasto sam "malogradjanin". Protiv sam prenaseljavanja! Pogotovo stokom...manja je stoka na selu veruj.
Dodji malo da zivis i radis u bgu...al ne u kaludjerici ili Nbg (mada i tamo je haos) pa ce ti se samo kasti. Cak je i motor izgubio poentu...nemas gde ni da se provuces!
klasican divljak

Ivicat


despic

Citat: Ivicat poslato 05 April, 2020, 23:31
Citat: despic poslato 05 April, 2020, 23:03
...Mozda dodjem i u kg, lep grad....

Verovatno si bio pijan. Mnogo pijan  :D
Cu, verovatno. HA :)
Nije sloba kriv mi smo govna!
De da se kandidujem za preCednika?
Bez z, bilo mi je vrh. Svidelo mi se sto je nekako bio rnr grad. Bio je nekad i ns...al jbg
klasican divljak

UFF

malo me iznervirali panduri koji iz auta preko razglasa teraju muza, zenu i decu sa livade ispred mene na nasipu koji bacaju frizbi, zapalili iz grada da se izoliju i opuste na suncu
pa sta ces time koji kurac da postignes kad vidis da je porodicia u pitanju, sad ce da odu kuci ali ce i dalje biti zajedno, sanse za sirenjem povecane jer je zatvoren prostor a napolju gde su bili oko njih nema nikog  [ludak]

elem ostala mi otvorena kapija i zapalio mi doberman iz dvorista za vreme police hour-a
znam gde ode uvek u blok ispred pet shopa pa skocih na hondu i pravac tamo, vidim saobracajce na raskrsnici, obidjem ih kroz zgrade ali me snimi zatamljeni crni puch sa plavim tablicama ujedno kad ja snimim svog psa, iz pucha izlaze vojnici sa maskama a ja njemu komandu "kuci" inace voli da trci sa mnom uz motor :D

ovi nesto kao krenuli.. da li da pricaju sa mnom.. ne znam sto kad je pozeljno da se drzi odstojanje i kontakt smanji na minimum a ako se vec krecem za vreme policijskog casa ocigledno je da imam dozvolu zar ne?
i jebo vas dzip kad ne moze za mnom kroz decje igraliste izmedju klackalica i ljuljaski  [rofl]  [srednjiprst]

despic

klasican divljak

El Jefe

На челу ове државе је Врховни Вирус.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: mareskin poslato 05 April, 2020, 21:16
Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:07
Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 20:55
Ove "mere" su sociolo¹ki eksperiment... Virus se ne prenosi noæu skaèuæi iz zasede na ljude koji su napolju, trebalo je zabraniti sva okupljanja vi¹e ljudi jo¹ pre 5 nedelja i ni¹ta vi¹e. I preporuèiti babama i dedama da ne izlaze napolje osim do radnje sa maskom (koje dodu¹e tada nije bilo moguæe kupiti) i to je to... Sve ovo ostalo je èisto izdrkavanje ¹izoja... Gledam juèe, panuri se voze pored reke i preko megafona rasteruju ljude koji stoje na 10 metara udaljenosti i to vrlo malo ljudi, koga bre zajebavaju? ®eljko Mitroviæ juèe objavljuje snimak od pre 7 dana i pljuje ljude kako ne po¹tuju "mere", a onda se na Tviteru pravda da je to pokrivalica (inaèe danas prvi put èuh taj izraz, prvo od njega pa od Mikete i Ga¹e), nije ovde Korona glavna opasnost po nas...

24h karantin je trebalo uvesti ove nedelje, po mom mi¹ljenju. Sreæom, ne pitam se ni ja, a iskreno se nadam da æe se ispostaviti kako si ti bio u pravu, a ja previ¹e pestimistièan.

I da se uvede 24h karantin. Sistem nema naèin da organizuje snabdevanje hranom i lekovima.
Ako se dozvoli odlazak do prodavnice u nekom periodu to znaèi da æe se gomila ljudi naæi na jednom mestu u periodu od, recimo, dva sata. Ako se prima po jedno-dvoje u radnju to znaèi da neæe mo¾da svi stiæi da pazare. Isto i za lekove.
Nemamo sistem.

Da imamo sistem ne bi se èekalo da jedan èovek ka¾e ¹ta æe se raditi, nego bi se svako u okviru svojih zadu¾enja bavio svojim poslom i organizacijom.
Nisu isti uslovi ¾ivota u NS i u nekom malom gradu. Manje ljudi, manje logistike. Ali opet mora to neko na lokalu da organizuje.


Ovo nije problem.Odobri¹ odlazak do najbli¾e radnje, apoteke i da pro¹eta¹ ¾ivotinju. Ukoliko te zaustavi policija, u d¾epu mora¹ da ima¹ papiriæ na kome pi¹e u koje vreme si iza¹ao iz kuæe i razlog. Ako te zaustave pre vremena koje pi¹e ili posle predviðenog vremena, zatvor.

Ne mislim ja da je ovaj virus smrtonosan, da ide od vrata do vrata i ubija, ali se u zemlji koja generalno ne vodi previ¹e raèuna o higijeni, ispunjavaju uslovi da se virus ¹iri. Problem je ¹to ljudi ne po¹tuju. Imam sreæe da ¾ivim u "zelenoj" oazi i stvarno je super, ali... problem je kad pogleda¹ u bilo kom trenutku u park, ima grupica ljudi i to onih ugro¾enih, matorih i bolesnih. Nedisciplinovani smo i ¹to neko reèe gore, najveæi je problem ¹to se ne veruje u dr¾avu, zato i niko ni¹ta ne radi.