Glavni meni

Korona virus u Srbiji!!! Kovid-19, propaganda ili smrtonosni virus?

Započeo milomir22, 11 Mart, 2020, 20:59

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

despic

Ove mere su nuzno govno...Da nam gradovi nisu toliko prenaseljeni, ne bi do ovoga ni dolazilo.
Allooo, pa kad sam ja razmisljao da se preselim u pancevo jer mi je pun q guzve i odem par dana i vidim da ni tamo nemas de da se parkiras. U NS ista prica...ma daj.
A sela i varosice prazne, oce svi da budu gospoda. A evo ih sad se vracaju
klasican divljak

Slaninar

Citat: despic poslato 05 April, 2020, 19:21
Ove mere su nuzno govno...Da nam gradovi nisu toliko prenaseljeni, ne bi do ovoga ni dolazilo.
Allooo, pa kad sam ja razmisljao da se preselim u pancevo jer mi je pun q guzve i odem par dana i vidim da ni tamo nemas de da se parkiras. U NS ista prica...ma daj.
A sela i varosice prazne, oce svi da budu gospoda. A evo ih sad se vracaju

U NS je milina ovih dana - novosaðani oti¹li kuæama.  :)

Opet, dr¾ava je rasturena, posla ima puno manje po manjim mestima - svi idu za NS i BG radi posla.

Da svi ¾ivimo na odvojenim sala¹ima, naravno da ne bi do¹lo do epidemije, ne u tolikoj meri. Ali ne ¾ivimo - situacija je takva kakva je.
Veæina ljudi jo¹ uvek ne shvata koliko je ovo zajebano - a iskreno se nadam i da neæe nikad skontati.

Ovo sam oèekivao jo¹ pre vikenda da stupi na snagu:

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/239217/Kineski-lekar-Drzava-treba-da-uvede-celodnevni-policijski-cas-gradjani-i-dalje-neoprezni.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Gašpar

Ljudi moji, èim su oni poèeli da objavljuju po 300 zara¾enih dnevno, ja optimistièno smem da ka¾em da je realnost x2, a pesimistièno da slobodno mo¾emo da dodamo nulu.

Pa samo pogledajte, oni se vi¹e trude da sakriju realno stanje, nego da se izbore sa realnim stanjem. I po mom mi¹ljenju, opet smo zakasnili sa merama. Trebalo je pre nedelju dana uvesti 24h policijski èas, uz moguænost odlaska do prodavnice i apoteke, 3x20 minuta ¹etnje ljubimaca kada je njima potrebno, a ne u vreme kada je dr¾ava propisala i to je to.

Dr¾ati narod 14 ili 28 dana, zavisno od potrebe i na taj naèin ugasiti epidemiju. Ali po¹to smo mi ovakvi kakvi jesmo, a pritom smo sve neozbiljno shvatili, po iskustvu drugih dr¾ava, daj Bo¾e da se situacija normalizuje sredinom jula, ali i to je upitno jer je u subotu, iako je policijski èas krenuo u 13h, opet bilo mnogo grupa koji su se okupljali po parkovima, izleti¹tima, ro¹tiljali, .... Jednostavno, ljudi na ove mere vide kao na odmor i dok im se ne obije o glavu, agonija æe se produ¾avati.

despic

Kakvo bre 24h, kakvo gasenje epidemije na taj nacin? Ti stvarno verujes da je moguce tako da se ugasi?
Vidi meni ova situacija npr ne smeta ni najmanje, ja svakako uzivam u kuci sa dvoristem i zabole me bas sto ne mogu do grada. U poslednjih 5-10god sam i izbegavao da idem er mi je pun q guzve.
Kad mi je klinka dolazila bolesna iz vrtica posle 2 dana (po 4 sata) boravka u njemu, reci vaspitacica na moje pitanje o cemu se bre ovde radi je bilo "pa znate, mora da stekne imunitet". A jel? I ja onda odem i skacem svima redom po grbaci da mi objasne zasto mi je dete za 6 meseci islo 7 dana u vrtic. A vidi sad. Sto mi ne stecemo imunitet sad? Dete zdravo ko dren.
Sta je tu suplja prica? Prica iz vrtica ili ova moja o guzvi.
Ajde sad svi lepo da se vrate odakle su dosli i bice posla. Radice i kafane, i pozorista i prodavnice. A migranti mrs ..
edit
A ovi sto su otisli, nek se ne vracaju :)
klasican divljak

Slaninar

Sreæa, pa se narod sad ne pita - puno ljudi misli kao ti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Ove "mere" su sociolo¹ki eksperiment... Virus se ne prenosi noæu skaèuæi iz zasede na ljude koji su napolju, trebalo je zabraniti sva okupljanja vi¹e ljudi jo¹ pre 5 nedelja i ni¹ta vi¹e. I preporuèiti babama i dedama da ne izlaze napolje osim do radnje sa maskom (koje dodu¹e tada nije bilo moguæe kupiti) i to je to... Sve ovo ostalo je èisto izdrkavanje ¹izoja... Gledam juèe, panuri se voze pored reke i preko megafona rasteruju ljude koji stoje na 10 metara udaljenosti i to vrlo malo ljudi, koga bre zajebavaju? ®eljko Mitroviæ juèe objavljuje snimak od pre 7 dana i pljuje ljude kako ne po¹tuju "mere", a onda se na Tviteru pravda da je to pokrivalica (inaèe danas prvi put èuh taj izraz, prvo od njega pa od Mikete i Ga¹e), nije ovde Korona glavna opasnost po nas...

Gašpar

Ma ja iza svojih reèi stojim, a videæe se i iz italijanskog scenarija.

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 20:55Ove "mere" su sociolo¹ki eksperiment... Virus se ne prenosi noæu skaèuæi iz zasede na ljude koji su napolju, trebalo je zabraniti sva okupljanja vi¹e ljudi jo¹ pre 5 nedelja i ni¹ta vi¹e. I preporuèiti babama i dedama da ne izlaze napolje osim do radnje sa maskom (koje dodu¹e tada nije bilo moguæe kupiti) i to je to... Sve ovo ostalo je èisto izdrkavanje ¹izoja... Gledam juèe, panuri se voze pored reke i preko megafona rasteruju ljude koji stoje na 10 metara udaljenosti i to vrlo malo ljudi, koga bre zajebavaju? ®eljko Mitroviæ juèe objavljuje snimak od pre 7 dana i pljuje ljude kako ne po¹tuju "mere", a onda se na Tviteru pravda da je to pokrivalica (inaèe danas prvi put èuh taj izraz, prvo od njega pa od Mikete i Ga¹e), nije ovde Korona glavna opasnost po nas...

24h karantin je trebalo uvesti ove nedelje, po mom mi¹ljenju. Sreæom, ne pitam se ni ja, a iskreno se nadam da æe se ispostaviti kako si ti bio u pravu, a ja previ¹e pestimistièan.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Ga¹o, kad je kod nas zimi obièan grip upadao u bolnice i staraèke domove? U na¹em bangavom zdravstvu... :o Èuh pre neki dan italijanske lekare koji tvrde da je od Korone smrtnost 2.5%...

Kod onih ubica Holanðana i ©veðana, brzina ¹irenja zaraze ista k'o i svuda gde su du¹ebri¾nièke "mere" na snazi... Holanðani naroèito spadaju u odgovorne narode... Italija u karantinu dva meseca, jo¹ uvek se nekako mirakulozno zara¾avaju u hiljadama na dan...

mareskin

Glavni i su¹tinski problem je dr¾ava.
Ljudi ne veruju politièarima po¹to nas la¾u svakodnevno. Dokumentovano la¾u: danas belo, sutra crno. Za sve postoje video snimci. Nije rekla kazala.
Ako ne veruje¹ u sistem, onda ne veruje¹ ni "struènjacima".
Ako vam preCednik ka¾e da ne¹to neæe uraditi, znate da æe uraditi suprotno. Uvek. Nemojte praviti zalihe imamo hrane, imamo para, imamo svega. Ljudi navale da kupuju. I njegovi glasaèi. Kojima bih, inaèe, zabranio da rade bilo ¹ta suprotno od onoga ¹to predsednik izgovori.

Ako ste bili u bolnici prethodnih godina znate da nema dovoljno ljudi i da nema potrebnih sredstava. Stanje se konstantno pogor¹avalo. I onda upadne epidemija u takav sistem. Ko mo¾e da veruje da æe sve biti u redu?
Ako policija ¹eta okolo bez za¹titnih maski o èemu onda prièamo?

Najavljuju mere za pomoæ privredi koje kurcu ne valjaju. Ministar sa oduzetim doktoratom lupa gluposti na TV. Niko ne konta da li samo nije shvatio ono ¹to su mu rekli da isprièa ili je stvarno takav plan. U svakom sluèaju najebaæemo.
Reketiraju se preduzetnici. Sti¾u pisma iz op¹tinskih kriznih ¹tabova da su oni procenili da firma koja je napravila toliku dobit treba da uplati toliko i toliko hiljada eura.

Ceo sistem je problem.
Inaèe poreski sistem lepo funkcioni¹e. Mi se ubismo od posla. Obraèuni, plaæanja obaveza dr¾avi ni¹ta nije stopirano. Uredno sti¾u opomene i kazne za poreske dugove.
Veliki broj preduzetnika nije otpustio nikoga. neki su samo obraèunali ni¾e plate, ali poku¹avaju da preguraju par meseci. Na¾alost neki veruju u pomoæ dr¾ave, a zaboravljaju gde ¾ive.
itd.itd.itd.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

ovde savetuju da drzis odstojanje od 1.5m od druge osobe.


da nisam ovde umro bih glup,jer sam ja mislio da je 1.5m veci nego prostor medju ova dva frajera


mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:07
Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 20:55
Ove "mere" su sociolo¹ki eksperiment... Virus se ne prenosi noæu skaèuæi iz zasede na ljude koji su napolju, trebalo je zabraniti sva okupljanja vi¹e ljudi jo¹ pre 5 nedelja i ni¹ta vi¹e. I preporuèiti babama i dedama da ne izlaze napolje osim do radnje sa maskom (koje dodu¹e tada nije bilo moguæe kupiti) i to je to... Sve ovo ostalo je èisto izdrkavanje ¹izoja... Gledam juèe, panuri se voze pored reke i preko megafona rasteruju ljude koji stoje na 10 metara udaljenosti i to vrlo malo ljudi, koga bre zajebavaju? ®eljko Mitroviæ juèe objavljuje snimak od pre 7 dana i pljuje ljude kako ne po¹tuju "mere", a onda se na Tviteru pravda da je to pokrivalica (inaèe danas prvi put èuh taj izraz, prvo od njega pa od Mikete i Ga¹e), nije ovde Korona glavna opasnost po nas...

24h karantin je trebalo uvesti ove nedelje, po mom mi¹ljenju. Sreæom, ne pitam se ni ja, a iskreno se nadam da æe se ispostaviti kako si ti bio u pravu, a ja previ¹e pestimistièan.

I da se uvede 24h karantin. Sistem nema naèin da organizuje snabdevanje hranom i lekovima.
Ako se dozvoli odlazak do prodavnice u nekom periodu to znaèi da æe se gomila ljudi naæi na jednom mestu u periodu od, recimo, dva sata. Ako se prima po jedno-dvoje u radnju to znaèi da neæe mo¾da svi stiæi da pazare. Isto i za lekove.
Nemamo sistem.

Da imamo sistem ne bi se èekalo da jedan èovek ka¾e ¹ta æe se raditi, nego bi se svako u okviru svojih zadu¾enja bavio svojim poslom i organizacijom.
Nisu isti uslovi ¾ivota u NS i u nekom malom gradu. Manje ljudi, manje logistike. Ali opet mora to neko na lokalu da organizuje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 05 April, 2020, 21:16
ovde savetuju da drzis odstojanje od 1.5m od druge osobe.


da nisam ovde umro bih glup,jer sam ja mislio da je 1.5m veci nego prostor medju ova dva frajera


Mo¾da su u vezi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Malo pre pricam sa agentom iz Giurgiu u Rumuniji, mali gradic na Dunavu, resavamo nesto za ulaznu reviziju za konvoj, i pita ona mene kako je kod nas, ja joj kazem sta se sve izdesavalo, kaze u Rumuniji trenutno oko 3700 ljudi zarazeno, lekari uglavnom svi zarazeni, oni koji nisu pobegli, dali otkaze, doslo im brdo ljudi iz Italije (osecam da su ti i najvise zarazeni), iz Nemacke, Austrije, kaze i cigana doslo brdo odasvud, rasulo generalno
Tako da nismo ni mi najgori na kraju :D

Ono sto ja govorim od pocetka, virus kao i svaki virus, ne prenosi se setanjem pored reke nego od zarazenog, da se nisu sprdali sa sopingom u Milanu i tada zatvorili granice, svakog ko dolazi u karantin na samoj granici u satorima ili kontejnerima, testiranje svakog na pocetku i pre pustanja kuci, slazem se, kilometarske kolone na granicama, ali koga bre boli kurac, hoces da se vratis u domovinu, moze ali karantin 15dana minimum, a ne da na granici i kad su pricali da su poostrili mere oni samo pitaju u autobusu da li neko kaslje
Da su jos tada napravili karantinske zone po vojnim kasarnama (u kakvom god da su stanju) po sajmovima i slicno pa sa granice prevezes po gradovima ko je gde krenuo po zonama ali posto u ovoj vladi nema pametnih ljudi vec potpunih idiota to onda ne cudi sto je ovako,

Videcemo cifre na kraju pa onda mozemo diskutovati detaljnije jos

Lazic

Za sve ¹to zagovaraju policijski èas 24 od sata neka pogledaju kako je Singapur zaustavio prvi talas zaraze... Bez "mera"... Zabrana kretanja u bilo koje svrhe, osim za odlazak na posao, do radnje i rekreaciju... :o

Slaninar

Citat: mareskin poslato 05 April, 2020, 21:16
Citat: Slaninar poslato 05 April, 2020, 21:07
Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 20:55
Ove "mere" su sociolo¹ki eksperiment... Virus se ne prenosi noæu skaèuæi iz zasede na ljude koji su napolju, trebalo je zabraniti sva okupljanja vi¹e ljudi jo¹ pre 5 nedelja i ni¹ta vi¹e. I preporuèiti babama i dedama da ne izlaze napolje osim do radnje sa maskom (koje dodu¹e tada nije bilo moguæe kupiti) i to je to... Sve ovo ostalo je èisto izdrkavanje ¹izoja... Gledam juèe, panuri se voze pored reke i preko megafona rasteruju ljude koji stoje na 10 metara udaljenosti i to vrlo malo ljudi, koga bre zajebavaju? ®eljko Mitroviæ juèe objavljuje snimak od pre 7 dana i pljuje ljude kako ne po¹tuju "mere", a onda se na Tviteru pravda da je to pokrivalica (inaèe danas prvi put èuh taj izraz, prvo od njega pa od Mikete i Ga¹e), nije ovde Korona glavna opasnost po nas...

24h karantin je trebalo uvesti ove nedelje, po mom mi¹ljenju. Sreæom, ne pitam se ni ja, a iskreno se nadam da æe se ispostaviti kako si ti bio u pravu, a ja previ¹e pestimistièan.

I da se uvede 24h karantin. Sistem nema naèin da organizuje snabdevanje hranom i lekovima.
Ako se dozvoli odlazak do prodavnice u nekom periodu to znaèi da æe se gomila ljudi naæi na jednom mestu u periodu od, recimo, dva sata. Ako se prima po jedno-dvoje u radnju to znaèi da neæe mo¾da svi stiæi da pazare. Isto i za lekove.
Nemamo sistem.

Da imamo sistem ne bi se èekalo da jedan èovek ka¾e ¹ta æe se raditi, nego bi se svako u okviru svojih zadu¾enja bavio svojim poslom i organizacijom.
Nisu isti uslovi ¾ivota u NS i u nekom malom gradu. Manje ljudi, manje logistike. Ali opet mora to neko na lokalu da organizuje.

Pretpostavljam da je upravo ta logistika glavni razlog odlaganja takvih mera.

Poku¹avaju pretnjom tim merama i strahom navesti ljude da se ne zajebavaju (nisam siguran da je to pravi naèin).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 21:18
Za sve karantina¹e neka pogledaju kako je Singapur zaustavio prvi talas zaraze... Bez "mera"... Zabrana kretanja u bilo koje svrhe, osim za odlazak na posao, do radnje i rekreaciju... :o

Mi i Singapur... tamo je disciplina i ljudi nose maske.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

A ovde je drugaèije? Relja, narod je u panici veæ ooodavno, la¾e preCednik da smo neodgovorni, to je stvarno mali procenat populacije, pusti me prièa, bila Ada puna i sliènih, nemaju ti pojma kako izgleda puna Ada...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 05 April, 2020, 21:22
A ovde je drugaèije? Relja, narod je u panici veæ ooodavno, la¾e preCednik da smo neodgovorni, to je stvarno mali procenat populacije, pusti me prièa, bila Ada puna i sliènih, nemaju ti pojma kako izgleda puna Ada...
Jeste. Ne nose maske i ne po¹tuju rastojanje. Bar ovo ¹to ja vidim.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen