Glavni meni

Korona virus u Srbiji!!! Kovid-19, propaganda ili smrtonosni virus?

Započeo milomir22, 11 Mart, 2020, 20:59

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin


Kako dobije¹ papiriæ?
Opet je problem logistika. Nemamo organizaciju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar

Ima¹ svesku kuæi?

Svaki put kada izlazi¹ napi¹e¹ - Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 10:33 zarad odlaska do prodavnice Maxi koja se nalazi neporedno pored moje zgrade.

Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 12:48 zarad ¹etnje psa, Nemaèkog Boksera ¾ute boje. Pas se izvodi na povocu. 

Koja crna logistika? Najjednostavnije moguæe, omoguæi¹ izlazak iz kuæe, a ne dozvoli¹ okupljanja. Ovo sa zatvaranjem od subote u 13h do ponedeljka u 05h je maltretiranje, jer nema¹ pravo da obavi¹ neke osnovne stvari (npr odnese¹ ruèak starima i obolelima u drugoj zgradi).

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar


Ivicat

Licno, nisam previse drustven i ne smeta ovaj karantin. Ali ne mogu da shvatim kako i zasto ljudi opravdavaju uvedeno vanredno stanje i policijski cas. San svakog politicara i diktatora. Al' dobro. Pricacemo sledece godine pa cemo uporediti podatke. Samo da ne bude, spaseno 1000 umrlo 100000.
Pored toga, vredjaju inteligenciju odluke nasih nesposobnjakovica. Sta, hapsenje onog seljaka iz okoline NS-a sto je traktorom isao sa njive za vreme policijskog casa ima razumno objasnjenje. Ili to sto ne mogu da izadjem sa porodicom na svez vazduh i u prirodu.

PS: U prvom kvartalu ove god SAD imaju najveci pad BDP-a od Velike recesije. Takodje, procenjuje se da ce stopa nezaposlenoasti biti veca nego usled pomenute Velike recesije.

DebeliZmaj

Da li sam ja lose ispratio ili ovde niko, pa ni redovni panicari i paranoicari nisu
primetili kako je Kina izvela tihu nacionalizaciju ?
U Kini su visoko profitabilne oblasti .. dake Tech i Hemija dobrim delom u vlasnistvu stranaca i samim time dividende odlaze iz zemlje, ta dodatna vrednost koja
puni BDP.
Pritom u Kini ostaju velike kolicine elektronskih dolara, koji postoje samo u elektronskom obliku.

Kada se pojavila vest o novom virusu u Kini oni su mogli odmah da deistvuju ali je proradila matematika velikih brojeva i odlucili su da zrtvuju nekoliko promila
stanovnika, pre svega siromasnih.
Cene akcija krecu dole. Masovno oboljavanje. Cene akcija jos idu dole. Jos malo pandemije bez kontrole. Akcije vrede 1% ili jako blizu toga. Panika svi bi da izvuku
bilo sta. Petak 30 sekundi pred zatvaranje berze neki kineski investicioni fond kupuje SVE akcije na berzama :). Zatvara se berza. Krece vest da se zatvaraju oblasti
i krece resavanje pandemije.

Tiha nacionalizacija.


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

megaidiot


Glava Dole

#367
Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 11:34
Ima¹ svesku kuæi?

Svaki put kada izlazi¹ napi¹e¹ - Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 10:33 zarad odlaska do prodavnice Maxi koja se nalazi neporedno pored moje zgrade.

Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 12:48 zarad ¹etnje psa, Nemaèkog Boksera ¾ute boje. Pas se izvodi na povocu.  

Koja crna logistika? Najjednostavnije moguæe, omoguæi¹ izlazak iz kuæe, a ne dozvoli¹ okupljanja. Ovo sa zatvaranjem od subote u 13h do ponedeljka u 05h je maltretiranje, jer nema¹ pravo da obavi¹ neke osnovne stvari (npr odnese¹ ruèak starima i obolelima u drugoj zgradi).


Ne vredi... usracu se... cemu tolika komplikacija? Videli da se kinezi tako lece pa cela nacija posandrcala tuto completo... sta ces ako moras do pekare malo dalje, ako je najbliza recimo obicna piljarnica koja nema sve sto ti je potrebno? Cemu?? Zagadices koga usput ako odes do one malo dalje pesice, svojim autom, motorom?

Gašpar

Ajde objasni mi za¹to, po¹to sve najbolje zna¹, od mehanike do odr¾avanja cigareta, verovatno se i u ovo razume¹.

Glava Dole

#369
Editovao pre nego sto sam video odg... procitaj sad...

Nego sta nego da se razumem, vec su krenula samoubistva ali se ona ne pripisuju koroni... vec krenuli napadi panike, ludila, ali to nema veze, to ne utice na zdravlje. Manjak fizicke aktivnosti takodje ne utice na zdravlje. Glad, ostatak bez posla i smanjenje prihoda polovini nacije takdoje ne uticu na zdravlje. Ali korona je korona. 39 ljudi bese juce bilo ukupno od pocetka pandemije, ejjj...

https://www.danas.rs/drustvo/prirodni-prirastaj-u-2018-u-srbiji-bio-pozitivan-samo-u-sest-gradova/

Evo ti primer za 2018u, uzmi broj umrlih, podeli sa 365 dana dobices prosek na DNEVNOM nivou.

Ne sporim da je opasniji od onoga sto smo do sada imali ali i tvrdim da nije bas tako kako se nama predstavlja. Baba 92god na aspiratoru... pa lizliz... zamislite... Steta je za svakog makar imao i 120god ali je poenta da nije on dijagnostikovan i tako predstavljen preko medija sve bi izgledalo normalno, niko nista ne bi ni primetio u svom okruzenju bilo gde na planeti, mogu da se kladim.

Gašpar

Citat: DebeliZmaj poslato 06 April, 2020, 12:04
Da li sam ja lose ispratio ili ovde niko, pa ni redovni panicari i paranoicari nisu
primetili kako je Kina izvela tihu nacionalizaciju ?
U Kini su visoko profitabilne oblasti .. dake Tech i Hemija dobrim delom u vlasnistvu stranaca i samim time dividende odlaze iz zemlje, ta dodatna vrednost koja
puni BDP.
Pritom u Kini ostaju velike kolicine elektronskih dolara, koji postoje samo u elektronskom obliku.

Kada se pojavila vest o novom virusu u Kini oni su mogli odmah da deistvuju ali je proradila matematika velikih brojeva i odlucili su da zrtvuju nekoliko promila
stanovnika, pre svega siromasnih.
Cene akcija krecu dole. Masovno oboljavanje. Cene akcija jos idu dole. Jos malo pandemije bez kontrole. Akcije vrede 1% ili jako blizu toga. Panika svi bi da izvuku
bilo sta. Petak 30 sekundi pred zatvaranje berze neki kineski investicioni fond kupuje SVE akcije na berzama :). Zatvara se berza. Krece vest da se zatvaraju oblasti
i krece resavanje pandemije.

Tiha nacionalizacija.




Èuj njega nismo  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


Citat: Ga¹par poslato 02 April, 2020, 20:17
Ma Despiæu, ne gledaj na mikro nivou, Srbija je tu kolateralna ¹teta.

Meni jedino ¹to pije vodu i to donekle jeste ona teorija da su Kinezi kod sebe napravili haos, da bi popadale akcije i da bi oni otkupili sve. ©to se zapravo i dogodilo. Ali posle toga izgleda da se virus malo otrgao kontroli, ipak je kineski proizvod  :o

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 06 April, 2020, 12:04
Da li sam ja lose ispratio ili ovde niko, pa ni redovni panicari i paranoicari nisu
primetili kako je Kina izvela tihu nacionalizaciju ?
U Kini su visoko profitabilne oblasti .. dake Tech i Hemija dobrim delom u vlasnistvu stranaca i samim time dividende odlaze iz zemlje, ta dodatna vrednost koja
puni BDP.
Pritom u Kini ostaju velike kolicine elektronskih dolara, koji postoje samo u elektronskom obliku.

Kada se pojavila vest o novom virusu u Kini oni su mogli odmah da deistvuju ali je proradila matematika velikih brojeva i odlucili su da zrtvuju nekoliko promila
stanovnika, pre svega siromasnih.
Cene akcija krecu dole. Masovno oboljavanje. Cene akcija jos idu dole. Jos malo pandemije bez kontrole. Akcije vrede 1% ili jako blizu toga. Panika svi bi da izvuku
bilo sta. Petak 30 sekundi pred zatvaranje berze neki kineski investicioni fond kupuje SVE akcije na berzama :). Zatvara se berza. Krece vest da se zatvaraju oblasti
i krece resavanje pandemije.

Tiha nacionalizacija.




Meni je ovo najbolji tekst na temu (sa sve razlièitim teorijama diskutovanim):

https://blog.bikegremlin.com/729/best-corona-virus-article/

U originalu se mo¾e naæi na Fejsbuk stranici "Dnevna doza proseènog Srbende" - ja samo preveo na engleski, ali ne mogu napraviti link sa Fejsa direkt, jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

@Glava Dole - Zato ¹to smo nedisciplinovani i jedino tako mo¾e da se zavede neki red.

Dru¾e, pisao sam veæ negde, ja sam bio 14 dana u kuæi svojevoljno, jer mi je priroda posla takva da putujem svake nedeelje u inostranstvo. Petnaesti dan sam iza¹ao do firme, sreo se sa kolegom koji je bio u kontaktu sa kolegom èiji je otac umro od Corone u èetvrtak. I evo svojevoljno ne kreæem se nigde 28 dana, samo pro¹etam kuèe i odem do pekare po hleb, maskiran kao da sleæem na mesec.

Meni apsolutno ni¹ta ne fali, ¾iv i zdrav, ali.... ja mogu vrlo lako nekome da prenesem, da ubijem nekoga direktno ili indirektno. Ne smatra¹ li da bi bilo neodgovorno da sad uzmem i ¹etam svuda, ako sam potencijalno zara¾en?


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SSZGO

Citat: ®or¾ poslato 05 April, 2020, 16:01
Pratim Al D¾aziru i èekam da èujem vest,kako su Arapske pièke na èelu sa Sszgo,zapalile Dubai,jer nisu oni zeèevi koji ga primaju u bulju,zavuèeni u kuæe,sad kada su im zatarabili grad i ogranièili kretanje 24/7 [rofl]  [rofl]  [rofl] [rofl]

nije isto biti u ovoj jebenoj policijskoj drzavi. i tu . ja kao stranac ne smem da uradim ili napisem ista protiv sistema jer te prijavljuju komsije i hapse te uz neke smehotresne kazne tipa 50000 eur
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Glava Dole

Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 12:25
@Glava Dole - Zato ¹to smo nedisciplinovani i jedino tako mo¾e da se zavede neki red.

Dru¾e, pisao sam veæ negde, ja sam bio 14 dana u kuæi svojevoljno, jer mi je priroda posla takva da putujem svake nedeelje u inostranstvo. Petnaesti dan sam iza¹ao do firme, sreo se sa kolegom koji je bio u kontaktu sa kolegom èiji je otac umro od Corone u èetvrtak. I evo svojevoljno ne kreæem se nigde 28 dana, samo pro¹etam kuèe i odem do pekare po hleb, maskiran kao da sleæem na mesec.

Meni apsolutno ni¹ta ne fali, ¾iv i zdrav, ali.... ja mogu vrlo lako nekome da prenesem, da ubijem nekoga direktno ili indirektno. Ne smatra¹ li da bi bilo neodgovorno da sad uzmem i ¹etam svuda, ako sam potencijalno zara¾en?

Ma nisam ja za to da sad rade diskoteke, splavovi, kafane itd... to moze da saceka, i ja prvi izlazim samo kad moram ali tolika frustracija je kontraproduktivna. Onda, briga oko starijih je da ih pustis subotom od 4 ujutru do 7... znaci neka baka lupam koja nema nikoga mora da ustane u pola 4 ujutru, krene i nada se da ce stici da se vrati do 7 bez kazne, a tamo nagurani svi ko u sardini kad ih odjednom pustis tako na kratko. To nije nikakva pomoc, to je cisto izivljavanje. Isto vazi i za nas mladje, nisi primetio koliko su vece guzve sad u dozvoljeno vreme nego kad je bilo normalno stanje i svima bilo dozvoljeno 24/7??
Kevi pandur kaze "mi radimo po direktivi vlade, moracemo da vas privedemo" ako ode da da ocu lek i hranu, jel si ti lud? Cemu bre, koga ce sama, sa maskom i rukavicama, da zarazi, asfalt? Jel to kriminalna radnja?

Koliko ljudi je privedeno, koliko krivicnih ispisano jer se nasli na ulici, ejjj... krivicno, plus jos veca je nebuloza to sto ste vi umislili da virus ima radno vreme ili sta?

Gašpar

Ne razume¹ ti oèigledno. Upravo zato i prièam da treba 24h izlazak iz kuæe, sa papiriæem. Na taj naèin æe¹ smanjiti gu¾vu jer svako ide kad treba, a ne svi u isto vreme.


Lazic

Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 11:34
Ima¹ svesku kuæi?

Svaki put kada izlazi¹ napi¹e¹ - Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 10:33 zarad odlaska do prodavnice Maxi koja se nalazi neporedno pored moje zgrade.

Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 12:48 zarad ¹etnje psa, Nemaèkog Boksera ¾ute boje. Pas se izvodi na povocu. 

Koja crna logistika? Najjednostavnije moguæe, omoguæi¹ izlazak iz kuæe, a ne dozvoli¹ okupljanja. Ovo sa zatvaranjem od subote u 13h do ponedeljka u 05h je maltretiranje, jer nema¹ pravo da obavi¹ neke osnovne stvari (npr odnese¹ ruèak starima i obolelima u drugoj zgradi).

Veæ mi se javlja kako Srbi upisuju bar 15-20 minuta buduæe vreme... :D

Gašpar

Citat: Laziæ poslato 06 April, 2020, 12:42
Citat: Ga¹par poslato 06 April, 2020, 11:34
Ima¹ svesku kuæi?

Svaki put kada izlazi¹ napi¹e¹ - Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 10:33 zarad odlaska do prodavnice Maxi koja se nalazi neporedno pored moje zgrade.

Ja Igor Ga¹pareviæ, sa adresom ******************** iz Beograda, JMBG ********************, broj LK ******** napu¹tam kuæu u 12:48 zarad ¹etnje psa, Nemaèkog Boksera ¾ute boje. Pas se izvodi na povocu. 

Koja crna logistika? Najjednostavnije moguæe, omoguæi¹ izlazak iz kuæe, a ne dozvoli¹ okupljanja. Ovo sa zatvaranjem od subote u 13h do ponedeljka u 05h je maltretiranje, jer nema¹ pravo da obavi¹ neke osnovne stvari (npr odnese¹ ruèak starima i obolelima u drugoj zgradi).

Veæ mi se javlja kako Srbi upisuju bar 15-20 minuta buduæe vreme... :D

Razmi¹ljao sam i o tome  ;D
Ako te legitimi¹e u 13:05 a vreme na papiriæu 13:12, ide¹ u zatvor bato  :D