Glavni meni

Korona virus u Srbiji!!! Kovid-19, propaganda ili smrtonosni virus?

Započeo milomir22, 11 Mart, 2020, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

a ko je ovaj poznati naucnik sa bradom?
sigurno smo svi culi o njemu ili?

milomir22

Citat: Ivicat poslato 03 April, 2020, 08:14
Evo ga praktican razumljiv primer ciji sam direktan ucesnik.

Stanje pre korone:
Velika medjunarodna firma. Ima posla. Ima para. Ima kapital. Manji deo poslova uzimaju vise manjih firmi.

Stanje za vreme korone:
Velika firma ima posla. Nema priliva para. Ali ima kapital i izacice iz svega ovoga sa vecim ili manjim gubitkom. Sa druge strane, manja firma iako ima posla, nema priliva para, nema kapital. Ne mozi da izdrzi pritisak. Kaput.

Stanje posle korone:
Velika firma se oporavlja. Malih firmi vise nema pa svi njihovi buduci poslovi idu velikoj firmi koja sada nema konkurenciju.


Koliko je firma likvidna, tj. domacinski i racionalno vodjena od strane vlasnika, nema veze s njenom velicinom. Ima mnogo malih i srednjih preduzeca koja nisu htela da se sire, jer bi, po recima vlasnika, izgubili kvalitet, sigurnost i tacnost u isporuci i sl. Takve, domacinski vodjene firme, ce bez problema izdrzati 2-3 meseca, koliko se procenjuje da ce ovo sranje trajati. Cak ce mnogo lakse podneti ovu krizu od mnogih velikih firmi koje imaju enormne troskove.

S druge strane, imas cigane koji su masovno brze bolje poodjavljivali radnike, da im slucajno ne uplate doprinose za 10 dana, pa sad kad je Vucic rekao za minimalac, brze-bolje ih vracaju. A ni ti, cigani, nisu toliko ugrozeni, nego su jednostavno, cigani i ciganisu se, da se Romi ne nadju uvredjenim.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

zVuk

ovaj baja osim diplome, ima i ozbiljno iskustvo sa zajebanim virusima od ebole, na ovamo

https://www.youtube.com/watch?v=gAk7aX5hksU#
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Ivicat

^^
Pokusaj da razmisljas sire. Nije Kragujevac ceo svet. Pricam o firmama koje imaju 10000 zaposlenih, ciji CEO ima +1M godisnju platu,...

Slaninar

Citat: Ivicat poslato 03 April, 2020, 17:08
^^
Pokusaj da razmisljas sire. Nije Kragujevac ceo svet. Pricam o firmama koje imaju 10000 zaposlenih, ciji CEO ima +1M godisnju platu,...

Glavni dobitnici su oni koji kupuju - tj. imaju kapital i kupuju akcije, ne kao kompanije, veæ kao kapitalisti, investicioni fondovi i sl.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


castor

Citat: Ga¹par poslato 02 April, 2020, 19:52
Ako ti je ekonomija u problemu, ne uteruje¹ je u jo¹ veæi problem, zar ne?
Ovime se u problem uteruju firme koje su bile vi¹e nego stabilne a dr¾ava se maksimalno optereæuje, tako da prièa ne pije vodu.
Osim ako veæ nisi u ekonomskom ratu sa dr¾avom koja ti je najveæi konkurent, odnosno sa dr¾avom koja je najveæi svjetski du¾nik. Bilo veèeras na TVu da se procjenjuje da je do sada samo u USA izgubljeno 10 miliona radnih mjesta, odnosno toliko je ostalo bez posla, a da æe do Uskrsa/Prvog maja ostati jo¹ nekih 18ak miliona.
Sve mi se vi¹e èini da je moja floskula "ako Kinezi po¾ele da uni¹te Ameriku, dovoljno je samo da svi kolektivno u isto vrijeme odu na more" dobila svoju adekvatnu zamjenu u vidu virusa, koji "ne mo¾e da se kontroli¹e, nema lijeka i vakcine", a i niko ne mo¾e da optu¾i Kineze da su napali Amere, jer je cijeli svijet u istom èabru, odnosno praktièno svi su zara¾eni i pogoðeni.
Opet, mislim da je sve ovo samo neki stepen generalne probe. Mislim da su se svi slo¾ili da od pravog rata (konvencionalnog ili nuklearnog) nema ni¹ta, jer postoji toliko "dinamitske snage" da bi u tom sluèaju cijela planeta bila pa-paaa...
Ko pre¾ivi prièaæe.
It's the ride that matters, not the bike…


sasa ns 1

mnogi na¹i vojvodjani koji su ratovali na ruskom frontu tokom prvog svetskog rata su se vratili pe¹ke iz Rusije.

zVuk

Citat: sasa ns 1 poslato 04 April, 2020, 01:56
https://rs.sputniknews.com/analize/202004031122252581-uzicki-supermen-se-nece-rukovati-sa-putinom-ali-ce-putin-probati-uzicku-rakiju-parada-pobede-pesice-do-moskve/
ovi ¹to kukaju zbog komfora treba ovo da proèitaju.Da napoenem da je èovek spavao pored puta dva messeca.

njegova odlucnost i kondicija u tim godinama su zadivljujuci, ali razlog je vise nego glup, a na kraju krajeva sam je odlucio da spava pored puta, nije ga niko terao niti se nasao u bezizlaznoj situaciji...sto ce reci da je on bas u svojoj zoni komfora..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ninja66

Citat: sasa ns 1 poslato 04 April, 2020, 01:57
mnogi na¹i vojvodjani koji su ratovali na ruskom frontu tokom prvog svetskog rata su se vratili pe¹ke iz Rusije.
Cvarkov Djordje ti li si ?

SSZGO

kada cete srpske picke da izadjete na ulice i zapalite grad?
jebo vas virus postali ste zecevi zatvorili su vas po kucama i isprali mozgove, i primate ga u bulju samo tako i slusate...
gde su svi navijaci mafijasi, sve nestalo zavuklo se po rupama...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

svedska , brazil i ukrajina potpuno ignorisali virus, dobro znati da nisu svi ludaci na ovom svetu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

El Jefe

Па када су сви паметни и храбри побегли, остадосмо само ми пичке.
Друштво за заштиту од животиња

Gašpar


UFF

a neki ga primaju u bulju od arapa a nas nazivaju pickama  [srednjiprst]
sto nisi ti ostao takav sav hrabar i nabildovan pa se bio po ulicama?
jer je lakse da se odreknes svega sto jesi, sto si bio, sto su te roditelji ucili jel?

bili mi poznanici/prijatelji ili ne kad se ovako obratis svima nama ovo je najljubazniji i najnezniji odgovor koji od mene mozes da dobijes

milomir22

Citat: SSZGO poslato 04 April, 2020, 20:18
kada cete srpske picke da izadjete na ulice i zapalite grad?


Zato sto smo sto puta palili grad kao neki idioti, danas i jesmo busni kao kurac i nemamo nista. Sto da palimo grad, sta nam je grad kriv, samo debili unistavaju svoju imovinu, politicare, s druge strane, sve zajedno pobiti i zapaliti na gomili.


Citat: SSZGO poslato 04 April, 2020, 20:18

jebo vas virus postali ste zecevi zatvorili su vas po kucama i isprali mozgove, i primate ga u bulju samo tako i slusate...


Druze, svrati malo do Italije, oni ga nisu primili u bulju i nisu hteli da slusaju, pa eno sad svaki dan bukake kod njih.


Citat: SSZGO poslato 04 April, 2020, 20:18

gde su svi navijaci mafijasi, sve nestalo zavuklo se po rupama...


Eno ih, bave se politikom uglavnom.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

despic

hahhahaah
Mislim realno, donekle je szgo i u pravu...Jos pre neki dan sam pomislio gde su svi smekeri sto se kurce i vade pistolje po kafanama i splavovima. Nemaju svi vile sa bazenima pa da uzivaju da ih bole q...
A sto se tice paljenja grada, s obzirom da sam odrastao u zgradi pored skupstine, nagledao se svega i svacega, (nisam mogao da udjem u kucu kad je docek kosarkasa i kuraca, palaca uletanja u skupstine itd) nabijem na q svakog ko je palio i razbijao. Nek ide u svoj kraj ili grad pa nek razbija i pali.
klasican divljak

Slaninar

Zatrolova SZGO kvalitetnije od Zmaja u najboljim danima.  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen