Glavni meni

Kretanje sunca

Započeo eclipse4, 07 Mart, 2020, 11:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

Sto bi reko moj drug "zdravo drugari"....

Ukratko,trebam kupiti jedan stan jako jako hitno s obzirom da je sada jos mart mesec zanima me putanja sunca leti.....ima li neki sajt kao recimo google maps gde moze da se vidi kako sunce ide preko odredjene teritorije (grada)......


megaidiot

druze sunce stoji zemlja se krece.
imas da vidis dan noc i ostalo ali ne detaljno, gde je kad sunce tokom dana bas za trazenu lokaciju. ne znam, ako neko zna nek kaze, zanima i mene.

Kostić

ја кад сам се први пут оженио (боље да нисам) добио сина тј јебо жену па га родила и посеко мотор да направим кастом боберчопратбике и нисам баталио мотор а сунце се креће са истока на запад па би ваљало да одеш на локацију где желиш да купиш стан и окренеш се лицем према југу а да би 100 посто био сигуран ваљало би да си тамо у цик зоре кад крене да излази и у оно кад залази и обавезно понеси оловку и хамер из блока пет и нацртај то и обележи као маркере тамо где се појавило и тамо где је нестало а ако хоћеш да гледаш како се земља окреће око сунца почни у сумрак кад залази и гледај у звезде док се сунце не појави

на другој локацији неће баш да буде тачан прорачун


eclipse4

Citat: megaidiot poslato 07 Mart, 2020, 12:20
druze sunce stoji zemlja se krece.
imas da vidis dan noc i ostalo ali ne detaljno, gde je kad sunce tokom dana bas za trazenu lokaciju. ne znam, ako neko zna nek kaze, zanima i mene.

Bio na pauzi pisao brzo hahaha
Znam i ja tu matematiku al ovo me jako zanima.putanja sunca iz odredjene lokacije.ako mi se poklapaju brojke onda vredi uzeti ako ne onda nemam neku dobit nije mi za zurbu.

eclipse4

Citat: Kostiæ poslato 07 Mart, 2020, 13:37
ја кад сам се први пут оженио (боље да нисам) добио сина тј јебо жену па га родила и посеко мотор да направим кастом боберчопратбике и нисам баталио мотор а сунце се креће са истока на запад па би ваљало да одеш на локацију где желиш да купиш стан и окренеш се лицем према југу а да би 100 посто био сигуран ваљало би да си тамо у цик зоре кад крене да излази и у оно кад залази и обавезно понеси оловку и хамер из блока пет и нацртај то и обележи као маркере тамо где се појавило и тамо где је нестало а ако хоћеш да гледаш како се земља окреће око сунца почни у сумрак кад залази и гледај у звезде док се сунце не појави

на другој локацији неће баш да буде тачан прорачун

Kosticu kosticu sad je kratak i oblacan dan za te zajebancije......mogo bi da trazim i onaj ka.en th staklo sto koriste u vikinzima za nalazenje sunca kad je oblacno hehehe

eclipse4


Kostić

ради не мораш да идеш нигде




ајде не кукај ко баба врачање је ипак најтачније ал и ово ради посо

жељену локацију гађај мишем ил прстом на телефону

mareskin

I onda neko sazida zgradu pored ili uradi nadogradnju i od sunca i pogleda nema ništa.
Zato sam ja uvek bio pristalica placa od 4 hektara, kuća u sredini, pa ako me i tu zaklone onda jebi ga :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

Ne moze niko da sagradi vise nista dodatno nego sto li jeste.

Odlicno perfekt!

El Jefe

И онда мрдне слон који држи земљу на леђима и оде све у курац дизвинете
Друштво за заштиту од животиња

megaidiot

onda je suncana strana najmanji problem

Joe kickass

Gde god da kupi¹, sunce æe oko podneva uvek da bude na jugu.

Kanarinac

Skini ovu app ako si na androidu, upalis gps i bukvalno pomeras telefon i vidis kuda se krece sunce


Taraba

Erm, istok -> zapad sa lukom koji je ka jugu manje ili vise udaljen od horizonta (leti vise, zimi manje)
Alo bre, ste isli vi u skolu?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

eclipse4

ici u skolu nije ito to i pohadjati natavu :)

Citat: Kanarinac poslato 09 Mart, 2020, 12:43
Skini ovu app ako si na androidu, upalis gps i bukvalno pomeras telefon i vidis kuda se krece sunce



ona aplikacija tj sajt od vuka je perfekt jer me zanimaju meseci jun,jul,avgut....tako da je perfekt!

Taraba

Bre osnovna skola, poznavanje prirode i drustva (tako se zvalo tad).
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

on je osnovnu preskocio, otisao u nemacku da radi za svoj prvi milion :D

Major

Citat: Taraba poslato 09 Mart, 2020, 18:03
Bre osnovna skola, poznavanje prirode i drustva (tako se zvalo tad).

Sad to vise nema.. sad je verovatno predmet "poznavanje farme i parova"