Glavni meni

Pistolj 7,65 , licima sa dozvolom - 50e

Započeo Darko, 24 Februar, 2020, 13:29

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

brana

sa potezanjem oruzja imas mogucnost da biras slobodu i robiju u paketu. sa ne potezanjem gubis slobodu, imovinu a mozda i zivot.

za nesto sto stvaram radom od ujutru do uvece svakim danom vala ima da branim pa ma koja cena bila.

mareskin

Citat: brana poslato 25 Februar, 2020, 10:59
...
edit: Sve potrebno za zamenu oruzanih listova se resava za 2 dana. Jeste nenormalno cimanje za ikoga ko ima vec regularnu dozvolu i placa porez, ali ne vidim ni jedan razlog zbog cega vratiti i jedan komad oruzja.

Mo¾da u BG. Veliki grad mo¾e¹ sve da zavr¹i¹ u njemu. Mi moramo da izgubimo vi¹e radnih dana, da idemo na lekarski u druge gradove i platimo sve prateæe tro¹kove. Tako da cena i vreme nisu ni pribli¾no isti.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

brana

da na bgd sam mislio. ne znam kako je van bgd-a. sve potrbne papire sam izvadio ili predao u jednom danu. jedino sam potvrdu iz suda za ratne zlocine cekao nedelju dana. drugi dan otisao u sup i sve resio.

da se razumemo ne svidja se ni meni sto sam morao da izvadim novac i da preregistrujem sve, a vec sam posedovao dozvolu.

mareskin

Citat: brana poslato 25 Februar, 2020, 14:08
da na bgd sam mislio. ne znam kako je van bgd-a. sve potrbne papire sam izvadio ili predao u jednom danu. jedino sam potvrdu iz suda za ratne zlocine cekao nedelju dana. drugi dan otisao u sup i sve resio.

da se razumemo ne svidja se ni meni sto sam morao da izvadim novac i da preregistrujem sve, a vec sam posedovao dozvolu.

Da je cilj zamena starih papirnih dozvola sa novim èipovanim procedura bi bila: plati¹ taksu, preda¹ zahtev i dokaz o uplati, a oni ti ka¾u kada da doðe¹ po novu dozvolu.
Ovako su uveli dodatne da¾bine, uveli nova pravila za posedovanje oru¾ja. Obavezno èlanstvo u streljaèkom dru¹tvu, razlog za¹to misli¹ da ti je ugro¾ena bezbednost itd.

Tako da ja moram da platim silne da¾bine, da izgubim nekoliko radnih dana oko prikupljanja i lekrskog, da se uèlanim u sportsko dru¹tvo (u nekom gradu) i onda od potpisa policajca zavisi da li æu posle svega toga dobiti dozvolu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


Lazic

Citat: mareskin poslato 25 Februar, 2020, 10:35
Lièno znam da su policajci prodavali oru¾je iz sefa koje su ljudi poklanjali dr¾avi. Razmotalo se kada je èoveku naknadno do¹lo da plati porez na oru¾je, a on ima potvrdu da je predao oru¾je. Onda pojuri preko raznih ljudi da utvrdi ¹ta se desilo i otkrije se velika kraða i prodaja na crno. U ovom sluèaju se zeznuli da nisu odjavili u poreskoj, a ostalo oru¾je regularno odjavljeno i onda uzimano iz sefa i preprodavano.

Tako da ne ¾elim da oru¾je koje sam nasledio od oca i koje je u mojoj kuæi od kada pamtim, neki lopov preprodaje i tretira kao govno. Meni je to oru¾je bitno kao èoveku. Otac bio takmièar u staroj Jugoslaviji.

Iz tog istog razloga je moj dementni otac svo oruzje izgubio kad je bio dementan... Izgubio... Ne seca se, dementan je... Bio... Onako... Ima dijagnozu... Demencija...

nesic1

Циљ је да се разоружа народ, оно што је добро татко прода америма, какво црно претопљавање, претопи се оно што није добро, иначе имате на муциту тему о томе прочитајте, едукујте се, пре ћеш постати астронаут него добити дозволу за оружје, нови закон је још ригорознији, а биће све више и више ригорознији, ко је средио за 2 дана има добру везу, обичан смртник може само да сања

viper

To je dokaz koliko se ova i svaka buduca vlast boji naoruzanog naroda.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Naravno... Osim ako nisi dementan pa se ne secas gde si zakopao...

banevuk

Zaleteli ste se sa predajom. Produ¾ena preregistracija do 2022 god. Ko ima oru¾ani list pre '99 placa takse za obrazce i lekarski.E sad kome je mnogo da plati porez podr¾avam.....imaæe jedan ruèak vi¹e na godi¹njem nivou. Bolje mi je da imam nego da nemam  [cheers] [cheers] [cheers]
https://www.youtube.com/watch?v=0JNQbN3NRwM&t=13s#

despic

Sta je ovo...sad ispade da od celog foruma ja jedini neam pistolj? :)
klasican divljak

bucko

USA   I na kraju kaze da kalas kao najzgodniji treba da ima svako domacinstvo [rofl] [rofl] [rofl]


http://www.youtube.com/watch?v=GXJu2nqAx8M#

mareskin

Citat: despic poslato 26 Februar, 2020, 12:00
Sta je ovo...sad ispade da od celog foruma ja jedini neam pistolj? :)

Pa, evo prodaje èovek za 50e :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

@Bane:
Naravno da su produ¾ili, prikupili 164.000 od predpostavljenih milion komada... Olo¹i odvratni izdajnièki...

banevuk

Citat: Laziæ poslato 26 Februar, 2020, 18:59
@Bane:
Naravno da su produ¾ili, prikupili 164.000 od predpostavljenih milion komada... Olo¹i odvratni izdajnièki...
😂😂😂Зликовци. Ја данас завршио. 7.500 рсд.

Poslato sa VOG-L29 pomoæu Tapatoka

UFF

Citat: Slaninar poslato 25 Februar, 2020, 11:27
Uz to, ako neko upadne u kuæu dok si u njoj, ili ne pobegne kad vidi da ima nekog, taj najèe¹æe veæ dolazi spreman, pa potezanjem oru¾ja 99% ljudi ima 99% vi¹e ¹anse da gore najebe, umesto da budu samo opljaèkani.

Eventualno ko ¾ivi negde u divljini, ali i tamo je bolje imati kerove i dobru motiku, nego oru¾je - barem ako neæe¹ da robija¹.

istina, mada ako krenes na nekog ko zivi u divljini a ne ubijes ga tebe nikad ni ne pronadju, nestao covek :D
jer taj iz divljine sigurno nece da zove policiju kad te rokne, a i ima da bira sta ce da te pojede   [rofl]

Citat: brana poslato 25 Februar, 2020, 10:59
Sve potrebno za zamenu oruzanih listova se resava za 2 dana. Jeste nenormalno cimanje za ikoga ko ima vec regularnu dozvolu i placa porez, ali ne vidim ni jedan razlog zbog cega vratiti i jedan komad oruzja.

A sta je tacno sve potrebno?
imam stari oruzani list, valjda treba da uradim lekarski nemam pojma gde a bilo bi dobro da ne idem do mupa da cekam red samo da bi saznao sta mi sve treba, na sajtu nisu najpreciznije definisali takodje

i bas me interesuje kako ce sad da mi urade terensku proveru jer sam promenio adresu prebivalista a komsije NEMAM  [rofl]

ZEMZEM

Evo ukratko, bio u Zemunu pre neki dan da se raspitam ¹ta i kako. Nisam ni¹ta poneo sem O. lista i LK.
Teta me upisala u neku knjigu i dala papir da sam se na vreme prijavio za zamenu dokumenata ali da nemam svu potrebnu dokumentaciju, kao neæu stiæi do isteka roka.
Ovo me podsetilo na legalizaciju, prijavi¹ iako nema¹ sve papire pa polako pribavlja¹ dokumentaciju.
Korak 2, sad èekam da me pozove njena koleginica i javi da izvadim lekarski i donesem kod njih + uplaæene takse.
Ona uverenja iz suda æe oni pribaviti po slu¾benoj du¾nosti.
Tu postoji i ta terenska provera gde mogu da ti doðu na vrata i zatra¾e da vide kako i gde dr¾i¹ pi¹tolj. Mora da bude zakljuèano i odvojeno od municije.
Koliko sam èuo nekom to provere a nekom nisu.

Bojssa

Citat: mareskin poslato 25 Februar, 2020, 10:35
Lièno znam da su policajci prodavali oru¾je iz sefa koje su ljudi poklanjali dr¾avi. Razmotalo se kada je èoveku naknadno do¹lo da plati porez na oru¾je, a on ima potvrdu da je predao oru¾je. Onda pojuri preko raznih ljudi da utvrdi ¹ta se desilo i otkrije se velika kraða i prodaja na crno. U ovom sluèaju se zeznuli da nisu odjavili u poreskoj, a ostalo oru¾je regularno odjavljeno i onda uzimano iz sefa i preprodavano.

Tako da ne ¾elim da oru¾je koje sam nasledio od oca i koje je u mojoj kuæi od kada pamtim, neki lopov preprodaje i tretira kao govno. Meni je to oru¾je bitno kao èoveku. Otac bio takmièar u staroj Jugoslaviji.

Sam odjavljuje¹ svoje oru¾je u poreskoj tako ¹to nosi¹ tu potvrdu da si ga predao ili ti je ukraden, neæe policija da se bakæe sa tvojim poreskim obavezama. Prièe za malu decu, u svakoj stanici na evidenciji i oduzimanju oru¾ja ne rade policajci nego civili koji su zaposleni na poslovima evidencije oru¾ja. Trajno oduzeto oru¾je se dalje predaje u magacin a potom najèe¹æe uni¹tava ili prodaje dalje. Moj otac je tako kupio lovaèku pu¹ku pre vi¹e godina. Kupovina se vr¹i uz dozvolu, novac uplaæuje u bud¾et RS, ne vidim naèin kako bi neko kupio taj pi¹tolj direktno od toga ko ga je oduzeo osim ako ga taj fizièki nije ukrao iz magacina i prodao kao nelegalno. A i da jeste, taj neplaæeni porez ne bi imao veze sa tim jer ti on sti¾e za naplatu èak i ako si prijavio poreskoj da vi¹e nema¹ oru¾je a oni posle nekog vremena i èe¹ljanja zagube tvoju potvrdu.

banevuk

Citat: UFF poslato 27 Februar, 2020, 00:12
Citat: Slaninar poslato 25 Februar, 2020, 11:27
Uz to, ako neko upadne u kuæu dok si u njoj, ili ne pobegne kad vidi da ima nekog, taj najèe¹æe veæ dolazi spreman, pa potezanjem oru¾ja 99% ljudi ima 99% vi¹e ¹anse da gore najebe, umesto da budu samo opljaèkani.

Eventualno ko ¾ivi negde u divljini, ali i tamo je bolje imati kerove i dobru motiku, nego oru¾je - barem ako neæe¹ da robija¹.
Iz prve ruke info.
Lekarski pregled (Medicina rada IMT najjeftinije  2450.- 07-11h traje dva sata 5 lekara) Sud Katanièeva potvrda da nisi pod istragom 235.- din pola sata èekanja u redu po¹ta i ¹alter i dobija se odma', Palata pravde Savska potvrda da nisi osuðivan 235.- 08-11 predaja zahteva, re¹enje za dva dana od 12-14.30h èekanje 20 min. po¹ta ¹alter. Na kraju MUP obavezno oru¾je na uvid. U Èukarici èekao 3 sata. Procedura traje posla oko pola sata uz pregr¹t pitanja uz obavezno pitanje dali se ima obezbedjeno mesto za dr¾anje (npr. sef) Mo¾e da se prolongira ako neko upada da pita ne¹to ili u mom sluèaju koleginica je prièala drugoj (kroz prozor) o nekim jeftinim trenerkama za decu na B.brdu uz pokazivanje istih.Naravno kikotanje i zahvaljivanje. Na kraju se dobiaj potvrda sa info da æe te biti obave¹teni i biæe dolazak za proveru. Sreæna preregistracija

istina, mada ako krenes na nekog ko zivi u divljini a ne ubijes ga tebe nikad ni ne pronadju, nestao covek :D
jer taj iz divljine sigurno nece da zove policiju kad te rokne, a i ima da bira sta ce da te pojede   [rofl]

Citat: brana poslato 25 Februar, 2020, 10:59
Sve potrebno za zamenu oruzanih listova se resava za 2 dana. Jeste nenormalno cimanje za ikoga ko ima vec regularnu dozvolu i placa porez, ali ne vidim ni jedan razlog zbog cega vratiti i jedan komad oruzja.

A sta je tacno sve potrebno?
imam stari oruzani list, valjda treba da uradim lekarski nemam pojma gde a bilo bi dobro da ne idem do mupa da cekam red samo da bi saznao sta mi sve treba, na sajtu nisu najpreciznije definisali takodje

i bas me interesuje kako ce sad da mi urade terensku proveru jer sam promenio adresu prebivalista a komsije NEMAM  [rofl]


UFF

sef imam zahvaljujuci barni :) to mogu da provere, ako uspeju da me pronadju preko adrese :D
a ako je ovo iz gornjeg videa tacno onda ne moram da se cimam jos uvek da vadim bilo sta jer kako kazu ovi sto su se upecali iz prvog naleta su najvise najebali (kao i u svemu u ovoj drzavi, onaj ko je posten ili plasljiv pa sve svoje obaveze izmiri na vreme uvek najvise i plati) pa ako opet produze rok verujem da ce biti jos lakse i jeftinije izvaditi sledece godine