Glavni meni

Pistolj 7,65 , licima sa dozvolom - 50e

Započeo Darko, 24 Februar, 2020, 13:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko


ZEKA


viper

Ba¹ mi treba jedan.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

idanijel

Koliko je porez godi¹nje?

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

Slaninar

Citat: idanijel poslato 24 Februar, 2020, 19:22
Koliko je porez godi¹nje?

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

Ima¹ i obavezan lekarski (mislim svakih 5 godina), sef u kuæi (OK, ovo drugo bi barem bilo dobro i zbog sebe imati ako dr¾i¹ oru¾je, a ne nosi¹ ga uvek sa sobom), kom¹iju ako pogleda¹ popreko dolaze i oduzimaju ti oru¾je (privremeno).
Cimanje + tro¹ak.

Nije stra¹no, ko voli, ali dobro je znati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

slave74

Nisam siguran, ali pre je bilo da ukoliko oruzje prodaje vojno lice, koje je isto steklo preko vojske i nema redovni oruzni list, mora se platiti porez unazad i za godine dok je oruzje bilo kod bivseg vlasnika.

Bilo je tu svakakvih zajebancija, a najcrnje je da se oruzije predato u policiju, prodaje preko.

Unistava se lose, dotrajalo, staromodno i poluoruzje sklepano rucno...

Izgleda da se vise isplatilo imati na crno oruzije, nego legalno. Drzava po stoti put dokazuje da je neprijatelj sopstvenog naroda..


Slaninar

Citat: slave74 poslato 24 Februar, 2020, 20:25
Nisam siguran, ali pre je bilo da ukoliko oruzje prodaje vojno lice, koje je isto steklo preko vojske i nema redovni oruzni list, mora se platiti porez unazad i za godine dok je oruzje bilo kod bivseg vlasnika.

Bilo je tu svakakvih zajebancija, a najcrnje je da se oruzije predato u policiju, prodaje preko.

Unistava se lose, dotrajalo, staromodno i poluoruzje sklepano rucno...

Izgleda da se vise isplatilo imati na crno oruzije, nego legalno. Drzava po stoti put dokazuje da je neprijatelj sopstvenog naroda..



Su¹tina je da se razoru¾a sirotinja.

Principijelno nemam ni¹ta protiv ideala da se dru¹tvo uredi, a graðanima oduzme oru¾je - ali uz dva preduslova: 1) da se uredi, 2) da se svima oduzme oru¾je.
Bez toga - samo pi¹anje po sirotinji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

Teca pre neki dan predao cz 99 kao nov sa ispaljenih 50 metaka, zvali ga na lekarski, a njemu dokurcilo da placa poreze. Kontam, obradovala mu se neka zadrigla pandurcina da zameni svoj urnisan sluzbeni.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Darko

ovo ne prodaje vojno lice , nego civil , koji ima oruzani list...


megaidiot

ali brate za 50e. mozda mu se vise isplati da ga izgubi.

El Jefe

 Наоружан народ је слободан народ и свако треба слободно да држи оружје.
Друштво за заштиту од животиња

UFF

hoce neko kupi malu beretu?

produzili rok za novi oruzani list do marta ove godine a ja jos nisam nista ni predao
meni je moj stari oruzani list super, nista mu ne fali
ako njima ne odgovara oni neka ga zamene o svom trosku mamicu im jebem lopovsku

porez placam vec duze od deceniju unazad 30eur godisnje a sad trebam i lekarski da radim i da placam taxe za novu dozvolu, da prolazim opet provere itd?

moracu i ja moj dizgubim izgleda
kazu mi ne smes, provalice te kenj kenj najebaces

provale sta jebote?
izgubio ga, ukrali, ne znam, bio sam pijan, pravio zurku, malopre je bio tu
kad dokazu da to sto ja tvrdim nije istina onda cu da se uplasim da "ce da me provale" jer nisam ja taj koji treba da dokaze da ga nisam "izgubio" vec su oni ti koji treba da dokazu da ja lazem
'ce dokazu kurac

El Jefe

А  што ми не обесимо Шешеља, он је као опозиција прогурао кроз Скупштину порез на мобилне, на кубикажу и на оружје.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 24 Februar, 2020, 21:32
Teca pre neki dan predao cz 99 kao nov sa ispaljenih 50 metaka, zvali ga na lekarski, a njemu dokurcilo da placa poreze. Kontam, obradovala mu se neka zadrigla pandurcina da zameni svoj urnisan sluzbeni.

Topi se sve ¹to se preda. Na¾alost.
Bolje je donirati streljaèkom klubu nekom. Koliko znam klubovi ne plaæaju porez po komadu.

Citat: El Jefe poslato 24 Februar, 2020, 23:40
Наоружан народ је слободан народ и свако треба слободно да држи оружје.

Jes', vidim Ameri su ba¹ slobodni...
Kao i mi ¹to smo bili slobodni 90-ih - ili danas Srbi na Kosovu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ZEKA

Citat: Slaninar poslato 25 Februar, 2020, 07:34

Topi se sve ¹to se preda. Na¾alost.

Jel si siguran? A onda slucajno osvane u nekom skladistu GIM-a i onda jos slucajnije neki ameri rade review nekog jugoslovenskog surplus naoruzanje... Kad budu dobijali nas porodicni pistolj radice brusilica i macola na njemu pa da ne mogu ni orahe da tucanju njime vise.

Slaninar

Citat: ZEKA poslato 25 Februar, 2020, 07:57
Citat: Slaninar poslato 25 Februar, 2020, 07:34

Topi se sve ¹to se preda. Na¾alost.

Jel si siguran? A onda slucajno osvane u nekom skladistu GIM-a i onda jos slucajnije neki ameri rade review nekog jugoslovenskog surplus naoruzanje... Kad budu dobijali nas porodicni pistolj radice brusilica i macola na njemu pa da ne mogu ni orahe da tucanju njime vise.

Koliko sam se uspeo raspitati - tako je. Mo¾da ima izuzetaka (kod nas ni za ¹ta nema pravila), ali 99,9% ide u topljenje.
Po¹to mi je bilo glupo da se uni¹ti dobro oru¾je. Prièao i s ljudima koji rade na tome, kao i sa vlasnicima klubova.
Bilo mi je normalno da se sve pregleda i ono ¹to je ispravno proda, ili barem pokloni nekom - ali ne, to bi bilo normalno i logièno, da ka¾em "domaæinsko" voðenje dr¾ave, a na¹a dr¾ava se ne vodi tako, na ¾alost.
Sad, ako su me svi slagali, ondaK i ja la¾em vas.

Ako zna¹ nekog vlasnika kluba - mo¾e¹ registrovati na klub, pa iæi pucati s time kad ima¹ vremena & novaca za municiju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Citat: Slaninar poslato 25 Februar, 2020, 07:34
Citat: milomir22 poslato 24 Februar, 2020, 21:32
Teca pre neki dan predao cz 99 kao nov sa ispaljenih 50 metaka, zvali ga na lekarski, a njemu dokurcilo da placa poreze. Kontam, obradovala mu se neka zadrigla pandurcina da zameni svoj urnisan sluzbeni.

Topi se sve ¹to se preda. Na¾alost.
Bolje je donirati streljaèkom klubu nekom. Koliko znam klubovi ne plaæaju porez po komadu.

Citat: El Jefe poslato 24 Februar, 2020, 23:40
Наоружан народ је слободан народ и свако треба слободно да држи оружје.

Jes', vidim Ameri su ba¹ slobodni...
Kao i mi ¹to smo bili slobodni 90-ih - ili danas Srbi na Kosovu.


,

А ви се  колега  слободно браните пумпом за бицикле, ако вам неко упадне у кућу.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Lièno znam da su policajci prodavali oru¾je iz sefa koje su ljudi poklanjali dr¾avi. Razmotalo se kada je èoveku naknadno do¹lo da plati porez na oru¾je, a on ima potvrdu da je predao oru¾je. Onda pojuri preko raznih ljudi da utvrdi ¹ta se desilo i otkrije se velika kraða i prodaja na crno. U ovom sluèaju se zeznuli da nisu odjavili u poreskoj, a ostalo oru¾je regularno odjavljeno i onda uzimano iz sefa i preprodavano.

Tako da ne ¾elim da oru¾je koje sam nasledio od oca i koje je u mojoj kuæi od kada pamtim, neki lopov preprodaje i tretira kao govno. Meni je to oru¾je bitno kao èoveku. Otac bio takmièar u staroj Jugoslaviji.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

brana

#18
Citat: Slaninar poslato 25 Februar, 2020, 07:34
Citat: milomir22 poslato 24 Februar, 2020, 21:32
Teca pre neki dan predao cz 99 kao nov sa ispaljenih 50 metaka, zvali ga na lekarski, a njemu dokurcilo da placa poreze. Kontam, obradovala mu se neka zadrigla pandurcina da zameni svoj urnisan sluzbeni.

Topi se sve ¹to se preda. Na¾alost.
Bolje je donirati streljaèkom klubu nekom. Koliko znam klubovi ne plaæaju porez po komadu.

Citat: El Jefe poslato 24 Februar, 2020, 23:40
Наоружан народ је слободан народ и свако треба слободно да држи оружје.

Jes', vidim Ameri su ba¹ slobodni...
Kao i mi ¹to smo bili slobodni 90-ih - ili danas Srbi na Kosovu.

Komsija je vracao cz99. Prva serija koja je izasla. Pistolj ispalio jedan okvir municije i konzerviran pre vise od 20 godina. Nigde tacku nije imao. Zvao ja i pitao u dva kluba da li hoce na poklon. Nisu hteli

edit: Sve potrebno za zamenu oruzanih listova se resava za 2 dana. Jeste nenormalno cimanje za ikoga ko ima vec regularnu dozvolu i placa porez, ali ne vidim ni jedan razlog zbog cega vratiti i jedan komad oruzja.

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 25 Februar, 2020, 10:27

А ви се  колега  слободно браните пумпом за бицикле, ако вам неко упадне у кућу.

To svako mora za sebe proceniti i odluèiti. Ovo je moje neko mi¹ljenje:

Po aktuelnim zakonima & sudskoj praksi: bira¹ hoæe¹ da saèuva¹ slobodu, ili da brani¹ imovinu, mo¾da i ¾ivot.
Uz to, ako neko upadne u kuæu dok si u njoj, ili ne pobegne kad vidi da ima nekog, taj najèe¹æe veæ dolazi spreman, pa potezanjem oru¾ja 99% ljudi ima 99% vi¹e ¹anse da gore najebe, umesto da budu samo opljaèkani.

Eventualno ko ¾ivi negde u divljini, ali i tamo je bolje imati kerove i dobru motiku, nego oru¾je - barem ako neæe¹ da robija¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen