Glavni meni

Pistolj 7,65 , licima sa dozvolom - 50e

Započeo Darko, 24 Februar, 2020, 13:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

banevuk

Citat: UFF poslato 27 Februar, 2020, 09:45
sef imam zahvaljujuci barni :) to mogu da provere, ako uspeju da me pronadju preko adrese :D
a ako je ovo iz gornjeg videa tacno onda ne moram da se cimam jos uvek da vadim bilo sta jer kako kazu ovi sto su se upecali iz prvog naleta su najvise najebali (kao i u svemu u ovoj drzavi, onaj ko je posten ili plasljiv pa sve svoje obaveze izmiri na vreme uvek najvise i plati) pa ako opet produze rok verujem da ce biti jos lakse i jeftinije izvaditi sledece godine
Rok je veæ produ¾en do 2022

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Bojssa poslato 27 Februar, 2020, 07:40
Citat: mareskin poslato 25 Februar, 2020, 10:35
Lièno znam da su policajci prodavali oru¾je iz sefa koje su ljudi poklanjali dr¾avi. Razmotalo se kada je èoveku naknadno do¹lo da plati porez na oru¾je, a on ima potvrdu da je predao oru¾je. Onda pojuri preko raznih ljudi da utvrdi ¹ta se desilo i otkrije se velika kraða i prodaja na crno. U ovom sluèaju se zeznuli da nisu odjavili u poreskoj, a ostalo oru¾je regularno odjavljeno i onda uzimano iz sefa i preprodavano.

Tako da ne ¾elim da oru¾je koje sam nasledio od oca i koje je u mojoj kuæi od kada pamtim, neki lopov preprodaje i tretira kao govno. Meni je to oru¾je bitno kao èoveku. Otac bio takmièar u staroj Jugoslaviji.

Sam odjavljuje¹ svoje oru¾je u poreskoj tako ¹to nosi¹ tu potvrdu da si ga predao ili ti je ukraden, neæe policija da se bakæe sa tvojim poreskim obavezama. Prièe za malu decu, u svakoj stanici na evidenciji i oduzimanju oru¾ja ne rade policajci nego civili koji su zaposleni na poslovima evidencije oru¾ja. Trajno oduzeto oru¾je se dalje predaje u magacin a potom najèe¹æe uni¹tava ili prodaje dalje. Moj otac je tako kupio lovaèku pu¹ku pre vi¹e godina. Kupovina se vr¹i uz dozvolu, novac uplaæuje u bud¾et RS, ne vidim naèin kako bi neko kupio taj pi¹tolj direktno od toga ko ga je oduzeo osim ako ga taj fizièki nije ukrao iz magacina i prodao kao nelegalno. A i da jeste, taj neplaæeni porez ne bi imao veze sa tim jer ti on sti¾e za naplatu èak i ako si prijavio poreskoj da vi¹e nema¹ oru¾je a oni posle nekog vremena i èe¹ljanja zagube tvoju potvrdu.

Nisam upoznat sa tom procedurom odjave sa poreza. Ceo sluèaj je deda i pokrenuo kada je dobio da plati porez za pi¹tolj koji je poklonio dr¾avi. Tako se razmotalo da je iz magacina uzimano predato oru¾je i prodavano na crno.
Isto kao ¹to sam svedok da je prodato imanje jednog èoveka i sve pro¹lo kroz sud, katastar i poresku bez problema. A krenulo je tako ¹to je u sudu radila ¹kolska drugarica od èoveka koji je rekao da je do¹ao umesto starog ujaka, pa on bez identifikacije overio ugovor, a u sudske knjige upisano da je bio ujak. A ujak 6 meseci nije ustajao iz kreveta zbog bolesti.
Ovo su samo dva sluèaja za koja lièno znam, a toga ima mnogo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

brana

Jbte usrasmo coveku oglas  :) srecom ima naziv teme  :)

Procedura je sledeca:

- ide se kod izabranog lekara da da uput za pregled
- ide se na lekarski pregled kod ovlascenih za oruzje
- ide se u katanicevu za uverenje da nisi pod istragom ili osudjivan za krivicna dela. ovo nekad prihvate i u supu da traze po sluzbenoj duznosti
- ide se u ustanicku za uverenje da nisi ratni zlocinac i da nisi pod istragom za ratne zlocine. ovo se ceka nekoliko dana
- ide se za polaganje za svaki komad razlicitog oruzja. ima polaganje za olucene cevi, neolucene cevi, malokalibarsko oruzje i pistolj
- ukoliko se vadi dozvola za lovacko oruzje ide se u lovacko drustvo da se uzme potvrda. prolazi i potvrda da nemas dugovanje prema lovackom drustvu. neki to hoce da daju neki nece pa mora da se plati clanarina. ukoliko se prvi put vadi dozvola za lovacko oruzje mora da se polaze i lovacki ispit,
- ukoliko se vadi dozvola za malokalibarsko oruzje mora da se ide u streljacki klub i da se uzme potvrda da si clan istog

ovo je sve.

posle ovoga se ide u sup i sve se predaje od papira. oruzje se ne nosi

oruzje mora da stoji na adresi iz licne karte u sefu koji ima odvojenu pregradu koja se zakljucava. u odvojenoj pregradi mora da stoji sva municija. okvir iz svih vrsta oruzja mora biti izvadjen.

ono sto je bitno je da prilikom terenske provere, koju iako napomenes da radis i da se najave a oni to ne urade, ni jedan ukucan ne kaze da zna gde ti stoji kljuc od ormana, tj treba da kaze da ne zna. obicno tada popricaju sa ukucanima i komsijama.

sve ovo kada prodje ostaje pravo sluzbenika da isti zahtev odbije i da sve sto si ti do tada platio padne u vodu. tada daju rok od par dana da se oruzje preda i ima rok od 6 meseci da se ulozi zalba. ukoliko se oruzje predaje supu dok ne odobre ponovo, bitno je napomenuti da oruzje treba konzervirati i skinuti sve dodatke. prvi razlog je da se recimo optika ne osteti jer ne vode bas mnogo racuna, a drugi zato sto to sve ostave u vlaznom podrumu pa oruzje pocne da rdja.

SSZGO

jel mogu ja da kupim , nemam dozvolu,  ali za 50 e deluje kul da vezbam da pucam... jedno 500 metaka ako imas...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Darko

Moze , ali ne moze za 50e ako nemas dozvolu :)
O ceni takve kupovine mozemo na pp

mareskin

Citat: brana poslato 27 Februar, 2020, 11:23

Procedura je sledeca:
- ide se za polaganje za svaki komad razlicitog oruzja. ima polaganje za olucene cevi, neolucene cevi, malokalibarsko oruzje i pistolj
- ukoliko se vadi dozvola za malokalibarsko oruzje mora da se ide u streljacki klub i da se uzme potvrda da si clan istog

Znaèi ponovo se pola¾e za rukovanje oru¾jem ili va¾i polaganje koje veæ imam?
Prijatelj ka¾e da je uslov da ide¹ bar dva puta godi¹nje na takmièenja na republièkom nivou da bi ti pro¹lo uèlanjenje u straljaèki klub.
Ne znam koliko je taèna informacija.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

#47
Citat: despic poslato 26 Februar, 2020, 12:00
Sta je ovo...sad ispade da od celog foruma ja jedini neam pistolj? :)

такви као ти су најопаснији држе скалпер испод јастука и ашов иза врата

добро је да форум има најачу енкрипцију па не може да се чита слободно и срећа је па не читају иначе оде педесет еврића у подрумчић
док ви отокпчате сеф извадите оквир наслажете меткиће онај седи и чека и каже ај у курац одо ја јеботе закон


сваки човек треба да има своје парче земље и онај ашов иза врата ако вам је до слободе

а ако не дај боже затреба тад се и купује пу пу пу

ако вам је до зезања и пуцања имате стрељану они имају оружје

brana

Citat: mareskin poslato 27 Februar, 2020, 13:57
Citat: brana poslato 27 Februar, 2020, 11:23

Procedura je sledeca:
- ide se za polaganje za svaki komad razlicitog oruzja. ima polaganje za olucene cevi, neolucene cevi, malokalibarsko oruzje i pistolj
- ukoliko se vadi dozvola za malokalibarsko oruzje mora da se ide u streljacki klub i da se uzme potvrda da si clan istog

Znaèi ponovo se pola¾e za rukovanje oru¾jem ili va¾i polaganje koje veæ imam?
Prijatelj ka¾e da je uslov da ide¹ bar dva puta godi¹nje na takmièenja na republièkom nivou da bi ti pro¹lo uèlanjenje u straljaèki klub.
Ne znam koliko je taèna informacija.


Ako imas nesto polozeno trajno je. Lovacki ispit je isto trajan, ma kada da si polozio. Nemam informaciju da je potrebno da si bio na takmicenju. Streljacki klub izdaje samo potvrdu da si clan.

Ja treba ovih dana da predam za mk pusku pa cu ti reci. Mislim da za sada za mk ne prave problem. Cekam da malo splasne guzva.

Problem je trenutno da se dobije dozvola da se pistolji registruju kao sportsko oruzje i da se dobije dozvola za vise pistolja.

Kostić

југословени су били слободни људи оружје се носило уз себе где ти ту и он :) како су вам забранили да буде уз вас постали се нејач са оружјем које стоји укући а ви намору :) значи мета у најави :) рај за оне који знају шта се краде овако је бесмислено држање легалног оружја осим ако примерак није нека вредна успомена или ловачка пушка намењена за лов

mareskin

Citat: brana poslato 27 Februar, 2020, 15:39
Citat: mareskin poslato 27 Februar, 2020, 13:57
Citat: brana poslato 27 Februar, 2020, 11:23

Procedura je sledeca:
- ide se za polaganje za svaki komad razlicitog oruzja. ima polaganje za olucene cevi, neolucene cevi, malokalibarsko oruzje i pistolj
- ukoliko se vadi dozvola za malokalibarsko oruzje mora da se ide u streljacki klub i da se uzme potvrda da si clan istog

Znaèi ponovo se pola¾e za rukovanje oru¾jem ili va¾i polaganje koje veæ imam?
Prijatelj ka¾e da je uslov da ide¹ bar dva puta godi¹nje na takmièenja na republièkom nivou da bi ti pro¹lo uèlanjenje u straljaèki klub.
Ne znam koliko je taèna informacija.


Ako imas nesto polozeno trajno je. Lovacki ispit je isto trajan, ma kada da si polozio. Nemam informaciju da je potrebno da si bio na takmicenju. Streljacki klub izdaje samo potvrdu da si clan.

Ja treba ovih dana da predam za mk pusku pa cu ti reci. Mislim da za sada za mk ne prave problem. Cekam da malo splasne guzva.

Problem je trenutno da se dobije dozvola da se pistolji registruju kao sportsko oruzje i da se dobije dozvola za vise pistolja.

I mene najvi¹e interesuje za MK pu¹ku.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SSZGO

Citat: Darko poslato 27 Februar, 2020, 13:36
Moze , ali ne moze za 50e ako nemas dozvolu :)
O ceni takve kupovine mozemo na pp

ako kojim slucajem ovo bude i dalje aktuelno kada budem bio u bg kontaktiracu te.
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nesic1

За такмичење је тачно, оно што ја нисам сигуран да ли треба да се полаже за лиценцу такмичара, за ИПСЦ треба и кошта све солидно, јесино ако има неко окружно такмичење па не треба лиценца,

рецимо у измени закона која не знам да ли је прошао стоји између осталог и нарушени породични односи, и друге којекакве глупости за одузимање и неиздавање.
Шта то значи разведени слабије оружје да имају?
Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

mareskin

Citat: nesic1 poslato 28 Februar, 2020, 00:23
За такмичење је тачно, оно што ја нисам сигуран да ли треба да се полаже за лиценцу такмичара, за ИПСЦ треба и кошта све солидно, јесино ако има неко окружно такмичење па не треба лиценца,

рецимо у измени закона која не знам да ли је прошао стоји између осталог и нарушени породични односи, и друге којекакве глупости за одузимање и неиздавање.
Шта то значи разведени слабије оружје да имају?
Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

Mogu li ja da budem takmièar koji je lo¹ takmièar. Valjda si prvo lo¹, pa ve¾ba¹ i postane¹ bolji :D Kao èim si u streljaèkom dru¹tvu treba da bude¹ i kvalifikovan da ide¹ na takmièenja.
Kakve gluposti izmi¹ljaju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu