Glavni meni

Rec, dve o ceni servisa!

Započeo Panta Zemunac, 22 Februar, 2020, 16:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

znaci sve je ok. ako je motor ispravan, moj savet je da sipas gorivo i vozis.

UFF

Citat: Slaninar poslato 23 Februar, 2020, 09:51
Ko ¾ivi od servisiranja nema nikakvih primanja kada je bolestan, ili na odmoru.
Kod motocikala (i bicikala) - najvi¹e posla ima u periodu kada je vreme najlep¹e za vo¾nju.
Servisiram bajseve i ljudima odmah ka¾em da su cene kod mene dosta vi¹e od svih ostalih servisa u gradu, koliko znam - nudeæi adresu najbli¾eg OK servisa za koji znam (blizu). Kontam da je to sasvim OK.
Isto tako - ka¾em unapred koliko bi sve iza¹lo (delovi + ruke).
Cenim svoje znanje i vreme i mislim da je sasvim OK da, kao dobar u svom poslu, ¾ivim pristojno - od vrhunski uraðenog posla.
Znam da ljudi nemaju para, ali tu ne mogu pomoæi. Tj. mora¹ prvo pomoæi sebi, da bi pomogao drugima. Ako radi¹ od jutra do mraka za sme¹nu platu, to ne vodi nièemu.
Ovde ne govorim o hoh¹tapleraju, tipa naplaæivanja neèega ¹to se ni ne uradi.

meni je ostoja malo pomogao da krenem realno da naplacijem svoje znanje, sposobnosti, alat i vreme
sve sam razmisljao gledajuci sa objektivne strane pa skupo je to za tako nesto, nije to tesko uraditi sam..
nije meni u toj profesiji kao ni njemu u njegovoj

ali ako nije tesko da uradis sam onda jebeno uradi sam, koji cu ti qrac ja?
a ako ne umes onda JESTE tesko, bar tebi zar ne?
ili ako ne zelis jer hoces da si direktor kome je ispod casti e pa onda CE DA TE KOSTA (ne onaj nas kosta, on jadan nista ne kosta, dobijes ga za dz :D)

elem kako sam poceo da podizem cene i cenim svoje vreme vise nisam primetio da mi je opao obim posla kako sam i ocekivao (jer imam i za sebe sta da radim pa ako ne bude za profit nema veze necu dumrem gladan)
elem ili sam godinama naplacivao svoje usluge ispod cene ili su moji kupci mazohisti

skoro sam nekom lilku podigao cenu 100e samo zato stop je dolazio 3 puta da me smara
jednom sam, posle sa majstorom, pa onda sa zenom i kad se konacno resio za kupovinu ja rekao poskupelo 100eur
pita on sta si uradio to na njemu da je poskupelo?
nista
pa zasto onda?
pa trosis mi zivot jbt i to tri puta do sad, a to kosta
kaze mi lik neces onda prodati
ok, mozda necu tebi, ali cu sutra nekom drugom u to mozda cak po vecoj ceni  ;)

otisao da se konsultuje, vraca se i placa tazeni iznos uz izjavu: svidja mi se sto cenis svoje vreme i ja bi voleo da mogu tako

i izgleda da sam usavrsio profesiju jer posle tog lika od pre god dana ne secam se da mi je iko ikad i pokusao da obori cenu a ne da se cenka, pre neki dan dodje lik sa zenom za radionicu koju sam oglasio i izvadi 6.000eur bez da je i pokusao istu da spusti

®or¾

Uff direkt u metu ili èelo.Panto nemam pojma ¹ta æe ti bilo èije mi¹ljenje,servis si uradio,nisi rekao da te je majstor zajebao i koga onda boli paja koliko to ko¹ta.Ivan je tek u pravu,sa provizijom.Da si tra¾io mi¹ljenje ranije pa ok,ovo je sada zajebancija,jer æe¹ sva¹ta èuti,a samo ti vozi¹ svoj motor [cheers]

Gavrolini

Citat: Panta Zemunac poslato 23 Februar, 2020, 02:35
Citat: Gavrolini poslato 22 Februar, 2020, 22:30
Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.

Gavro, nisam znao da si ti toliko sposoban, jer ne znam kako da protumacim recenicu kako su danas ljudi toliko nesposobni!!

Po tebi, jedan Stefan Milenkovic je nesposoban tip. Jeste da jede malu decu sa violinom od svoje 6te g., jeste da je proputovao Ameriku uzduz i popreko na motoru ali ''on je nesposoban tip'' jer ne zna da promeni semeringe na viljusci. On nesposoban a ti znas kako se vezanih ociju pakuje padobran za skakanje a kako paraglajder, jer i te sportove upraznjava!
Vozis bajk, sposoban si da pratis dva instrumenta odjednom...brzinometar i obrtonmetar. Bas bih zeleo da vidim kako bi (morao) da pratis po 3 instrumenta odjednom a okolo jos njih nekoliko, na Cesni 152 na kojoj sam imao obuku (nisam zdravstveno prosao, te nisam ni zavrsio ali sam grejao guzicu u klupi na LISICJEM JARKU) ziroskopi...za uzduznu osu, poprecnu, brzinu uspona ili sletanja a bacas oko na brzinomer, visinomer, itd, itd...

Svako je za nesto sposoban!!
Gledaj ovako ja sam odgajan tako da muskarac u kuci mora da zna neke osnovne stvari sam da popravi. A danas postoje debili koji zovu majstora i sijalicu da zameni. Isto tako dam odgajan da i ako zelim da vozim auto ili motor neke osnovne popravke i odrzavanje moram da znam sam.  Jbg mozda ne zivimo  u istom svetu.  Verovatno da imam brdo para bas bi me boleo kurac da sam ista cackam oko motora, mozda bi me bas boleo kurac da ga teram i kod majstora pa da se ubedjujem sa njim vec bih bacio govno i kupio nov. Ali nemam brdo para pa mi je logicno da sve sto nije preterana nauka popravim sam.  E sad koliko ti novca imas ne zalazim niti me interesuje ali sam dosao do zakljucka da bi retko ko ,ko ima bas bas mnogo novca ,postavio na forumu pitanje jel mnogo 200e za bilo sta ,a ne servis. I da ostajem pri tome da je nesposoban svako ko ne zna lanac i lancanike sam da zameni isto koliko je nesposoban npr. neko ko ne zna da pliva. Jednostavno meni nije shvatljivo. I upravu si ja jesam nesposoban da sviram violinu, nesposaoban i da je nastimujem ali zato i nemam violinu niti placam majstora da mi zameni ¾ice.

Panta Zemunac

GAVRO...Ma slazem se, mada nasi maco muzjaci su izumrli...vidi, imamo samo dva bivsa fudbalera koji su zavrsili faks, nisu postali ni treneri i bas se pitam sta li sada rade kad vise neigraju!

Uffe, i treba da cenis kakvih sve mamlaza ima! Ne zna tip sta je zlatni presek na platnu, objasnim mu i lepo savetujem da mu uzmem drugi ram za sliku ali ne vredi, zapeo. Ok, uradio sam mu ali nisam povecao cenu jer stvarno ne ocekujem da moze za 5 min. ukapirati...

Drugi je trazio da mu ''upucam'' utoku na 50m. Objasnim mu lepo da ne ide u lov, da se u 90% gvozdje koristi na kratkom rastojanju, dovoljno je 10m, mada najcesce se puca sa razdaljine od nekoliko metara ili iz prislona...da kada pogodis coveka na 25m. sudski vestak karakterise delo kao ubistvo u pokusaju i ako ga pogodis u butinu, jer nase oko na toj razdaljini vidi celog coveka kao mali nokat i da ga je slucajno pogodio u nogu...ali, on je badza, druzi se sa ostatkom klana, hoce BERETU 92 S, Kazem, ili uzmi F ili jos bolje Glok 17 a najbolje PPK samo ne 7.65 vek kratka devetka. Staje u dzep, nije teska, resava stvar jer daje dusta djula pri udaru i dosta mu je 6 metaka....Ali on ja faca, da se vidi i da ima sto vise (a to je samo zbog straha). Zato i udri po usima kad zajebavaju.

ZORZ...Motorom sam zadovoljan mada cu i te sitne stvari da sredim. Vozio se ceo dan, 15 C'' danas...

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 23 Februar, 2020, 23:40
Citat: Panta Zemunac poslato 23 Februar, 2020, 02:35
Citat: Gavrolini poslato 22 Februar, 2020, 22:30
Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.

Gavro, nisam znao da si ti toliko sposoban, jer ne znam kako da protumacim recenicu kako su danas ljudi toliko nesposobni!!

Po tebi, jedan Stefan Milenkovic je nesposoban tip. Jeste da jede malu decu sa violinom od svoje 6te g., jeste da je proputovao Ameriku uzduz i popreko na motoru ali ''on je nesposoban tip'' jer ne zna da promeni semeringe na viljusci. On nesposoban a ti znas kako se vezanih ociju pakuje padobran za skakanje a kako paraglajder, jer i te sportove upraznjava!
Vozis bajk, sposoban si da pratis dva instrumenta odjednom...brzinometar i obrtonmetar. Bas bih zeleo da vidim kako bi (morao) da pratis po 3 instrumenta odjednom a okolo jos njih nekoliko, na Cesni 152 na kojoj sam imao obuku (nisam zdravstveno prosao, te nisam ni zavrsio ali sam grejao guzicu u klupi na LISICJEM JARKU) ziroskopi...za uzduznu osu, poprecnu, brzinu uspona ili sletanja a bacas oko na brzinomer, visinomer, itd, itd...

Svako je za nesto sposoban!!
Gledaj ovako ja sam odgajan tako da muskarac u kuci mora da zna neke osnovne stvari sam da popravi. A danas postoje debili koji zovu majstora i sijalicu da zameni. Isto tako dam odgajan da i ako zelim da vozim auto ili motor neke osnovne popravke i odrzavanje moram da znam sam.  Jbg mozda ne zivimo  u istom svetu.  Verovatno da imam brdo para bas bi me boleo kurac da sam ista cackam oko motora, mozda bi me bas boleo kurac da ga teram i kod majstora pa da se ubedjujem sa njim vec bih bacio govno i kupio nov. Ali nemam brdo para pa mi je logicno da sve sto nije preterana nauka popravim sam.  E sad koliko ti novca imas ne zalazim niti me interesuje ali sam dosao do zakljucka da bi retko ko ,ko ima bas bas mnogo novca ,postavio na forumu pitanje jel mnogo 200e za bilo sta ,a ne servis. I da ostajem pri tome da je nesposoban svako ko ne zna lanac i lancanike sam da zameni isto koliko je nesposoban npr. neko ko ne zna da pliva. Jednostavno meni nije shvatljivo. I upravu si ja jesam nesposoban da sviram violinu, nesposaoban i da je nastimujem ali zato i nemam violinu niti placam majstora da mi zameni ¾ice.

Porodièni prijatelj, advokat, zvao me je da mu pove¾em novi zvuèni sistem u kuæi (5+1 zvuènici sa nekim predrkanim pojaèalom).

Odradio sam to i èovek insistira na tome da mi plati. Meni glupo. Odgovara ovako nekako (parafraziram po seæanju):
"Meni se ne isplati tro¹iti vreme na to - nisam te zvao jer ne mogu. Zvao sam te jer znam da si dobar, a ja za tih pola sata mogu napraviti sigurno puno vi¹e para nego ¹to bi ti naplatio - koliku god cifru da ka¾e¹. Ako ti ne platim, onda sam te zloupotrebio."

Èovek ceni svoje slobodno vreme.

Drugi dobar prijatelj je u stanju pre¾iveti u ¹umi sam, isprogramirati veæinu stvari na veæini programskih jezika - ali zamenu ulja na motoru radim ja.
"Nemam jednostavno vremena da sve uradim i sve nauèim. Ti voli¹ ne¹to i to ti ide, ja volim ne¹to drugo."

Ja znam popraviti veæinu stvari na kolima, motoru, bajsu, po kuæi, na raèunaru...
Ali da mi da¹ ¾ivu svinju i polje ¾ita i ostavi¹ me da pre¾ivim od toga godinu dana, ja ne bih znao napraviti hranu koja se ne kvari od toga - ne sam, ne bez supermarketa. Proleæe bih doèekao kao logora¹.

Poenta je da nismo svi isti. Tj. 90% ljudi, ukljuèujuæi tu i mene, su debili za barem 90% stvari koje postoje na svetu. Ko zna neke osnove za oko 10% stvari, jo¹ ako bar neku oblast zna veoma dobro - taj je prilièno natproseèan.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Podrazumeva se da ne mogu svi znati sve, ti sto kenjaju o slobodnom vremenu i kako su mogli ali nisu hteli jel mogu nesto drugo itd..... Evo kao da gledam da je lik sedeo u fotelji i pricao sa tobom dok si ti to radio :)
I ocigledno se ne razumemo, ja pricam da ako vozis motor jebem mu mater moras znati neke osnovne stvari i da zamenis. Nikad nisam razumeo kad nekom rikne guma na autu ,a on ne ume da je zameni vec stopira da neko stane da mu to uradi. Jos vec kreteni su oni sto stanu da mu zamene jebeni tocak.

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 24 Februar, 2020, 08:20
Podrazumeva se da ne mogu svi znati sve, ti sto kenjaju o slobodnom vremenu i kako su mogli ali nisu hteli jel mogu nesto drugo itd..... Evo kao da gledam da je lik sedeo u fotelji i pricao sa tobom dok si ti to radio :)
I ocigledno se ne razumemo, ja pricam da ako vozis motor jebem mu mater moras znati neke osnovne stvari i da zamenis. Nikad nisam razumeo kad nekom rikne guma na autu ,a on ne ume da je zameni vec stopira da neko stane da mu to uradi. Jos vec kreteni su oni sto stanu da mu zamene jebeni tocak.

Meni lièno je neprihvatljivo da ne znam re¹iti veæinu stvari koje se mogu desiti usput. Koje god prevozno sredstvo koristio.
Ipak, poznajem dosta ljudi koji ne znaju ni gumu na kolima zameniti, a neki su veæ do¾ivei i penziju, bez da im i¹ta fali - naprotiv.

Slièno mogu reæi i za bekape bitnih podataka na raèunaru.  :)

Ja za gumu uvek stanem da pomognem   :)
Va¾no je samo da gumica ne pukne... i ne spadne.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

kad budes uzimao emulzione tube probaj da nadjes u americi "factory pro" cromirane su i duze traju ...drasticno...a i preciznije su uradjene...

http://www.factorypro.com/jets,needles,emulsion_tubes,pilot_jets.htm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Panta Zemunac

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Februar, 2020, 15:30
kad budes uzimao emulzione tube probaj da nadjes u americi "factory pro" cromirane su i duze traju ...drasticno...a i preciznije su uradjene...

http://www.factorypro.com/jets,needles,emulsion_tubes,pilot_jets.htm

Hvala drug, mada sam slab sa jezikom probacu na  translejt...Narucio bih odmah, pa ako si voljan i ako imas vremena...evo sta bih radio.

-emulzione tube ali i iglice
-obrtomer ne radi
-e, sad, verovatno je on servisirao zadnji, kocioni, cilindar...plocice i disk, sam je rekao da su ok ali i dalje moram ustati, stati petom na kocnicu i mogu samo malo usporiti motor...zasto, ne znam!?!

-ostaje mi posle da se zavari deo od nosaca kofera (aluminijum ko vari), i parce plastike...To kod onih koji mogu...

Eto, videcu kako da narucim pa ako si voljan super!

bojanh66

Koja bi bila normalna cena za stelovanje ventila na GSXR-u ?
Majstor koji mi je inace odrzavao motor prethodnih godina je uzimao 5e po ventilu, obicno bude 10-ak ventila za stelovanje, dakle 50e, u krajnjem slucaju 80e ako je svih 16 rastelovano.
Cujem se s njim juce, kad kaze cena 200e sad.
Zamena lanca bregaste je samo 20e za ruke ako donesem moj lanac.
Ultrazvucno pranje dizni, provera senzora, sinhronizacija, mapiranje to je oko 150e.
Jel i kod ostalih majstora toliko poskupilo stelovanje ventila?

Slaninar

Citat: bojanh66 poslato 05 Jul, 2020, 17:23
Koja bi bila normalna cena za stelovanje ventila na GSXR-u ?
Majstor koji mi je inace odrzavao motor prethodnih godina je uzimao 5e po ventilu, obicno bude 10-ak ventila za stelovanje, dakle 50e, u krajnjem slucaju 80e ako je svih 16 rastelovano.
Cujem se s njim juce, kad kaze cena 200e sad.
Zamena lanca bregaste je samo 20e za ruke ako donesem moj lanac.
Ultrazvucno pranje dizni, provera senzora, sinhronizacija, mapiranje to je oko 150e.
Jel i kod ostalih majstora toliko poskupilo stelovanje ventila?

Samo bih preformulisao pitanje u: "je li  kod ostalih majstora koji dobro urade cena slièna?"  :)
Uvek æe¹ naæi jeftinije. Samo je pitanje koliko ko¹ta da je dobro uraðeno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

kad ti lose ides u bolnicu kod lekara a ne kod veterinara...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

cenu za stelovanje ventila ti je dao da bi te otkacio.....kad motor ove van resursa onda ventili odu u minus...dakle ne mogu se izmeriti zazori...sto znaci bar dva zupcenja...pa se covek ogradio....ali ti zato dao dobru cenu za lanac bregaste....ako menjas lanac i stelujes ventile onda je sve kako treba...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

црни панто да ниси науљио кочионе плочице оће тако да се деси да станеш на полугу а он иде и даље јеси пробо брејк клинер или да опереш систем с пушком у перионици

UFF

Citat: DebeliZmaj poslato 05 Jul, 2020, 18:29
kad ti lose ides u bolnicu kod lekara a ne kod veterinara...

da ali kad je motor u pitanju zabole te kurac ceo, prodas kantu veterinaru i kupis drugi  [rofl]

SSZGO

ja radim slikanje track day, 100 dolara za slike, njih 20 kupi... dodje trka, istu stvar naplatim 500 dolara, njih 4 kupi... poenta price je naplatiti daleko vise i cimati se sa manjim brojem ljudi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor