Glavni meni

Rec, dve o ceni servisa!

Započeo Panta Zemunac, 22 Februar, 2020, 16:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

Da li neko zna, otprilike, koliko bi moglo izaci...sledeci servis?
Super Tenere 750 ''92

-promena--ulja..motul 5100
-promena--ulja kocionog...dot  4
-promena--ulja na prednjim vilama
-promena--dve svecice
-servis     --oba kociona cilindra (zaribala od starog, prljavog ulja)
-servis      --karburatora...ciscenje i stelovanje bez promena delova
-servis    --obe slavine za gorivo...jedna nije radila
-provera pritiska u gumama
-1 saraf imbus
- savet   -- da u skorije vreme kupim emulzione tube sa iglicama i set za reparaciju karburatora
   +
--RUKE--   sve zajedno izaslo me 24400d  ili kao sto sam dao

   200 EVRA

  Kakav god odgovor da dajete, znajte, laik sam za mehaniku...

ЯЭВОЛУТИОН

nije bas u redu da komentalires, ali kao je sa delovima ok je cifra....tesko da moze ispod toga .
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

govorim ti cene kod mene 5100 32 e 4 litre, 3e koèiono,ulje  vilama do 10 e, sveæice do 10 e komad -20e a i manje ,znaèi delovi oko 65evra ostalo ruke. Ako ide posao kako treba moralo bi da bude gotovo za jedan dan,
dal ti je skupo vidi kolko bi ti zaradio i da li ti ti to tolko vredi

FANTOM

    Pa vidi to je negde ta cena . Jbg ko zna sam da prcka kosta ga dzabe ko ne zna mora plati majstoru , a i taj mora nesto da zaradi . Samo ti je servis viljuske od 80-120 e zavisi gde ,tako da on ti i nije puno uzeo za sve . [cheers]

Gavrolini

Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.

jevta

Pa akumulator trgovci menjaju d¾abe jo¹ ti plate stari

sasa ns 1

Citat: Gavrolini poslato 22 Februar, 2020, 22:30
Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.
ovde niko ne spominje semeringe nego samo ulje.

Panta Zemunac

Drugari, nisam zeleo da dam ni negativnu, ni pozitivnu ocenu, ni o samom radu, ni o ceni!

Napomenuo sam da sam laik za mehaniku...ne znam ni koliko mu je vremena trebalo, tj. koliko radnih sati, a zna se koliko jedan moler ima satnicu kamoli mehanicar!

Nisam se zalio na visinu cene nego sam samo hteo da vidim je li to, to!

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Februar, 2020, 17:55
nije bas u redu da komentalires, ali kao je sa delovima ok je cifra....tesko da moze ispod toga .

Delijo, njegovo ime nisam ni pomenuo namerno da ne bi ispalo da se zalim, samo da proverim. Do skoro sam imao majstora, komsiju, koji mi je sve sredjivao za ... cenu delova a ruke kroz neku sliku...tako da sam samo jednom oterao, sada Stenere u jedan servis za zamenu reglera i kako jedan sraf nisu dobro zategli, otpor zagrejao kabl, istopio se buzir i zapalile zice..i to kad sam stao na pumpu, bas bila frka a kako oni naplacuju, verujem da bih za ovo dao 300e.

Ponavljam, ne zalim se, samo sam zeleo vase misljenje!!

Panta Zemunac

Treba da narucim komplet, kit za za karburator i emulzione tube sa iglicama.
Tube se krecu aftemarket 80-100e a u Yamahinom servisu original 250e a to je samo materijal.
Svestan sam da svako ceni (a i treba) svoje znanje...pa nije mi on kriv sto ne znam da izvrsim reparaciju karburatora u hladnoj, betonskoj radionici, drzeci ledeni kljuc u rukama, sav pokrivljen..

dok ja sedim u toplom stanu, udobnoj sekretarskoj stolici, drzeci ''veoma tesku'' cetkicu za uljane boje i dnevno bih mogao da uzmem 50e samo za ruke, recimo format slike 60x50cm cirka!
Za 10 dana mogu srediti ceo motor...zato sam i sa slabo placene fotografije presao na slikarstvo.

Kazem, mogao bih...sad sto radim kad mi se radi, kad je nekom frka, recimo za svadbu...to je zato sto sam vuk samotnjak, nisam ozenjen, nemam decu (ne sto sam tako hteo vec sto se sudbina samnom ruzno poigrala), imam svoj stan, doduse, ostalo mi jos nekoliko godina da ga isplatim.
Ko drzi stisnutu pesnicu plaseci se za svaki dinar u njoj, mora znati da u istu ne moze ni uci sledeci!

Panta Zemunac

Citat: Gavrolini poslato 22 Februar, 2020, 22:30
Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.

Gavro, nisam znao da si ti toliko sposoban, jer ne znam kako da protumacim recenicu kako su danas ljudi toliko nesposobni!!

Po tebi, jedan Stefan Milenkovic je nesposoban tip. Jeste da jede malu decu sa violinom od svoje 6te g., jeste da je proputovao Ameriku uzduz i popreko na motoru ali ''on je nesposoban tip'' jer ne zna da promeni semeringe na viljusci. On nesposoban a ti znas kako se vezanih ociju pakuje padobran za skakanje a kako paraglajder, jer i te sportove upraznjava!
Vozis bajk, sposoban si da pratis dva instrumenta odjednom...brzinometar i obrtonmetar. Bas bih zeleo da vidim kako bi (morao) da pratis po 3 instrumenta odjednom a okolo jos njih nekoliko, na Cesni 152 na kojoj sam imao obuku (nisam zdravstveno prosao, te nisam ni zavrsio ali sam grejao guzicu u klupi na LISICJEM JARKU) ziroskopi...za uzduznu osu, poprecnu, brzinu uspona ili sletanja a bacas oko na brzinomer, visinomer, itd, itd...

Svako je za nesto sposoban!!

SSZGO

to ti je sve relativno, npr ja da ti servisiram kostalo bi te 500e (200 za tog majstora i 300 meni za menadzment servisa),  meni ovo zvuci za dz 200 e...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Panta Zemunac

Citat: SSZGO poslato 23 Februar, 2020, 02:44
to ti je sve relativno, npr ja da ti servisiram kostalo bi te 500e (200 za tog majstora i 300 meni za menadzment servisa),  meni ovo zvuci za dz 200 e...

[rofl] [rofl]  dobar si, jos bi mi i portret trazio da uradim  [prebicute]

Slaninar

Ko ¾ivi od servisiranja nema nikakvih primanja kada je bolestan, ili na odmoru.
Kod motocikala (i bicikala) - najvi¹e posla ima u periodu kada je vreme najlep¹e za vo¾nju.

Servisiram bajseve i ljudima odmah ka¾em da su cene kod mene dosta vi¹e od svih ostalih servisa u gradu, koliko znam - nudeæi adresu najbli¾eg OK servisa za koji znam (blizu). Kontam da je to sasvim OK.
Isto tako - ka¾em unapred koliko bi sve iza¹lo (delovi + ruke).

Cenim svoje znanje i vreme i mislim da je sasvim OK da, kao dobar u svom poslu, ¾ivim pristojno - od vrhunski uraðenog posla.
Znam da ljudi nemaju para, ali tu ne mogu pomoæi. Tj. mora¹ prvo pomoæi sebi, da bi pomogao drugima. Ako radi¹ od jutra do mraka za sme¹nu platu, to ne vodi nièemu.

Ovde ne govorim o hoh¹tapleraju, tipa naplaæivanja neèega ¹to se ni ne uradi.

Poreðenje onoga ¹to se naplati za ruke je dosta nezahvalno i te¹ko. Recimo - reparacija zaribalih koèionih èeljusti.
Mo¾e¹ isterati jedan po jedan klip do pola, bez da izaðu skroz, oèistiti rubove koliko mo¾e¹, pa tako dok sve ne proðe¹.
A mo¾e¹ i skroz rastaviti èeljusti, povaditi sve, sve detaljno oèistiti i staviti nove gumice.
Ili vratiti stare ako su jo¹ OK i sve dobro dihtuje kad se sklopi (a ako flisuje, onda opet mora¹ rasklapati i menjati i gumice).
Iskusan majstor æe u startu, najèe¹æe, dobro proceniti ¹ta je najbolje uraditi (odnos dobijeno - ulo¾eno).

Tako da je tu te¹ko biti pametan. Kontam da je su¹tina saraðivati sa ljudima u koje ima¹ poverenja.
Koliko sam mogao proceniti sa foruma i iz prièe - Revoluciji bih mirne du¹e ostavio motor na servis i platio koliko ka¾e. Ako ne radim sam.
Dok nekima ne bih dao da ga diraju ni ako im stojim nad glavom (iznenaðujuæe je koliko brzo ljudi mogu ne¹to sjebati, dok ne trepne¹, plus ¹to sedenjem nad glavom gubi¹ vreme, pa za koji ðavo onda nosi¹ kod majstora?!).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

Citat: Gavrolini poslato 22 Februar, 2020, 22:30
Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.

Jbg, ima nas raznih, ja verovatno nikada u zivotu ne bih pipao nista oko motora ili po kuci, da me muka (besparica) nije na to naterala. Oko motora radim ono osnovno, zamena ulja i uljnog i vazdusnog filtera, pranje, podmazivanje i zatezanje lanca. Po kuci sam popravljao ves masinu 3 puta, menjao grejac na bojleru 2 puta, popravljao sporet i sl.

Po prirodi sam lenja osoba za poslove van redovnih 8 sati dnevno koje odradim muski, i sve van tih osam sati radim preko ku*ca i samo ako bas moram. Kontam da imam dovoljno para, srafciger u ruke ne bih u zivotu uzeo i to ne zato sto sam glup i nesposoban, vec naprotiv.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

El Jefe

Не радим више ништа сам, живот је кратак. Радио сам и струју по кући сам док нисам слетео са мердевина.
Друштво за заштиту од животиња

lukac

Slozio bih se sa kolegom Slaninar,cifra za ove radove je sasvim ok.Problemi sa naplatom, problemi sa ljudima,objasnjavanje zasto to kosta toliko (a  musterije kao ne znaju), sve je to uticalo da mi kao majstori (mislim na burazera i mene)  smanjimo broj musterija na minimum-znaci prijatelji, ljudi kojima smo prodali motore i ljudi po preporuci. Ide penzija love je manje ali nema stresa. I mi kazemo unapred cenu, pa kome odgovara dobrodosao.Evo restauriramo  trenutno CB750K i V65 Magnu, dve nove gume za ove motore kostaju kao 4 za kola, jbg.

Ivicat

Citat: SSZGO poslato 23 Februar, 2020, 02:44
to ti je sve relativno, npr ja da ti servisiram kostalo bi te 500e (200 za tog majstora i 300 meni za menadzment servisa),  meni ovo zvuci za dz 200 e...
Predpostavljam da si toliko placao i servis za juga.

Panta Zemunac

@Slaninar ...a sta da kazem osim da si potpuno u pravu

!
Citat: milomir22 poslato 23 Februar, 2020, 10:21
Citat: Gavrolini poslato 22 Februar, 2020, 22:30
Servis viljuske 120e? Pa jedino ako ti u tu cenu racuna i nove progresivne opruge :) mislim realno ko je nesposoban da sam zameni semeringe i ulje taj i treba da plati 120e.  Ili kad neko plati majstora da mu zameni lanac i lancanike. Ljudi su toliko nesposobni da ce uskoro placati da im neko zameni i akumulator.

Jbg, ima nas raznih, ja verovatno nikada u zivotu ne bih pipao nista oko motora ili po kuci, da me muka (besparica) nije na to naterala. Oko motora radim ono osnovno, zamena ulja i uljnog i vazdusnog filtera, pranje, podmazivanje i zatezanje lanca. Po kuci sam popravljao ves masinu 3 puta, menjao grejac na bojleru 2 puta, popravljao sporet i sl.

Po prirodi sam lenja osoba za poslove van redovnih 8 sati dnevno koje odradim muski, i sve van tih osam sati radim preko ku*ca i samo ako bas moram. Kontam da imam dovoljno para, srafciger u ruke ne bih u zivotu uzeo i to ne zato sto sam glup i nesposoban, vec naprotiv.


Isti sam takav...ponesto sto znam to i radim...Bavio sam se i radioamaterstvom pa mi iz elektronike nesto znanja ostalo (badava, sa tranzirtora tiristora, sve preko cipova odletelo u nano tehnologiju) filteri, svecice, ulja, osiguraci...sve to sam, ostalo, pa zaradjujem dovoljno za njih...

OVde je meni REVOLUCIJA utero  (nije on radio motor vec majstor koji ga je 9g. odrzavao pa po preporuci bivseg gazde)....Ispalo je da se zalim ali NISAM SE ZALIO, samo sam hteo da mi vi, iz svog iskustva, kazete sta mislite , jeli to-to!!!!
Pa zato forum i postoji

slave74

Trebao si da pitas pre servisiranja, koliko to moze da kosta. Ima ovde na forumu servisera. Onda si mogao da odlucis  gde da ostavis motor.

Nekad je bolje i vise platiti kod pouzdanog majstora, nego kod nepoznatog.

Popravke , koje ti je majstor uradio su otprilike jasne i znaju se okvirne cene. Ali kod kocionih klesta moze da bude, a ne mora... Tu je mogao majstor najvise vremena da izgubi, ali i da vrlo malo uradi...





Panta Zemunac

Citat: slave74 poslato 23 Februar, 2020, 14:47
Trebao si da pitas pre servisiranja, koliko to moze da kosta. Ima ovde na forumu servisera. Onda si mogao da odlucis  gde da ostavis motor.

Nekad je bolje i vise platiti kod pouzdanog majstora, nego kod nepoznatog.

Popravke , koje ti je majstor uradio su otprilike jasne i znaju se okvirne cene. Ali kod kocionih klesta moze da bude, a ne mora... Tu je mogao majstor najvise vremena da izgubi, ali i da vrlo malo uradi...


Zaoravljatevljate ili ne znate...imam 55g. Pa normalno da sam to uradio..i opet kazem NE ZALIM SE...ovo cu morati u svakom postu copi-paste!
Da sam znao gde zivi REVOLUCIJA pitao bih njega jer bajk sam morao kombiem da saljem...drugo, ovaj majstor je njega 9g. servisirao..trece, dao sam mu fore ceo februar, zima, nisam u frci, a hteo sam i vise manjih kvarova da sredim, tipa obrtomer ne radi, svetlo na tabli, cep rezervoara da proveri....USLOV da me nazove za glavni kvar pa da vidimo sta dalje a on je rekao da uvek tako radi...Ni jednom me nije pozvao, nista od manjih kvarova nije radio iako ih je imao redom napisano na motoru i u poruci. 20 DANA JE BIO KOD NJEGA!!!  Nazvao me je u petak...gotovo!!
500e razbijam iako sam imao sitno 250e jer sam ocekivao VISEEE a ne manje da kosta..
Nije pipnuo manje kvarove jer je sms kasno dobio...a papir sa kvarovima zalepljen na tank!??! dosao papir sa motorom a sms sam samo kao potsetnik...NESTO PROMRMLJO i nastavio sa drugom da razgovara!