Glavni meni

Za¹tita gara¾e a i motora u istoj

Započeo N_L, 19 Februar, 2020, 22:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ada

U garazu senzor pokreta (800 din) a u kuci pozarna (vazdusna) sirena (2000 din).

sasa ns 1

kako ta dva povezati,senzor i trubu
po¹to sam svojevremeno imao jednu veoma dobru ¹arplaninku preporuèujem ¹arplaninca ili ako neko preferira neku drugu PASTIRSKU rasu.Ne ovèarsku -to su oni koji trèkaju za ovcama a nemogu ni¹ta da saèuvaju.Nego ne¹to ¹to ima veæi obim grudnog ko¹a od 100 cm i to kad se razjari na 5 metara se tresu stakla na prozorima.ubica svega ¹to nije iz domaæinstva.To je jedino zajebano ako naidje neki blesav i neoprezan ,kao recimo cigus hoæe kao ne¹to da pita i  udje unutra onda ti sleduje robija.
Pre jedno 10 g jednom NS bajkeru ukrali motor iI to 3 godine star gshr.Posle jedno 5 godina dok se razvodio u napadu besa ¾ena mu ka¾e da je napravila kopju kljuèa i platia da mu oteraju motor jer je privodio klinke na motor.E tu ne vrede ni ankeri osim mo¾da da ankeri¹e¹ ¾enu za zid.

N_L

Ne mora to dvoje ali kao sto rekoh, imas kamere sa senzorom pokreta koje su povezane na net, tebi odma stize notifikacija, alarm, upozorenje i na taj nacin znas da je neko usao u garazu, znaci unturasnja kamera ne spolja. E sad ako imaju blokator signala i sav ostali alat neka nose, ne mozes se 100% zastiti, nego ja samo gledam kako najbolje moze a da mi je isplativo i odgovara.
Svakako ni ja ne planiram da idem u ekstremu, moze se na ovu temu teorisat i pricat svasta ali ja sam otprilike nabrojao sto je meni interesantno da se stavi, nije preskupo a mimo toga otvoren sam za jos ideja, savjeta itd. Takodje nije ni da vozim noviji i skup model pa ono nije da se s te strane pretjerano plasim ali bio on euro, hiljadu ili deset hiljada meni je isto jer sam bas osjetljiv na licnu svojinu i branjenje iste.

dzimika

Najbolja zastita jeste osiguranje svega, naravno pod uslovima koji oni diktiraju na zalost, pod tim mislim na zastite i slicno, sve ostalo pada u vodu
blokator signala resava sve ako je na wifi, retko koja garaza ima zicanu vezu ako nije pored kuce, ali ako se namere pa nace ih nista zivo spreciti to garantujem
pre brdo godina liku iz dvorista oterali golfa 4, pored golfa pezo 307 sa kljucevima u bravi i otvorenim prozorima (leto bilo) ali narucen je golf
oni ne kradu ono sto ne mogu da prodaju, onaj ko tako krade ne zadrzi se dugo van

Svakako to sa senzorima je dobra stvar, kamere pored toga, vidljive i manje vidljive, GPS na kola, motor i ostale pokretnosti
Tvoje je da pokusas da srecis a njihovo da pokusaju da ukradu

Taraba

Platis osiguranje od kradje i parkiras gde hoces - bole te patka.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Стави добар катанац на врата да одвратиш обичне лопове. Они који су намерили да нешто украду ту заштите нема. Пре извесног броја година су директору Дајмлер Бенца украли јединствени модел Мерцедеса који само двадесетак минута није био под надзором
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Generalno:

Motor u bilo kakvoj gara¾i, makar i s kartonskim vratima, je oko 100 puta bezbedniji od motora koji stoji vidljivo na ulici.
Ako ba¹ ima¹ neki skup motor i ode¹ na mesto gde se motoristi skupljaju (u NS to bude na Mi¹eluku kad je lepo vreme), mo¾e se desiti da te neko isprati kad krene¹ kuæi, snimi gde ostavlja¹ motor, pa doðe ciljano - ali to se izuzetno retko de¹ava.

©to se tièe obezbeðenja generalno:
100% siguran sistem je neupotrebljiv, po definiciji (ovde sam op¹irnije srao na temu, u kontekstu raèunara, ali princip je isti: https://io.bikegremlin.com/8966/wordpress-bezbednost/#1 ).
Su¹tina je da motor bude te¾i za ukrasti od veæine ostalih. Ovo nije previ¹e te¹ko postiæi, a ni previ¹e skupo.

Obezbeðenje gara¾e:
Namesti pristojnu bravu i dodaj dobar katanac. Bilo bi dobro i da su vrata takva da se ne mogu ba¹ lako, bez buke, skinuti sa ¹arki, ili drugaèije provaliti.
Jeste, i najboji katanac je oko minut posla sa aku brusilicom, ali to je minut buke i varnièenja. Kad se krade, nije sve jedno, sekunde traju jako dugo.

Kompanija Paradox pravi dobre alarmne sisteme. Mislim da je oko 200 evra sistem sa senzorom, koji æe ukljuèiti alarm i pozvati na programirane brojeve telefona kad se alarm aktivira.
Ima i jeftinijih re¹enja, ali Paradox radi pouzdano i ne pravi la¾ne uzbune - a ima i akumulator u sluèaju nestanka struje.
Naravno, treba ga ugraditi dobro, da se ne mo¾e jednostavno i brzo razlupati.

Ako hoæe¹ da ima¹ i video nadzor, VIP daje "kuæni internet" - ko¹ta ne¹to preko 1000 din. meseèno i dobije¹ uglavonm 4G brzinu za do 100 GB meseèno, posle toga je ni¾a brzina. Dovoljno ako hoæe¹ da se uloguje¹ i vidi¹ ¹ta kamera prikazuje, ali da ti ne snima HD snimak 24/7 i ¹alje na ualjeni raèunar.

Snimak kao dokaz ti je uglavnom kurèina, ali poma¾e u smislu da zna¹ je li stvarno neko obija, ili je la¾na uzbuna.

Uz alarm, ako motor stoji ankerisan u gara¾i, trebalo bi da bude dovoljno vremena da stigne policija, pre nego ¹to i to preseku, utovare motor u kombi i odnesu (sigurnije je da doðe policija, nego da ti posle plaæa¹ od¹tetu lopovima, skuplje nego ¹to ko¹ta motor).

Dobra fora je ono svetlo na senzor - kao reflektor. Pogotovo iznad ulaza gara¾e - po moguænosti da ima neku za¹titu da se ne mo¾e lako razlupati. To iznenaðujuæe dobro odvraæa radoznale.

Ovi pomenuti sistemi su prenosivi, tako da mo¾e¹ preneti u drugu gara¾u, ako iznajmljuje¹. Ili videti za neki dogovor sa onim ko iznajmljuje oko koNJpenzacije - to mora¹ sam videti ¹ta je bolje.

Kad plaæa¹ osiguranje, ¹to reèe jedan èovek, onda ima¹ ¹tetu svake godine - premije su prilièno nepovoljne, a od¹teta bude simbolièna (kad uraèunaju vrednost motora po svojoj tabeli).

Dobra fizièka za¹tita je po meni prioritetna, alarmi dolaze posle.

Uz veèitu dilemu: kamera sa spoljne strane - koliko odvraæa, a koliko signalizira da u gara¾i ima ne¹to vredno. Kao pomoæ u vraæanju ukradenog, pa èak i kao dokaz na sudu - slaba je vajda.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Или стави натпис - Врата су минирана, као мој комшија једне године кад је отишао на годишњи.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

фирма која нуди гпс услуге праћења ако ти је мотор неки обичан никоме неће да падне на памет да има тракер или једноставно вежи кашикару на најлон за пецање уз зид да се не види па кад га цимну оде перје вежи бре ланац за точак и спавај ко уме и коме треба тај ће да чека прилику и да га однесе или стави обичан аларм на мотор па кад засвира цигани ће да се разбеже а они су гори од профија редовно нападају покушај да се провозају

TEEfqd

#29
ne znam koliko si nov u svim tim moto pricama ali ako ti nije niko otvorio oci evo ja cu. nisam politicar pa da pricam sta narod voli jelte. a i generalno me ovako boli kurac.

dakle, pored svih ovih zastita koje su ljudi naveli najvise ce ti pomoci to sto neces reci nikome gde je garaza. medju vozacima motora ima lopova takodje i to bas onih sto dizu motore.
neko ti deluje kao kul lik, mozda i jeste, upoznas nekog, nadjete se ispred garaze tvoje odete na voznju. za par meseci nema motora.
generalno je u srbiji nemastina a voznja motora je luksuz tako da tu ima raznih prevara i govana. cak i ovde na forumu sam vidjao
ljude koji prodaju motore koji su cisti ko suza a zapravo prepakivani agregati, farbani zbog estetskih razloga jer je vlasnik tako hteo (a blejao motor u kanalu lomljen, ja video svojim ocima)
itd isl. ne budi naivan i poverenje drzi u krugu porodice. bar sto se tice materijalnog.
covek sto je vise u nekom svetu sve vise cuje. ima ovde ljudi koji su toliko culi i videli da im se ne isplati da pricaju, gledaju svoja posla.

na kraju krajeva, kradja motora u srbiji je vecinom na veoma amaterskom nivou, moze se reci kao i 99% ostalih stvari. par zastita na garaziran motor star 12 13 godina
gotovo garantuje da se niko nece cimati oko toga.

sasa ns 1

najbolje da nisi ni reko da ima¹ motor da niko nezna,potkapu stavi¹ pre nego ¹to si kreno i skine¹ u gara¾i kad se vrati¹,i u gradu se nigde ne zaustavlja¹.Tako si suzio krug lopova samo na kom¹ije

mareskin


Osiguranja nikakva vi¹e ne plaæam. Kad sam plaæao osiguranje i otvorio polisu sve ispo¹tovao ¹to su tra¾ili.
Plaæali smo sve redovno.
Kad se desila havarija na opremi pojavilo se pitanje dodatne dokumentacije.
Tako da nam na kraju nisu isplatili ni¹ta.

Mrzelo me da se sudim i jebavam oko toga po¹to mi je bilo hitno, pa sam kupio novu opremu i oterao ih u pizdu materinu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


N_L

Citat: Taraba poslato 21 Februar, 2020, 11:26
Platis osiguranje od kradje i parkiras gde hoces - bole te patka.
Ali ne postoji za motore ni u Srbiji ni u CG koliko ja znam.

Citat: redshadow poslato 21 Februar, 2020, 17:48
ne znam koliko si nov u svim tim moto pricama ali ako ti nije niko otvorio oci evo ja cu. nisam politicar pa da pricam sta narod voli jelte. a i generalno me ovako boli kurac.

dakle, pored svih ovih zastita koje su ljudi naveli najvise ce ti pomoci to sto neces reci nikome gde je garaza. medju vozacima motora ima lopova takodje i to bas onih sto dizu motore.
neko ti deluje kao kul lik, mozda i jeste, upoznas nekog, nadjete se ispred garaze tvoje odete na voznju. za par meseci nema motora.
generalno je u srbiji nemastina a voznja motora je luksuz tako da tu ima raznih prevara i govana. cak i ovde na forumu sam vidjao
ljude koji prodaju motore koji su cisti ko suza a zapravo prepakivani agregati, farbani zbog estetskih razloga jer je vlasnik tako hteo (a blejao motor u kanalu lomljen, ja video svojim ocima)
itd isl. ne budi naivan i poverenje drzi u krugu porodice. bar sto se tice materijalnog.
covek sto je vise u nekom svetu sve vise cuje. ima ovde ljudi koji su toliko culi i videli da im se ne isplati da pricaju, gledaju svoja posla.

na kraju krajeva, kradja motora u srbiji je vecinom na veoma amaterskom nivou, moze se reci kao i 99% ostalih stvari. par zastita na garaziran motor star 12 13 godina
gotovo garantuje da se niko nece cimati oko toga.
Vjerujem ti, i ja generalno ne pricam ni dje zivim, pogotovo na internetu, nit dje parkiram a ako ces mi vjerovat i pratim ko ide iza mene kad idem put kuce, ne samo sa motorom vec i autom. Imao sam ja situacija u zivotu i u bliskom okruzenju, nije da sam bezveze pazljiv oko svega ovoga ali da ne krecem o tome. Takodje sam imao i priliku davno da upoznam jednog lopova motora (duga prica... a mrzim sve lopove da se razumijemo) i to sto kazes, vise je na amaterskom nivou nego pro, a nije ni tih da nema.


@Slaninar Da ne citiram cio post, hvala na savjetima, to je to manje vise :)

TEEfqd

Citat: sasa ns 1 poslato 21 Februar, 2020, 19:28
najbolje da nisi ni reko da ima¹ motor da niko nezna,potkapu stavi¹ pre nego ¹to si kreno i skine¹ u gara¾i kad se vrati¹,i u gradu se nigde ne zaustavlja¹.Tako si suzio krug lopova samo na kom¹ije

znas kako kazu, prilika stvara lopova. sto mora svaki kurta i murta da zna gde ko drzi imovinu.
privatnost nikada nikome nije naskodila.

Slaninar

Citat: N_L poslato 22 Februar, 2020, 01:55
@Slaninar Da ne citiram cio post, hvala na savjetima, to je to manje vise :)


Drago mi je ako sam i¹ta pomogao. Ako ima¹ nekih pitanija & dilema koje se ne smeju javno - po¹alji privatnu poruku na forumu... gej stop, cim stop!  :)

Edit: da se ne zaboravim ograditi: uzmi sve ¹to ka¾em s rezervom, proveri, koristi zdrav razum & logiku - po ovom pitanju nisam ono ¹to bi se nazvalo profesionalcem, sve ¹to pi¹em je "koliko ja znam".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

moj drugar je u garazu spakovao peper sprej vezan na elektro ventil sa motion senzorom i daljinskom komandom....dva puta nasao obijenu garazu ali auto na mestu...a onda je zaboravio da iskljuci peper sprej.....jebi ga pogresi covek.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot

drugaru cigani krali alat iz radionice pa stavio 220 na kvaku, al zaboravio da kaze caletu...