Glavni meni

Za¹tita gara¾e a i motora u istoj

Započeo N_L, 19 Februar, 2020, 22:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

N_L

Prvo da kazem ja sam malo vise paranoican sto se tice sigurnosti.  Ne sad da strepim kad ostavim motor nego u smislu da volim da sam zasticen sto bolje, sto licno sto motor stan auto stagod.

E sad, planiram da iznajmim garazu, posto je ne kupujem ne planiram neke investicije u smislu vrata, brave itd pa sam mislio da nabavim ili odradim sledece. Koliko sam vidio nista od toga nije nesto skupo ako se naruci i sami to sve montirate.

Alarm na vratima samim,  znaci najedostavniji neki koji ce da vristi ako neko krene da provaljuje.
Zabetoniracu neki ne znam kako se zove jel anker, znam na engleski da je ground anchor, da za njega vezem motor lancem koji imam.

Mislio sam i IP kameru da nabavim , nisu skupe al tu mi je jedini problem internet pa bih morao da smislim potrosnju gb, neki telefon, prepaid dopune itd.

Isto imam disc lock kad sam po gradu pa mi nije ba¹ non stop u vidokrugu a mislio sam i neki gps uredjaj da stavim, znam da ima raznih od bazicnog sa koordinatima do ovih sto podesavas telefonom za sve zivo.

Naravno, zavidim ljudima sto imaju kurcobolju na ovom polju ali jbg ja sam takav :D

Taraba

Kamera ti skoro kurcu ne vredi - vise ima smisla kao pasivna odbrana od amatera nego sto ce da ti pomogne u slucaju da ti maznu motor.
Garaza, anker i taj GPS i ok si.

Eventualno skriveni kill switch, mada retko ko od lopova pali i vozi, vec radi kombi i o-ruk.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dr32

Kako rade ti GPS uredjaji? Kolko je to para?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

N_L

Nije meni kamera toliko da snimi nekog i to  nego da mi javi motion detector i aplikacija i da mogu oko da bacim, vidim da je neko tamo i ja zovnem policiju ili ih pojurim jer nece biti predaleko od zgrade,  a da ne bi diskusiju poceo o ovom zadnjem jer kad sam ovako nesto pitao ranije na drugom mjestu povela se diskusija u nekom desetom pravcu :D

Taraba

A pa to ce sigurno da se desi - mozes da budes siguran.
Sad ce da dodje uff i da stavi slike njegovog ankera za Vidikovca, onda ce Mazzi da ti kaze kako su njemu makli triumph-a pa ga uff nasao, pa ce da dodje Lazic i da ti kaze kako njegov KLE stoji vec 7+1 godinu ispred njegove zgrade, i leti i zimi, i niko ga nije ukrao.
A da, ja sam jednom na Beer festu ostavio kljuc u motoru celo vece. Bilo dobro pivo te godine, al mnogo prasine.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

N_L

Hah nije to frka 😂 dok god dobijem koju ideju ili savjet za ovo mada manje vise imam ideju.

UFF

taraba ti manje vise sve rekao
osim da sam i ja jedno vece dosao pijan sa birfesta i ostavio kljuc u bravi ali bio dovoljno trezan da ga vezem lancem za ram pa se lopov izgleda prvo obradovao kad je video kljuc a onda popizdeo kad je shvatio da ne moze da ga odveze pa ukrao kljuc sve sa instrument tablom, debil glup ko kurac jer sam vec sutra sve promenio zahvaljujuci brani sa foruma, da nije to uradio ja bi mislio da sam kljuc pijan izgubio i on bi ga neki od narednih dana lagano odvezao

sad jedva cekam da mi se tako neki ponovo pojavi da ispliva naduven negde duz reke.. jebi ga, plivao covek a ne ume, desava se.. ako ga ne upucam pre toga jer sam se smorio vise da pakujem govedinu za dobermana, pojeo preko 300kg do sad i dok spremam u porcije za zamrzivac sve o cemu mislim je: koja je jebena razlika krava ili covek? mleveno je, meso je, a kad doberman zavrsi sa tim vise ga ni nema  [neampojma]


http://i.postimg.cc/vTBSFPqg/Image2096.jpg

mkt

ili dobarman ili svinje
na kraju su govna govna

Lazic

Pih, amateri... Jedne godine sam oti¹ao na odmor dve nedelje, kljuè bio u bravi sve vreme, ispred zgrade, uredno zakljuèan disk lok... :D
Kad sam se vratio preturio kuæu tra¾eæi kljuè... :D

mkt


Gašpar


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Daj Laziæu neku sve¾u sliku KLE, a da ga gledamo  [rofl]

El Jefe

Јеби га Уффе та вода Сава лоше утича на тебе.
Друштво за заштиту од животиња

TEEfqd

#14
mehanicka zastita je mama. iz razloga sto lopov treba da ima odredjeni alat da bi otudjio motor.
elektricne pizdarije gotovo da nemaju efekta, kill switch je glupost jer se vecina motora ni ne upali kad se krade
a npr pur pena resava alarm u sekundi, kamera nije preventiva itd.


sto se tice mehanicke zastite disk lockovi npr nemaju svrhu.
lopov ce podici motor na jedan tocak i odgurati ga tako do kombija.

dalje, lanci i katanci....svaki iole pristojan lopov ce da napadne bravu.
pristojni lopovi ne kradu motore tako da mozemo da predjemo na nesto primitivnije a i efektivnije.
gradjevinske secice.

kakav god da je lanac sa gradjevinskim secicama uz pravu polugu puca za manje od minut.
kada budes montirao anker razmisljaj o tome da lopov treba da pridje secicama i da napravi polugu da bi presekao lanac.
to je krucijalno. zastita je onoliko dobra koliko najslabija karika u celoj prici.
mozes da kupis najskuplji lanac i ankor dzaba ti ako si lanac pozicionirao lose.

kako treba?
idealno na armirani zid. ankor se pricvrscuje sa onim
srafovima za zid koje potom zacementiras, da ti ne odnesu motor sa sve ankorom i lancem.
ako to sve napravis onda proturis lanac oko tocka i zadnje viljuske tako da nema dodira sa podom.
da mora da se muci da pridje secicama da radi. a kad pridje da nema polugu.

konkretni primeri

zasto ne sme lanac da ima dodira sa podom i zasto treba da bude pozicioniran malo vislje
oko zadnje viljuske usko uz zid i motor (nepristupacan)

https://www.youtube.com/watch?v=Cpf35C7wu6Q#


zasto se vezuje i oko viljuske ?



i na kraju krajeva, taj od koga iznajmljujes garazu ima kljuc. zameni bravu [rofl]

N_L

Hvala na savjetima, to za zid sam procitao kao i za kroz viljusku, a ako mora tocak onda bolje zadnji jer se duze skida.
Mada ne slazem se sa par vas za kameru, ako je povezana na internet i ima detekciju pokreta npr, meni automatski stize notifikacija za to i mislim mimo mehanièke zastite da to mo¾e itekako pomoci, sto da se zovne policija sto da druga opcija o kojoj ne pricam :)
Nego za disc lock, nema nekog efekta al nesto mislim da uzmem onaj sa sirenom, ne toliko zbog lopova nego da se ne penju na motor i sl kad odem npr u banku a ne vidim ga kroz prozor i sl, mada sad imam samo ovaj bez ugradjene sirene i detekcije pokreta.

A i dodatno, pratim jednog lika na youtube lockpickinglawyer, ne postoji brava koju ne otvari i to ne silom i u par minuta... tako da ako naidje takav neki sto je sudjeno sudjeno je, ja mogu samo manje sposobnim da otezam

Ivicat


mareskin

Citat: Ivicat poslato 20 Februar, 2020, 21:39
Najsigurnije je da prodas motor :D

Mo¾e¹ i da ima¹ neku stabilnu/temeljnu (¹to krupniju i ¹to namr¹teniju) suvozaèicu da ostane da èuva motor :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mkt

Citat: Ivicat poslato 20 Februar, 2020, 21:39
Najsigurnije je da prodas motor :D
ili kupis neku lominu koju niko nece

castor

Lanac i bilo koja brava se danas rje¹avaju sa teènim azotom i malim èekiæem. Kamera se odvali mehanièki (kamen, ¹ipka i tome slièno) ili se zafarba sprejem. I tako dalje.
Jedan siguran naèin je da nema¹ tra¾eni model motora koji im je potreban u tom trenutku. Drugi siguran naèin je da ga uveze¹ u sobu u kojoj spava¹.

Primjer: Radio èovjek u DE nekih 20 godina, odluèio da se vrati kuæi u stilu, kupio neku novu srednju Meèku (nije najjeftinija, nije najskuplja). Zakljuèana kapija, d¾ukela u dvori¹tu, zakljuèana gara¾a, gara¾a do kuæe, pored ulaznih vrata, prvi do vrata od gara¾e Golf dvica, pa Meèka. Par dana nakon slave, lik skonta da nema Meèke. Vrti film unazad i skonta - dok je slavio slavu, èuo je da d¾ukac laje (a vezan zbog dolaska/odlaska gostiju), pogledao kroz prozor, ni¹ta sumnjivo, a i mislio da je ne¹to nebitno - maèka, druga d¾ukela, ... Dok su oni nastavili da slave, ovi su otkljuèali kapiju i gara¾u, izgurali Golfa, izgurali Meèku, vratili Golfa, zatvorili gara¾u, zatvorili kapiju i odvezli Meèku.

Dakle, ako su se namjerili, ni¹ta ne spa¹ava.
It's the ride that matters, not the bike…