Glavni meni

bmw servo i-abs ili abs III.....ili zasto bi neko napravio tako kvaljiv sistem

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 19 Februar, 2020, 13:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

абс кочница није у власништву онога ко управља мотором и постоје ситуације које могу лоше да се заврше због тога мотор мора комплет да је у власништву оног ко га вози способност и маневар су бонус возача

grber

sve je to lepo, ali siguran sam da bi u iznenadnim panicnim situacijama 99% vozaca zabolo obe kocnice do kraja koliko god vesti inace bili.

verujem da ce to biti podrazumevana stvar na motorima u veoma bliskoj buducnosti. ne znam za ostale proizvodjace ali svi KTM-ovi iznad 500cm3 sad imaju ABS.


El Jefe

Сви нови мотори у ЕУ морају имати АБС. А возачи ће по новом закону возити са перушком у дупету ради боље уочљивости зашта ће се организовати посебни курсеви.
Друштво за заштиту од животиња

grber

jeb ga, ni ja u ovih 20 godina nisam imao nijedan motor sa ABS-om. ali kad ga budem imao sigurno cu ga isljuciti da bi se hvalio kako sam pravi bajker :)

@glava daleko je ovo od panicnih situacija... zamisli da recimo ker ili auto izleti na par metara ispred tebe, da nemas bukvalno nikakvog izbora sem kocenja i to refleksnog.

Kostić

Citat: El Jefe poslato 21 Februar, 2020, 10:10
Сви нови мотори у ЕУ морају имати АБС. А возачи ће по новом закону возити са перушком у дупету ради боље уочљивости зашта ће се организовати посебни курсеви.
;D

абс није лош на аутомобилу на моторциклу не ваља ако ти излети кер прегазићеш га и ако умеш нећеш да паднеш ако ти истрчи ауто забошћеш га свакако али неће мање да те боли ако имаш абс то са пресеравањем код моторцикла је помодарство и узимање пара глупадији која оће да вози мотор ал мора да прочита упутство за употребу и све оно а шта ако ме нека риба уједе за курац док возим мотор

шта ћемо кад нестане горива или га има мало а пошли смо да стигнемо кући без да гурамо - па ништа цокиликитаја

ја сам више пута љубио гепек од аута на предњем точку и без абса а више пута сам се и просуо и ево цео сам и даље

Kostić

Citat: Glava Dole poslato 21 Februar, 2020, 09:50
Znaci ja spadam u onih 1% ili yamaha ima abs :)

https://www.youtube.com/watch?v=fBnm2wh5i1Y#

послаћу ивана анђелковића на тебе да те изудара не изигравај будалу

ЯЭВОЛУТИОН

nemam nista protiv abs sistema na motorciklu...ali ovo je servo abs....stvarno kad radi koci za medalju....medjutim ne koci dugo i ima zadrsku pogotovu ako par puta stisne kocnicu zaredom....lepa stvar je sto je integral pa koci prednjom 70 a zadnjom 30 posto ...ali sistem je dobro zamisljen i konstruisan ali nekvaliteno napravljen, sto je verovatno posledice pokusaja ustede na istom....garantujem da je za 2000 evra koliko kosta zamena doticnog na motoru u ovlascenom servisu mogao da se napravi bolji....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Februar, 2020, 12:21
nemam nista protiv abs sistema na motorciklu...ali ovo je servo abs....stvarno kad radi koci za medalju....medjutim ne koci dugo i ima zadrsku pogotovu ako par puta stisne kocnicu zaredom....lepa stvar je sto je integral pa koci prednjom 70 a zadnjom 30 posto ...ali sistem je dobro zamisljen i konstruisan ali nekvaliteno napravljen, sto je verovatno posledice pokusaja ustede na istom....garantujem da je za 2000 evra koliko kosta zamena doticnog na motoru u ovlascenom servisu mogao da se napravi bolji....

Kakav je Hondin CBS na VFR-u?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

cbs na hondi je na starim bez serva....radi tako sto ima odvojem sistem za prednju i zadnju ...sa tim sto prednja pumpa gura ulje u po dva para klipova u prednjim kocnica i u jedan par u zadnjim, a zadnja u dva para klipova u zenjim i po jedan u prednjim, i tako rasporedjuje silu kocenja....ali ima jedno deset metara creva za kocenje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

to ti je kao pederisanje...neko voli u bulju a neko ne....nema izmedju...ja licno ne.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Citat: grber poslato 21 Februar, 2020, 10:23
jeb ga, ni ja u ovih 20 godina nisam imao nijedan motor sa ABS-om. ali kad ga budem imao sigurno cu ga isljuciti da bi se hvalio kako sam pravi bajker :)

@glava daleko je ovo od panicnih situacija... zamisli da recimo ker ili auto izleti na par metara ispred tebe, da nemas bukvalno nikakvog izbora sem kocenja i to refleksnog.

Sta da zamisljam, pa ubio sam, nazalost, skuterom kera odavno kad mi je izleteo iz zbuna i macku FZRkom koja mi je skocila sa ograde pravo pred tocak dok sam isao nizbrdo... a koliko ih je tek izletalo i izvuklo se za dlaku kroz 12-3 godina i da ne pricam. Redovno me prednja strecne, zato i pazim, to sam vise pisao u smislu "imali- nemali vozite uvek kao bez ABSa".

megaidiot

Citat: milomir22 poslato 19 Februar, 2020, 17:30
Burazer ima taj sistem na k1200r 2005. i znam da kada god je aku iole slabiji, obavezno se na displeju instrument table upali abs lampica, koja se eventualno ugasi kada se aku dopuni ili u voznji ili punjacem.
nema to veze sa servom, tako se ponasaju i stariji absovi. neka nosi spajalicu da kratkospoji obd konektor i resetuje abs ako mu se ne gasi lampica i sa punim akumulatorom.

ja na netu nisam nigde nasao da je neko skroz rascivijao ovaj abs i to napisao, a pacijenata ima dosta. uglavnom ljudi skinu abs umesto da ga popravljaju.

revolucijo ako treba pomoc oko elektronike rado bi pomogao, ako imas nesto crklo da vidim sta ima unutra. ja sam sebi uzeo zadnji model bez serva pa srecom nemam na cemu da se ucim.

El Jefe

Мислим да је Дане деда из НС пријатељу успешно репарирао баш тај тип АБСа, али није дуго трајало.
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

megaidiot

Citat: El Jefe poslato 22 Februar, 2020, 20:19
Мислим да је Дане деда из НС пријатељу успешно репарирао баш тај тип АБСа, али није дуго трајало.
onda je bas uspesno reparirao  [rofl]

milomir22

Citat: Glava Dole poslato 22 Februar, 2020, 20:08
Citat: grber poslato 21 Februar, 2020, 10:23
jeb ga, ni ja u ovih 20 godina nisam imao nijedan motor sa ABS-om. ali kad ga budem imao sigurno cu ga isljuciti da bi se hvalio kako sam pravi bajker :)

@glava daleko je ovo od panicnih situacija... zamisli da recimo ker ili auto izleti na par metara ispred tebe, da nemas bukvalno nikakvog izbora sem kocenja i to refleksnog.

Sta da zamisljam, pa ubio sam, nazalost, skuterom kera odavno kad mi je izleteo iz zbuna i macku FZRkom koja mi je skocila sa ograde pravo pred tocak dok sam isao nizbrdo... a koliko ih je tek izletalo i izvuklo se za dlaku kroz 12-3 godina i da ne pricam. Redovno me prednja strecne, zato i pazim, to sam vise pisao u smislu "imali- nemali vozite uvek kao bez ABSa".



Ja prosle godine, vracajuci se iz grada u pola 5 ujutru, mrtav pijan, pregazim komsijinu macku i tu joj presudim na licinom mestu, u ulici, 20 metra ispod moje kuce. Kao kroz maglu sam se ujutru setio nekog cijukanja i vriska, ali sam to prepisao mix-u jack-a i piva, sve dok komsija nije dosao i poceo da kenja mojoj kevi kako sam mu, namerno, motorom usmrtio ljubimca.

Kategoricki sam sve odbijao da priznam, ali budala usla u garazu i nasla valjda neke dlake i krv na izduvnoj grani. Tvrdio sam da mi je namesteno i dalje,... Na tome je i ostalo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr