Glavni meni

bmw servo i-abs ili abs III.....ili zasto bi neko napravio tako kvaljiv sistem

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 19 Februar, 2020, 13:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Ne znam da li da se smejem ili da placem....dakle...bmw motorrad je tamo neke 2001 stavio na svoj motor novu generaciju servo abs pumpe...tzv modulatora....
ide na razne modele i kvarovi su sledeci.....ne radi ili radi...nema izmedju.
uzrok nepoznat, posto odrzavao ne odrzavao, kocio jako, kocio plako...on crkava te crkava....

sta sve crkava unutar modulatora
-tranizstori koji pobudjuju ventile i motore
-motori
-ventili

ostalo su gumice i aluminijumsko kuciste.....dakle sve unutar toga je djubre...

ovo je prica o mom pokusaju da poravim doticne govnjive modulatore....

Pocecemo odatle da nije neka muka skinuti abs modul....par srafova par konektora i cevi....dakle lepo. E sad sledi zajeb....kuciste elektronike je zasrafljeno srafovima koji se ne odvrcu a zalepljni su navoji...tak da busenje je neophodno....pa puta cetri.....skine se elektronika i  raskace konektori koji su u logicnom rasporedu i ne mogu se pomesati...ona idu cetri torx srafa koji su normalni i rasturanje dela modula sa ventilima.....na kraju opet busenje jos cetri nenormalana srafa da bi skinuo motore....

kvar na ovom prvom, a cekaju jos dva, je pregoreo jedan tranzistor, a mozda i jos nesto, mrtav motor za prednje kociono kolo i gomila mulja u rezervoaru kao da ulje nikad nije promenjeno, sto je velika verovatnoca....sta koji kurac da placam majstoru da mi menja ulje svaki cas...bmw je ovo...

posto se na ovom prvom ucim necu se kurciti da se moze popraviti, jer to jos nisam uradio, ali mi se cini da moze....sa par mrtvih ans modula za delove bi bilo mnogo lakse.....

kad krenem da radim drugi kacicu slike....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Taraba

E ti bas sve popravljas...

To je, kako popularno zovu, designed to fail od starta.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

odbijao godinama....medjutim jedan drug, drugi drug,,,,treci...otelo se kontroli....ja hteo odmah da prebacim na ohne abs.....ali kukaju ko sokolovi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jevta


milomir22

Sistem se pokazao toliko dobrim i pouzdanim, da ga je bmw izbacio sa modela novije generacije. Nikada se nije znalo od cega crkava, jedni vicu vlaga, drugi neodrzavanje u smislu zamene kocionog ulja, treci slab napon usled loseg akumulatora ili punjenja van normalnih granica,...

Burazer ima taj sistem na k1200r 2005. i znam da kada god je aku iole slabiji, obavezno se na displeju instrument table upali abs lampica, koja se eventualno ugasi kada se aku dopuni ili u voznji ili punjacem. Isto, abs lampicu je upalio i kada je motor upaljen prvi put posle 5 godina mirovanja, brat je tad mislio da je definitivno vrisnuo, ali se nakon dan dva lampa ugasila, a abs mu za sada normalno radi. Motor je presao pravih 20 000 km i nije bas bolesno odrzavan, ali mu je nekoliko puta menjao ulje u kocnicama.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

bogdan

mislim da je zajebano da se naviknes na abs a on te iznenadi blokadom prednje , glasam za abs u prstima

Lazic

Probah motor sa abs-om na tucaniku niz nagib od 55 stepeni, nebo i zemlja, doslovno...




Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Februar, 2020, 15:48
odbijao godinama....medjutim jedan drug, drugi drug,,,,treci...otelo se kontroli....ja hteo odmah da prebacim na ohne abs.....ali kukaju ko sokolovi...
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

mareskin

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2020, 20:34
Probah motor sa abs-om na tucaniku niz nagib od 55 stepeni, nebo i zemlja, doslovno...
...

Ne dr¾i nas u neizvesnosti... Jel bilo nebo ili zemlja?!?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

El Jefe

Систем је неопевано срање које је БМВ турила на мотоцикле. Било ми је сумњиво још када смо хтели да спустимо мотоцикл низ рампу и прочитали да без контакта нема кочнице. А нема ни ручну.
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić

ја се у новембру по блату попео на холивуд јео месо и прадајз па спустио срада са холивуда нит сам видо небо нит сам видо земљу абс на моторциклу је за девојчице и бајкере

у селу ба сам по киши и блату попео доминатора са товаром метар пута метар на седишту без абеса а у повратку га спустио на страну и отклизасмо се до доле диго га и отишо

бмв никад није имао кочнице кад не ради мотор и ако немаш горива на низбрдици дувај га сиротињо

Lazic

Voleo bih da te vidim da tako spustis motor po tucaniku na Tari... [facepalm]

El Jefe

Спустио га ја око Фоче на туцанику и волео бих да ме нико није видео
Друштво за заштиту од животиња

jevta

Proma¹ili put slu¹ajuæi navigaciju.Ka¾e Dalija pa nije stra¹no i¹li smo polako.A Tiæma govori samo da padnem na levu stranu(desna kljuèna kost mu je slomljena)
Inaèe navigacija na BMW-u sa eliminisanim ABS sistemom da ne bude da smo izvan teme [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


mrle

Citat: milomir22 poslato 19 Februar, 2020, 17:30
Sistem se pokazao toliko dobrim i pouzdanim, da ga je bmw izbacio sa modela novije generacije. Nikada se nije znalo od cega crkava, jedni vicu vlaga, drugi neodrzavanje u smislu zamene kocionog ulja, treci slab napon usled loseg akumulatora ili punjenja van normalnih granica,...

Burazer ima taj sistem na k1200r 2005. i znam da kada god je aku iole slabiji, obavezno se na displeju instrument table upali abs lampica, koja se eventualno ugasi kada se aku dopuni ili u voznji ili punjacem. Isto, abs lampicu je upalio i kada je motor upaljen prvi put posle 5 godina mirovanja, brat je tad mislio da je definitivno vrisnuo, ali se nakon dan dva lampa ugasila, a abs mu za sada normalno radi. Motor je presao pravih 20 000 km i nije bas bolesno odrzavan, ali mu je nekoliko puta menjao ulje u kocnicama.

ko da vozi Multiplu a ne Bmw

Kostić

ако је ово тај туцаник спуштао сам се са канаринцем негде доле у србији са неке планине у трећој на жваку помало задња предњу сам дркао ко зец кад јебе то ти је исти курац као и тај абеес и држао га праволинијски да се не омакне на страну и спустио се али ми је било теже да се попнем јер је избацивао камење па се укопаво оно кад сам са пеђом и још неким ишо негде код пеђе на плац био тај туцаник не сећам се да смо попадали тај абеесе је курац на моторциклу и да поновим то је за девојчице

ако је нагиб много велики мотор ће сам од себе да легне имо ти абеес или немо па немој о нагибима

мене занима како су се људи спуштали низ ту тару сто година уназад пре појаве абееса на мотору и како се ови по шуми уопште сналазе без тог абееса


Lazic