Glavni meni

Pozdrav svima

Započeo Zoli81, 17 Februar, 2020, 00:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zoli81

Pozdrav svim clanovima . Ja sam Zolika iz Novog Sada  radim kao sistem administrator za https://www.pametno.rs/ pridruzio sam se ovom forumu iz radoznalosti i ljubavi prema motorima uskoro planiram da postanem vlasnik Honde CBR, i voleo bi dosta toga pametnog da procitam i saznam sto ce mi znaciti .

Slaninar

Citat: Zoli81 poslato 17 Februar, 2020, 00:12
voleo bi dosta toga pametnog da procitam i saznam sto ce mi znaciti .

Koji æe¹ onda kurac ovde?!

:)

©alim se, dobrodo¹ao!    [cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

niki64

Pozdrav i dobro dosao
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Ivicat


Joe kickass

#4
Citat: Slaninar poslato 17 Februar, 2020, 08:16
Citat: Zoli81 poslato 17 Februar, 2020, 00:12
voleo bi dosta toga pametnog da procitam i saznam sto ce mi znaciti .

Koji æe¹ onda kurac ovde?!

Link building.
Ovaj forum (za razliku od "normalnih") nema nofollow atribut u linkovima.

Slaninar

Citat: Joe kickass poslato 20 Februar, 2020, 21:29
Citat: Slaninar poslato 17 Februar, 2020, 08:16
Citat: Zoli81 poslato 17 Februar, 2020, 00:12
voleo bi dosta toga pametnog da procitam i saznam sto ce mi znaciti .

Koji æe¹ onda kurac ovde?!

Link building.
Ovaj forum (za razliku od "normalnih") nema nofollow atribut u linkovima.

To je OK - samo treba moderisati i brisati spam postove.
Nofollow je budala¹tina jer "ka¾njava" dobre sajtove èije linkove foruma¹i razmenjuju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

N_L

Mada i cesta je praksa da se novim korisnicima ne dozvoli postovanje linkova dok ne skupe x postova, ni to nije losa opcija.

Panta Zemunac

Motor moze znaciti... [pop]

A moze i... [yahoo]

[welcome]   [cheers]

Joe kickass

Citat: Slaninar poslato 21 Februar, 2020, 08:14
Nofollow je budala¹tina jer "ka¾njava" dobre sajtove èije linkove foruma¹i razmenjuju.
Niko tu nije ka¾njen, raèuna se sva¹ta ne¹to u autoritet sajta, a pre svega sadr¾aj, tako da ako je dobar nema ¹ta da brigaju.
Sada veæ ve¹taèka inteligencija èita i procenjuje kvalitet.
A za nofollow - bez toga ne bi mogli da se odbranimo od spama, ili ko Uff - pusti¹ novu trojicu svakih ¹est meseci i jedan bude spamer  [welcome] [rofl]

UFF

i onda narednih 6 meseci poustas samo po dvojicu i problem resen :D

Slaninar

Citat: Joe kickass poslato 23 Februar, 2020, 00:38
Citat: Slaninar poslato 21 Februar, 2020, 08:14
Nofollow je budala¹tina jer "ka¾njava" dobre sajtove èije linkove foruma¹i razmenjuju.
Niko tu nije ka¾njen, raèuna se sva¹ta ne¹to u autoritet sajta, a pre svega sadr¾aj, tako da ako je dobar nema ¹ta da brigaju.
Sada veæ ve¹taèka inteligencija èita i procenjuje kvalitet.
A za nofollow - bez toga ne bi mogli da se odbranimo od spama, ili ko Uff - pusti¹ novu trojicu svakih ¹est meseci i jedan bude spamer  [welcome] [rofl]

Kako se ne ka¾njava?
Jedan od najboljih svetskih foruma za biciklizam - bikeforums.net - ima follow linkove. Mom sajtu za biciklizam je autoritet domena (i broj poseta) drastièno skoèio onog momenta kad su ljudi, kao odgovore na pitanja foruma¹a, krenuli deliti linkove sa mog sajta.
Sa nofollow linkovima, ovaj efekat bi bio puno manji i ljudi bi te¾e nalazili (guglanjem, zbog ni¾eg autoriteta domena) ¾eljene odgovore (tj. na¹li bi ih samo oni koji tra¾e na tom forumu).
Tamo su mi se èak admini i zahvalili na doprinosu i ¹to i sam pi¹em odgovore sa linkovima ka odgovarajuæim èlancima na svom sajtu - jer poma¾u zajednici.

Slièno je i sa WebHostingTalk forumom - na temu hostinga. S tim ¹to je tamo, zbog toga ¹to ta tema privlaèi ogromnu kolièinu spema, izrièito zabranjeno da ti sam postavi¹ link ka svom sajtu - ali drugi mogu.
Meni lièno je to lo¹e, jer na mnoga pitanja imam napisan odgovor na svom "IT sajtu", pa mi je glupo & mrzi me pisati ponovo isto (pogotovo ako treba dodati i slike, ili PDF rezultate testova - koji su tehnièki na mom domenu za download, pa to ne bih ni smeo isto). Tako da, barem sa moje strane, broj korisnih odgovora opada vremenom - kako koju temu obradim na sajtu.

Nofollow je re¹enje ako admine ba¹ mrzi da tro¹e vreme. Ali ni to ne spreèava spamere - samo donekle ubla¾ava kolièinu spama.
Pogotovo ¹to Gugl dosta dobro prepozna spam - èak i kad su follow linkovi u pitanju, pa on sam odradi ¹ta treba.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња