Glavni meni

toyota celica TS 2004

Započeo woe23, 27 Januar, 2020, 21:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gvozden

Punto nije ni za q...iz prve ruke

Hohštapler

Punto je kita, ona mala, koja se ne di¾e, a probudi¹ se sa flekom na gaæama. ®ute boje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ivicat


megaidiot

golf2 dizel 1.6 je po meri nasih puteva

milomir22

Citat: Gvozden poslato 01 Februar, 2020, 04:52
Punto nije ni za q...iz prve ruke

Posto sam bezuspesno 2 meseca nagovarao zeta da odustane od kupovine punta, nadjosmo vrlo ocuvan primerak punto classic-a made in Kragujevac 2009. godine sa pravih 70 hiljada km. Radnja se odvija 2017. godine, tj puntic je imao nepunih 8 godina, kupljen od prvog vlasnika mazen i pazen. Ja ga probao, stvarno auto kao nov, trapovi utegnuti, kocnice vrhunske, city servo (koji im redovno riknjava) radi odlicno, ne pisti, ne zuji, kvacilo hvata taman gde treba i kako treba, klima hladi odlicno,... Auto 100% ispravan, sve radi na njemu, agregat nov. Inace ima ugradjen sekvent plin (onaj skuplji koji pali na benzin i sam prebacuje na plin kada se ugreje).

Prve 2 godine sluzio bez greske, ali je zet prelazio nesto malo km. Pre par meseci, zet promeni posao i krene svaki dan da prelazi 100 km, radi u Cacku i svaki dan vozi KG-CA i nazad.
Tad krece igranka, prvo pocne na 105 000 km da slajfuje lamela, on to promeni (racuna jbg potrosni materijal), posle mesec dana proslajfuje neka osovina menjaca (i to im je boljka, pravili taj muski deo od neke meke legure i redovno riknjava na puntu), auto radi, ali ostao bez pogona. Prvo je pukao 50 evra za slep-sluzbu, a onda je trebalo da pukne jos 130 evra za polovni zamenski menjac i ruke za zamenu, jer niko nece da se jebe da raspara ceo menjac i zameni samo tu osovinu, cak je i nema u prodaji, vec samo u sklopu menjaca. Zet ima drugara koji mu odrzava auto i lik nadje tu osovinu za 20 evra na nekom otpadu i pristane da mu sve to zameni za 10 evra. Covek se zezao ceo dan s tim, samo zato sto su jako dobri. Inace, moj komsija koji je mehanicar, se hvatao za glavu kad je cuo sta je covek radio i za smesne pare. Tako da je pukom srecom kvar od 130 evra resen za 30.

Posle toga mu riknuse jos 2 bobine, ajde i to je zamenio.

Ja sam uzimao par puta auto, isao nesto do Mladenovca prosle zime i provalim da je na skali temperatura antifriza uvek nesto ispod pola i auto nikako ne moze da zagreje kabinu. U gradu i uspe da ugreje, ali cim se izadje na otvoreno, na ventilaciji duva jedva mlak vazduh. Posle zamene termostata isto sranje, auto na debelom minusu ne moze da ugreje kabinu ni priblizno kao ostali automobili i to im je valjda normalno.


E sad delovi su ima jako povoljni i dostupni jer se valjda proizvodio u Srbiji, ali je za mene, puntic kanturina teska. Mozda jeste povoljan za odrzavanje i ima izdrzljiv agregat (ovaj 1.2 60 ks koji i ima moj zet), ali je bukvalno jugo u nesto malo lepsem i komfornijem izdanju.



Apropo price da toyote trose ulje, moj yaris ima nesto malo preko 400 000 "pravih" kilometara i od zamene do zamene na 10 000km skoro da ne potrosi ulje, ili mozda nesto mizerno. Ako ostavis na pola na meracu, ne ode ni na minimum, vec bude iznad. Sad jbg, pitanje je koliko su te rage isprelazile kilometara i kako su bile odrzavane. Drugaru korola 2.0d sa 250 000km isto ne trosi ulje, brat je prodao aurisa sa 150 000km, nudio sam ga ovde na forumu, kilometraza je bila prava, auto je bio kao nov i normalno bez potrosnje ulja, isto 2.0 dizel.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

Citat: milomir22 poslato 01 Februar, 2020, 15:33
Ja sam uzimao par puta auto, isao nesto do Mladenovca prosle zime i provalim da je na skali temperatura antifriza uvek nesto ispod pola i auto nikako ne moze da zagreje kabinu. U gradu i uspe da ugreje, ali cim se izadje na otvoreno, na ventilaciji duva jedva mlak vazduh. Posle zamene termostata isto sranje, auto na debelom minusu ne moze da ugreje kabinu ni priblizno kao ostali automobili i to im je valjda normalno.
nije normalno, u slucaju koji je meni poznat resenje je oko 1600din za komad neke plastike i drkanje i drkanje sa crevima  :violina:

UFF

Citat: Hoh¹tapler poslato 31 Januar, 2020, 22:47
...tiha patnja... Od kad sam bio sasvim mala biba sam volio taj auto...

Seæam se jednog letnjeg popodneva, basket teren na 4.julu (Zrenjaninci znaju koji teren), mi derani pikamo 3na3, parkira ovakva selika odma do terena, iz nje izlazi glavom i bradom BOG - Dejan Bodiroga.
Muk... Stala lopta.... Mi da smo videli leteæi tanjir bili bi manje u èudu...
Bog progovori: "Kako ide momci? Samo gurajte."...
Taj auto je i dan danas za mene svemirski brod kojim je do¹ao jednom Bog...


e sad si me razocarao

umesto da drkas na dobru picku i motor ti na neki jebeni auto i lika koji ubacuje loptu u rupicu
strasan skill u picku materinu  [rofl]

Hohštapler

Esi ti lud? To je za nas tada bio BOG. I sada bi mu stiso ruku.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

woe23

Citat: megaidiot poslato 01 Februar, 2020, 12:40
golf2 dizel 1.6 je po meri nasih puteva
imam ja nasledio sam od dede golfa dvicu 1,6 benzinac koji je presao pravih 180 000km, deda mi bio prvi vlasnik, trebam da ga doteram u bg =)))

Hohštapler

...¹ta¹ onda od pièki ¹to æe se bacaju na haubu "oplodi me, oplodi me"?!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

woe23

morao bi da nadjem neke koje se pale na v duplo w =)))