Glavni meni

Koju slajfericu kupiti?

Započeo Ivicat, 26 Januar, 2020, 15:12

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

A drndas nas malo. Mi pricamo o slajfericama od par hiljada din a ti upadnes sa slajfericom od par desetina hiljada. A ti nije szo drugar :D

mareskin

Citat: Taraba poslato 08 April, 2020, 16:05
imas tu na YT kako lik busi drvo a busilica stane.
Onaj drugi model, sa ekranom je bolji - ovaj PTBMOD je sranje zivo.
Ja nesto ne volem te sa elektro regulacijom - dobri stari kajs je majka.

Ova ima kai¹:

https://arizonadream.store/?product=stubna-busilica-do-16-mm-5-brzina-580-2650-okr&fbclid=IwAR1pC8MQprgdLZ5CUs7LdgMkERjyJRKItscnbD-hP8D7K4s2KFA7UrKS4n8
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Ja sam za rodjendan dobio ovakvu

https://www.kupujemprodajem.com/Alati-i-orudja/Elektricne-busilice/Stubna-busilica-schepach-dp-16-vl-90922623-oglas.htm

Lepo radi, zavrsava posao za koji je namenjena, ko ocekuje od ovoga profesinalan alat bolje da ne uzima

Ja sam hteo neku vecu da uzmem ali bilo sta vece i ozbiljnije je oko 500e, pa cak i polovne
u jednom trenutku se pojavio oglas za MK2, polovna u dobrom stanju, da nisam bio na poslu verovatno bih otisao da je uzmem isti dan, vec sutradan je nije bilo u oglasima (inace im je cena po oglasima od 500 pa na gore)

niki64

Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Taraba

Scheppach je za taj hobi alat ok. Oni rade za Lidl one Parkside alate uglavnom.
Kinez ko kinez realno, al bar mozes da nadjes delove.
Einhell u istom rangu je duplo skuplji - valjda istripovali da su Metabo.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Izmedju ostalog i to sto je niki64 rekao, tj napisao
zato mozete naici po oglasima na polovne iz nemacke neke modele sa po 350w snage a bukvalno ista velicina, samo sto je to pravih 350w i po meni to je vise nego dovoljno da se busi i drvo i metal, ne metal debeo par cm ali kutije i ono sto svakom prosecnom treba zavrsava posao vise nego dovoljno, ja busio sa ovom i 1cm debljinu bez vecih problema a pravi test ceka uskoro sa 3cm :D

Glava Dole

Tacno, najmanji problem je potrositi struju. Veci je pravilno je i sto bolje iskoristiti, pretvoriti sto efikasnije u rotacionu energiju. Uporedjivali smo odavno dve slicne busilice razlicith proizvodjaca od cini mi se 500 i 650w. Onu od 650 si mogao rukom da zadrzis kad cvrsto uhvatis za futer a onu od 500 nije bilo teorije, i u praksi vidno jaca.

To je kao kad kinez za audio pojacalo smd koje je malo vece od jagodice na palcu napise 2x15w a moje rucno pravljeno 2x0.75w jace svira na istom zvucniku :)

mareskin

Citat: dzimika poslato 13 April, 2020, 19:22
Ja sam za rodjendan dobio ovakvu

https://www.kupujemprodajem.com/Alati-i-orudja/Elektricne-busilice/Stubna-busilica-schepach-dp-16-vl-90922623-oglas.htm

Lepo radi, zavrsava posao za koji je namenjena, ko ocekuje od ovoga profesinalan alat bolje da ne uzima

Ja sam hteo neku vecu da uzmem ali bilo sta vece i ozbiljnije je oko 500e, pa cak i polovne
u jednom trenutku se pojavio oglas za MK2, polovna u dobrom stanju, da nisam bio na poslu verovatno bih otisao da je uzmem isti dan, vec sutradan je nije bilo u oglasima (inace im je cena po oglasima od 500 pa na gore)

Pa ova izgleda skoro isto kao i ovaj link što sam okačio :D

Znači daješ preporuku za Schepach za hobi i za povremeno bušenje?

Koji ger za hobi potrebe kupiti? Prvenstveno za sečenje cevi do 80x80. A realno najčešće 40x20.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Seces precizno te cevi 80x80? Pod uglom konstantno?

mareskin

Citat: dzimika poslato 13 April, 2020, 22:10
Seces precizno te cevi 80x80? Pod uglom konstantno?


80x80 ba¹, ba¹ retko, ako ikad.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gvozden

koji god uzmes sece krivo, tek sa metalnim zubima vredi.. imam makitin ger od 450 e i opet sece...onako. Kupicu tracnu testeru i onda je to to..ili ger sa kruznom metalnom testerom, bosch ili de walt.

mareskin

Citat: Gvozden poslato 13 April, 2020, 22:29
koji god uzmes sece krivo, tek sa metalnim zubima vredi.. imam makitin ger od 450 e i opet sece...onako. Kupicu tracnu testeru i onda je to to..ili ger sa kruznom metalnom testerom, bosch ili de walt.


Meni treba ne¹to amaterski da bude preciznije od brusilice iz ruke :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gvozden

Onda pazari neki jeftin ger i kupuj skuplji brusni kamen... jer kad stisne , onda krene da "bezi" i onda imas kriv rez gledano u vertikalu. Ali naravno to ti niko nece reci.

dzimika

Ma znam ja za sta njemu treba 80x80, stubovi za ogradu :) , za toliko mozes i brusilicom lepo da iseces a neces dati pare da ti stoji, znam da volis alat ali ger po meni samo ako seces dosta pod uglovima pa da bar bude koliko toliko precizno
sto kaze Gvozden, samo onaj sa testerom sa zubima ne bezi i sece kako si ga i namestio ali to je vec bas bas da non stop radis secenje jer se drugacije ne isplati
Imas gerove vec za po 200e sa velikim kamenom, koji god da uzmes zavrsice ti posao za koji je namenjen ako bas si resio da uzmes

Taraba

Brusilica i stona tracna smirglalica sa podesavanjem ugla i resio si problem.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Da da, to smo bas na FB komentarisali, cena prava sitnica, 800e, sto opet i nije puno ako ti treba tako nesto stalno

Citat: Taraba poslato 13 April, 2020, 23:26
Brusilica i stona tracna smirglalica sa podesavanjem ugla i resio si problem.


Ovo drugo planiram da napravim, imam jedan stari motor od mesalice pa samo gledam koliki mi treba tocak na njemu zbog brzine, da ne bude previse sporo, jeste da on nije spor jer ima i prenos preko kaisa u mesalici plus zipcanik
samo da zavrsim motor pa krecem to i male stocice koji se sklapaju jedan u drugi :D
Ovo
https://9gag.com/gag/am562mj?fbclid=IwAR1T9QDEBI6garbPEjbKutxswIdE6eGux8DtUN5Hw2RAZ8zU2n7f168gLAM

mareskin

Citat: Taraba poslato 13 April, 2020, 23:26
Brusilica i stona tracna smirglalica sa podesavanjem ugla i resio si problem.


Meni je to komplikovano re¹enje za amaterski rad, mada ako me bude ba¹ interesovalo uzmem ovu Uffovu Bosch rezalicu i bog da me vidi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Ne znam sta je komplikovano.
Sve jedno ces morati ivice kutije da obrusis/osmirglas da bi ih oborio za varenje.
Iseces priblizno brusilicom, nadrkas ugao na stonoj slajferici, prislonis kutiju i gotovo cas-pljas.
Ako imas 600e za fancy ger, moze i tako al je ovo jeftinije
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?