Glavni meni

Koju slajfericu kupiti?

Započeo Ivicat, 26 Januar, 2020, 15:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Treba da sredim neka vrata i prozore.

Vrata nisu nikada farbana.
Prozori su lakirani ali je potrebno sredjivanje.

Potrebna mi je slajferica. Vidim da postoje vibracione, kruzne, trakaste...
Iz onog sto sam video, vibracione su slabe. Trakaste najbolje. Samo, sa trakastim ne mogu da sredjujem coskove.

Koju slajfericu kupiti (za amatersku upotrebu)?

Taraba

Vibracione - dobre za fino smirglanje, ostavljaju riseve koji zahtevaju rucno smirglanje ili da mlatis vibracionom na sve strane kako ne bi ostale strafte.
Trakasta - odlicna za uklanjanje velike kolicine materijala odjednom, ali je dosta divljacka. Apsolutno zahteva smirglanje nakon upotrebe. Dobar rizik da iskopas rupu u materijalu ako ne pazis.
Orbitaciona - univerzalna. Ako imas samo jedno to je ta. Uglavnom ne ostavlja riseve zbog prirode simrglanja. Sranje za coskove.

Ja sam uzeo DeWalt D26453 prosle godine. Odlicno radi, dosta dobro izvlaci prasinu, snage vise nego dovoljno (smirglao hrast, bukvu, borovinu i sperac do sada).
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Glava Dole

Tarabicu, svaka ti dala, ni sam ne bih bolje rekao. Vibraciona je iz mog iskustva go kurac, lakse rucno osmirglati plastiku npr nego s njom. Onu s trakom imamo takodje ali da kopa... kopa za sve pare... rotacionu nisam imao al moram da je nabavim...

jevta

Za liènu ametersku upotrebu kako je naveden je sasvim zadovoljavajuæa vibraciona.Radi pristojno mo¾e uz ivice ,razlièitom granulacijom se dobiju razlièiti rezultati

Andjelo

Za taj posao treba ti ugaona i ravne povrsine najbolje radi kruzna  ......imas po internetu Parkside  lidlovu marku koja moze da odradi posao jako dobro a i trebace ti mozda jos neki put, ima ih za jeftine pare

megaidiot

parkside je kinesko jel tako? video sam da rade svasta, ima u lidlu i winch neki, valja li to ista za po kuci?

UFF

amaterski ali deluje vise nego dovoljno kvalitetan ako se ne koristi cesto

nesic1

имаш сад тај алат у лидлу ако је остало, ја сам узео шрафилицу 3.600 динџи, била је и та тракаста, кружну нисам видео.. одем код столара и кажем да ми уради дашчице равно правим комарнике, боље би их ја урадио да сам их трљао од бетон

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

Taraba

Moj majstor za kola arci Parkside udarnu srafilicu vec 2 godine, iz Svabije je dovukao.
Ima i Wurth i kaze da mu je Parkside skroz dobar, a za  te pare mu je odlican. Wurth je 150e+, parkside je 40e
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Ivicat

Sada sam imao vremena da pogledam o cemu ste pisali. Hvala svima. Posle vasih saveta i par odgledanih stvari sa neta, stvari su sada jasnije. Pogledao i ove Parkside alate. Nemaju lose ocene.


Trakasta slajferica za koju sam mislio da je najbolje resenje, po svemu sudeci, nije ono sto me ni treba.
Jeste da je sada na akciji ali odustajem od ovog tipa.




Vibraciona, iako sa pristupacnom cenom, mi takodje ne izgleda kao idealno resenje.
Sa svim ovim nastavcima pokriva sve sto meni treba ali ne zelim da izgubim ceo dan smirglajuci jedna vrata.




Ekscentricna (rotaciona) mi izgleda kao pravi izbor.
Samo sto je ova Parkside bila proslog oktobra u prodaji u lidlu.



I uz nju da uzmem ovu vibracionu za sredjivanje uglova.



***


Nije mi hitno i sacekacu neko vreme ako se ponovo nesto od ovoga pojavi na akciji.
Od preprodavaca sa kupujem/uvaljujem necu iz principa da kupim.
Ako nista drugo, uzecu Bosch. Sa njim imam pozitivna iskustva.
Uz ovo neku manju za sredjivanje uglova...


nesic1

сачекај можда буду опет, пазићу и ја, хвала за информације научих и ја доста и видим да је и за мене ротациона

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

nesic1


Ivicat

Ova je 160wati. Pogledacu kasnije neke testove, ali mi deluje slabasno. Hvala sto si me podsetio.

mareskin


Jel neko probao ovu stubnu bu¹ilicu sa prethodne strane?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Ako ti treba da samo busis - ok je.
Ako ti treba da precizno busis - preskoci.
Ima shit obrtni momenat za 700W.

https://www.youtube.com/watch?v=jBdZRFelfXg&t=447s#
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mareskin


Treba mi amaterski, ali ne bi ba¹ da uzmem ne¹to bez veze-
700W realno ne bi trebalo da bude slabo za amatersku upotrebu. Ako stvarno radi kao da je 700W.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

imas tu na YT kako lik busi drvo a busilica stane.
Onaj drugi model, sa ekranom je bolji - ovaj PTBMOD je sranje zivo.
Ja nesto ne volem te sa elektro regulacijom - dobri stari kajs je majka.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mali_zmaj

Citat: Glava Dole poslato 26 Januar, 2020, 18:08
Tarabicu, svaka ti dala, ni sam ne bih bolje rekao. Vibraciona je iz mog iskustva go kurac, lakse rucno osmirglati plastiku npr nego s njom. Onu s trakom imamo takodje ali da kopa... kopa za sve pare... rotacionu nisam imao al moram da je nabavim...

he he,nisi ti radio kod auto limara,sve sam rije¹avao vibracionom i armatur i obièni kit..,praksa mi¹ko!!
jin-jang

Gavrolini

Od datuma postavljanja teme si do sad mogao rukom osmirglati 100 puta :)

UFF

ja uzeo ovu, vibracije bukvalno ne postoje, uzeo i neke nove ljubicaste 3m smirgle za drvo i metal, nakacio sve na usisivac, zadovoljan :)

http://i.postimg.cc/8PK8Jq88/20200208-133154.jpg