Glavni meni

Koju slajfericu kupiti?

Započeo Ivicat, 26 Januar, 2020, 15:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Suma sumarum: Ako se zezas povremeno moze Parkside, ako radis cesce i duze tj. vece projekte Bosch GEX, DeWalt, Makita, Metabo sta god uzeo dobro je.
Treba razmisliti o ceni i dostupnosti potrosnog materijala (cicak baza, cetkice itd) kod ovih skupljih.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gvozden

Ne zaboravi da Metabo ima seriiju motora , kojima je rotor/stator u epoxy laku. I samim tim trpi nevidjena mucenja dok ne pusti dusu. Prakticno pre ces se ti umoriti nego sto se alat pregeje i pregori.

mali_zmaj

Ja radim sa stolarima i jedno sam nauèio,ako æe se raditi profesionalno ,kao ¹to rade stolari ,èitav dan bu¹enja i uvrtanja... Onda skupo i kvalitetno..,ako ne ne kupuj.. Meni je uvrtaè oti¹ao od nekori¹tenja,tj. baterija, iskoristio ga kad sam ne¹to radio u stanu i poslije toga stajalo,i baterija oti¹la. Al nije mi ne¹to ¾ao,èitav set alata,treæerazrednog platio 60 eura,sve ostalo radi,ubodnoj pili stradao ¹araf u glavi,to mi je jedino ¾ao. Moram ganjati nekoga da to izgrunfuje,da bude kvalitetnije. Vidjeo sam minijaturni aku,Toshiba,sa brzim punjaèem,mo¾e u d¾ep stati,a radi èitav dan,puni se 25 min. Plaæen blizu 500 eura. Makita,Metabo,De Walt ali profesionalni..,Bosch.. to je skupo ali i kvalitetno.
jin-jang

UFF

Citat: Taraba poslato 21 April, 2020, 15:02
Suma sumarum: Ako se zezas povremeno moze Parkside, ako radis cesce i duze tj. vece projekte Bosch GEX, DeWalt, Makita, Metabo sta god uzeo dobro je.
Treba razmisliti o ceni i dostupnosti potrosnog materijala (cicak baza, cetkice itd) kod ovih skupljih.

a ja vec zazalio sto sam uzeo GEX 125-150 AVE i zelim da zamenim za GEX 150 TURBO (mada bi se i tu vec zajebao jer su GEX stari modeli, sad treba gledati GET, oni su za one nove skroz perforirane smirgle)

jer jebo tracnu brusilicu a jebo i rende (osim ako nije profi diht i abrihter) kao sto ti rece ako mozes da imas samo jednu onda je to orbital

jeste, ali sa direct drive turbo mode-om
od grube obrade, do fine, pa onda i poliranje ako zelis sve sa istim alatom

Taraba

Opet zavisi sta smirglas. Meni dewalt zavrsava posao za sve jer je to uglavnom lai komadi.
Da moram da smirglam ceo enterijer kontejnera uzeo bi zirafu :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mareskin

Citat: mareskin poslato 16 April, 2020, 10:31
Citat: dzimika poslato 13 April, 2020, 19:22
Ja sam za rodjendan dobio ovakvu

https://www.kupujemprodajem.com/Alati-i-orudja/Elektricne-busilice/Stubna-busilica-schepach-dp-16-vl-90922623-oglas.htm

Lepo radi, zavrsava posao za koji je namenjena, ko ocekuje od ovoga profesinalan alat bolje da ne uzima

Ja sam hteo neku vecu da uzmem ali bilo sta vece i ozbiljnije je oko 500e, pa cak i polovne
u jednom trenutku se pojavio oglas za MK2, polovna u dobrom stanju, da nisam bio na poslu verovatno bih otisao da je uzmem isti dan, vec sutradan je nije bilo u oglasima (inace im je cena po oglasima od 500 pa na gore)

Poruèio sam ovakvu. Meni æe da radi posao.


Na kraju nestalo ovog modela pa sam kupio WorkZone WZ-TB 13 L stubnu bu¹ilicu koju Einhell radi za ALDI.
Prva proba je bila burgija 10 kroz 5mm èelik i probu¹ilo je kao kroz sir. Podesio sam na 300 obrtaja kai¹eve.

https://www.aldi.co.uk/workzone-500w-bench-drill/p/097015233422100

http://www.youtube.com/watch?v=m1KK8REkswc#

https://www.einhell-service.com/shop_en/spareparts/stationary-tools/bench-drills/wz-tb-13-l-ex-ch.html

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ZEMZEM

Ja sam ovako ne¹to slièno uzeo u Lidlu pro¹le godine, pogon je na kai¹eve. Meni zavr¹ava posao kao amateru.
Jedva èekam da napravim novu gara¾u i du¾i radni sto i lepo posla¾em sav alat na jednom mestu.

https://www.youtube.com/watch?v=DNbxSywSk_I#

UFF

ja danas skoro ubio bruslicu iz lidla koju sam uzeo za zlostavljanje
smanjio joj obrtaje na potenciometru a povecao otpor pa hladjenje valjda nije bilo adekvatno
prvo se ugrejala i pocela da smrdi napaljevinu a posle je i krenuo sivi dim
sreca pa sam je ugasio pre belog dima
a svi znamo sta se desi kad beli dim na koji rade iz njih izadje

mareskin

Meni se sve više sviđa ideja da kupim onu Evolution testeru za metal :D
Ako stvarno budem krenuo da radim ogradu ona bi mi baš dobro legla. Čist rez bez prskalica.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Gledam po oglasima neku traènu ¹mirglu ¹to je taraba predlagao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Imas likove koji ih prave isto, trofazne doduse

Taraba

Te su bolje, al ko jos ima visak trofaznih u garazi :D
Mada, ja se sve vise razmisljam da izvucem... propustio sam par finih masina jer nemam trofazni prikljucak
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mareskin

Citat: dzimika poslato 29 April, 2020, 09:06
Imas likove koji ih prave isto, trofazne doduse
Citat: Taraba poslato 29 April, 2020, 09:46
Te su bolje, al ko jos ima visak trofaznih u garazi :D
Mada, ja se sve vise razmisljam da izvucem... propustio sam par finih masina jer nemam trofazni prikljucak

Isto. Ne¹to me mrzi da plaæam silne pare za trofaznu struju. Iz EPS-a se pona¹aju kao da mi poklanjaju ne¹to. A raèune plaæam redovno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Nemam ni ja isto trofaznu ali mislim da mogu lako da je ubacim jer imam do nje sprovedeno, ali iskreno pre bih napravio sam monofaznu, ako nista drugo gde god da je poneses mozes je prikljuciti

mareskin

Citat: dzimika poslato 29 April, 2020, 12:42
Nemam ni ja isto trofaznu ali mislim da mogu lako da je ubacim jer imam do nje sprovedeno, ali iskreno pre bih napravio sam monofaznu, ako nista drugo gde god da je poneses mozes je prikljuciti

Meni je bandera u dvori¹tu, a kad je graðena kuæa onda je uraðena instalacija za trofaznu. E tih 5 metara tj. kaèenje na trofaznu bi me ko¹talo ne¹to debelo. U stvari nije to nenormalna cifra, ali neæu iz principa da dajem taj novac.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

ja je imam od starta, nego nije uradjena struja lepo u garazi, to me ceka lepo da razvucem nego stalno ima nesto prece i ajd sto sam elektricar po struci nego sto mi i kum zna oko svega toga znaci samo materijal me kosta ali ko ce da se bavi time kad ima lepsih stvari da se radi

ЯЭВОЛУТИОН

kako bre nemate trofaznu....mislim znam ljude koji je nemaju, ali kako da mi radi veliki kompresor, protocni bojler i kotao za nedaj boze ako nema trofazne struje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Sve stvari bez kojih se moze.
Al' rerna?!? :D

Meni stize elektricar ovih dana da mi odradi trofaznu u garazi. Bila neka skarabudz struja bez trofazne a sad mi treba za testeru.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

on topic:

Bosch GEX 150 TURBO

vise vibracija nego kod moje ali turbo mode skida kao tracna smirgla ili brusilica, posle toga 1 klik + promenis papir i imas polirku

http://www.youtube.com/watch?v=VXDEuSXgke4#

DebeliZmaj

rejvolution ni ameri nemaju 220v pa opet im rade i uredjaji na 220v
medjufazna razlika itd.... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell