Glavni meni

Treba mi graficka karta za komp , savet

Započeo PECA BMW, 20 Januar, 2020, 20:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Otkazuje mi graficka na kompu , trenutno imam SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 .
Uzeo bih nesto polovno za malo bolje od ovog (mladje) a da nije neke preterane pare .
Sad nemam pojma ni koliko kostaju polovne ali ima valjda nesto za male pare da se nadje .

Ploca : Asus Striker II Extreme
procesor : Intel Xeon 5450
ram 8gb

Preporucite nesto bas sam ispao iz fazona , ne pratim odavno .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kanarinac

7950 npr, mada mozes i neku rx470 da nadjes od 4gb za 70 evre i manje. Vecina ih je kopala, ali radice ti na kucnom kompu lepo

nesic1

до колко шушке, имам ја нешто па се можда договоримо ако ти буде одговарало, типа 7970/280х асус тенк, или рх470 турбину, итд

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

PECA BMW

Nasao sam povoljno  : Sapphire Nitro+ RX580 8GB SPECIAL EDITION!

Sva sreca tu je bio Debeli Zmaj da me uputi i da mi razjasni neke stvari pa sad ipak moram i plocu i procesor da zamenim .

koliko od se ja trudio da zadrzim ovu staru platformu ipak moram nazalosta da predjem na novije .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Gvozden

Jesi to uzeo iz nekog majning riga ili nova?
Negde sam procitao da su MSi rx480-580 trazene upravo zbog izdrzljivosti. Uglavnom riknu ventilatori od prasine, ali to se menja sa aliexpress zamenom.

Kanarinac

Sapphirke imaju nabolje ventove, jako retko riknjavaju. Ovo ostalo posle 2 god pocinju da odlaze. Mada za kucni komp je to najmanje bitno
I zasto uzimas kartu zbog koje moras sve da menjas, prakticno kupujes nov komp

Gvozden

Ok i mene isto ceka zamena pc-ja. Ali sad vec imam retro pc konfiguraciju sa xeonom 5430, tako da sta god da uzmem radice bolje.
Gledao sam realno razlike izmedju ryzena 2700x, 3700x, mssd-ova i sl.. Bice cifra, ali svakodnevno crtam na kompu, isplatice se. Usput da se prebacim sa 2k na 4k montaze.

PECA BMW

na ovoj karti kuleri imaju lagere , tako da su vecni . jeste rudarila , vec jedno 6 meseci kod mene na poslu . resili da rasprodaju pa mogu jeftino da uzmem .

Citat: Kanarinac poslato 23 Januar, 2020, 20:22

I zasto uzimas kartu zbog koje moras sve da menjas, prakticno kupujes nov komp

pa i ovo resto mi je sad vec prilicno staro , ako uzmem sad samo graficku sledeci put kad nesto crkne moram i graficku i sve resto .
Ja komp menjam samo kad nesto crkne pa mi stvari toliko zastare da uvek mora novo ne moze samo da se doda nesto :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kanarinac

#8
Ako imaju jos sapphirki za prodaju daj kontakt, koja je cena ako nije tajna? I koliko komada imaju?

Gvozden

I ja bih uzeo jednu, ako je nesto povoljno. :D

PECA BMW

Sutra bi trebalo da im dam pare pa cu taman da vidim koliko cene ,
Nesto pricali 120e ali ja im ne dam vise od 100 :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Joker

Za 100 ce bas tesko da ide osim ako su im vadjene duse na kopanju. 120 je vec realna cena...

Citat: Gvozden poslato 23 Januar, 2020, 20:31
Ok i mene isto ceka zamena pc-ja. Ali sad vec imam retro pc konfiguraciju sa xeonom 5430, tako da sta god da uzmem radice bolje.
Gledao sam realno razlike izmedju ryzena 2700x, 3700x, mssd-ova i sl.. Bice cifra, ali svakodnevno crtam na kompu, isplatice se. Usput da se prebacim sa 2k na 4k montaze.

3700x i da prsti sve. Taman da jos malo prodje da ispeglaju biose i imas masinu za x godina.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

PECA BMW

ma ja cu i onako da im odradim to , kes nemam  , otislo na procesor i plocu ..

a sad nocna mora , treba da izvadim sav antifriz iz kompa i polako da ga rasturam , da sutra ubacujem polako sve nazad .. 

E da ima vise karti i sve imaju kutije , ima nekih ploca i procesora , procesori znam da su intel LGA 1151 a za ploce znam da idu ddr4 memorija

sutra cu da imam vise podataka , ima i napajanja i sve to ima kutije svoje ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nesic1

Реално поред рајзен процесора не треба гледати ништа док цене интела добро не падну,

попиши ти цене па окачи овде ако је повољно да се узме још нешто

PECA BMW

ocu , i da slikam sve i da saznam cene , zavisi koliko budem sutra najebao na poslu pa stignem sve da odradim ..

mada sutra sam bez kompa pa i pitanje kako da postavim sve ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kanarinac

Kapiram da su ploce ili Asrock h81 ili biostar 250 pro btc, mada one su dd3🤔
Realna cena jeste 120 evra, ali ih za te pare na gomili.nsce prodati. Jesu SE ali isto kopaju kao i obicne nitro+. Ako budu prodavali pojedinacno mogu da izvuku kes. Mene svakako zanima sve na gomili pa javi cene i kontakt da pregovaramo :D

nesic1

али ако узмеш неки дрљави процесор џабе си бацио паре на добру графику

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

castor

Taj Q9550 uz malo OC-a neæe jo¹ neko vrijeme da ispadne iz igre. Naði neku 470icu sa 4 GB VRAM-a i guraj to dok se ne raspadne.
It's the ride that matters, not the bike…

PECA BMW

Osposobio sam komp , skoro , nesto mi secka jos nisam nasao o cemu se radi .

Evo ovo sto se me pitali za prodaju :

Graficka : Sapphire nitro+ rx580 8gb special edition
Ploca : Gigabyte H110-D3A
Procesor : Intel G3900  LGA 1151
Napajanje Chieftec 850W

Sve ima original kutiju i sve je radilo oko 6 meseci , za graficku znam da traze 140e . Za ovo resto ce mi jave .

Instalirao sam graficku ovo je ljudi bruka . Ima neka dva biosa , softver je bruka , gomila nekih stelovanja , provalim tek sad da na YT ima video u 8K :D gde li sam ja ziveo do sad :D

Ali da vidite moje sokove , Monitor mi povezan na DVI konektor , i instaliram ja graficku i ona se ugasi cim se startuje WIN ?
Sta li je reko sad o cemu se radi , cim stavis drajvere vise ne radi nista , kontaktiram ja Debelog Zmaja za pomoc kaze povezi ti to na HDMI .
Tako ja i uradm kad monitor proradi ali graficka se i dalje gasi (kuleri) .
Trazio ko manijak o netu o cemu se rai kad vidim u softveru da ona ima neko precizno hladjenje , kuleri ne rade sve dok se graficka ne zagreje !
Ja se  ubi trazeci sto ne rade :D al sam glup ! 

Evo po neka slika da se vidi o cemu se radi :






Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nesic1

јака им цена за графику, ценим да ни остало неће да буде повољно

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока