Glavni meni

Parlamentarni izbori - 2020

Započeo DebeliZmaj, 18 Januar, 2020, 13:56

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

TEEfqd

#80
najjace mi je kad vidim zmaja sa 12000 poruka i -400 lajkova da me pita sta cu na forumu [rofl]
ne vidim da je njega nesto zaustavilo to sto ima neistomisljenike. jbg, gde god da odem sam dosljak
al mi bar niko ne glumi da je drugar. ljude otvoreno boli kurac ovde i gledaju svoja posla.
posteno sve u samom startu.

tolerisu dosljake zbog interesa, i ja sam totalno ok sa tim, jos mi je porodica ovde, ihaaj. vise nego sto sam i
mogao da pozelim.

za individualiste raj. ko sto je srbija za one koji se partijski probijaju.

DebeliZmaj

sad na izborima za svakog po nesto ... :)
a imas i opciju da ne glasas ....

ovaj put ne mogu da propustim da podrzim ideju da Sergej koliko je lud inace
bude jampi ludak sa poslanickim imunitetom ...:) tako da i ovako sjeban cu da glasam
i to ce doci izborna komisija kod mene kuci da glasm ... prc :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

TEEfqd

znaci momci da sumiramo. kad neko od preko kad kaze nesto cak protiv vlasti (protiv koje je vecina realno) nije mu dozvoljeno jer je opste misljenje da je to u startu izdajnik, spijun pokondirena tikva i slicno. ali ono, to misljenje se krije dok god ovaj prvi ne progovori nesto lose🤣. forum, klasicna laboratorija, pogotovu kad su ti svi generalno anonimusi i kad nemas dlake na jeziku. glasacu vam za vucica u ambasadi, jel to ok sa vecinom?

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

TEEfqd

ovo za vucica je bila sala, naravno da necu glasati. nego, meni ovakvi razgovori stvarno otvaraju oci, i hvala vam, bez zezanja. u sustini shvatio sam sledece... kad si neko  ko je otisao preko.... ako pricas da ti je dobro preko onda te malo mrze, ako pricas da je sranje tu gde si ziveo decenijama (iako po svim standardima jeste) onda te najvise svi mrze i skoro su pa i agresivni....sad mi je jasno zasto vecina koja dodje na odmor u srbiju od preko prica da im je lose u inostranstvu. tad je javno misljenje samo da su puni govana. jebena situacija. opet hvala, imacu to u vidu u medjuljudskim odnosima, a i objasnjava dosta gde su stari 'prijatelji'

Slaninar

Va¾i za veæinu - i vlasti, opozicije, glasaèa - ukljuèujuæi i mene.  :)

Samo jezgrovito!  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

#87
Citat: redshadow poslato 20 Jun, 2020, 12:48
znaci momci da sumiramo. kad neko od preko kad kaze nesto cak protiv vlasti (protiv koje je vecina realno) nije mu dozvoljeno jer je opste misljenje da je to u startu izdajnik, spijun pokondirena tikva i slicno. ali ono, to misljenje se krije dok god ovaj prvi ne progovori nesto lose🤣. forum, klasicna laboratorija, pogotovu kad su ti svi generalno anonimusi i kad nemas dlake na jeziku. glasacu vam za vucica u ambasadi, jel to ok sa vecinom?

sasvim je prikladno da seres protiv vlasti, daleko od toga da ti neko brani
problem je sto pokusavas da se postavis pametnijim od ostalih... nisi :)
ovde je ljudima pun q takvih kao ti koji odu preko, prvo put u zivotu imaju
i za sendvic i za kokakolu kad izadju iz kuce ... odjednom otvore im se vidici ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

nije da nisam daleko od istine u onom postu gore. nego dbovac, i meni je tebe i ovog ciganmala frojdovca koji radi psihoanalizu a mudo dajem da mi ime ne zna nego bi morao da se raspita i jos mnogih drugih pun kurac, al to ne znaci da nisam upravu kad pricam o standardu zemlje gde sam proveo 3 decenije. a za koka kolu i sendvic sam imao i u srb. kuca na prodaju bg 250 000e, oce kupis? nema ko vec 2 god. na kraju krajeva, da vi meni oprostite sto ste me vredjali i ja malo tu i tamo vas i vlast pa ono, idemo dalje, ko ga jebe. zorz ne mora da mi oprasta nista, nije me tukao jos

TEEfqd

ako se pitas sto s torbom za trening a ovamo stotine hiljada i muda, zato sto tako radi covek kome pukne kurac.

DebeliZmaj

pa ok putuj nije problem... neki smo ovde sposobni zaradimo za nase uslove i vise nego pristojne novce :)
nismo impresionirani zapadom, i dalje se secam zapadne demokratije ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

i ja isto, slobine vladavine. mama doktor bez posla cale doktor filozofije svercuje gorivo, podmicuje pandure na rumnskoj granici

TEEfqd

kapiras revolt sad? a ekipa ista.

DebeliZmaj

ne kapiram, kao klimac sam izvalio razne nacine zaradim kes ..
i ne nije dolovanje :) imao sam i srednjoj i u vojsci posle i posle kad
sam se vratiom, i poceo odma radim ... i super skinuli smo slobu ...
i ?

ja se secam bombi oko sebe, secam se mrtvih klasca septembarske klase,
secam se svasta nesto, kazem nisam impresioniran tom demonkratijom, nemam
zelju da idem prekom, za vreme zloboleona preko firme, nemacke, sam
imao multipas vizu... stvanro nema potrebe ko nesto vredi i u srbiji moze
da zaradi ...

tako i izborio .. mozes da glasas, mozes da ne glasas, ali nemoj da nam od
preko pricas kako je ovde  ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Realno je sranje svugde.

Napolju (EU, USA) su oti¹li u tri lepe sa "korektnoæu":
- tipa ne sme¹ ostati nasamo u kancelariji s koleginicom, bez da mo¾e¹ popiti optu¾bu za seksualno uznemiravanje, pa se ti posle brani i dokazuj da nisi kriv (umesto da je obrnuto.
- deca mogu tu¾iti roditelje policiji ako ih udare, ili im ne¹to zabrane (direktno rasturanje porodice od strane sistema).
- ne sme¹ crnca nazvati crncem - optu¾iæe te za rasizam i mo¾e¹ najebati.
- ako neko insistira da bude oslovljavan sa "to", ili "oni", ili "borg", mora¹ tako oslovljavati, inaèe mo¾e¹ najebati zbog "netolerancije" transrodnih osoba i sl.
- ceo ¾ivot si stranac.

Ima gomila debilana. Prednost? Ureðenost, vi¹i standard.

Kod nas?
- bahatost - uvek i svugde. Govedo koje parkira na sred trotoara/biciklistièke, ili gura deèija kolica biciklistièkom, ne mo¾e da shvati da to nije OK. Ako prijavi¹ bahato parkiranje zbog kojeg pe¹aci moraju iæi kolovozom, ti si budala, "onaj kom¹ija" i sl.
- lopovska dr¾ava - mislim da svakome ko je ovde ¾iveo ovo ne treba dalje obrazlagati. Malo ¹ta se mo¾e re¹iti redovno i normalno.
- nizak standard, tj. sirotinja smo i velika veæina radi za malu platu. Ali i ko se snaðe za veæu, velik procenat prijatelja je i dalje u govnima, plus ostale navedene mane ove zemlje ostaju, u najveæoj meri.
- gore navedene ludosti iz EU i USA dolaze polako i kod nas, uz sve veæ postojeæe probleme koje imamo.

Prednosti?
Pa, ne mo¾e¹ napraviti nove prijatelje iz detinjstva i novi rodni grad/selo.

Moje lièno mi¹ljenje, pogotovo kada su mladi ljudi u pitanju: ¾elja da se ode odavde znaèi da su ljudi relativno normalni i da zdravo razmi¹ljaju.
©to naravno ne znaèi da nema puno gastarbajtera bolida. Kao ni stranaca bolida. Bolida uop¹te - previ¹e nas je.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

#95
taman posla vise da ja pricam nekom kako je. tacno mi je jasno kako je tu. ti si mozda ziveo u doba komunizma kad je bilo ^dobro^.
za mene je komunizam i dobro nespojivo jer kad pomislim na to vreme secam se da sam bio klinac, i da sam bio gladan.

od bombardovanja se secam svega sto se jedna porodica moze secati, sklonista i ostalog. mrtve ljude nisam video, samo rusevine.
isto se secam da kao da nas je bog pogledao kad su skinuli tog kurtona. samo mi zao sto ga je ovaj poslao u hag.

radije bi mu licno presudjivao. srpski narod je to trebao da uradi. i njemu i svima onima koji su bili upetljani u tu svinjariju.
a ne da vraca te iste ljude nazad u fotelje sve mu jebem da mu jebem. ...no  dobro. opet drmam sebi kavez [rofl]

Slaninar

Mukice - tebe su ubedili da je ono kod nas devedesetih bilo komunizam?
:)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

na papiru. ako mene pitas sta je bilo onda bih to nazvao pljacka naroda i podela plena. i domaceg i stranog u ratovima.

TEEfqd

#98
Citat: DebeliZmaj poslato 20 Jun, 2020, 17:01
ne kapiram, kao klimac sam izvalio razne nacine zaradim kes ..
i ne nije dolovanje :) imao sam i srednjoj i u vojsci posle i posle kad
sam se vratiom, i poceo odma radim ... i super skinuli smo slobu ...
i ?

ja se secam bombi oko sebe, secam se mrtvih klasca septembarske klase,
secam se svasta nesto, kazem nisam impresioniran tom demonkratijom, nemam
zelju da idem prekom, za vreme zloboleona preko firme, nemacke, sam
imao multipas vizu... stvanro nema potrebe ko nesto vredi i u srbiji moze
da zaradi ...

tako i izborio .. mozes da glasas, mozes da ne glasas, ali nemoj da nam od
preko pricas kako je ovde  ...

ne kapiras moj revolt jer ne razumes kako treba da funkcionise normalno drustvo onda.
ako ti je normalno da dr filozofije svercuje gorivo, doktori sede i ne rade nista, nema posla za njih. oni onda ne vrede jel?
zaraditi pare si umeo? jaka stvar zaraditi pare. samo, neki poslovi u normalnom drustvu nisu za visokokvalifikovane ljude.
znam i ja danas ljude koji su stomatolozi u srbiji, bave se uvozom gaca iz kine jer je unosnije.

mada ocigledno imamo potpuno drugacije predstave sta znaci normalno drustvo. a to veruj mi da nema veze sa tim u kojoj
zemlji mi je guzica trenutno.

zVuk

Citat: Slaninar poslato 20 Jun, 2020, 17:21
Mukice - tebe su ubedili da je ono kod nas devedesetih bilo komunizam?
:)

da je komunizam bio dobar, nasledje mu ne bi bilo takovo....

kenjas o komunizmu, a kad je tito umro, nisi imao vise od 9 godina...
Ko se ljuti, uleti mu kruti