Glavni meni

Parlamentarni izbori - 2020

Započeo DebeliZmaj, 18 Januar, 2020, 13:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zVuk

nemora neko da bude clan da bi bio podoban...

cobo, franjo, alija i ostali su posledica, a ne uzrok...

Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

FB uredno podseva da se izadje na izbore... ne stranek, one su za ili protiv ...nego sam FB
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

Citat: DebeliZmaj poslato 21 Jun, 2020, 02:26
Itekako su ‚‚pod titom‚‚ napredovali sposobni ...
mogao si i do direktorskog mesta bez partije i to pogotovo
ako si sposoban i postovan u radnom kolektivu ...

da da. pod uslovom da ovako privatno nisi protiv partije. ili da bar partija ne misli i nema nagovestaja da si protiv.

posle ww2 dolazili bre ljudima da oru tudje njive komunjare. ljudi koji su prolivali krv za zemlju bili zatvarani.
drustvo koje polazi od toga da otima i zatvara one koji se zrtvuju, to samo budala moze da ocekuje da ce se zavrsiti dobro.

nije ni cudo sto se mnogi srbi posle ww2 koji su pusteni iz logora sa zapada nisu vracali u komunisticku srbiju, nisu za to krvarili gace.

da ubrzamo 60ak godina unapred. pricaju mi momci koji su provodili godine na tribini sta sin vucic radi i koga uposljava i kako, sa tih istih tribina.
tata ga naucio. goli kurtoni i domci bez 3 grama mozga voze okolo sluzbene superbove sa znackama.

U isto vreme visokoobrazovani koji su dosli nekako do posla zive tek tako da su ima usta iznad vode. Oni koji nisu dosli do posla, ko ih jebe.

al ti to ne razumes debeli jer si umeo u za vreme svakog komunistickog rezima do sada da zaradis pare i da ti bude dobro tako da je sve okej.


TEEfqd

Al dobro, aj da vidimo kako ce napredna Srbija da ispadne na duze staze.
Imam u porodici jos profesora koji su u Srbiji i koji placaju porez tako da mislim da imam pravo nekog glasa i dalje.
Kaze tuneli bolji nego u Svajcarskoj. A bdp Svajcarske iz 1975e godine jaci od srpskog iz 2020e.
Da vidimo dokle to moze jos da ide sa takvom ekipom za volanom.

Slaninar

Citat: redshadow poslato 21 Jun, 2020, 08:48
ljudi koji su prolivali krv za zemlju bili zatvarani.

Zatvarani su oni koji su kr¹ili zakon, ili bili za ru¹enje dr¾ave. Alternativa tome je bila da postanemo ovo ¹to smo danas, ili/i ruska satelit dr¾avica.
U vreme kad je pretnja od okupacije bila ba¹ zajebana, zatvarani su i oni za koje se sumnjalo da su protiv dr¾ave - ulog je bio previsok da bi se rizikovalo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

Citat: Slaninar poslato 21 Jun, 2020, 09:01
Citat: redshadow poslato 21 Jun, 2020, 08:48
ljudi koji su prolivali krv za zemlju bili zatvarani.

Zatvarani su oni koji su kr¹ili zakon, ili bili za ru¹enje dr¾ave. Alternativa tome je bila da postanemo ovo ¹to smo danas, ili/i ruska satelit dr¾avica.

Normalno. Nakaradni komunisticki zakon koji je odneo vise zrtava nego holokaust.

mali_zmaj

a brate red shadow,oti¹ao si i dobro,ako toliko mrzi¹ svoju dr¾avu,odrekne¹ se dr¾avljanstva,vjere i imena,i svega ¹to te ve¾e za istu!!!  promjeni¹ ime u helmut kol..,i super!!  

u najgorim vremenima rata u  B i H,sam pre¾ivjeo,malo uz pomoæ rodbine,al uspjeli smo!! otac se vratio ¾iv sa rati¹ta!! poslije rata malo frka,al sam,smo,konstantno ne¹to radili,i ¾ivjeli!!  

danas dva stana,kuæa na ðedovini,ja auto,otac auto,ja motor,jest sve na kredu,al mislim na zapadu kao drugaèije. ide se na more..,ok malo minusa na raèunu,ni¹ta ¹to se rije¹iti ne mo¾e!!

ti sere¹ po Srbiji,R.Srpska po meni je ista,korupcija,lo¹a politika,ono,ovo..
to ti je bolest èitavog Balkana,misli¹ da je u Hrvata bolje,jok... d¾aba su ih primili u EU,oni su i dalje isti kao i mi koliko god prièali da nisu!! a sumnjam da je u Maðara,Grka,i ostalih bolje..

za Jugu sam rekao,bilo je super dok je trajalo,al zatrpavanje nacionalnih razlièitosti pod tepih,¾rtava iz drugo svj. rata,posebno Srpskih,zarad brastav i jedinstva,dovelo do svega ovoga!! izvana gladac,unutra jadac..,sistem koji je bio neodr¾iv,i da ka¾em Slaninici,da me ne citira,i ko znna ¹ta,da je valjala,ne bi se u krvi raspala!! volio sam je al jbg. trulo pa ga jebi!!

uvjek smo bili 20 godina iza svijeta,i sad smo èak i vi¹e!!

e vidi¹ RED,ja sam trenutno na selu..,odem kod kom¹e,ka¾em kom¹o de zakolji mi ovo krme..,natakari ga na ra¾anj,da ga okrenemo..,daj piva,zovi rodbinu prijatelje...
imam pumpu u dvori¹tu,voda kao led..
prijatelju kako se snaðe¹ tako ti je!!

jedini problem koji imam je nerje¹iv,bilo gdje u svjetu,tako da ostajem ovdje,¾ivim i radim,gore nego sad biti neæe,bit æe samo bolje...  nisi se sna¹ao,super..,oti¹ao si tamo i ¾ivi¹.. kad zagu¾va neko sranje tamo,past æe¹ te¾e nego ovdje..  
pu,pu ne desilo se,¾ivio ti nama sto godina,puno ojra,dolara.. ,zdravlja!!

dru¾e sjedi vozi motor,bit æe ti lak¹e..

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

TEEfqd

#127
mali zmaj, vodimo neke druge teme. nije interesantno vise da citamo neke psihoanalize redshadowa od likova koji su procitali 5 pasusa i znaju sve o coveku.
a i jebo mater zavrsio sam i u srednjoskolskim lektirama takodje. a vezano za vracanje drzavljanstva. pouzdano znam da kad doneses celu dokumentaciju
da otezu maksimalno da ti daju otpust. valjda treba da nadjes nekog prvo da das mito, ko za sve ostalo.

sto se tice hrvata, evo ovde sam sreo momke, pricaju mi da u svojoj zemlji nemaju kintu da odu na more i popiju pivo na plazi.

poenta svega i moje misljenje licno. srbija nije dala vreme demokratiji. a ovo danas mozemo samo da se salimo ovako izmedju sebe da je demokratija.

mali_zmaj

ma razumijem te u potpunost,demokratija je misaona imenica.. u onom praviènom pravno politièkom smislu,ne samo u Srbiji,no i na èitavim Balkanu!!  I kad doðe,mi æemo je prilagoditi,okrenuti,izvitoperiti!! 

to je do pondeblja,naroda,takvi smo!! puno je istoka u nama,zapad nam je stran,al volimo ga i nadamo mu se!!

dru¾e jednostavno,trebat æe nam jo¹ puno vremena,da svarimo sve ispravno sa zapada,a odbacimo lo¹e sa istoga!! primili smo lo¹e,a dobro nikako!! 

politièari su samo odraz naroda... ,dru¹tvo takoðer!! istorija nas je unakazila,da ne ka¾em zadebljala nam ko¾u,odbrambeni mehanizmi prema svemu,pa makar i dobrome prejaki!!

dru¾e trudim se da dobro sa ovih podneblja prihvatim,i u¾ivam u tome,a lo¹e nekako da prebrodim i kompenzujem!!!

ima ovdje jo¹ nade,i ljep¹ih stvari!!
prièa mi mater da im je srna protrèala pored dvori¹ta juèe,krivo mi ¹to nisam bio tu da vidim!!  jbg. sitne stvari mi èine zadovoljstvo!!

da ti ne kvarim pisanje.. u¾ivaj!! i daj malo fotki tog ¾ivota tamo!! evo jedne od mene!!

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

El Jefe

Ове њиве  нису довољно искоришћене. Види Змају,а да ја отворим пушионицу опијума а ти да обезбеђујеш репроматеријал?
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Demokratija i kapitalizam rade kako su i zami¹ljeni/planirani - u Srbiji, na balkanu, a i u bogatim zemljama.
Narod ¾ivi onoliko slobodno i bogato, koliko to krupan kapital ¾eli dozvoliti.

Drugim reèima: kapitalizam i demokratija su OK u teoriji, ali ne rade u praksi - da ne ka¾em: "utopija".  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Citat: El Jefe poslato 21 Jun, 2020, 10:12
Ове њиве  нису довољно искоришћене. Види Змају,а да ја отворим пушионицу опијума а ти да обезбеђујеш репроматеријал?
eto poslovna demokratija na djelu,prosijeèni Srbin se odmah sjeti kako da napravi lovu!! i ka¾u mi nismo proaktivni!!  ;)

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 21 Jun, 2020, 10:17
Demokratija i kapitalizam rade kako su i zami¹ljeni/planirani - u Srbiji, na balkanu, a i u bogatim zemljama.
Narod ¾ivi onoliko slobodno i bogato, koliko to krupan kapital ¾eli dozvoliti.

Drugim reèima: kapitalizam i demokratija su OK u teoriji, ali ne rade u praksi - da ne ka¾em: "utopija".  :)
Naravno!! Uvjek æe tuði interesi,da ne ka¾em interesi jaèih,drmati kavez nas slabijih i manjih!! Kako oni skontaju tako æe nam i biti,ima i do nas malo..,al malo..

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

DebeliZmaj

demokratija kako je zamisljate a to je da SVI imaju glas nije odrzivo drusto ....
tri krezuba sns bota, za sendvic i sok preglasaju sokrsta i platona ...:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

@mali zmaj.

ovde ima mnogo divljih zivotinja takodje usudjujem se da kazem i previse, cesto pretrci srna zec ili lisica put nekad i u sred dana! sa jedne strane za motor je fantazija, jer su putevi dobri a priroda kao sa reklame.
u svemu tome dobrom ima i lose doduse. jednu noc kada sam se vracao video sam na potezu od oko 20 km na regionalnom putu koji je inace omiljen za motocikliste
minimum 7-8 mrtvih zivotinja koje je neko vozilo pokupilo i to gotovo sigurno u poslednjih 24h. zajebano za motor!

TEEfqd

Citat: DebeliZmaj poslato 21 Jun, 2020, 10:42
demokratija kako je zamisljate a to je da SVI imaju glas nije odrzivo drusto ....
tri krezuba sns bota, za sendvic i sok preglasaju sokrsta i platona ...:)

nek ih nadglasaju! vreme ce odraditi svoje da pamet i inteligencija na duze staze nadzive glupost!
pod uslovom da demokratski sistem ostane dovoljno dugo isti, tj da se ne menja.
ili to ili smo kolektivno krenuli u

https://www.youtube.com/watch?v=sP2tUW0HDHA#

i onda nema ni veze bilo kakvo nase diskutovanje

Ivicat

Ko ne glasa ce ga izede dinosaurus.

DebeliZmaj

ko sere da nece da glasa posle nek ne jede svoja govna i prica o politici ...
apstiniras ... i to je ok :) ali nemoj posle da jedes to sto si srao ... :)

https://prnt.sc/t3qlyr ... ovako fb podseca :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: redshadow poslato 21 Jun, 2020, 09:03
Citat: Slaninar poslato 21 Jun, 2020, 09:01
Citat: redshadow poslato 21 Jun, 2020, 08:48
ljudi koji su prolivali krv za zemlju bili zatvarani.

Zatvarani su oni koji su kr¹ili zakon, ili bili za ru¹enje dr¾ave. Alternativa tome je bila da postanemo ovo ¹to smo danas, ili/i ruska satelit dr¾avica.

Normalno. Nakaradni komunisticki zakon koji je odneo vise zrtava nego holokaust.

Kad isprani mozgovi ovo ponavljaju kao papagaji...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

U svakom sistemu kad radis na rusenju drustvenog poretka koji podrzava vecina gradjana ces
snositi neke konsekvence ...
Ko veruje da je kod kralja bilo sve ok ... krvava litija ... pa gooogljte malo ...
Srpski ustanci protivu turaka ? Nacin da odredjena klasa, bogati trgovci, dodju na vlast ...

Tako da ono...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell