Glavni meni

Nece da upali

Započeo KIZA73, 13 Mart, 2011, 17:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

KIZA73

Vec dva dana se jebavam sa banditom i ne mogu da ga upalim. Vec drugi put sam ispraznio akumulator. Svecice natopi gorivom i smucilo mi se vise skidaj-cisti. Sinoc ocistim svecice, stavim napunjen akumulator i malkice je kao prodrndao i djoka. Danas sam ih opet cistio, verglao i opet djoka. Koji mu je Q. Dal je izvetrelo gorivo koje stoji od decembra, ne znam sta bi drugo moglo da bude. Ne mogu da ga upalim al mogu da ga zapalim [djavo]
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

RoaD GunneR

Citat: KIZA73 poslato 13 Mart, 2011, 17:04
Vec dva dana se jebavam sa banditom i ne mogu da ga upalim. Vec drugi put sam ispraznio akumulator. Svecice natopi gorivom i smucilo mi se vise skidaj-cisti. Sinoc ocistim svecice, stavim napunjen akumulator i malkice je kao prodrndao i djoka. Danas sam ih opet cistio, verglao i opet djoka. Koji mu je Q. Dal je izvetrelo gorivo koje stoji od decembra, ne znam sta bi drugo moglo da bude. Ne mogu da ga upalim al mogu da ga zapalim [djavo]
Pa vidi razlog ne znam, iz iskustva znam da kad motor duze stoji treba mu malo vremena da upali, ja se ne zajebavam da ga palim na njegov akumulator jer sam se tako zajebao odavno i samo sam isprazio akumulator, nego dopunim akumulator nakon zimske pauze, vrnem akumulator u motor, kresnem auto i palim na kablove, danas sam muski pomucio da ga upalim posle 4 meseca, nemoj samo da preteras sa duzinom verglanja, nego malo 'odmaraj'

jevta

Gurka za prvi put i re¹io problem.Ako hoæe¹ na dugme,nove sveæice i èi¹æenje karburatora.

Zverka

Citat: KIZA73 poslato 13 Mart, 2011, 17:04
Vec dva dana se jebavam sa banditom i ne mogu da ga upalim.  [djavo]

a jesi mu pustio  gorivo :)
salu na stranu ...moja kawa danas strefi na prvu a pipana nije od kraja 7mog meseca prosle godine
skinuli karbove oprali zamenili ulje...sad se menja antifriz ...
al sastavila je  na pola  verglanja

probaj sa gurkom
ako ne ...skidaj  karbove ...svecke pokusaj  da nabavis nove i ne navrci gas kad palis motorin POGOTOVO ako ga palis pod saukom :)
Never ride faster than your angel can fly

:D

ts.marko

Izvadi sveæicu, zaverglaj i vidi da li baca struju. I kako baca, tj. da nije probila. Tako i sa drugom. Ako su o.k. onda bi trebalo da upali. Ipak probaj da premosti¹ sa nekog jaèeg akumulatora. Ako su crkle, kupuj nove.

jevta

Kako ti stoji prekidaè za ga¹enje,ne bi bio ni prvi ni poslednji da mu zbog toga ne pali motor.

KIZA73

Citat: RoaD GunneR poslato 13 Mart, 2011, 17:18
Citat: KIZA73 poslato 13 Mart, 2011, 17:04
Vec dva dana se jebavam sa banditom i ne mogu da ga upalim. Vec drugi put sam ispraznio akumulator. Svecice natopi gorivom i smucilo mi se vise skidaj-cisti. Sinoc ocistim svecice, stavim napunjen akumulator i malkice je kao prodrndao i djoka. Danas sam ih opet cistio, verglao i opet djoka. Koji mu je Q. Dal je izvetrelo gorivo koje stoji od decembra, ne znam sta bi drugo moglo da bude. Ne mogu da ga upalim al mogu da ga zapalim [djavo]
Pa vidi razlog ne znam, iz iskustva znam da kad motor duze stoji treba mu malo vremena da upali, ja se ne zajebavam da ga palim na njegov akumulator jer sam se tako zajebao odavno i samo sam isprazio akumulator, nego dopunim akumulator nakon zimske pauze, vrnem akumulator u motor, kresnem auto i palim na kablove, danas sam muski pomucio da ga upalim posle 4 meseca, nemoj samo da preteras sa duzinom verglanja, nego malo 'odmaraj'
Da li postoji mogucnost da se nesto sprzi jer je moto akumulator 8, a od auta 60A? Provericu da li baca struju, i zamenicu gorivo. Ako i tada nece, na slep pa u servis.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

RoaD GunneR

Ne  samo je bitno da je isti napon.

ЯЭВОЛУТИОН

zameni svece, te si vec ubio. I pali bez gasa i bez sauha..ima tu vec previse goriva
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzigi Boy

Ocisti svece, spoj se na autoakomulator i izverglag ga bez svecica, onda vrati svecice i pali ga bez gasa, mora da upali...


I naravno da mu nista nece biti na autoakomulator, samo napred, desava se da od stajanja nece da sastavi, a njegov amumulator imam mali kapacitet, zato se spoj na neki sa kola.....

aca-pn

Ja sam se isto skoro mucio sa paljenjem motora posle 2 meseca zimskog sna, istrosio akumulator, pa ga malo dopunio, pa ga opet ispraznio. Onda sam ispustio staro gorivo iz lonceta karburatora, upalio je iz prve posle toga.

Dzigi Boy

Ma mali je kapacitet akumulatora da izdrzi duze anlasovanje, to se redovno desava jer ljudi misle evo sad ce, i sad i onda cvrc prazan.....

KIZA73

Stare svecice bacale neku sirotinjsku varnicu. Pare za rukavice potrosio na nove svecice. Upalio je, necu ga zapaliti.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Dzigi Boy

Jebes rukavice, bez njih se i moze ali bez motocikla NE   [klanjam_se] [klanjam_se] [thumb_up] [thumb_up]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: revolution poslato 13 Mart, 2011, 18:51
zameni svece, te si vec ubio. I pali bez gasa i bez sauha..ima tu vec previse goriva
Da li sam  dalekovid
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

KIZA73

Citat: revolution poslato 14 Mart, 2011, 22:41
Citat: revolution poslato 13 Mart, 2011, 18:51
zameni svece, te si vec ubio. I pali bez gasa i bez sauha..ima tu vec previse goriva
Da li sam  dalekovid
Jes vala, -12 dioptrija. Svaka ti dala :)
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Dutchman

kupish hondu , i samo skinesh ciradu posle 3 meseca , akumulator nije skidan , sneg ga nije oshtetio , zaverglash upali posle 10sec , ugasi se onda povuchem sauh skroz upalim jer sam sauh zaboravio :D prvi put , sachekam pola minuta smanjim sauh maltene do kraja , obuchesh se i vozi ... honda je honda

Lazic

#17
Nije da sam bas vozio cele zime, bio je konstantno parkiran od 14.1, upalio je kao u sred leta, na pola kljuca... Pocinjem da sumnjam da je KLE ustvari prerusena Honda... Stavise, toliko brzo pali, da uvek prvo malo verglam bez sauha, da bi digao ulje... Jesenas je imao tretman kisom i snegom skoro mesec dana na ulici, opet je isto upalio na nekih -5...

Atirudra

Hondu transic sam paleo svaka 3 dana makar vozo se ili ne vozo se po ulici, tako da pali bez prob. i nisam moro nista radit s akumulatorom , drzo motor u ladnoj i toploj garazi zavisnosti  od toga  dal me calac gazio da utera svog 4 ro tockasa naravno u toplu garazu.
-------------- -_- ---------------

KIZA73

Citat: Dutchman poslato 16 Mart, 2011, 17:51
kupish hondu , i samo skinesh ciradu posle 3 meseca , akumulator nije skidan , sneg ga nije oshtetio , zaverglash upali posle 10sec , ugasi se onda povuchem sauh skroz upalim jer sam sauh zaboravio :D prvi put , sachekam pola minuta smanjim sauh maltene do kraja , obuchesh se i vozi ... honda je honda
Nije to to cim moras da se obuchesh :) :)
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.