Glavni meni

Skuter Kup by MEC - 2020

Započeo Gašpar, 26 Decembar, 2019, 13:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ne znam da li ste ispratili, ali u okviru MECa, koji sada ima dnevnu satnicu, voziæe se i Skuter Kup - Dve klase, po dve trke u jednom trkaèkom danu. Ukupno deset trka u sezoni.

Trka skutera traje 15 minuta + 2 kruga.

Voziæe se dve klase - Serija 50 i Open 70.

U Seriji generalno mo¾e samo vazdu¹no hlaðenje, 50 ccm, mo¾e i kit cilindar ali gusani. Karburator 17,5 mm i tako jo¹ neke sitnice, ali generalno ni¹ta posebno.

Pravilnik ovde - https://mec.rs/wp-content/uploads/2019/11/Skuteri-50-Serija.pdf 

U klasi Open 70 mo¾e ¹to - ¹ta. Cilindar 70, slobodan. Karburator zavisi od bloka i te¾ine, ali ide od 19 do 28 mm. Sve ostalo manje - vi¹e slobodno.

Pravilnik ovde - https://mec.rs/wp-content/uploads/2019/11/Skuteri-70-Open-final.pdf


Za sad nas ima 10ak u 70 i 5-6 u 50. Oèekujem da æe se u 50 pojaviti i neki klinci sa ulice jer generlalno svi veæ imaju spremne skutere za ovu klasu, no videæemo.

ЯЭВОЛУТИОН

ako nekog zanima da se igra kom mene stoji jedan derby gp1 fabricki...zbog rama i vesanja idealan za nadrkavanja za klasu open 70...decko trazi 1000...dace ga verovatno za nesto manje....agregat je piaggio ali je skuter bolji od runnera za klasu...ima papire doduse ne vidim tablicu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Al nije bolji od Zipa SP, a znam da ih samo na forumu ima dva  :D

ЯЭВОЛУТИОН

bolji je i od zipa sp ali je nesto tezi...ram je bolji, vesanje bolje.....za nekog ko je laksi od tebe 20 kila dodje na isto...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Nisam video da ih negde preko voze na trkama.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

I krenuli smo, prva trka je vo¾ena i videli smo sva¹ta. Uglavnom u ZR kod Havarije odo¹e tri pehara, jo¹ jedan u ZR i dva u NP.

Kao ¹to sam napisao, vozili smo u dve klase - Serija i Open.

U seriji se na startu pojavilo devet motora. Treninge smo vozili po ki¹etini, ali smo se trkali po suvom. U prvoj trci pobedio je Boba Keèan (ZR), ispred Dejana Tabakova (ZR) i Radovana Stanojeviæa (Ged¾inog sina). U drugoj trci, pobedio je ©abanagiæ (NP), drugi je bio Keèan, a treæi ja.
U ukupnom plasmanu - Keèan prvi, ©abanagiæ drugi, Tabakov treæi.

Keèan


©abanagiæ


Tabakov


Stanojeviæ


Ga¹pareviæ


Raliæ


Jonèiæ


Sibinoski


Lalo¹eviæ



U 70 je bilo odlièno, mnogo dobra zabava, dodu¹e samo nas je osmoro vozilo ali verujem da æemo uskoro poveæati broj takmièara.
Prva trka:
©abanagiæ (NP)
Ki¹prdilov(ZR)
Prokin (ZR)

Druga trka
Prokin (ZR)
Ki¹prdilov (ZR)
Ga¹pareviæ (V©)

U generalnom plasmanu - Prokin, Ki¹prdilov, ©abanagiæ.

Prokin


Ki¹prdilov


©abanagiæ


Ga¹pareviæ


Stanojeviæ


Kadiæ


Tabakov


Kne¾eviæ


ЯЭВОЛУТИОН

magarci matori....ovo treba da su trke za decu ne za penzose....za njih veteran kup
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Ako ti zna¹ neko dete da vozi, napraviæemo mu motor za 50 da sa svojih 35 kila leti. Evo siguran sam da æe i ®iva da se ukljuèi samo da se jo¹ neko vozi, ali d¾aba kada deci nije zanimljivo ako nije na kompjuteru ili ako nije R1.

70 je ozbiljna igraèka za decu bez iskustva, pogledaj kako startuje....

https://www.instagram.com/p/CBsIzfNpXha/

Lazic

U ovom trenutku Talibanu penzija nije bila ni na kraj pameti... Dok se nije prosuo... :o ;D ®ivot u slikama...



El Jefe

Кишпрдилову посебну диплому за храброст
Друштво за заштиту од животиња

MIGE

nemo da vam uletim sa 250 pa da vas sve osurim  [rofl]

Lazic


DebeliZmaj

pa ono kao uleti im sa 250e nece se bune ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Mo¾e, taman za jednu trku  ;D

Mige, ajmo u veèeru da ne bi ni¹ta uradio sa 250  ;D

Lazic

Zna to i Mige, ne sekiraj se... :D

Gašpar

Æuti, da mu uzmemo veèeru za sve prisutne u temi  ;D

Hohštapler

Citat: Laziæ poslato 26 Jun, 2020, 19:46
U ovom trenutku Talibanu penzija nije bila ni na kraj pameti... Dok se nije prosuo... :o ;D ®ivot u slikama...




©to, ¹ta ga je sna¹lo? El dobar?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Ma skoro ni¹ta mu nije ali se upla¹io da æe d'izgine sa 50 na skuteru pa re¹io d'ide u peMziju... ;D

Ne bih se sprdao da se skr¹io ozbiljno...

Gašpar